30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:


>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit o jaký případ se jedná.Jak na to? Pojďte >>sem<<

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - enzym

Stran: [1] 2 3 ... 102
1
Přišla mi "výzva" - co mám dělat? / Re:Výzva k udání řidiče
« kdy: 21 Březen 2019, 23:01:28 »
Porozhlédněte se nejdříve v samoobsluze https://www.30kmh.cz/index.php?board=32.0, začněte třeba zde https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4187.0. Na otázku Fakt nevim, co mám čekat najdete na fóru něco mezi 103 a 104 odpovědmi.

2
Zajímavé články z internetu / Re:d-fens down?
« kdy: 21 Březen 2019, 00:40:08 »
Nic nového pod sluncem, výrok (mylně) přisuzovaný Sókratovi:
Demokratické zřízení doplatí na to, že bude chtít vyhovět všem. Chudí budou chtít část majetku bohatých, a demokracie jim to dá. Mladí budou chtít práva starých, ženy budou chtít práva mužů, a cizinci budou chtít práva občanů, a demokracie jim to dá. Zločinci budou chtít obsadit veřejné funkce a demokracie jim to umožní. A až zločinci demokracii nakonec ovládnou, protože zločinci od přírody tíhnou po pozicích moci, vznikne tyranie horší, než dovede nejhorší monarchie anebo oligarchie.

3
Zajímavé články z internetu / Re:d-fens down?
« kdy: 20 Březen 2019, 22:18:42 »
Citace
jdu si dát irskou.... nic lepšího teď nevymyslím
Božkov Republica také není k zahození  ;)

4
Souhlas, 0,99 x 1,01 % C2H5OH, DN bez zranění x DN s "kvalifikovaným" zraněním, průjezd na červenou osobákem na semaforu v první sekundě červené x průjezd výstrahou na přejezdu kamionem 2 s před příjezdem vlaku.
Pokud závažnost přestupku hrozí překvalifikaci na TČ či je jednání přímo označeno jako TČ, obvykle jako první zazní "mlčte a sežeňte si pořádného advokáta", teprve pak případně občas následují nějaké nápady, co by se s tím snad mohlo udělat.
Máte zájem pozvednout úroveň fóra a radit i v oblasti jednání, kvalifikovaných jako podezření na spáchání TČ?

5
Pane dobrý den, toto je fórum primárně určené k diskuzi o přestupcích v dopravě, občas se stím s veze nějaký přestupek s dopravou přímo nesouvisející. Oblast, kterou řeší OČTŘ je zcela mimo náš záběr a žádnou odpověď zde nečekejte; pokud se přece jen nějaká objeví, berte ji s velkou rezervou.

6
Citace
Musí doručit datovkou a bude se brát jako doručeno?
Ano a ano.

EDIT: Je to trochu jinak. Musí doručit zaslat datovkou, doručeno může být i jinak (nahlížením do spisu, vyzvednutím poštovní zásilky u doručovatele či na poště, v nějaké fázi řízení se blbě přiznat k doručení ....). Na doručení pozemní poštou nefunguje fikce doručení, tedy pokud obálku necháte vhodit do schránky, nebylo doručeno.

7
Ale bylo a furt je houšť a houšť, z kamionů mám velký respekt; hrůza mě popadá, pokud mají MPZ PL, RO, BG a TR.
K řazení kamionů do pravého pruhu - má vpravo velký mrtvý úhel, do kterého se nesmíte dostat. Pokud se dostanu vpravo vedle kamionu a nemohu okamžitě před něj, brzdím tak, abych byl až za ním. Problém většinou není při souběžné jízdě na přeplněné komunikaci ve městě, ale i tam jsem už pár plechařin tohoto druhu viděl. V takové situaci jsem připraven okažitě troubit v okamžiku, kdy začíná stáčet přední kola či blikat vpravo. Párkrát to už zabralo a moje vozidlo skončilo bez úhony.
Kamiony mají ještě horší mrtvý úhel před sebou, vidí (podle typu kabiny) až od 6 až 10 m od předku. Pokud jste těsně před ním, nutno počítat s tím, že o vás neví. Výjimkou jsou křižovatky, protože vás dojíždí; pokud nemá těžkou sklerózu, taxi vozidlo před sebou, které nedávno viděl, většinou pamatuje.

8
Dejte sem důkazní materiál (sérii fotek a pokud je tak i video), i když pokud to bylo + 7s, tak si dávám pramalé naděje z toho něco po technické stránce vykouzlit.

9
Zdá se, že gilets jaunes založily pobočku v CZ. Napjatě očekávám, zda se jejich úspěšný byznys rozroste do dalších oblastí, patrně že nalezly díru na trhu.

10
Citace
a že na tu asistenčku klidně počkám uprostřed křižovatky, protože kdybych jel dál jako jednooký, tak že by mě určitě za pár metrů zastavili jejich kolegové a chtěli mě oflastrovat
Tím jste vytvořil překážku, srv. § 2 písm. ee) ZPPK a dopadají na vás povinnnosti podle § 45.

11
Aha ;D
Nikoli, naštěstí jsem jel v prázdném v osobáku, při nouzovém brzdění visel jsem v pásech. Nějak mne nenapdalo, že jste si stačil tak rychle prohlédnout místa mých silných zážitků.

Motto: Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně když je silný

12
Autobus asi nebyl úplně prázdný.

13
Sám jsem se ocitl v situaci řidičů osobáků z videa 2x.
- minuli jsme se o pár metrů v z mého pohledu levotočivé zatáčce v rychlosti okolo 80 kmh - oproti mně kamion předjížděl traktor, já jel směr Brno https://mapy.cz/zakladni?vlastni-body&x=17.2180324&y=49.1531576&z=18&base=ophoto&ut=Nov%C3%BD%20bod&uc=9nzTIxTgRj&ud=17%C2%B013%273.236%22E%2049%C2%B09%2713.546%22N,
- obdobná situace v lese někde mezi Handlovou a Žiarom nad Hronom.
Pod vlivem zkušenosti se nedomnívám, že šlo o pouhý přestupek, ale pokus o vraždu? To snad ne, spíše obecné ohrožení z nedbalosti - ovšem v termínech českého práva.

Je to mnoho let, ale když si vzpomenu, taxi říkám, že asi mám zde na zemi ještě něco udělat. Sám jsem též vyrobil několik zádrhelů, ale vždy šlo o nízké rychlosti ve městě cca 20 - 30 kmh, hrozila (a nestala se záslouhou jiných) či se stala pouhá plechařina. I mikrospánek mě potkal a opět jsem měl kliku, na chodníku nikdo nebyl, pouze jsem povalil sloupek a hrdině jsem ujel s rozflákaným blatníkem, světelm, zpětným zrcátkem a prolomeným podběhem. Sloupek doposud nenarovnali  :o
 https://www.google.com/maps/@43.2125738,5.5288061,3a,75y,181.65h,58.97t/data=!3m6!1e1!3m4!1slOHAWtRcdigHctM9udat9g!2e0!7i13312!8i6656 a je to přes 5 let.

14
Přišla mi "výzva" - co mám dělat? / Re:Výzva k udání řidiče
« kdy: 08 Březen 2019, 16:15:29 »
Je vidět, že jste absolutní začátečník a netušíte, co se kolem Vás děje. Takoví jsou nejsnadnější obětí dopravního fašismu, mnozí dokonce aktivně do pastí, které jsou na první pohled zjevné a jasné, nabíhají s výřikem URÁÁÁÁÁÁÁÁÁ Já jsem CHLAP. To, že jste zde mezi nesystémovými jedinci Vás ctí a je šance, že nebudute ovčanem, ale občanem.
Pro začátek čtěte zde http://road-fens.cz/page/4/, ať se trochu zorientujete.

Pokud to úplně nezmastíte, žádné body nevyfasujete a přinejhorším něco zaplatíte. Hlavně nezapomeňte sem nahrát co nejrychleji anonymizované dokumenty, co dojdou, podle toho poradíme, co dál.
Citace
Jsem docela srab v těhle věcech a rád bych je měl za sebou a vyřešený... počkám a uvidím
Pokud je Vaší první prioritou toto a klidně budete sypat hory peněz obcím, tak buďte CHLAP, za chvíli z Vás byde ocyklený svalovec bez práce. Jednoduše musíte něco investovat, abyste něco získal či alespoň neztratil nebo napravil. Pokud jste si nevšiml, tak přibližně takto funguje svět celkem dost dlouho.

15
Zajímavé články z internetu / Re:nevylezu !
« kdy: 07 Březen 2019, 00:55:21 »
Děkuji, za Vaše rady nezaplatím, nezaplatím? EDIT: Pro jistou zaplatim nezaplatim.cz.

Stran: [1] 2 3 ... 102