30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - pete237

Stran: [1]
1
Omlouvám se, pokud to tu už někde je, kdyžtak mne nasměrujte. Otázka zní, jaký je nejlepší další postup.

Jel jsem asi loni na červenou, při pomalé jízdě v koloně.
Přišla mi pak výzva, tu vyzvedl otec svým jménem na poště. Nijak jsem nereagoval.
Pak přišel příkaz, na ten jsem podal odpor, s tím že mi nebyla doručena výzva.
Teď přišlo lejstro že se zahajuje správní řízení, bylo stanoveno datum jednání na úřadě.

Moc se neorientuji v této fázi, mám za to že nemají potvrzené předání výzvy mé osobě, tudíž bych měl správní řízení vyhrát (?).
Co říkat a co neříkat na případném jednání? Plánuji tam přijít, pokud to případu pomůže.
Nebo tam naopak nechodit?

2
Dotaz k termínům - můj přestupek (rychlost o 10 kmh v obci) spadl do správního řízení dle 125f, tedy objektivní odpovědnost provozovatele vozidla. Stalo se tak po obdržení Příkazu, na který jsem ještě stihnul podat blanketní Odpor.

Vyrozuměn jsem o tom byl doporučeným dopisem (Oznámením) z SO, s datem vytvoření 17.5., který zkoušela pošta doručit 20.5.2022 (rukou psaný údaj vzadu na obálce), uložen byl na poště až do 2.6.(také rukou psáno) a já ho reálně otevřel až 4.6.
V Oznámení úřad píše, že nenavrhuje ústní jednání, ať si dokazuji mimo ústní jednání.

Dále tučně píše, že dokazování bude provedeno 25.5. v XX.00hodin na adrese té a té, což je termín ještě před uplynutím lhůty 10ti dní, které má pošta na fikci doručení. Tou dobou bylo Oznámení ještě na poště.

A dále se v Oznámení píše, že podle paragrafu 36 odst. 3 správního řádu mi dávají možnost se vyjádřit k podkladům rozhodnutí, a tučně píše, že tohoto práva lze využít do termínu provádění důkazů mimo ústní jednání, uvedeného výše, tedy do 25.5.

Dotaz - to jako fakt takto mohou natěsno za sebou stanovit termíny? A znamená to, že teď už mi nějaké dokazování neumožní?

Stran: [1]