30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - now

Stran: [1]
1
Nedopravní tématika / zkušenosti s fízly
« kdy: 06 Září 2021, 08:31:00 »
Tak jsem pročetl vlákno a moje zkušenosti jsou následující:
1. může si nahrávat na soukromý telefon, GIBS to vůbec neřešil, kontrolní odd policie tvrdí, že to je OK, nové= zjištění, nepomůže ani ÚOOÚ, odkážou na GIBS, který prý je oprávněn jako jediný řešit podání nejen na policisty, ale také a to pozor, na občanské pracovníky. Takže zacykleno.
2. trestní oznámení k ničemu nepomůže, GIBS kopíruje totéž: na základě odborného posouzení se nejedná o věc pro GIBS, jak k tomu přišli aby to bylo přezkoumatelné nikdy nenapíšou.

Problém vidím v tom, že lidé se chtějí "vzpírat" nařízením, ale nemají to bohužel promyšlené, jak reagovat a neudělat se na svém jednání sám.
Takže základem je neodmítnout sdělení totožnosti, pokud dnes ještě požadují OP, tak si s nimi hraji tak dlouho jak dlouho mne to baví, jestli nějaký OP musím nosit a podobně. Dříve či později se dostaneme do fáze , že chtějí ověřit ottožnost, na to jim sdělím, že to měli říct hned! a samozřejmě že vyhovím.
Další věc, co je třeba říct, že neodmítám si nasadit hadr na hubu, ale že jej nemám, neboť na to už nemám peníze, ale že si klidně nasadím hygienicky zabalenou rouškou, pokud ji mají. Nemají, dle ředitelství PČR nic takového nevozí.
No a pokud si hrají na roušku ve vzdálenosti 2m a méně, tak jsem zatím vždy uspěl s argumentem, že já jsem žádnou družbu s policajtama 2m a méně neplánoval, takže nic mít nemusím a okamžitě ve stížnosti píšu dvě možnosti, které na místě byly možné:
Pokud jsem nepřišel za policajtama o vlastní vůli, ale oni mne šikanovali ověřením totožnosti (což je běžný postup), tak jsem mohl:
1. odmítnout cokoliv s nimi řešit s odkazem, že jsem situaci nevyvolal já, takže jsem neměl povinnost mít hadr na hubě, ale současně doplňuji, že jsem sám vyhodnotil, že mne to neopravňuje k neuposlechnutí prokázání totožnosti, takže jsem se podvolil jejich šikanóznímu jednání
2. mohl jsem strpět jejich jednání, což jsem udělal, ale pak jsem se nemohl dopustit přestupku, neboť výzva orgánu byla podle mne silnějším právním instrumentem, než skutečnost, že nebudu mít hadr na hubě, který bych si klidně nasadil, kdyby mi ho poskytnuli.

Na toto jsem už od hloupého policajta Lercha z Prahy odpověď nedostal, nic neřešili, nic nepředali na úřad, konečná.
Ale je pravdou, že jsem po celou dobu nabízel spolupráci, byť díky jejich neomalenosti a hlouposti jsem je zdržel asi půl hodiny.

Myslím si, že by to u soudu obstálo, kdybych celou dobu tvrdil, že jsem neměl v úmyslu dělat něco, co by bylo podmíněno mít hadr na hubě, ale vyhověl jsem výzvě PČR a dokonce jsem nabízel, že si ho nasadí, pokud mi ho dají.

Takže jsem je dostal do kouta jejich vlastními prostředky a užíval si jak dva hloupí policajti musí mít hadry na hubě, já nemusím a ještě si z nich dělám srandu.

No a dalším argumentem, který by asi pomohl asi až u soudu je, že dneska se v těch nařízení už ani prase nevyzná, co platí a co neplatí, hlavně protože v těch nařízeních nejde najít logiku, a pokud bych chtěl přidat trochu humoru, tak bych odkázal, že v pravidelném "Čau lidi!" náš milovaný a vševědoucí premiér nikdy nesdělí link na aktuální nařízení vlády ČR, což není úplně jednoduché najít!

Takže můj názor je takový, že když chci "kverulovat" tak je třeba to dělat chytře a být na to připravený. V opačném případě je lepší mít ten hadr i při sexu s manželkou a svůj odpor ukázat ve velbách a případně agitací před nimi.

2
Výroky a citáty / letní soutěž
« kdy: 17 Července 2021, 08:45:55 »
Máme tzv. okurkovou sezónu, tak si dovolím udělat tipovací soutěž:
Otázka za 1. bludišťáka: o které měsdto se jedná
Otázka za 2. bludišťáky: jméno úředníka/ce

A není to tak složité, protože se jedná o velice známý správní orgán a také ta oprávněná úřední osoba je velice známá a na zdejším fóru oblíbená.
Tady je ta perla:
Dle rozsudku Nejvyššího správního orgánu, ze dne 29. 5. 2020, č. j. 2 As 293/2018-25, „ Pokud autopůjčovna jako provozovatelka vozidla sdělí správnímu orgánu, která konkrétní osoba, byť by se jednalo o cizince, měla v době spáchání údajného přestupku od ní vozidlo zapůjčeno, je to zpravidla dostatečný důvod pro zahájení řízení přestupku proti této osobě“. Správní orgán nezahájil vůči XX správní řízení, neboť oznámení o zahájení správního řízení bylo XX doručováno odborem dopravy městského úřadu v Břeclavi, avšak zásilka byla odesílateli vrácena s odůvodněním „adresát neznámý“. Z tohoto důvodu zdejší správní orgán oznámení o zahájení řízení panu Ťažkému již nezasílal, neboť v tomto případě by se jednalo o pouhou formalitu.

Takže zákon je jen formalita, no pro tu osobu opravdu je. Takže ji a její nadřízenou trošku zlobím a prudím. Nyní to je na kraji.
Jinak je to trochu vytržené z kontextu, tak doupřesnění. Ten "soutěžený" úřad se odvolává na to, že v Břeclavi tu osobu taky obesílali a nepřevzala si to, tak prý bylo zbytečné to posílat z jejich , zcela jiného úřadu.....

3
Zajímavé články z internetu / správní řízení Klaus
« kdy: 17 Července 2021, 08:30:01 »
https://www.lidovky.cz/domov/vaclav-klaus-musi-zaplatit-pokutu-za-lonske-vystoupeni-bez-rousky-potvrdilo-to-ministerstvo-zdravotn.A210716_154708_ln_domov_lidar
Nedávám to tady kvůli Klausovi, ale kvůli tomuhle, viz citát z článku, vycházím samozřejmě z toho, že opravdu dané nařízení bylo soudem shledáno jako nezákonné:
    Koudelka řekl, že Klaus ve správní žalobě hodlá argumentovat mimo jiné tím, že hygienici uložili pokutu v rozporu s ústavou za porušení opatření, které pro nezákonnost zrušil soud. „Z hlediska ústavního nelze ukládat a vymáhat pokuty na základě nezákonných a neústavních právních aktů,“

   Pokud je to pravda, tak je to vrchol arogance státní moci proti zákonům ČR. Tohle snad už musí být trestné?! Nebo v našem bordelu není? Oni fakt čekají, až tu zopakujeme Velkou francouzskou revoluci, která narozdíl od naší, nebyla sametová.

4
https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/nezaplacena-pokuta-boticka-policie-registracni-znacka.A210620_203025_automoto_fdv

Tak doufám, že bude i veřejný registr, kde si budu moci zkontrolovat jestli osoba, které chci svěřit vozidlo (a to nejen kamarádovi, ale také v rámci podnikatelské činnosti) nic nedluží.

5
Zajímavé články z internetu / zajímavý rozhovor s T.Sokolem
« kdy: 10 Června 2021, 17:16:56 »
Celkem úplnou náhodu, jsme narazil na rozhovor s T.Sokolem. Hodně lidí ho nemusí, ale když se oprostíme od osobních antipatií, tak si myslím, že je hodně zajímavý, a pro zdejší publikum třeba vyjádřením:

Jak důležité je hlídání procesních pravidel, aby ve jménu „dobra“ nebyla ohýbána?

Nesmírně a možná snad nejvíc. Jednou „ohnuté“ procesní pravidlo, i kdyby to skutečně bylo ve jménu dobra (což je tak trochu oxymóron, zlo ve jménu dobra!) se velmi snadno může stát zavedenou praxí, při níž už ani tak nejde o dobro, ale o to, že to tak je snadnější a rychlejší. Jedno jestli to je natahování na skřipec po staru, nebo připuštění nezákonně získaného důkazu po novu.

viz https://e-news.cz/2021/06/tomas-sokol-takhle-tu-naposled-zkousel-vladnout-general-blaskowitz/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.context&dop_id=12091445

6
Potřebuji poradit - alkohol, drogy / DrugWipe 5SP a policie
« kdy: 25 Května 2021, 18:13:37 »
Na základě osobní zkušenosti, jsem se začal zajímat o podmínky testování na drogy a vůbec, jak to u policie chodí a funguje prakticky.
Jen v rychlosti. Měl jsem zábavný podvečer s 5ti policajty z PMJ Praha. Jako již klasicky, vstupovali do občanskoprávního sporu a další, kdy jednání dvou z nich bylo natolik "divné", že jsem pojal podezření, že mohou být pod vlivem alkoholu ale spíše drog. Takže jsme zavolal na linku 158, a asi hodinu jsme čekali na příjezd kontrolního orgánu. Při čekání, si hlavní podezřelý policajt sednul do auta, vytáhnul krabičku s neznámou látkou a orálně ji užil.
Přijel velice tlustý policajt z obl. ředitelství Praha II. Sdělil jsem mu, že mám videozáznam dokazující toto velice závažné podezření a že jeden policajt užil s vědomím budoucího testu na alkohol a drogy neznámou látku. Musel jsme jej hodně tlačit, aby se o to vůbec zajímal, padalo tam dokonce "jménem zákona odejděte" a podobné perly. Samozřejmě že látku nezajistil.
Dále jsem mu sdělil, že nijak nechci narušovat či ovlivňovat jeho služební úkon, že pouze chci dohlédnout na regulérnost testů. Na to mi sdělil:
- budete přes cestu daleko od sl. Transporteru (min. 7m) kdy se za něj schovali
- neukážu vám sériové číslo testu, pouze zabalený test, kde je pouze číslo šarže
- neukážu vám ani výsledek drogového testu, ale testu na alkohol ano (proč asi?)
Na moji otázku, jestli takto představuje transparentní kontrolu veřejnosti, a proč se snaží zakrýt skutečnost odmítal komunikovat.
Výsledek šetření OVK Praha
Nikdo neměl pozitivní test na drogy, bylo to transparentní, nikdo mi v ničem nebránil, nebyl důvod zajistit a testovat látku, stížnost neoprávněná, tečka, zapomeňte. Jako u jednoho jsem si subjektivně jistý, že byl sjetý, protože nejdříve na mne řval, pak venku v autě něco užil, následně byl rudý v obličeji, oči podlité krví, pokud nebyl sjetý, tak se o něj pokoušel infarkt...
Nejzajímavějším sdělením OVK bylo, že testy DrugWipe , prý nemají žádné unikátní sériové číslo. takže s testy lze volitelně manipulovat, a tak jak to provedli nevím kdo na ten test vůbec plivnul, protože ten tlustý policajt by zastínil půlku slunce...

Takže jsme dnes napsal policejnímu prezidiu obsáhlou žádost o informace, jaká jsou nařízení, proč nemají testy uniktní číslo, kdo je vybral a proč s žádostí o doložení dokumentů. Výsledek pak sem vložím.
je mi jasné, že je to boj s větrnými mlýny, ale přeci není možné, že test na drogy, za který berou lidem řidičáky, nemají unikátní sériové číslo?! Vždyť s tím se dá tak krásně manipulovat. Dáš bakšišné, vyměním jako policajt za test, na který plivnu já. Nelíbíš se mi? Vyměním test za drogově pozitivní. A asi ne každý se v takové situaci a stresu, hned žene do nemocnice, nemluvě o tom, že ŘP mu můžou na základě toho zabavit a následně trvá týdny či měsíce, než jej získáte zpět.
A nemalým důvodem je i skutečnost, že z čistě statistického hlediska, je u PČR stejné procento drog, jako v celé společnosti, možná i větší, vzhledem k tomu, jaký materiál tam vybírají do služebního poměru. Ale takhle drze se to snažit zamaskovat, je i na mne fakt hodně.

Rád bych, kdyby se o své zkušenosti poděli lidé, kteří byli testováni, a to hlavně pozitivně a jak to pak správní orgán řešil, když test nemá základní věc, a to sériové číslo, aby byla zajištěna nezaměnitelnost.
Myslím si, že to je téma, které je aktuální i pro nás většinu, kteří drogy neužíváme.

7
Na dotaz, zda nevylučuje, že vláda nouzový stav nově vyhlásí sama poté, co Sněmovna bude proti, Hamáček uvedl: „Po­dle našich právníků by to bylo možné chápat jako obcházení Ústavy, otázka ale je, jestli by to nefungovalo jako poslední záchranná brzda před katastrofou.“
Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/hamacek-nevyloucil-nouzovy-stav-i-proti-vuli-snemovny-40350493#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=scD9wIxyu9D-202102101008&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Ve spojení s nákupem nových vodních děl si myslím, že se již jedná o dost jasné porušení demokratického zřízení a to jako úřední osoba a ministr současně.
Jako brát svůj soukromý názor, že Ústavu je podle něho třeba porušit, je na mne hodně silné kafe.
Stejně tak vím, že Hamáček jako obvykle jenom hloupě kecá, ostatně jako v případě, když v médiích prohlásit, že bude tvrdě stíhat a potírat nesnášenlivost v médiích.
Když jsem pak podal tr. oznámení na jednoho diskutujícího, který chtěl lynčovat v souvislostí s čínskou chřipkou, a vyzval jsme i Hamáčka ať jedná, tak nějaký jeho nohsled napsal, že hamáček v žádném případě nebude vstupovat do takového řízení. Na skutečnost, proč teda tak blbě kecá, mi už neodpověděli....

Takže toto je myslím podobný případ, ale podle mne si ministr a člen vlády nemůže vůbec dovolit vypustit z huby něco podobného ani doma, natož do médií.
Sice jsem se obrátil na Státní zastupitelství s trestním oznámením, ale je ni už jasné jak to dopadne, Hamáček se ničeho nedopustil.

Jinak mne dost překvapilo údajné dnešní sdělení Babiše, aby se ministři připravili na neschválení prodloužení nouzového stavu. Asi má lepší poradce než červená mikina Hamáček.

Ústava ČR, by pro nás nevěřící, měla být přímo jako Bible svatá, alespoň u mne to tak je, protože pak můžeme opravdu zrušit všechny zákony a vyhlásit zde právo "divokého západu".

8
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/v-cele-francii-propukly-protesty-proti-navrhu-zakona-o-policii-40343626#dop_ab_variant=0&dop_req_id=TmCFKF2blIo-202011281804&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Je otázkou času, kdy se červená mikina pokusí o totéž. Policajtům se už dlouhjo nelíbí, že se mohou dokumentovat a zveřejňovat jejich nezákonnosti.
I když je stávkování ve Francii národním sportem, minimálně v tomto případě si to zaslouží jejich podporu.

10
Vymyslet ten nadpis aby byl stručný a výstižný bylo nad mé schopnosti, takže až v textu.

Máte někdo zkušenost, jak dlouho trvá řízení u MD ČR jako SO2 poté, co na základě odvolání původní rozhodnutí SO1 zrušil a vrátil ho k novému řízení SO1, které opět rozhodlo, opět špatně, kdy navíc nerespektovalo vyslovený příkaz, že pokud to neodloží, musí se vypořádat i se všemi námitkami , které jsem uvedl v odvolání, což neudělal, takže jsem podal další odvolání na SO2.

Moje otázka zní, má někdo zkušenost, jestli se to opět řadí do běžné fronty, takže to bude trvat opět jako nyní, kdy to bylo 2 a 1/4 roku, nebo se zařadí na začátek fronty, jako "pokračující" řízení? Na začátku března 2021 u tohoto přestupku dojde k promlčení, proto se ptám.
Současně se tím potvrdí již několikrát diskutované, jestli v případě přestupku s max pokutou méně než 100.000CZK, je lhůta řízení, resp. lhůta pro promlčení max 3 roky, což jsem přesvědčen, že ano.

11
Zajímavé články z internetu / Nový návrh pro cyklisty
« kdy: 12 Září 2020, 13:39:48 »
Já fakt nevím, vždycky se sám chrání ten, kdo je zranitelnější, taky se nepohrnu před auto jako chodec, i když mám přednost. Jako řidič si nemůžu pomoct. Valná většina cyklistů, se min. v Praze chová hůře, než vládní auto s majákem a sirénama. Já jsem Bůh a všichni se mi podřiďte. Co budou dělat ty autobusy při uzákonění tohoto nesmyslu fakt nevím.
Jediné co je již dnes jaksné je, že vztahy mezi řidiči a cyklisty se opět zhorší.....

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/na-ridice-se-chysta-novy-paragraf-jak-spravne-predjet-cyklistu-118951#seq_no=4&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=HU6MSXRzTf3-202009121131&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz


12
https://www.ceska-justice.cz/2020/01/soudci-nss-chteli-presvedcit-zakonodarce-nutnosti-zmeny-zakona-prisli-jen-tri-poslanci/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Chápu, že mají hodně práce, ale kdyby se podívali na práci svých níže postavených kolegů, tak by se tolik nedivili.
Téměř žádné informace pak v článku nejsou věnovýny skutečnosti, cituji:
„Čeká nás do budoucna debata, u jakých věcí si můžeme dovolit luxus soudního přezkumu dvěma instancemi správního soudnictví, tedy otázka rozsahu výluky soudního přezkumu, kdy postačí rozhodnutí administrativy,“ dodal Kněžínek,

Nechci přehánět, ale pokud by v přestupkové agendě, vypadla možnost podání Správní žaloby, tak to už bude jako za minulého režimu.

13
Zažili jste už někdo, že by správní orgán nařídil další ústní jednání, a zároveň mne mimo samotnou "výzvu" ale jen vzadu v poučení informoval, že na závěr ústního jednání, mám právo vyjádřit se k podkladům k rozhodnutí (z čehož vyplývá, že mi žádnou jinou možnost nedává).
Nikde ve Správním řádu jsem nenašel, jestli je možný takovýto "turbo model", kdy správní orgán již měsíc před nařízeným jednáním vlastně tvrdí, že asi ví co budou vypovídat svědci (druhý výslech policajtů), když už nyní tvrdí, že bude mít k dispoziuci všechny podklady pro rozhodnutí.
Chci se zeptat chytřějších:
1. je možné tuto informaci nesdělit přímo ve výzvě, ale jen v poučení?
2. je možné "ohraničit" možnost vyjádření se k podkladům datem a časem ukončení ústního jednání, nebo musím být informován, že dokazování skončilo a mám se možnost vyjádřit?

Napadnul jsem to v odvolání, ale kraj se tím nezabýval a shodil to na dvou prvních věcech a ostatními odvolacími námitkami se nezabýval s odkazem, že to bude řešit správní orgán v novém řízení.

14
https://www.novinky.cz/koktejl/498646-svycarskeho-policistu-odsoudili-za-rychlou-jizdu-behem-honicky.html

Jaký rozdíl Švýcarsko a ČR. Ve Švýcarsku vědí, že je třeba rozlišovat jestli policista zachraňuje životy nebo je naopak ohrožuje. Viz pražský policajt Voic nebo jak se jmenuje, který zmrzačil, také ujíždějícího motorkáře.

A to všichni policajti řvou, jak jsou k nim všichni nespravedlní. Další můj komentář k tomuto lidskému odpadu se již neslučuje s pravidly slušné diskuze (či jak to píšou na iBabiš.cz) ;D

15
Vzhledem k důležitosti, a myslím si i velice dobře zpracovanému tématu, si to dovolím uvést zde, v novém tématu v záložce vedení správního řízení.
Jedná se o dnešní článek na technetu, který by asi mezi běžnými "zajímavostmi" které jsou až dole zapadnul.
Myslím si, že se dá dobře použít při argumentaci, proč znedůvěryhodnit výpovědi opicajtů, kteří jsou samozřejmě domluvení.
Někteří možná namítnou, že to SO shodí ze stolu, ale každopádně se k tomu musí vyjádřit. Článek mne zaujal, jak je opravdu dobře zpracovaný a samého mne hodně zaujal a poučil.

https://www.idnes.cz/technet/veda/chybne-ocite-svedectvi-odsouzeni-nevinneho.A190125_094826_veda_dvz/diskuse

Stran: [1]