30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - uziv

Stran: [1] 2 3 ... 5
1
Soud by mohl odmítat stížnosti u jednodušších případů, tedy takových, které rozhodují na správních úsecích krajských soudů specializovaní samosoudci. Jde například o spory o pokuty nebo ve věcech sociálního a důchodového zabezpečení.

NSS má dostat širší možnost odmítat kasační stížnosti

2
Připravuji odvolání na opakované rozhodnutí SO1 a potřeboval bych poradit. Jedná se o rychlostní přestupek, o kterém už jednou SO1 rozhodl - pochopitelně vinen - a přitom požadavek na ústní jednání vyřešil pouze zmínkou v rozhodnutí a ne usnesením. Kraj to sice podržel, soud pak odmítl všechny žalobní body, ale shodil to právě na nevydaném usnesení o ústním jednání. Vrátilo se to k SO1, ten obratem vydal samostatné požadované usnesení a současně opakované rozhodnutí prakticky stejné jako před dvěma lety. Bylo by možné vzhledem k formalistickému zaměření soudu namítnout, že mi měl SO1 nejprve opětovně oznámit termín ukončení dokazování, abych měl šanci případně dokazování doplnit nebo znovu o ústní jednání požádat? Nebo je obnovení řízení na úvaze SO1 a když nemá potřebu, tak jen vydá nové rozhodnutí? Do odvolání samozřejmě dávám všechny dříve namítané body, předpokládám že to opět půjde až k soudu, ten to opět zamítne (pokud to zase neshodí na procesní chybě) a pak konečně NSS :)

4
Už jste někdo řešil propadlou SKT v této době? Čistě podle zákona by za to mělo být do 2000 na místě a 1500 až 2500 ve správním. Nemám teď moc času to tady sledovat, už to někdo řešil?

Edit: A je to tuším bez bodů.

5
Z aktuálního usnesení NSS ke kasační stížnosti, která napadá rozhodnutí KS v souvislosti s výkladem § 112 zák. č. 250/2016:

Pro posouzení projednávané věci je tedy mimo jiné rozhodné zodpovězení otázky ústavně souladného výkladu § 112 odst. 2 věty druhé nového přestupkového zákona, resp. možné aplikace čl. 40 odst. 6 Listiny základních práv a svobod ve vztahu k úpravě prekluzivních či promlčecích lhůt.

V této souvislosti soud zjistil, že dne 23. 8. 2019 Městský soud v Praze podal k Ústavnímu soudu návrh na zrušení § 112 odst. 2 věty prvé nového přestupkového zákona. V návrhu, který je veden pod sp. zn. Pl. ÚS 15/19, mezi jinými vznáší řadu argumentů, pro které je přesvědčen, že prekluze (promlčení) odpovědnosti za přestupek, resp. trestní odpovědnosti, je předmětem úpravy čl. 40 odst. 6 Listiny. Vše s vědomím, že Ústavní soud v nálezu ze dne 21. 12. 1993, sp. zn. Pl. ÚS 19/93 (N 1/1 SbNU 1, č. 14/1994 Sb.) dospěl k závěru, že promlčení trestní odpovědnosti do rozsahu čl. 40 odst. 6 nespadá.


6
Nějak se v tom plácám a nejsem schopen dobrat se konkrétního data, takže prosím o radu.

Sprdelizovatelný přestupek právnické osoby (překročení rychlosti měřené automatizovaným systémem) se stal 01. 12. 2015. SO1 vydal rozhodnutí o správním deliktu provozovatele 18. 10. 2016 (doručeno 18. 10. 2016). SO2 potvrdil toto rozhodnutí 10. 02. 2017 (doručeno 10. 02. 2017). Žaloba ke krajskému soudu byla podána 29. 03. 2017. Soud dne 29. 11. 2019 zrušil rozhodnutí SO2 a vrátil věc k dalšímu řízení. Rozhodnutí soudu bylo doručeno 02. 01. 2020.

Otázka: Kdy dojde k zániku odpovědnosti za správní delikt (přestupek) provozovatele podle starého a podle nového PřesZ?

11
Odborná literatura / Dotaz na dohodu mezi ŘSD a policií ČR
« kdy: 13 Března 2019, 19:39:14 »
Má někdo k dispozici dohodu mezi Policií ČR a Ředitelsvím silnic a dálnic o pronájmu a servisu měřícího zařízení používaného při měření v omezeních na dálnici (Šlapanice, Rosice atd)? Jak jsem zjistil, policie tohle zařízení fakticky vůbec neprovozuje, provozuje je ŘSD a policie to jenom přikrývá na základě údajné dohody. Stačí mi i informace, že někdo o takové dohodě slyšel v rámci správního řízení. Sám jsem žádný přestupek na dálnici neřešil, takže v současné době vím prd.

13
Potřebuji poradit - ostatní / Totálka místo zaplacení opravy?
« kdy: 12 Prosince 2018, 10:24:15 »
Protože sám nemám patřičnou zkušenost, ptám se pro kolegu:
Při posledním náledí mu projíždějící vozidlo poškodilo zadní světlo, kufr a zadní dveře jeho (správně) zaparkovaného vozu r.v. 2005 Citrooen Xara Picasso.
Byl sepsán zápis o dopravní nehodě a projíždějící řidič uznal svoji vinu. Pojišťovna viníka nyní nabízí kolegovi zlikvidování události jako totálku, neboť údajně
cena opravy převyšuje aktuální cenu vozu. Má na to právo, nebo je možné nejakým způsobem dosáhnou proplacení opravy do původního stavu?

14
Už jste někdo žádal o ústní jednání u odvolacího orgánu? Já ano, a samozřejmě se na mě vys..li a vůbec se nenamáhali odpovědět. Mám za to, že i u odvolacího orgánu platí § 49 zák. č. 500/2004 § 80 zák. č. 250/2016 Sb., o odpovědnosti za přestupku, tak jim to chci v žalobě omazat o čumák včetně oprávněné osoby, kterou mi taky nesdělili (na to už je judikát). Máte s tím někdo praktickou zkušenost?

Stran: [1] 2 3 ... 5