30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - polsak66

Stran: [1]
1
Nedopravní tématika / Návrat ze zahraničí autem
« kdy: 07 Ledna 2022, 20:02:19 »
Jaký je váš názor na povinnost vyplnit nějaký přijezdový formulář, a to ještě před návratem ze zahraničí? Mně to připadá jako další nesmyslná buzerace, kterou je možno směle ignorovat. Ostatně, pokud člověka nikdo nezastaví na hranicích, tak mi není jasné, jak by chtěl někdo prokazovat, že byl člověk v zahraničí...

2
Potřebuji poradit - rychlost / D0 v úseku 78,305 - 77,155 km
« kdy: 23 Srpna 2021, 15:22:46 »
Zdravím,

příšlo mi divné výpalné za překročení rychlosti (90km/h na údajné 80km/h). Divné je to, že na daném úseku nejsou žádné značky omezující rychlost na 80km/h, jezdím tam skoro každý den. Nejsou tam ani žádné světelné tabule. V tuto chvíli se až na konci úseku nachází jedna značka 100km/h (před mostem), která je dokonce zabalena (tedy zneplatněna), načež se až za mostem (zhruba 200m dál) nachází značka 100km/h.
Nevím tedy, co si mám myslet o tom výpalném za překročenou osmdesátku. Máte s tím někdo taky nějaké zkušenosti? Zatím jsem kvůli termínu nahlásil řidiče (helmutku, která si vyzvedne v zahraničí poštu). Ale v tomto případě mě opravdu štve, že otravují i bez jakéhokoli značení - skoro bych se nebál nazvat to ze strany orgánu v Říčanech pokusem o podvod.

3
Rychlost / [LOST] Helmutka - manželka
« kdy: 14 Listopadu 2019, 22:21:07 »
Zdravím,

zajímal by mě názor zdejších zkušených borců na můj případ.
Zhruba před rokem změřena rychlost ve Slavkově (hajzlíci měří hned u cedule, přičemž se k ní od Brna přijíždí z kopce, takže snadný výběr).
Reagoval jsem udáním řidiče v zahraničí, přičemž ale dotyčnou zahraniční osobou je moje vlastní žena (ale nemá moje jméno a neumí česky).
SO reagoval zasláním dopisu v češtině do zahraničí, který si moje žena vyzvedla, ale protože byl celý poměrně dlouhý a v češtině, tak reagovala dopisem, ve kterém úřednici požádala o informace v jazyce, kterému by rozuměla.

Nyní mi přišel příkaz, ve kterém je uváděno, že jsem se dopustil sprdele s vysvětlením, že mnou udaný řidič nesdělil požadované informace a ke spáchání přestupku se nepřiznal.

Jak vidíte šance v takovémto případě, kdy si SO ani nedal práci se zasláním minimální informace např. v angličtině a žádost o zaslání dopisu v jiném jazyce vyhodnotil jako nepřiznání se k přestupku? Podle mého názoru si tady SO nedal vůbec žádnou práci se zjištěním řidiče. Co jsem mohl já jako provozovatel vozidla učinit více, když jsem vlastně jen nechal manželku řídit naše auto a když jsem na výzvu SO manželku udal?

Manželka se samozřejmě může ještě i nyní (tedy kdykoliv v průběhu dalšího řízení) přiznat k řízení. Zahájit s ní přestupkové řízení už nyní nemohou, ne?

Dík za zkušenosti.


Stran: [1]