30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - dj-bobr

Stran: [1] 2
2
Nedopravní tématika / Měření emisí na nájezdech na JS
« kdy: 08 Září 2022, 16:52:53 »
Jsem zavítal na pár dní do matičky Stověžaté a na některých nájezdech na Jižní spojku (V Korytech, Vídeňská) jsem si všiml, že je vedle vozovky na každé straně provizorně umístěný nějaký evidentně na optickém principu pracující bazmeg. Za jízdy šla těžko pořídit fotka (zkusím vymáčknout něco z dashcamu), ale na jedné z těch věcí byly jasně vidět dvě cca 10-15cm v průměru velké čočky s leskem typickým pro optické sklo. Hlavou mi problesklo, že to připomíná optické pojítko (Ronja atd.)
Také u toho na stativu byla umístěna kamerka, která čučela na zadek vozidla projíždějícího inkriminovaným bodem.

První dvě věci, co mě napadly, a co mi připomněly:
- mobilní měření emisí, opacitometr, kouřoměr, něco podobného, co testujou (za účelem statistik, nebo snad budoucí represe?)
- fotobuňka podobná těm, co se používají na měřené jízdy na závodním okruhu

Tušíte někdo, co tu Praha kuje za pikle?
Na sjezdech to nebylo. Stejně jsem okolo toho radši projel setrvačností s vyplým motorem, co kdyby náhodou (měl jsem studený motor a směs okolo 13:1)

3
Zdravím,

toto vypadá nadějně pro zajímavé zdržování korespondence:

https://www.novinky.cz/cestovani/clanek/nejosamelejsi-postovna-sveta-je-obklopena-nehostinnou-pousti-40399562

Hledal jsem všude možně, ale nepovedlo se mi tuto mikropoštu uprostřed čínské pouště najít (resp. kde by se dala ta služba typu "napíšou dopis a za pár dní zavezou na sběrné místo pošty včetně důvěryhodného timestampu" reálně objednat..) - našli jste někdo?

4
Na pirátském fóru se zjevil dokument "Zóny placeného stání hl. m. Prahy - Strategie rozvoje parkování 2020-2025" - z tohoto dokumentu se mi chce skoro až vrhnout nebohý oběd zpět na světlo světa :(

https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?p=702735#p702735

5
https://www.prazskypatriot.cz/praha-10-predstavi-projekt-parkovacich-zon/

V pondělí 16. března od 18 do 21 hodin v Kulturním Domě Barikádníků, Saratovská 20, Praha 10.
Mám obavu, že už přijdeme k hotovému, ale přece jen - nepůjdeme se tam podívat a nasypat trochu písku do ložisek?

6
Jak si tak semtam po večerech provozuju operativní self-service mých samohybů, už vícekrát jsem narazil na nedostatek vhodných prostor, případně šikovných druhých rukou, neboť ne vše se dá udělat před barákem, zejména v zimě.
Na Moravě vhodné zázemí mám, ale pro pražskou sadu aut alternativu hledám už dlouho a kvůli každé kravině jezdit 300 kilometrů je opruz.

Něco mi říká, že tu na 30kmh, kde je vyšší koncentrace petrolheadů, bych mohl dostat nějaký tip na někoho z Prahy či okolí s garáží či obecně vhodnými prostory a chutí si přivydělat nenáročnými drobnostmi - vylisování/vymlácení čepu a nasazení nového, obroušení kousku blatníku a stříknutí sprejem, lehounké vaření COčkem atd. (žádné generálky motoru nebo podobné náročnosti).
Rád se někomu šikovnému za slušnou práci nebo aspoň možnost použití vhodných prostor adekvátně odměním, daleko radši než neznámému autoservisu. Podmínkou je možnost být u toho (což servisy zpravidla moc nenabízí); samozřejmě přidám ruku k dílu a poskytnu knowhow týkající se inkriminovaných vozidel. Vlastní vercajk není podmínkou (vyjma svářečky mám prakticky všechno).

Prosím, víte o někom takovém? :)

7
Překvapivě hodně lidí si myslí, že když nepřijímá poštu na trvalém bydlišti (protože tam nežije), má nastavenou v registru doručovací adresu a zároveň ještě má datovou schránku, nemůže se mu nic moc zásadního stát z důvodu nedoručení.

Pojďme si utvořit seznam institucí, které se ozývají samy bez aktivního objednání ze strany občana, na jejichž korespondenci je zpravidla nutné reagovat a doručují defaultně na trvalou adresu a nikoli do datovky (např. protože nejsou OVM a tu povinnost nemají)
Nemyslím tím teď instituce či firmy, jejichž služby si občan objedná sám a má tudíž šanci jim proaktivně sdělit doručovací adresu (např. plynárny, ČEZ atd.)

  • ČKP - posílají výzvy k úhradě daně za nepojištěné vozidlo zásadně na adresu vlastníka/provozovatele z registru, kam AFAIK nelze uvést jakoukoli adresu, ale je tam vždy trvalá

    Citace
    při uplatnění našeho nároku na úhradu příspěvku dle § 4 zákona č. 168/1999 Sb. jsme povinni vycházet vždy z údajů, které nám předávají pojišťovna a registr silničních vozidel. Proto i v případě, že by Vám vzniklo další nepojištěné období, jsme povinni Vám výzvu zaslat na adresu uvedenou právě v registru silničních vozidel.

    Jelikož jsem o pár nepojištěných dnech mého vozu věděl, volal jsem na ČKP se žádostí, ať mi doručují do datovky; jejich reakce byla "pošlete nám tuhle žádost mailem na prispevky@ckp.cz". To jsem učinil a stejně do datovky neposílají (odepsali a následně předpis poslali mailem, který padnul do spamu)

Víte-li někdo o dalších, prosím, napište sem a aktualizuji tento první příspěvek. Zfleku mě napadá - máte přehled, jak doručuje Česká Televize (výzva/vymáhání televizního poplatku), OSA, zdravotní pojišťovny atd.?

8
https://www.autoforum.cz/zajimavosti/belgie-zavedla-tak-prisna-omezeni-vjezdu-do-mest-ze-do-nich-nemuze-ani-cast-aut-policie/

...Policejní mluvčí odmítla říci, o jaký počet vozů se přesně jedná, hovoří však o tisících aut z celé flotily. To není málo a pokud si říkáte, že zrovna u služebních aut policie snad o emise jít nemusí, mýlíte se. Výjimky nepřipadají v úvahu a policie nyní pracuje na tom, aby starší vozy převelela do venkovských oblastí a do měst stáhla ty novější. Na tak rozsáhlou modernizaci nemá peníze.

9
Někdy se v rámci kočkování se správním orgánem hodí se nechat neoprávněně exekvovat a o částku navýšenou o tučný úrok pak žádat zpět.
Nicméně, bavil jsem se nedávno se známým, kterému po exekuci (šlo o 2500 Kč) zesplatnila banka veškeré úvěrové produkty a nešlo se s bankou nijak inteligentně dohodnout, i když předložil důkazy o neoprávněnosti exekuce - zkrátka pro banku byl na blacklistu, měl "default" (=nejhorší) rating a musel rychle shánět docela nebagatelní částku po rodině, aby zesplatněnou kreditku a půjčku splatil v termínu nařízeném bankou. Samozřejmě to nešlo nikde bankovně refinancovat, jelikož součástí scoringu je samozřejmě i check na exekuce.

Jaké máte s touhle situací zkušenosti? Kdo máte nějaký úvěrový produkt, jak se banka zachovala při exekuci (když uvážím, jak se vymáhají příkazy nezaplacené na základě taktiky s nesprávným doručováním, tak asi zejména daňové exekuci)?

10
Souhlasíme se zrušením povinného přimíchávání biopaliv, překvapilo nejprve ministerstvo dopravy. O několik dní však bylo všechno jinak a ministr Dan Ťok (za ANO) změnil stanovisko na negativní. Velkým hráčem v oblasti biopaliv jsou přitom společnosti z koncernu Agrofert ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO). V EU je stále platná povinnost mít do roku 2020 sedmiprocentní podíl biopaliv na trhu pohonných hmot.

https://www.novinky.cz/ekonomika/501091-ministerstvo-dopravy-chtelo-zrusit-primichavani-biopaliv-pak-otocilo.html

Že by se to najednou nehodilo "někomu" do krámu?

11
Zdravíčko,

dovolil bych si požádat o radu týkající se následující situace:

Podezření z přestupku zdokumentované PČR, ztotožněno -> nesouhlas -> generální zplnomocnění mé osoby pro další jednání -> správko SO1 -> ústní jednání SO1 -> rozhodnutí VINEN od SO1 -> blanketní odvolání, které jsem nestihl ve lhůtě doplnit -> SO2 odvolání zamítá

Od doby, co přišlo do mé datovky, že SO2 odvolání zamítá, je několik měsíců ticho po pěšině, až se mi to skoro nelíbí.

Tudíž mé otázky jsou:

- zamítnutí odvolání znamená automaticky, že rozhodnutí SO1 o vině je pravomocné a již netrpělivě očekávají platbu, nebo bych měl ještě dostat od SO1 usnesení či příkaz?

- když je odvolání zamítlé, pomůže tu správní žaloba? (kdy ji podat?) Chtěli jsme to uhrát na mizivý materiální aspekt přestupku a chybějící zavinění, takže šance na úspěch by tu byla.
Nejde tu o zákaz řízení ani o body, jen o peněžní pokutu a k tomu potenciální sprdel provozovatele (řidič byl odlišný od provozovatele).

Děkuji a jsem s pozdravem.

12
Ahoj,

ve čtvrtek mě na D1 na Vysočině pošrotoval při přejíždění z levého do pravého pruhu rumunský kamioňák. Volal jsem PČR, sepsali jsme eurofomulář, dal jsem auto do stavu schopného nouzového dojetí a dojel do cíle. Usoudili jsme s kolegou z autoservisu, ke kterému jsem jel, že dveře jsou neopravitelně zničené, blatník nejspíše taky a zrcátko vzhledem k jeho absenci bude také předmětem výměny.
Problém je v tom, že můj samohyb je velmi starý a tabulkově velmi nehodnotný (na D-F jsem psal o tomto voze recenzi - hledejte "postarší pán"). Nicméně jako součást procesu přípravy na veteránskou testaci byl automobil během letoška silně zhodnocen - pravá strana je po profesionálním vyvaření a laku, postupuje i renovace podvozku (silentbloky atd.) a celkově se nehodlám smířit s faktem, že dostanu čtyři tisíce za totálku.

V pátek jsem založil na ČKP ticket, aby mi přiřadili některou pojišťovnu v CZ, která událost zlikviduje (raději se ani neptám, jak dlouho jim to může reálně zabrat). V pondělí namontuju zrcátko tak, abych s tím autem aspoň dojel tam kam potřebuju a budu čekat.
Díly se budou shánět dost blbě i po vrakovištích, natož nové.

Dá se docílit, i za cenu nějaké právničtiny, aby mi byla uhrazena částka odpovídající historické hodnotě, letošnímu zhodnocení a sraní s tím vším spojeným? Trochu ztrácím naději, ale rád se nechám vyvést z omylu. Soudní znalec či něco takového by přicházel v úvahu jako argument?

Ocením jakoukoli radu. Ta honda ještě do šrotu nepůjde :)

13
Nedopravní tématika / Modré zóny Praha 4 atd.
« kdy: 11 Dubna 2018, 09:07:23 »
Tak další čtvrť proroste modrou rakovinou, od 1. 7. 2018 ZPS na Praze 4, od 18. 6. vydávání rezidentských oprávnění.. lidé si to prý žádali.
Vy znáte osobně někoho, kdo to modré svinstvo opravdu chce? Já pořád asi nějak nepřišel do styku s běžným stádem, které věří kecům, že to pomůže parkování.

14
Nedopravní tématika / Antikonfliktní oděvy
« kdy: 06 Června 2017, 10:16:50 »
Čekal jsem, kdy to někoho napadne :)

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/na-internetu-si-lze-poridit-bundy-antikofliktniho-tymu-praha-ceka-jestli_1706060945_mos

Těším se na den, kdy bandičku navátých nositelů těchto hadrů potká skutečný antikonfliktní tým a budou se jim pokoušet vysvětlit, že to nesmí nosit..

15
Brýden borci,

před několika dny se mi poštěstilo nedopatřením projet pár metrů v protisměru nevšimnuv si městapáka, který předemnou měl zastavené jiné auto a řešil totéž, čili mi opticky na první pohled přišlo, že to je obousměrka (taky jezdíte ve velkoměstech po paměti, žejo?). Obecní dráb mě zastavil bez plácačky pouze slovním požádáním o doklady a optáním se, jestli nevím, že jedu v protisměru.
Nikoho jsem neomezil, neohrozil, nesrazil jsem matku s kočárkem ani cyklistu (kteří okolo vesele jezdili rovněž v protisměru a docela rychle) a měl jsem čas, takže s přestupkem jsem samozřejmě nesouhlasil.

Prosím o názor - půjde tohle rozstřelit funkční argumentací materiálního znaku + minimální společenské nebezpečnosti a na špatném zastavení?

Troufnu si poprosit o zneveřejnění..

Stran: [1] 2