30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - Trip

Stran: [1] 2
1
https://vsetin.cz/rezidentni-parkovani/ds-19703/archiv=0&p1=72136

Vsetin zavadi rezidetni parkovani, ale jak. To je mazec.

Perlicka 1: rezident osoba starsi 18 let, abonent bez veku. Neni lepsi priklad neprime diskriminace.
Zemena kdyz muzete vlastnit vozidlo o 0 roku a mit RP snad od 15 let. Navstevnicky rezim nebo peci o vlastniho seniora ani nezminuji.


Rezident – osoba starší 18 let mající trvalý pobyt v lokalitě Kolonka nebo je vlastníkem nemovitosti v dané lokalitě nebo má v dané lokalitě faktické bydliště. Abonent – podnikající fyzická nebo právnická osoba, která má v lokalitě Kolonka sídlo nebo provozovnu.

Perlicka 2.
Zavadeni je tak rychle, ze ani nereflektuje  potrebne ternimy pro prizpusobeni.
Nove smlouvy, vypovedni lhuty, prepisy apod.

Perlicka 3
Dopravni znaceni.
Ip 13c s dodatkem ( po - ne mimo vozidla s parkovacim opravnenim)

Ten dodatek rusi povinnost platit pro rezidenty nebo celou znacku P pro rezidenty a tim padem ta nemohou parkovat? ( neco jako zakaz vjezdu mimo zasobovani)

Perlicka 4
(Nezverejneno) (cinnosti mesta, ktera je ucebnicovou pozvankou pro antimonopolni urad) tady to bude bolet v milionech. (Existuje video)

Dalsi. RP je vztazeno na vozidlo bez upresneni a forma parkovaci karty. Na moto si parkovaci karku musite fixnout mamutem.

Dopozucuji slednout videozaznam ze schvalovani na zastupitelstvu.

Vidite na tom nejake dalsi srandy?
 

2
Ahoj zejmena Brnaci.
Potreboval bych pomoci s urcenim prednosti na ulici zborovska smerem k zabovreske. Jde o dve mista na teto ulici. Prvni odbocka ke skolce a druka tesne u zabovreske.
Jsou to ucelove komunika a neplati zde prednost zprava?
Zborovská
https://maps.app.goo.gl/MkPvV9hF8XEefgFS9

Zborovská
https://maps.app.goo.gl/4rPRJQyP71UqBSxf6

3
Nedopravní tématika / Zneplatněné značky škratcí páskou
« kdy: 13 Června 2022, 14:25:22 »
Máte někdo zkušenost, když zaparkujete za značkou P, která má škrtlou dodatkovou značku :D ?
Případně škrtlý symbol platepbního automatu na značce P.
https://www.dopravniznaceni.com/Skrtaci-paska-d25.htm

Jako řidič jsem povinen značky jen respektovat a nehodnotit jejich platnost a provedení :D

Tohle používají v zahraničí, když je potřeba odstavit rychle auto nebo odstavit na delší dobu. :D

4
Ahoj v mém okolí  je jeden případ.  (Brno)


18h začátek, 02h konec, celkem 07l vína

a ráno v 08h kontrola na zbytkáč s výsledkem 1,26  -1,24 (po 5ti minutách).
Na místě podepsáno.
Na krev došlo cca po 3h. (na krvi dost koukali, že osoba vypadá úplně normálně)

V pondělí dorazilo oznamení o zahájení zadržení RP s tím, že osoba je podezřelá z řízení pod vlimem 1,2 v krvi (ano zvláštní, že rovnou píší v krvi).

Když jebnu do klakulačky hodnoty, tak ráno by měla mát tak max. 0,2.

Co bude, když bude krev nad 1?

5
Potřebuji poradit - ostatní / Úmyslně povolené šrouby u kola
« kdy: 01 Dubna 2022, 00:11:18 »
Ahoj,

když vám nějaký spoluobčan úmyslně povolí šouby u kola, jak na to nahlíží SO, PCR?
Důvod sousedské vztahy, video není. K nehodě nedošlo.
Případně pokus o krádež kol, ale krádež se nedokončí a nechá jen volné šrouby.

V případě nehody, jak by to bylo z hlediska odpovědnosti řidiče za kontrolu vozidla před jízdou?
Jak byste se k tomu stavěli?
Je to přestupek, trestný čin? Poškozování cizí věci, pokus o ublížení na zdraví, obecné ohrožení?

6
Městský soud v Praze potrestal ve středu čtyřletým vězením řidiče jeepu, který loni v dubnu v tunelu Blanka srazil motocykl s dvoučlennou posádkou. Podle nepravomocného rozsudku narazil do motorky úmyslně po předchozím konfliktu s motorkářem. Řidič jeepu to odmítá. Trvá na tom, že k nehodě došlo, protože se lekl.
Zdroj: https://www.idnes.cz/praha/zpravy/nehoda-tunel-blanka-jeep-motocykl-obzaloba-soud.A220329_092939_praha-zpravy_iri


7
Ahoj, nemáte někdo zdroj jak je plánovaná aplikace pro doklady např. řidičák?

Již dříve jsem registroval podobné plány. Ty počítaly s tím, že průkaz jako takový již nebude a bude se vše točit kolem řidiského oprávnění. Tj. mimo jiné na místo zadržení řidičského průkazu rovnou pozasatavení řidiského oprávnění.
Plastové kartičky mají zůstat, ale jaký bude režim těžko předjímat. Nicméně pokud by to bylo ve stávajícím duchu, tak by nikdo u sebe řidičák již nevozil a prokazoval se jen appkou.  Tímto by nyní policie vlastně přišla o možnost odebrat RP. A nebo by dostali na misto soucasneho odbrani RP rovnou moznost pozastavit RO.

https://stc.cz/digitalni-sluzby/rozvojove-projekty/edokladovka/


8
Ahoj, mame tu i zmenu ohledne alkoholu u prepravovanych osob. Spadaji i do toho motorky? (Pro ty co nejezdi na moto, moto zatocite a ovladate jen riditky. Naklanenim, tlacenim do stupacek a zmenou teziste nikoliv)

Pozměňovací návrh poslance Mgr. Jana Čižinského

k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změně některých zákonů
(zákon o silničním provozu), ve znění pozdějších předpisů
(sněmovní tisk 374)

Alkohol u přepravovaných osob („beerbike“)

Podávám návrh na níže uvedenou úpravu návrhu zákona:

V čl. I se před dosavadní bod 1 vkládá nový bod, které zní:
1.     V § 9 se za odstavec 7 vkládá nový odstavec 8, který zní:
(8) Přepravovaná osoba, která se může aktivně podílet na jízdě vozidla (zejména šlapáním, bržděním, negativním ovlivňováním rovnováhy vozidla a obdobným způsobem), nesmí během jízdy a bezprostředně před jejím zahájením požít alkoholický nápoj nebo užít jinou návykovou látku nebo zahájit jízdu v takové době po požití alkoholického nápoje nebo užití jiné návykové látky, kdy by mohla být ještě pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky; pro posouzení ovlivnění přepravované osoby dle této věty jinou návykovou látkou se použije § 5 odst. 2 písm. b) obdobně. Přepravovaná osoba podle předchozí věty je povinna podrobit se na výzvu policisty, vojenského policisty, zaměstnavatele, ošetřujícího lékaře nebo strážníka obecní policie vyšetření podle zvláštního právního předpisu7) ke zjištění, zda není ovlivněna alkoholem nebo jinou návykovou látkou.
Následující body se přečíslují.
Za novelizační bod 4 (původně 3) se vkládá nový bod, který zní:
5.     V § 124 odst. 13 se vkládá nové písmeno e), které zní:
e) porušením povinnosti přepravované osoby, která se může aktivně podílet na jízdě vozidla, během jízdy nebo bezprostředně před jejím zahájením nepožít alkoholický nápoj nebo neužít jinou návykovou látku nebo nezahájit jízdu v takové době po požití alkoholického nápoje nebo užití jiné návykové látky, kdy by mohla být ještě pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky.

Odůvodnění:
Osoba, která je přepravována ve vozidle nebo na vozidle, což se v podmínkách ČR týká převážně spolujízdy na vícemístném jízdním kole (tzv. „tandem“, případně tzv. „beerbike“), může v řadě případů aktivně ovlivňovat průběh jízdy. V takovém případě může ovlivnění spolujezdcem negativně ovlivnit bezpečnost a plynulost jízdy jako takové. Opatření by se však nemělo dotknout osob dopravovaných ve vozidle nebo na vozidle k tomu konstrukčně přizpůsobeném, bez možnosti aktivně ovlivňovat řízení (zejména tzv. rikša, která je v praxi skutečně provozována, obecně také přívěsný vozík za kolo atp.).
Zároveň se navrhuje, aby těmto osobám byla stanovena povinnost podrobit se vyšetření ke zjištění, zda není ovlivněna alkoholem nebo jinou návykovou látkou, dle zákona č. 65/2017 Sb., o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, ve znění pozdějších předpisů. Tato povinnost analogicky odpovídá povinnosti řidiče podrobit se takovému vyšetření.
Z hlediska přestupků by porušení obou těchto povinností (povinnosti nepožít během jízdy nebo bezprostředně před ní alkoholický nápoj nebo neužít jinou návykovou látku a povinnosti podrobit se vyšetření ke zjištění, zda není osoba ovlivněna alkoholem nebo jinou návykovou látkou) mělo spadat pod skutkovou podstatu dle § 125c odst. 1 písm. k) zákona o silničním provozu. Dle tohoto ustanovení spáchá fyzická osoba přestupek tím, že se v provozu na pozemních komunikacích dopustí porušení nebo nesplnění povinnosti stanovené v hlavě II zákona o silničním provozu [pokud nejde některou ze speciálních skutkových podstat uvedených v písm. a) až j) § 125c odst. 1 téhož zákona]. Navrhované povinnosti jsou zařazeny v § 9 zákona o silničním provozu, tedy v hlavě II tohoto zákona. Za adekvátní společenské nebezpečnosti takového jednání lze považovat rovněž sankci hrozící za spáchání takového přestupku (obecně v rozmezí 1.500 až 2.000 Kč; v případě příkazu na místě do 2.000 Kč).
Aby bylo možno tyto přestupky efektivně postihovat, navrhuje se rovněž stanovit pravomoc strážníků obecní policie projednávat tyto přestupky příkazem na místě (doplnění nového písmene do § 124 odst. 13 zákona o silničním provozu). Počítá se s tím, že takto budou moci strážníci obecní policie projednávat pouze přestupek vzniklý porušením povinnosti nepožít během jízdy nebo bezprostředně před ní alkoholický nápoj nebo neužít jinou návykovou látku. Nikoliv tedy porušením povinnosti podrobit se vyšetření ke zjištění, zda není osoba ovlivněna alkoholem nebo jinou návykovou látkou. Tato druhá povinnost může být totiž obtížněji projednatelná příkazem na místě, a to vzhledem k podmínkám provedení vyšetření dle zákona č. 65/2017 Sb., o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, ve znění pozdějších předpisů (zejm. možnosti osoby podezřelé ze spáchání přestupku odmítnout provedení orientačního vyšetření). Rovněž skutkové okolnosti tohoto typu přestupků bývají komplikovanější, a proto se navrhuje nechat jejich projednání na příslušném správním úřadu ve správním řízení.

V Praze dne 26. října 2020                Mgr. Jan Čižinský

9
Ahoj, co rikate na tu boticku?

Ja bych to hodnotil, ze stojim za znackou spravne?

10
Ahoj, řeším čerstvou věc.

Popis situcace.
Červené auto (na hlavní) odbočuje na křízovatce do leva. Protijedoucí vozidlo Bílé (na hlavní) jede rovně ( a velmí rychle). Došlo ke střetu v předních častech obou vozidel.

Tak prostě jako nějaká nehoda, že.

Nicméně PČR se k tomu postavila, tak že nutila a donutila jednoho z řidičů k podepsání na místě, jinak by byl odebrán ŘP.
Jednalo se běžnou nehodu malého rozsahu (rozbité předky aut, bez zranění co vím).
Dále je tu na místě věc, že ztrejmě došlo k ovliňování ze strany z jednoho řidičů (´dajného počkozeného) z titulu své nějaké funkce, aby bylo na místě podepsáno (uznání viny).

Předpokládám, že s tím již nelze nic dělat?

Otázka je potřeba si opatřit nějaké kamerové záznymy, pokud by se našly. Např. to, že bílé vozidlo ani nebrzdilo, nepokusilo se zabránit střetu.
Dá se očekávat, že jeden z řidičů může vužít uznáníí viny u druhého a navštiví "svého" doktora. :D
11
Je možné parkovat ve vjezdu na parkoviště? (viz link)

Po zavedení zón je to často místo, kde řidiči nechávají auta. Někdy jedno auto, jindy i 6. (ne primo v tomo miste, ale u jinych parkovist). Nechají mezeru cca 2,2m.
Denně musím projíždět několika takovými úseky. (nedá se jet jinudy). Projet je nekdy dost narocne. Musite si nekdy nadjet couvnout a pokouskach se posovat tim zuzenim.

https://mapy.cz/zakladni?mereni-vzdalenosti&x=16.5907870&y=49.2098923&z=20&base=ophoto&rm=9mJ6TxTx75NHMfMKMeMxN8NnNY

12
Nevíte, proč lze v zákazu předjíždět motorku autem, ale naopak nikoliv?
Je to dáno tím,že dříve byly motorky pomalé?
Ono totiž nejbepečněji se auta předjíždí, tam kde je to zakázáno. :D

15
Zdarec borci.
Situace: klasická + křižovatka. 1. vyjíždí na hlavní 2. jede po hlavní (skoro 80 na misto 50). (výhledy špatné pro oba). Obě se střetnout tak nešikovně (bokem), že se nedá říct, kdo narazil do koho.

1 vozidlo vysoká rychlost (prej není pro situaci důležitá viz níže). Nezabránění srážce. ?
2. Nedání přednosti, ale rychle jedoucímu vozidlu. ?

Daloby se říci, že viníkem je číslo 2 (rychlejedoucí)
Pčr, zahlásí něco o koeficientu, kdy taková rychlost v obci je ok a viníkem je vozidlo č.1.

Otázka, je něco takového? Takový nějaký koeficient/tolerance či co? Nebo pčr vykládala pohádky.

Mimo jiné věc probíhala tak, že pčr (kamarádi vozidla č.2 rychlejedoucího) přijeli a prej nic nebou řešit během chvíle vše vyřešeno prej ke spokojenosti všech. Něco namluvili vozidlu č. 1, že to bude řešit už jen pojišťovna a že to je ok.
Pak se ukázalo, že sepsali papír pro pojišťovnu (za asistence pčr), kde napsali vinník drobným písmem u vozidla č1. (posádka dva senioři a dvě děti). Ani přes 158 se s tím nedalo nic dělat.
Řidič vozidla č. 2 najednou otočil a tvrdil něco jiného v jeho prospěch samozřejmě.
Tak asi tak  :x

Stran: [1] 2