30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - Šmarjá Josef

Stran: [1] 2
1
Nedopravní tématika / Smrtelná nehoda na pracovišti
« kdy: 06 Ledna 2023, 11:09:35 »
Kamarád má problém s nehodou v práci. Došlo ke smrtelnému úrazu. Je v pozici vedoucího práce. V den nehody byl na pracovišti, ale 300m jinde, vykonával jinou práci a na samotný běh událostí neměl žádný vliv. Poškozený byl v době události tam, kde neměl být (pracoviště o 1,8km jinde), neměl ochr. prac. pomůcky, je bordel ve stavebních denících, subdodavatelé nehlášení... Událost je navíc ve vyhrazeném místě, kde by se neměla správně vyskytovat ani veřejnost. Návrh obžaloby zní: Odnětí svobody 36 měsíců s podmínkou 5let, kdy se nad obviněným vyslovuje dohled a zákaz činnosti na 5let. Odstavec 3 ust. § 143 TZ. Je návrh pojišťovny, statniho zastupce a právnika poškozeného, že poškození přistoupí na finanční odškodnění. Bude muset přiznat vinu a nebude mít zápis v rejstříku. Celé je to trošku složitější, ale je tohle výhodná nabídka? Přiznat něco, u čeho jsem nebyl? Nebo to stojí za ten klid a být x let v nejistotě jak to dopadne? 

2
Jak se počítá jinde, není to náhodou všude stejné?  ;) Jednou jsem potkal krabici přivázanou ke sloupu řetězem tlustým jak na stahování dřeva v lese, ale neviděl jsem napájení.
https://brnensky.denik.cz/zpravy_region/paradox-detektory-cyklistu-v-brne-pocitaji-snehove-vlocky-misto-lidi-20211210.html

3
https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpravy/semafory-krizovatky-inteligentni-dopravni-system.A210506_606767_hradec-zpravy_kvi
Město má dokonce představu, že se IDS stane ziskovým projektem, a to díky výběru pokut. Z loňských podkladů pro zastupitele plyne, že příjmy z penalizace mají za pět let být až 226 milionů korun.
 :x :x :x

4
Jiné / Informační radar není pouze informační, ale ....
« kdy: 20 Listopadu 2020, 17:28:40 »
V jednom městě se objevilo cca 5ks takzvaných informačních radarů, které ukazují rychlost vozidel. Při jedné z mých mnoha pracovních činností jsem si všiml, že nad číslicemi ukazujícími rychlost je uvnitř tabule schovaný objektiv. Drobnou úpravou jsem znemožnil objektivu něco "vidět", na měření rychlosti to nemělo žádný vliv. Po jednom dni od úpravy jsem dostal informaci, že je nějaký problém s výhledem. Po telefonické domluvě s firmou, která radary montuje jsem se dověděl, že radar pořizuje obrazová data, která předává policii. Nezjišťoval jsem jestli foto, nebo video a jestli MP nebo SP. Data samotná nejdou použít ke stíhání řidičů. Ani nevím proč, prostě mě to vytočilo  >:( Uvažuji o žádosti podle Zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím a to:
1. kolik radary stály
2. kdo je majitelem radarů
3. jaká data radary sbírají
4. kam jsou data odesílána
5. jsou data odesílána šifrovaně
6. jsou data ukládána šifrovaně
7. pokud jsou používána obrazová data, tak za jakým účelem jsou pořizována, protože pro statistické použití stačí data textová, které sbírají radary bez kamer.

6
Nedopravní tématika / Indukční smyčky na D1?
« kdy: 10 Září 2020, 10:57:47 »
Včera jsem si při jízdě po D1 mezi Velkým Beranovem a sjezdem na Tasov (směr Brno) všiml pravidelně rozmístěných směrových desek. Stály ve středovém pruhu, těsně u hrany betonu, takže jsem se občas obával o život levého zrcátka :o Bohužel mně ta pravidelnost netrkla dřív. První varianta:  každé 2km, v levém pruhu množství tenkých růžových čar/řezů do betonu obdélníkového tvaru. Duhá varianta: desky po 1km, ale v na vozovce ani na betonu nebylo nic vidět.

7
Jiné / [?] Vybržďování, telefonát od policie
« kdy: 16 Června 2020, 18:19:23 »
Zdravím, začátkem měsíce jsem při výjezdu z obce začal předjíždět teslu, frajer se zjevně bavil tím, že zrychloval a předjet se mně podařilo, až když jsem začal troubit a jel cca 130-140(tacho jsem nesledoval, spíš situaci před sebou). Protože jsem zjistil, že jedu moc rychle, začal jsem brzdit, navíc se blížila křižovatka. Jel jsem sice po hlavní, ale na křižovatce se stalo dost nehod včetně smrtelné. Řidič tesly si to vysvětlil jako vybržďování, předjel mně a zastavil napříč přes celou silnici. Protáhl jsem se kolem něj a jel dál. U přejezdu jsem čekal na závorách a viděl jsem, že mně dojel a fotí si auto. Dnes volal policajt, jestli se chci dostavit na výpověď a nebo to má poslat na úřad. Jela se mnou dospělá dcera, ale nechci ji zbytečně stresovat nějakou výpovědí na policajtech. Mám se dostavit na opičárnu? Vzít si právníka? Požadovat, aby si vyžádali telemetrii auta do Tesly?

11
Zajímavé články z internetu / Hyperloop v Brně?
« kdy: 14 Října 2019, 19:51:23 »
Po přečtení tohoto článku https://www.idnes.cz/brno/zpravy/tramvaj-trat-stavba-tunel-kampus-bohunice-brno.A191014_132835_brno-zpravy_mos1   si myslím, že se spletli v názvu článku, protože 900m za 1,4 miliardy nemůže prostě být jen tak obyčejná šalina?  :o

12
Dovolím si postnout jedno poučné video.
https://www.youtube.com/watch?v=tUBabBeHd4c

13
Policejní vysírání / Co se smí a co nesmí vozit v kontejneru
« kdy: 29 Května 2019, 18:38:11 »
Přes známého se mně dnes dostalo zajímavé počínání policie. Nákladní vozidlo bylo při jízdě po dálnici zastaveno s tím, že minibagr naložený a přivázaný v kontejneru se NESMÍ takto převážet, ale pouze na podvalu. Policista dokonce tvrdil, že kontejner je určený na převážení pouze sypkých hmot a dokonce se nesmí převážet např. ani palety s cihlami. Jediné co jsem našel je vyhláška, která určuje, jak má být náklad rozmístěn a uvázán. Pokutička 2500,- jestli byla zaplacena netuším. Nákladní vozidlo nebyla žádná přetížená avie, ale MAN se čtyřmi nápravami.

14
Nedopravní tématika / Jak na kobylku stavebnímu úřadu
« kdy: 17 Dubna 2019, 19:36:23 »
Ve zkratce: stavebník koupil a zbořil domek. Postavil na stejném místě domky DVA a prodal je. Jeden z domů nemá ani metr čtvereční pozemku, takže i popelnici musí mít přede dveřmi. Parkující auta majitelů, zvlášť jedno, výrazně omezuje průjezd ulicí, která má šířku cca 4m. Ulička je do kopce a firma, která ulici má v zimě shrnovat a sypat, tak nesypala právě kvůli těmto dvěma dementům. Dokonce začalo v jedné nemovitost hned nad těmito dvěma hořet a starosta nejspíš osobně jednoho z dementů požádal aby odjel s autem, protože by hasiči neprojeli. Parkující auto je navíc skoro v křižovatce do které se vjíždí ze stejně úzké ulice. Zlomit do těchto míst dodávku a projet je docela kumšt. Do podzimu jsem čekal, že na volném pozemku před jedním z domků vznikne parkování. To se na podzim nepotvrdilo, majitel postavil zídku a teď už sází keříčky. Zažádal jsem místní stavební úřad o projekt. dokumentaci. Úřad odmítl s výmluvou na autorská práva k projektu.  Na  to jsem si našel rozhodnutí Měst. soudu v Praze, který rozhodl o poskytování dokumentace bez ohledu na aut. práva. Nechtěl jsem čekat na odpověď a na KÚ JM kraje jsem poslal žádost o Přezkumné řízení z důvodu porušení projektové dokumentace . KÚ odpověděl, že je až druhý na řadě a přeposlal moji žádost na místní úřad, který to předal místnímu stavebnímu úřadu :x  Takže jsem dozvěděl, že při kolaudaci bylo vše v pořádku a parkovací místa byla zřízena a dokumentaci stejně nedostanu, protože můj příklad se týkal hlukové studie.
 Zřejmě budu muset znova poslat žádost na kraj, přiložit pár fotek současného stavu, znovu požádat o část projektu ve kterém jsou jen parkovací místa. Krajním řešením je volat opicajty :x   Nějaké další nápady?

Stran: [1] 2