30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - Paulie86

Stran: [1] 2
1
Zajímavé články z internetu / Soukromá "Obecní stráž"
« kdy: 29 Května 2024, 23:42:49 »
https://www.idnes.cz/brno/zpravy/obecni-straz-bezpecnostni-agentura.A240524_120839_brno-zpravy_mos1

Obvzlášť mě zaujala pasáž:
Na působení Obecní stráže upozornil jako první Český rozhlas, který uvedl, že hlídači z parku na Moravském náměstí hrubě vykazovali skupinku dívek kvůli znečišťování, jehož se však podle děvčat dopustil někdo jiný. K opuštění parku vyzvali i dvojici lidí bez domova patrně pod vlivem alkoholu, přestože jen polehávala v trávě.
„Když tady někdo leží, je v podnapilém stavu a má v sobě jiné návykové látky a je tady nepořádek, který je obklopuje, tak je zkrátka vykazujeme. To jsou pořád stejní lidé. Už jsme se s nimi zkusili dohodnout, ale pořád se vrací,“ hájili se hlídači s tím, že budou napomínat každého, kdo na zem jenom odhodí nedopalek.


Asi takhle - předesílám, že se nijak nezastávám bezďáků, smažek a podobných existencí. Ale:

1) z jakého titulu může nějaký platfusák ze soukromé bezpečnostní agentury "vykazovat" lidi z veřejného prostranství?
2) je vůbec v pořádku, že ti rádobyfízlové si říkají "Obecní stráž" (a mají to tak i napsané na uniformách) a mohou tak vyvolávat v laické veřejnosti mylný dojem, že se jedná o "oficiální" bezpečnostní sbor a úřední osoby?

6
Zdravím, zabývám se teď jistou záležitostí.
Jako zmocněnec povinného jsem podal stížnost, resp. podnět k výkonu dohledu na exekutorský úřad. Stížnost byla ministerstvem spravedlnosti vyhodnocena jako částečně důvodná (v jednom bodě ze dvou).
Je reálné na základě tohoto přinutit exekutora alespoň k formální omluvě za jeho pochybení?

9
https://www.idnes.cz/praha/zpravy/ridic-busu-zena-s-kocarkem-policie-video.A230201_094353_praha-zpravy_juan

Tahle uřvaná hysterická dáma, která požaduje po řidiči MHD umožnění porušování přepravního řádu, protože se jí to zrovna hodí, je podle jiných zdrojů úřednice odboru dopravy pražského magistrátu. Docela by mě zajímalo, zda je při řešení přestupků také tak benevolentní.

Možná by stála za zvážení nějaká pěkná infožádost, například zda byla zjišťována její duševní způsobilost pro výkon této zodpovědné práce.

10
Jen taková úvaha. Může sedmnáctiletý řidič, kterému byl na Slovensku vydán řidičák sk. B, legálně řídit auto v ČR?
Na Slovensku je to tak, že od 17 může mít člověk řidičák na auto, ale do 18 smí řídit jen pod dohledem někoho, kdo má sám papíry aspoň deset let (tzn. to, co se plánuje i u nás).

A otázka zní - jak je to s platností takového řidičáku v ČR?

ZPPK říká v § 3, že
"Řídit motorové vozidlo může pouze
a) osoba, která je držitelem řidičského oprávnění pro příslušnou skupinu motorových vozidel (dále jen „skupina vozidel“) uděleného Českou republikou, státem, který je členským státem Evropské unie nebo smluvní stranou Dohody o Evropském hospodářském prostoru (dále jen „jiný členský stát“), nebo jiným státem podle mezinárodní smlouvy, kterou je Česká republika vázána a která upravuje oblast silničního provozu,"


Což on splňuje, je držitelem ŘO sk. B vydaného státem EU. A Vídeňská úmluva říká jen to, že smluvní státy MOHOU omezit platnost zahraničních řidičáků mladších 18 let, nikoliv že musí. A v českém ZPPK není o žádném omezení ani zmínka. Ust. § 83 "Řidičské oprávnění lze udělit jen osobě, která dosáhla věku..." se imho vztahuje jen na vydávání ŘO českými orgány (tzn český ouřad nemůže vydat "béčko" nezletilému), ale nemá vliv na platnost ŘP, vydaných jinými státy EU v souladu s jejich legislativou. Pokud jde o to řízení pod dohledem, tak český ZPPK (zatím) nic takového nezná. Zákonoprasce nejspíš jaksi nepočítal s variantou, že by tu mohl řidit auto nezletilý cizinec/držitel zahraničního ŘP. Není nikde explicitně napsáno, že mladší 18 let nesmí v ČR řídit auto - jen že mu v ČR nesmí být vydáno ŘO sk. B.

Domnívám se správně, že by se o žádný přestupek nejednalo? (jak by na to v praxi reagovaly opice/poloopice, to už je samozřejmě věc druhá)

P.S.: za Slovensko si klidně dosaďte jakýkoliv jiný stát EU, který má ten věkový limit pro béčko nižší.

12
Nedopravní tématika / Zkušebního komisaře zatkla zásahovka
« kdy: 06 Října 2022, 23:45:28 »
https://www.novinky.cz/clanek/krimi-pred-zkouskou-na-ridicak-dostal-komisar-penize-zadrzela-ho-zasahova-jednotka-40410798

To samotné zatčení bych asi chápal, ale proč hned zásahovka? Není to člověk, který by se někde před někým schovával, páchal nějakou násilnou trestnou činnost nebo by bylo nějaké zvýšené riziko, že by byl ozbrojený a chtěl se bránit zuby nehty.
To fakt nestačilo, aby si pro něj přijely do kanclu dvě obyčejné uniformy v oktávce a bylo nutné, aby naběhlo komando se samopaly a váleli ho v poutech po zemi jak nějakého teroristu nebo uprchlého vraha?

13
https://www.idnes.cz/brno/zpravy/chlapec-rizeni-dedovo-auto-kontrola-policiste.A220704_125640_brno-zpravy_krut

Otázka na místní zkušené bardy - co nejhoršího se může reálně stát? Podle mého skromného soudu nehrozí nic jiného, než kázání od nějaké zbytečné tetky z OSPODu.

Stran: [1] 2