30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - Jan Novák

Stran: [1] 2 3 ... 120
1
Zajímavé články z internetu / Re:Upozornění na novelizaci
« kdy: 16 Března 2024, 00:04:48 »
Tisíc let má česko stejné hranice? :-D
Nenechte se vysmát a najděte si trošku starší mapy, nebo nebylo vhodné v hodině dějepisu spát.
Už jen toto tvrzení je předpoklad toho, že další tvrzení jsou jistě fakta pevné jak skála.
Česko je slovní patvar, ten hranice nemá. Nicméně království české a markrabství moravské jsou tu prakticky v nezměněných hranicích od pozdních přemyslovců. Jediná podstatná změna, která se udála v zemích koruny české byla ztráta většiny slezska za Marie Terezie. Právní subjektivitu měly i v rámci Habsburské monarchie. Kde asi vzali Masaryk s Benešem ty hranice nové republiky? (horní uhry nechme pro tuto chvíli stranou). Existuje nějaká podobná jasná hranice na východ od nás? Ani přibližně.

2
Zajímavé články z internetu / Re:Upozornění na novelizaci
« kdy: 15 Března 2024, 09:17:38 »
To je panečku argument. Co si asi říkají ty tisíce ukrajinců co umřeli při osvobozování evropy?

Vojáci SSSR zemřeli především proto, že dostali povolávací rozkaz, takže měli na výběr, že je možná zastřelí Němci nebo je určitě zastřelí NKVD. Vedení země pak neosvobozovalo Evropu z nějakého altruismu, ale proto, aby posílili svou sféru vlivu.

Srovnání se sudety kulhá, jelikož my tu máme přes tisíc let existence státního útvaru v těch hranicích, které tu máme dnes. Na východě (od polska dál) nic takového není, hranice ukrajinské SSR jsou spíš administrativní, podobně jako když někde v africe nakreslili čáru. Krym někdo razítkem přesunul ze země do země s tím, že u toho rozhodně nepředpokládal, že se to někdy oddělí. Za takovouhle hranici já bych tedy život nepoložil. Ostatně na ukrajině prý žije tak 1 až 3 miliony lidí v ilegalitě, právě proto, že se jim za tohle umřít nechce. (a do Ruska uteklo nejvíc ukrajinců - proč asi).

3
Zajímavé články z internetu / Re:Nezákonné blokování webů
« kdy: 13 Března 2024, 21:32:03 »
a to je jádro pudla - spolehneš se na to  že budou dodržovat právo ? Navíc když od samotného počátku právo pošlapávají například tím, že dvě volební entity si vytvořily 5 poslaneckých klubů, schvalují retroaktivní zákony atd.
Právo je vůle vládnoucí třídy vtělená do zákonů.
Retroaktivita je v Evropě svým způsobem přítomná. Za mořem zakážou kulomety, ale když máte nějakej po dědovi s účtenkou, tak ho máte doma dál. Tady máte na krku nedovolené ozbrojování po každé novelizaci. To samé s auty. Koupíte s nějakým očekáváním diesel a pak s ním nesmíte vjet ke svému domu v nějaké nově udělané emisní zóně.

4
Zajímavé články z internetu / Re:Nezákonné blokování webů
« kdy: 12 Března 2024, 09:50:05 »
Tak doufám, že je poškození stáhnou o pořádné odškodné.
Třeba to v budoucnu připomene všem podobným patolízalům, jak regaovat na nezávazné prosby.

Ale dělaj to ty kurvy dobře - pošlou prosbu - a vzhledem k tomu, že stát má tisíc a jednu možnost jak firmě pořádně zatopit, tak tomu leckdo vyhoví.
Já bych tedy ke každé takové prosbě chtěl kulaté razítko, podpis, znění zákona a výčet sankcí, jak to bývá zvykem v právních státech.

5
Zajímavé články z internetu / Re:Upozornění na novelizaci
« kdy: 12 Března 2024, 09:30:06 »
To já dal od SPD ruce pryč. Oni jen hlásají to, co chtěji slyšet voliči opozice.
Přesně tak. Je to v podstatě řízená opozice pro ty, kterým nestačí šestikoalice. Odhaduji, že jakmile by nabrali tak 20% nebo sestavili kus vlády, budou dělat úplně ty samé věci. Stačí si pročíst něco od Japončíka z doby, kdy byl prounijní reprezentant nějakého cestovního ruchu a zvali si ho do televize. Prostě politický podnikatel našel díru na trhu hlasů. A do toho se straší, aby se člověk nekoukal mimo parlament, aby náhodou jeho hlas nepropadl. bububu děti, vlak jede dál, můžete si každé čtyři roky rozhodnout jakou bude mít lokomotiva barvu.

Kamarádění se státem který vede válku je podle mě úplně cajk vzhledem k tomu s jakými dalšími státy obchodujeme nebo uzavíráme spojenectví. Jedna věc jsou hodnoty a druhá obchod a mezinárodní politika. Kobalt z Konga, ropa od Saudů, mobil z Číny, kterým se vyfotíme před Tibetskou vlajkou...

6
Gumidos:
Ta judikovaná přirozená hladina bude ale asi dost nízká a vejde se tak jako tak do tolerance měřidla. Nebo existují lidi, co mají trvale víc? (aniž by chlastali - těch s trvalou hladinou už jsem pár viděl)

7
to Grave: S tím dopočítáváním jde o to, že je to zjevný nesmysl.

Proč nesmysl? Když mě v čase x chytnou a neměří něco, pak je celkem zřejmé, že hodinu před tím jsem musel mít ještě víc. Mám na to hezký znalecký posudek, když mi brali krev, naměřili něco a pak podle tabulek znalec určil, že při zastavení hlídkou to muselo být o něco víc. Jelikož jsem celou tu dobu od zastavení po odběr strávil s opicajty a neměl jsem tam placatku, aby to rostlo. Jako důkaz se ale asi dá použít jen to, co se opravdu naměřilo a ne nějaká duchařina s tabulkama. A pokud bude strážnice tvrdit, že si dala pivo až potom, pak zase přizná, že chlasá ve službě.

8
Tak pokd to šlo domluvou a nikam se nic nezapisovalo, nevidím důvod proč na takové řešení nepřistoupit a žádat předání do správka.
Přesně tak. Parazit v kanclu má prostě v nějakém dokumentu, že je tam značka, má záznam od fízlů a není podle mě síla, která by to zvrátila. Jet někam po půlroce fotit nějakou značku - navíc to bude vypadat jinak a v jiném ročním období...
A i podle případného záznamu z palubní kamery tam prostě ta značka v klidu vidět je, když se to pauzne, takže ji nepochybně mohl a měl vidět i chudák řidič. Hotovo, rozhodnuto, další prosím.

9
Nedopravní tématika / Re:Registr zbraní
« kdy: 15 Ledna 2024, 16:46:53 »
Tak mnohem lepší než psychotesty je, že z novely tak nějak vypadlo to nejdůležitější

Právo nabývat, držet a nosit zbraň je zaručeno za podmínek stanovených tímto zákonem.

https://zbrojnice.com/2024/01/13/podporte-prijeti-uvodniho-ustanoveni-heller-pn-3780/

Tohle když se z toho vyndá, tak to máme za chvíli na "správním uvážení" jako v německu nebo se za nás bude muset zaručit nějaký domovní důvěrník nebo nějaká ctihodná osoba jako v anglii

10
Řekl bych že úředník nebo následně soudce na jaře při dopolední kávě uzná, že jste tu značku vidět měl, protože tam prostě je a basta. A když si to nafotíte předem, pak se tím doznáte, že jste ji viděl. Domluva je asi to jediné, co může fungovat, protože to řešíte přímo tam a i orgán se prý někdy chová jako člověk.

11
Nedopravní tématika / Re:Registr zbraní
« kdy: 11 Ledna 2024, 09:27:05 »
Psychiatr je doktor, dělá někde za mzdu a víc klientů pro něj znamená akorát přesčasy. Krom toho má nějakou formu odpovědnosti danou zákonem a nebude si chtít pálit prsty. Psycholog je podnikatel na volné noze a příliv platících rozhodně uvítá jako přilepšení. Obvoďačka mě na testy poslala s tím, že když se neznáme a je to poprvé, tak jako pro jistotu. Před těmi mnoha mnoha lety to stálo 2-3 tisíce. Když pošlou 300 000 lidí každých 5 nebo třeba i 2 roky přinést pár tisíc do ordinace, kdo by to odmítl? Myslivci si to pořeší na honu s nějakým doktorem spolumyslivcem podobně jako řidičáky pro důchodce, měšťákům to zaplatíme z daní my a zbytek oslíků se otřese osobně za plnou cenu.

12
Řekl bych, že notičky z brusele budou totožné s těmi z německa, jelikož EU je v podstatě to o co se pokusili jednou s kulometama, podruhý s tankama a teď se to konečně povedlo přes prachy. Ale jsou mocnější síly než brusel nebo berlín, i tam si nejspíš chodí někam pro noty - koneckonců Německo je stále vojensky okupovaná země, která ani necekne, když jí někdo vyhodí do luftu klíčový draze budovaný plynovod nebo jí odposlouchává kancléřku.

13
Nedopravní tématika / Re:Registr zbraní
« kdy: 09 Ledna 2024, 11:46:30 »
"jeho součástí je například povinnost pro prodejce hlásit podezřelé a „masivní“ nákupy zbraní a střeliva. "
To zas budou muset chudáci psychopati jezdit od prodejny k prodejně a od střelnice k střelnici a hromadit to pár měsíců dopředu. To bude jistě takovej vopruz, že si to mezitím rozmyslí. Vzhledem k tomu kolik střeliva u sebe jeden člověk efektivně unese to stejně bude zas jen další úřední voser pro prodejce, který ničemu nezabrání. Ale NĚCO dělat musíme, i kdyby to dalo falešný klid jen jednomu voliči, tak to stálo za to.

14
Nedopravní tématika / Re:Registr zbraní
« kdy: 09 Ledna 2024, 10:50:49 »
Klasika s psychotestama. Jelikož tím psychotestem musí projít i měšťák, pak se fakt nebojím toho, že by takový test byl překážkou k získání zbraně. Akorát psychologové budou mít žně. Asi se postupně blíží doba, kdy mi ty zbraně někdo ukradne a někam schová na dobu, kdy se budou hodit. Jako za národních socialistů, za internacionálních socialistů nebo dneska za evropsých socialistů...

15
Nedopravní tématika / Re:Registr zbraní
« kdy: 08 Ledna 2024, 09:17:17 »
Jakmile paintballoví nadšenci udělali na ukázku svůj tým, došlo na spolupráci, postupy pod krycí palbou, tak to byla úplně jiná disciplína, měřilo se v sekundách, kdy sejmou posledního protivníka.
Přesně tak. Nejde o to jaký je kdo skvělý a přesný střelec, ale je to o komunikaci a koordinaci. Když je to zvládnuté, protivník to nejčastěji koupí někde zboku nebo zezadu a neví ani odkud. A v tom si myslím, že bude minimálně ta zásahovka dobrá a hlavně vybavená. Nemluvě o urně.
Hrál jsem párkrát s fízlama, co si šli zatrénovat a jejich jediná slabina byla v tom, že se ze zvyku nechtěli moc schovávat za věci, které by pistole prostřelila, kdežto hráči se schovali i za sololit, páč to pro ně nebyl tréning ale hra.

Stran: [1] 2 3 ... 120