30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - Lexx

Stran: [1] 2 3 ... 17
1
Potřebuji poradit - rychlost / Re:Prohraný soud - KS Brno
« kdy: 07 únor 2020, 11:40:54 »
Na samé hranici přezkoumatelnosti... *facepalm* Ještě bych upozornil na svéráznou úvahu soudu:
Citace
V případě, že by slip effect byl způsobilý vzbuzovat pochybnosti v rozsahu uvedeném žalobcem, nebylo by možné, aby bylo měřidlo schváleno pro měření rychlosti.
Doporučuji lépe anonymizovat, všechny "zabělené oblasti" lze posunout, takže je vše čitelné.

2
Nedopravní tématika / Re:Jednání s Vodafone
« kdy: 07 únor 2020, 11:11:03 »
mcsoap, tak je tu debata o tom, jestli má VF nějakou zajímavou nabídku pro podnikatele - tys uvedl příklad lepších cen, já tě jen doplnil. O stříkání blahem a lůzrech jsi začal mluvit ty. Pokud jsem ti šlápl na kuří oko, tak se omlouvám, je mi celkem buřt, kolik jim kdo platí.

cocomoon, dělám to v podstatě stejně. Dobrá situace se mi stala - přišel dopis od pojišťovny s předpisem POV na další rok, zdražení o 11 %. Volám na klik.cz, přes které jsem měl původní smlouvu. Nyní to nacenili ještě levněji než loni. Přitom stejná pojišťovna, stejné parametry smlouvy...

3
Nedopravní tématika / Re:Jednání s Vodafone
« kdy: 06 únor 2020, 11:34:37 »
...nebo 30GB a neomezené volání do všude za 590,-.
To mám u nich za 483 Kč vč. DPH.

4
1) K ničemu...
2) Tohle je dobrý nápad. Můžete se prohlásit za řidiče a hrát sám za sebe, nakonec si vzpomenout, že jste tou dobou půjčil vozidlo osobě blízké.
3) Na fotkách toho opravdu není moc vidět. Dalo by se to možná využít při odvolání, pokud by SO nedoplnil kvalitnější (barevné) foto.
4) Myslím, že to nemá smysl.

Tedy jestli správně počítám, tak jsem údajně projel červenou 0.8 vteřiny po jejím padnutí, to bych musel být superman, aby na to stihl zareagovat ne?
Oranžová nebyla přítomna? :)

5
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Nacouval a odešel
« kdy: 02 říjen 2019, 14:21:36 »
Přidám svou zkušenost.
Podélné parkování, borec nacouval do našeho auta, údajně docela velká rána, poškodil nárazník (odřel se, pomačkal, utrhl se tam nějaký úchyt), šel se podívat dozadu, sedl za volant a odjel...
V autě za naším autem zrovna seděla sousedka z baráku (do té doby jsme se neznali), která toho byla svědkem, stačila si poznamenat RZ.
Zavolali jsme fízle, ti na místě zkontrolovali, zda naše auto stálo v souladu se zákonem (v pořádku). Podle RZ našli provozovatele = řidiče, který vypověděl, že si není nehody vědom, do té ulice vozí dceru do školky a v kufru má uložené věci, proto byl vzadu za autem. S tím se PČR spokojila a případ odložila, nestranný svědek nikoho nezajímal, game over :)

6
Vsadím se, že sami od sebe určitě nic vracet nebudou...

7
Přišla mi "výzva" - co mám dělat? / Re:Alkohol na kole
« kdy: 30 Září 2019, 08:00:36 »
Mají pravdu v tom, že jde "jen" o pokutu. Ale něco mi říká, že se za Vás pouze někdo vydával ???

8
Ano, je to naprosto zřejmé.

9
Rychlost / Re:188km/h na 130km/h
« kdy: 10 červenec 2019, 22:47:15 »
Hlavně nic neříkat ústně, ke všemu se vyjádříte písemně.

10
pozemstan: Nebo jste se jel projet po silnici 347 od Ráječka, chtěl jste odbočit na tu zablácenou cestu a jet zpět. Ale právě kvůli blátu jste se rozhodl zůstat na silnici a do křižovatky jste vůbec nedorazil.

11
jenže já jsem kolem takové značky nejel (že je někde v polích 10 metrů vedle silnice a blbě natočená je možná něčí chyba, ale ne rozhodně moje)
Stran této argumentace si dovoluji upozornit, že do té křižovatky jste nemohl přijet po silnici 347 od Blanska, ale také po cyklo/chodcostezce, které vede podél této silnice a na jejímž konci byste jednoznačně viděl, že stezka pokračuje na druhé straně ulice E. Roučky (i v tom rozhodnutí se uvádí, že je stezka touto ulicí přerušena). Pokud byste do křižovatky přijížděl po ulici E. Roučky, tak značku máte jasně viditelnou po své pravé straně. Na to pozor, víc variant, jak jste do křižovatky přijel, mě nenapadá (už jste jim přiznal, že po té zablácené cestě jste nepřijel) - obávám se, že argumentace, že jste přijel od Ráječka, kde opravdu není žádná značka stezky, a těsně před křižovatkou s ulicí E. Roučky jste se otočil zpět, bude hodnocena jako účelová.

Pokud jim nepředložíte hodnověrnou verzi, tak tu argumentaci odmítnou jako účelovou...

12
Ve Vyškově mají světlé chvilky, viz také https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4861.0

13
Zajímavé články z internetu / Re:Zabav svého úředníka
« kdy: 18 červen 2019, 13:52:40 »
Měl jsem na mysli 1 As 247/2016, ale šlo tam jen o jednoho řidiče, kterému provozovatel půjčuje vozidlo, pardon :-[

14
Zajímavé články z internetu / Re:Zabav svého úředníka
« kdy: 18 červen 2019, 12:06:28 »
Nemám po ruce, pokusím se najít.

15
Zajímavé články z internetu / Re:Zabav svého úředníka
« kdy: 18 červen 2019, 08:47:08 »
Existuje judikát, kdy provozovatel uvedl, že vozidlo půjčuje dvěma osobám. SO se tím nezabýval, hodil to rovnou na SPRDEL. Soud řekl, že takhle teda ne - když měl SO indicie o dvou možných řidičích, měl pokračovat v šetření. Těžko říct, co se bude dít se čtyřmi potenciálními řidiči :)

Stran: [1] 2 3 ... 17