30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - aaaaaaa01

Stran: [1]
1
Potřebuji poradit - ostatní / Autonehoda a video
« kdy: 07 Ledna 2022, 19:22:24 »
Dobrý den,

byl jsem svědkem autonehody na dálnici - sám jsem sice jsem slyšel ránu zboku a zřejmě zadníma kolama přes něco přejel, ale ani na místě posléze (původně byla tma) jsem ŽÁDNÉ poškození na vozidle nezjistil, takže vlastně u mě k nehodě nedošlo.

Popis nehody:
Automobil v levém pruhu přede mnou vráží do letící nebo ležící (není poznat, neviděl jsem) pneumatiky z náklaďáku. Pneumatika se odráží a ulamuje z boku!! kolo auta v pravém pruhu. Pak se odráží a naráží do auta vedle mě v pravém pruhu, je odražena přede mě z boku ze zadu (v té chvíli jsem dostal něco do boku a pod auto, ale asi to byly jenom plasty).

Průbeh nehody: VIZ VIDEO

Vyšetřování policií:
1. To jde všechno za vámi, máte jet tak, abyste mohli zastavit (sděleno všem účastníkům)
2. Po ca 3/4 hodině policajt s baterkou - prohlédneme moje auto, žádné poškození, můžete jet (pokud zjistíte poškození později, jde to za Vámi, musíte jet tak abyste zastavil) -> k žádné nehodě nedošlo, můžete jet, plasty nejsou nehoda. Jel jsem, musel jsem do práce a už jsem tam byl hodinu.
3. Jak to dopadlo s těma ostatníma chudákama nevím.
4. Policajt se ptal jestli nemám kameru, protože jsem myslel že se to nenahrálo (asi se nahrávání přerušilo, nahrávám jenom na mobil), objevil jsem video až ex post.

Otázky:
1. Má cenu policii poskytnout video? Jasně dokazuje, že ani auto vpravo vpředu ani vpravo vzadu za nehodu nemůžou (pneumatika na ně letěla, nenajeli na ní). Pokud policie případ uzavřela (a napařila pokuty), musí případ znovu otevřít když se objeví video?
2. Může mě policie něco zkoušet napařit? Např. že jsem měl jet tak abych se dokázal okamžitě teleportovat z dálnice, když na mě ze zadu letí trosky jiného auta?
3. Má cenu si nechat auto zkontrolovat, je možné expost "dovyšetřit" nehodu, kdyby autoservis něco zjistil? Z videa je jasně vidět, že pokud došlo k poškození, tak materiál na mě byl odražen zezadu z boku. I kdyby tam bylo něco odřeného, nebo tou ránou do zadního kola se něco stalo, tak bych to rád uplatnil z povinného ručení viníka - jestli ho našli. Bohužel je možné, že "viník" bude ten chudák v levém pruhu přede mnou, který do kola narazil první.
4. Proč není viníkem řidič kamionu, na té dálnici je zich kamer, z těch by se to mělo při troše snahy dát zjistit?

Stran: [1]