1
Potřebuji poradit - rychlost / Podivná kamerová jednotka - Strakonická směr z centra, Waze hlásí okamžité měřen
« kdy: 17 Července 2023, 19:56:25 »
Zdravím vespolek,
omlouvám se, pokud zakládám topic v nevhodné sekci. Ale vždy když místem na Strakonické z centra (https://www.google.com/maps/@50.0359611,14.4031925,3a,90y,198.29h,76.33t/data=!3m7!1e1!3m5!1syK-Svkw-sghhFR3tSZofbQ!2e0!5s20230501T000000!7i16384!8i8192?entry=ttu) projíždim, tak mi jako pojízdnou encyklopedii hlavně pražských měření vrtá v hlavě, co může být toto, protože je to jediná jednotka ve městě, u které nevím, na čem jsem.
Waze ukazuje měření jako okamžité, ale indukční smyčky (řezy) ve vozovce nejsou. Pak už mě tedy napadá maximálně Camea UnicamSPEED-R (https://www.camea.cz/data/files/UnicamSPEED-R.pdf), které jako první bylo použito oficiálně na okraji, ale já říkám za okrajem Mladé Boleslavy - Bezděčíně, konkrétně zde https://www.google.com/maps/@50.3886575,14.8995051,3a,26.9y,170.86h,99.51t/data=!3m6!1e1!3m4!1sOK8BqBm3mmISxaJJ-sPPFw!2e0!7i16384!8i8192?entry=ttu nebo v Dobrušce zde https://www.google.com/maps/@50.2835506,16.1528018,3a,21.3y,22.84h,100.33t/data=!3m7!1e1!3m5!1sFypyRkFu4iBRLV1CraOF-g!2e0!6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fpanoid%3DFypyRkFu4iBRLV1CraOF-g%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D260.8836%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i16384!8i8192?entry=ttu https://www.mestodobruska.cz/e_download.php?file=data/povinne_informace/poskytnuteinformace_204.pdf&original=radar%20106.pdf - ale něco mi tu nesedí, schválně, jestli poznáte rozdíl? No, není tam černá radarová jednotka, která by mohla měřit i bez indukčních smyček v silnici, ani bílé kalibrační čáry. A nějaké to malé info dle 106ky - https://www.mestobystrice.cz/e_download.php?file=data/povinne_informace/poskytnuteinformace_115.pdf&original=Zve%C5%99ejn%C4%9Bn%C3%AD%20informace_kamerov%C3%BD%20syst%C3%A9ma%20m%C4%9B%C5%99en%C3%AD%20rychlosti_29942022MUBY_Redigov%C3%A1no.pdf.
Ročenka TSK ještě pro rok 2022 vydaná nebyla a beztak i info za rok 2022 může být zastaralé. A jelikož https://dopravniinfo.cz/CR - na což se nejčastěji odkazuje judikatura NSS při vypořádání se námitky o povinnosti zveřejňovat informace o místech, kde se MP měří rychlost, a ani na https://mppraha.cz/doprava/ct-menu-item-49 nic není, tak si myslím, že Waze vyjímečně jednou za 10 let udělal chybu, stejně jako tomu bylo chvilkově na Radlické směřem z centra, na křižovatce s ulicí Puchmajerova (https://www.google.com/maps/@50.0549789,14.3719867,3a,75y,227.42h,78.14t/data=!3m7!1e1!3m5!1sn3O_6bz8MKuJYrbf_S2zuw!2e0!5s20220801T000000!7i16384!8i8192?entry=ttu) je tam nejspíš strategický dopravní detektor úsekový - chvilkově to ukazovalo okamžité měření na začátku.
Budu moc rád, když se to tady někomu podaří rozseknout, jinak mi asi nezbyde, než posílat 106ku TSK, MP, PČR, MHMP.
omlouvám se, pokud zakládám topic v nevhodné sekci. Ale vždy když místem na Strakonické z centra (https://www.google.com/maps/@50.0359611,14.4031925,3a,90y,198.29h,76.33t/data=!3m7!1e1!3m5!1syK-Svkw-sghhFR3tSZofbQ!2e0!5s20230501T000000!7i16384!8i8192?entry=ttu) projíždim, tak mi jako pojízdnou encyklopedii hlavně pražských měření vrtá v hlavě, co může být toto, protože je to jediná jednotka ve městě, u které nevím, na čem jsem.
Waze ukazuje měření jako okamžité, ale indukční smyčky (řezy) ve vozovce nejsou. Pak už mě tedy napadá maximálně Camea UnicamSPEED-R (https://www.camea.cz/data/files/UnicamSPEED-R.pdf), které jako první bylo použito oficiálně na okraji, ale já říkám za okrajem Mladé Boleslavy - Bezděčíně, konkrétně zde https://www.google.com/maps/@50.3886575,14.8995051,3a,26.9y,170.86h,99.51t/data=!3m6!1e1!3m4!1sOK8BqBm3mmISxaJJ-sPPFw!2e0!7i16384!8i8192?entry=ttu nebo v Dobrušce zde https://www.google.com/maps/@50.2835506,16.1528018,3a,21.3y,22.84h,100.33t/data=!3m7!1e1!3m5!1sFypyRkFu4iBRLV1CraOF-g!2e0!6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fpanoid%3DFypyRkFu4iBRLV1CraOF-g%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D260.8836%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i16384!8i8192?entry=ttu https://www.mestodobruska.cz/e_download.php?file=data/povinne_informace/poskytnuteinformace_204.pdf&original=radar%20106.pdf - ale něco mi tu nesedí, schválně, jestli poznáte rozdíl? No, není tam černá radarová jednotka, která by mohla měřit i bez indukčních smyček v silnici, ani bílé kalibrační čáry. A nějaké to malé info dle 106ky - https://www.mestobystrice.cz/e_download.php?file=data/povinne_informace/poskytnuteinformace_115.pdf&original=Zve%C5%99ejn%C4%9Bn%C3%AD%20informace_kamerov%C3%BD%20syst%C3%A9ma%20m%C4%9B%C5%99en%C3%AD%20rychlosti_29942022MUBY_Redigov%C3%A1no.pdf.
Ročenka TSK ještě pro rok 2022 vydaná nebyla a beztak i info za rok 2022 může být zastaralé. A jelikož https://dopravniinfo.cz/CR - na což se nejčastěji odkazuje judikatura NSS při vypořádání se námitky o povinnosti zveřejňovat informace o místech, kde se MP měří rychlost, a ani na https://mppraha.cz/doprava/ct-menu-item-49 nic není, tak si myslím, že Waze vyjímečně jednou za 10 let udělal chybu, stejně jako tomu bylo chvilkově na Radlické směřem z centra, na křižovatce s ulicí Puchmajerova (https://www.google.com/maps/@50.0549789,14.3719867,3a,75y,227.42h,78.14t/data=!3m7!1e1!3m5!1sn3O_6bz8MKuJYrbf_S2zuw!2e0!5s20220801T000000!7i16384!8i8192?entry=ttu) je tam nejspíš strategický dopravní detektor úsekový - chvilkově to ukazovalo okamžité měření na začátku.
Budu moc rád, když se to tady někomu podaří rozseknout, jinak mi asi nezbyde, než posílat 106ku TSK, MP, PČR, MHMP.