30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:


>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit o jaký případ se jedná.Jak na to? Pojďte >>sem<<

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - Emanuel

Stran: [1]
1
Přeji hezký, dobrý den.
Vzhledem k tomu, že mi již po třetích jízdách vyhodili kluka od zkoušek na "B", tak se zamýšlím nad tím, jak vlastně je propojená autoškola se zkušebním komisařem. Předesílám, že si nedělám žádné iluze o bezchybnosti toho mého eléva,  ale na druhou stranu mě nutí k zamyšlení, že po druhé i třetí jízdě mu instruktor z autoškoly řekl, že žádný problém nezpozoroval, a že by měl projít. No, nestalo se tak. Byl podruhé vyhozen s poukazem na "omezení chodců u přechodu". Přitom zrovna na to si dával sakra majzla, po předchozím vyhazovu. Na druhou stranu, kdo jezdí po Praze, tak toho chodce dříve, či později někde omezit musí, vždyť to znáte. Dráty z hlavy, zasněný pohled a jdu. Dokonce i zákon rozlišuje omezit a ohrozit. Teda jestli to zase není jinak.

No dobře, tak to neudělal a hned mu nabídli za dalších Kč 5000,- opáčko. Vzhledem k tomu, že se na delší dobu stěhuje mimo Prahu, tak se rozhodl, že si zaplatí novou autoškolu v jiném městě. Jeho volba, jeho problém, víc to neřeším.

Co mě ale na celé věci zaráží jsou narážky v tom smyslu, že prý zrovna tenhle zkušebák je pěkná kurva a je dohodnutý s autoškolama a posílá jim žadatele zpět, aby si dokupovali další a další hodiny. Nemám k tomu samozřejmě žádný důkaz, ale vzhledem ke korupční prolezlosti v tomto státě, bych se tomu ani nedivil.
Zejména pak ve spojitosti některých řidičů a řidiček dražších vozů a dodávek v okolí SAPY. Tam, jak vidím za volantem šikmé oči, jsem na pozoru a říkám si kolik za ten řidičák museli zaplatit, protože pro nějakou přednost na kruháči, nebo zprava, asi nemají v jejich řeči odpovídající výraz.

A tak mi napadá jaké záruky poskytují autoškoly na udělání řidičáku? Čistě z obchodního hlediska. Autoškole zaplatím Kč 10000,- za přípravu k závěrečným zkouškám. Pakliže mě pak vyšlou k závěrečným zkouškám a já je neudělám, tak to beru jako nedostatečnou přípravu ze strany instruktora. Chápal bych, že když jsem dřevo a sám instruktor mi řekne vás ještě nepustím, doplaťte si  jízdy a teprve, až budu spokojen, tak hurá ke zkouškám.

Nemám v úmyslu za synka řešit jeho problém, jenom by mě zajímalo do jaké míry v tomto obchodním vztahu platí, že jsem si koupil službu a neobdržel plnění - zdárné dokončení autoškoly.

2
Zdravím, přátelé. Stala se mi taková, nemilá, ošklivý skutek. Jednou školou v Praze, jsem byl pozván na nějakou přednášku pro děti. Zastavil jsem tedy cca 70 metrů od vchodu a šel se domluvit kam si mám nastěhovat vybavení, které k té přednášce budu potřebovat.  Byla mi tedy ukázána místnost a zároveň mi zaměstnanec školy poradil, abych si přijel autem na chodník, před vchod, abych se s tím nemusel tak dalece tahat. Že se to tu tak běžně dělá. Protože se jedná o vybavení o váze cca 80 kg, tak jsem to ve svých, téměř 60ti letech uvítal. Celá ta doba, než jsem to vynosil trvala asi půl hodiny a pak jsem zase přeparkoval. Rychleji to fakt nešlo. No ale bystré oko MP mi během té púlhodiny zanechalo vzkaz za stěračem. Už už jsem ho chtěl sebrat, ale náhlý poryv větru ho ofoukl pryč. Nicméně přišla výzva. Tlusťochu zaplať 300,-! A já teď koumám jak dál. Né, že by mě ty tři stovky položily, ale vzhledem k tomu, že při mém podnikání se takovým problémům vystavuji častěji, hledám nějaké schůdné řešení. Tak jsem si myslel, že se po 14 dnech sám nabonzuju a pak si o tom pohovořím s úřední osobou jakým způsobem to mám jinak řešit. Asi je to naivní představa, že se mi dostane nějaké rady, ale  pro mě je to do budoucna celkem zásadní otázka. Myslíte si, že má cenu za něco bojovat, nebo raději zaplatit výpalné, hodit to za hlavu, ušetřit si čas a peníze a smířit se s tím, že beztak s tím nic nedokáži?
Děkuji za názory.

3
Potřebuji poradit - technický stav vozidla / Umístění RZ
« kdy: 10 Prosinec 2014, 21:49:45 »
Zdravím ve spolek a měl bych takovou otázku, jestli je možné umístnit RZ vzhůru nohama. Nikde jsem nenašel, že by to zákon vylučoval. A v případě, že je to možné, tak by mě zajímalo, jestli by takto umístěnou RZ přečetla rychlostní kamera. Dík za odpovědi.

Stran: [1]