30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - anonym3628

Stran: [1]
1
Zdravím,

mám tu aktuálně běžící případ týkající se neuposlechnutí výzvy úřední osoby (policie) při výkonu její pravomoci.

Řízení je v pokročilé fázi a obecně dobře rozehráno, po mnou podané správní žalobě soud zrušil rozhodnutí krajského úřadu, když uznal námitku směřující proti použití úředního záznamu o podání vysvětlení jako důkazního prostředku a zároveň (z výpovědí účastníků) neměl za prokázané, že se jednalo o výzvy činěné při výkonu pravomoci policie a že je obviněný z přestupku slyšel. Vyslovil přitom i některé další poměrně užitečné závěry a bylo by pěkné, kdyby to tak i zůstalo - pro podobné případy do budoucna.

Nicméně krajský úřad rozsudek napadl u Nejvyššího správního soudu a domáhá se jeho zrušení.

Teď je jen potřeba, aby NSS rozhodnutí krajského soudu podržel, určitě budu v následujících dnech psát ke kasační stížnosti nějaké vyjádření, takže v případě, kdyby mi někdo chtěl pomoct s argumentací, mohu rozhodnutí soudu a kasační stížnost krajského úřadu zanonymizovat a nahrát sem, rozhodnutí soudu a kasační stížnost jsou v příloze.

Nicméně napadá mě ještě pár otázek:

Je SO2 nyní povinen pokračovat v řízení na základě rozhodnutí krajského soudu, přestože je vedeno řízení o kasační stížnosti? Našel jsem § 85 odst. 1 zákona č. 250/2016 Sb. o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich, podle kterého „správní orgán usnesením přeruší řízení také tehdy, byla-li v téže věci podána kasační stížnost podle soudního řádu správního“. Nicméně mezi důvody k zastavení běhu promlčecí doby tento uveden není. Takže úřad teď správně přeruší řízení a zašle mi usnesení o přerušení, ale promlčecí doba běží dále?

Zároveň bych si chtěl nárokovat i veškeré náklady, které mi vznikly v souvislosti s řízením před správními orgány (zejména pak náklady na právní zastoupení v souvislosti s přípravou odvolání k SO2, ale také ušlou mzdu, jízdenky na vlak - prostě všechno, co lze uplatnit a doložit). V této otázce se opírám o nálezy ústavního soudu č.j. II. ÚS 3005/14 a II. ÚS 1099/19, ve kterých soud otázku náhrady nákladů v přestupkovém řízení řešil a vyjádřil se k ní v tom smyslu, že za splnění určitých podmínek na náhradu nákladů řízení právní nárok je. Kdy začít s přípravou nárokování nákladů? Vzhledem k tomu, že ještě není definitivně rozhodnuto, chce se mi spíš počkat na rozhodnutí NSS, na druhou stranu nebude pak už pozdě? Budu rád za jakoukoliv radu i v této oblasti.

Chronologie případu:
12/2019 - spáchán "přestupek"
8/2020 - rozhodnutí SO1/vinen
8/2020 - podáno odvolání
10/2020 - rozhodnutí SO2/vinen
12/2020 - podána žaloba proti rozhodnutí SO2 u krajského soudu
11/2021 - krajský soud zrušil rozhodnutí SO2
12/2021 - SO2 podal kasační stížnost k NSS
1/2022 - NSS mi zaslal kasační stížnost k vyjádření (lhůta 14 dní)

Předem děkuji všem za rady.

Stran: [1]