30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - HOHO

Stran: [1]
1
Chytila mě tajná bezpečnost v BUS pruhu. Přišla pozvánka na správní řízení, které jsem svojí blbostí vyignoroval, protože jsem špatně nastavil notifikace na nové zprávy v nové datovce.
Jel jsem skrze křižovatku, čímž jsem chtěl argumentovat (chtěl jsem odbočit ale rozmyslel jsem si to).

Má smysl se odvolat na MD, a je nyní prostor pro jakoukoliv argumentaci v odvolání?
I kdybych to měl hrát na prekluzi...

Děkuji všem

2
Situace: úřad vydá příkaz SPRDEL > ignorace komplet. Je časový limit, kdy po vás ještě můžou vymáhat částku?
Omylem jsem otestoval situaci v Trutnově, kdy radar naměřil překročení rychlosti a to jest v květnu 2017. Příkaz byl vydán říjen 2017 a omylem ignorován.
Nyní je září 2019 a ani vidu ani slechu po čemkoliv.

3
V Praze je blaze. Hlavně pro Eltodo tedy. Dopustil jsem se následujícího přešlapu - chodí mi tolik Eltodo spamu, že jsem získal jakousi slepost na výběr datové schránky (IČO). Nyní jsem vybral po delší době, a našel příkaz od Prahy 2, kde kumulativně spojili 24x parkování. Problém je, že je to z července, takže jsem zcela propásl možnost dát odpor.

Chtěl bych se poradit se zkušenějšími, jestli je jiná možnost než platit?
Co následuje když bych ignoroval dál? Zatím se mi vždy podařilo "vyhrát" takže toto je pro mě nové.

Děkuju a zmrdům zmar.

4
Školáckou chybou se mi povedlo 2x projet SPRDEL na lhůtě k odvolání. Příkaz k uložení pokuty jsem ani v jednom termínu nezaplatil (celé mi to zapadlo při stěhování, a prostě jsem na to zapomněl).
Jak bych měl postupovat? Mám to zaplatit po lhůtě, domlouvat se s úřadem? Nechat být dokud se neozvou?
Díky moc

5
Tak jsem něco pokazil... V nové datové schránce jsem si nenastavil přeposílání, teď to vybral a:
"při řízení vozidla překročil nejvyšší dovolenou rychlost jízdy stanovenou místní úpravou provozu na pozemních komunikacích na 50
km/h, když mu byla silničním úsekovým rychloměrem SYDO Traffic Velocity, v. č. GEMVEL0012, naměřena rychlost jízdy 78 km/h."
Nejdřív přišla žádost o odpustek, pak výzva k podání vysvětlení a pak příkaz vinnen sprdel. Omylem jsem to nechal takhle celý vyhnít... Můžu ještě něco dělat, má cenu odpor? V týhle fázi mne napadá jenom odpor/odvolání a argumentovat tímto https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2751.0
Díky

6
Tohle je spíš vysírání ale co se dá dělat.
Chránili mě asi ve 2 ráno v Praze, kdy jsem si dovolil jet místo po kočičích hlavách po tramvajovým pásu a to zde
https://www.google.cz/maps/@50.0649833,14.4081357,3a,75y,162.74h,65.74t/data=!3m6!1e1!3m4!1si7z2z3RY7BA9oChWgkToBg!2e0!7i13312!8i6656?hl=cs

Ve správním jsem dostal video z kabiny PaCH, na něm je vidět že, nikdo nikde nebyl - předemnou, zamnou, vedle mě, na zastávce, tramvaj, prostě území nikoho, jen já a PaCH kteří čekali na světlech proti mě. Mám lhůtu na vyjádření.

Počítám, že tedy argumentovat že se přestupek nestal, protože jsem nemohl nikoho ohrozit. Další věc a hlavní důvod proč zde píšu - ten den mrzlo, což jsem dohledal na ČHMÚ a to snad celej den. Kočičí hlavy kloužou. Má smysl argumentovat, že bylo bezpečnější jet po asfaltu? Nebo mě vyfakujou že jsem měl přizpůsobit jízdu vozovce a jenom si tim naseru do bot?

Na té nádražní se jede předtím po kolejích, nejde jinak, no a já jsem se prostě neodpojil před tou zastávkou.
Počítám, že to shnije na MD, takže mi jde o teď se vyjádřit rozumně.
Díky

7
Zdravím, prosím zdejší matadory o pomoc.
Bohužel po mě chce městapo papíry, tak si dovoluji založit extra vlákno  :'(
V Praze v hrozný pasti úsekové měření na 50 kmh, údajně překročeno o více než 40 kmh.
Spis je v příloze.
Auto psané na FO-podnikatel.
Předpokládám, že do SprDele to nechceme dát, a prekluze na přestupek je nyní 2 roky?
Jednou jsem již dostal obdobnou výzvu dříve, napráskal jsem kámoše a tím to umřelo. Bylo to ale překročení do 20 kmh, mám takový pocit že ty "čistírny" úřady řeší s větší "láskou".
Díky moc

8
Mám dotazk u vedenému verdiktu, jelikož mi tím argumentoval správní orgán. Přijde mi to jako nesmysl...

Link http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2013/0083_1As__130_20131212122450_prevedeno.pdf
Strana 10, odstavec 45.

Jedná se o část o způsobu měření, kde je výrok "„[f]unkce přístroje je naprosto
automatická, přičemž při jakémkoli chybném měření, nebo při ztrátě napětí dojde automaticky k vypnutí
přístroje.“ Žalovaný tak zcela jednoznačně vysvětlil, že v daném případě nemohlo k nesprávnému
měření dojít. Výběr nesprávného měřícího stanoviště by měl za následek vypnutí rychloměru."

Tímto mi správní orgán argumentoval, že moje námitky ke způsobu měření Ramerem 10 jsou cituji "irelevantní", protože tenhle výrok.

Nepřijde vám to taky jako blbost? A nebyl tu někde naopak nějaký dokument, kde bylo prokázáno že radar to s odchylkou změří?
Díky a zmrdům zmar

9
Potřebuji poradit - ostatní / Existuje blacklist?
« kdy: 31 Května 2016, 23:26:37 »
Víme o whitelistu fízlů. Je i opak? Je v jejich systémech nějaký flag o blacklistu? Nemyslím tím JPP, ale jestli je to ověřené...

10
Při jednání na magistrátu jsem dostal 2 otázky co se protokolovaly:
1) Domníváte se, že jste stanovenou rychlost nepřekročil, a nebo že byla špatně změřena?
2) Můžete uvést, zda jste v daném místě rychlost překročil, či nikoliv? A uvést, v čemž se domníváte, že policisti na místě silniční kontroly při měření pochybili?

K oběma jsem uvedl, že se nebudu vyjadřovat. Mé vyjádření zaprotokolovali, a poté se mě dotázali na tyhle dvě věci. Trošku mě to zaskočilo, tak bych se chtěl zeptat, jak se na toto má odpovídat. Jestli že teda v žádném případě jsem rychleji nejel, nebo tak jak jsem uvedl, nebo jinak...

Děkuji

11
Rychlost / [WIN] Passat Praha Ramer 67 km/h správní řízení
« kdy: 10 Listopadu 2015, 17:22:01 »
Vážení zmrdobijci,
mám tu kauzu společensky nepřijatelného chování 67 km/h na 50 Plzeňská. Změřen někde zabukařaným PaCHem z Passatu, následně zastaven, ztotožněn. Neřekl a nepodepsal nic. Auto na fyzickou osobu. Přišel příkaz, podán odpor, už asi za týden dorazila pozvánka na správní řízení.
Vyžádán náhled do spisu, přikládám.

Nějaká šance?
Předem děkuji

12
Nedopravní tématika / Rozhlasový poplatek
« kdy: 16 Března 2015, 14:07:20 »
Asi má stát pocit že mi málo píše, takže pro změnu teď přišla datovkou na firmu výhružka, že jako máme auto a neplatíme rozhlasový poplatek. Vše bude OK za bratru 45 Kč měsíčně. Asi nemusím psát, co si o tom myslím.

Můj dotaz zní, nevíte jestli toto někdo vymáhá, kontroluje, jaká je šance že uvalí pokutu? Ta je prý 5000.
Díky

13
Parkování, zastavení, stání / [?] Absurdní zastavení Václavák
« kdy: 03 Července 2014, 00:07:34 »
Čerstvá záležitost, absolutně absurdní jak přestupek tak především postup opicije, co fakt nejde dát jinam než do vysírání.

cca ve 23.30 h, tedy za provozu skoro nula ale to je stejně jedno, vyhazuju přátele na Václaváku-roh Krakovská na metro. Svítím, nastartováno, loučíme se a přijede diskotéka. Dokonce na mě šli myslím ve třech, což je nutný při takovéhle společenské hrozbě.

Pach1 vede kontrolu, Pach2 fotí co může a Pach3 sedí v autě.

Pach1: silniční kontrola, doklady, zelenou kartu
HOHO: podávám
Pach1: víte čeho jste se dopustil, co jste vše udělal?
HOHO: to byste měla říct spíš vy mě
Pach1: já se ptám, jeslti jste si vůbec vědomej, jakejch přestupků se dopouštíte. Dopouštíte se stání před přechodem a zastavení v křížovatce, za každej přestupek vám hrozí pokuta až 2000 korun, ja to s váma vyřeším za 200, připravte si hotovost.
HOHO: WTF pohled jestli to myslí vážně
Pach1: copak?
HOHO: vy to semnou vyřešíte za 200, připravte si hotovost?
Pach1: ano
HOHO: tak to se nezlobte, nesouhlasím
Pach1: v pořádku, napíšeme oznámení

Soudružce to trvá, takže se mě mezitím asi pach3 snaží posrat na chlastu, dýchám jako vždy 0,0. Chtěl jsem buzerovat že mění důvod silniční kontroly ale neudělal jsem.

Pach1: vrací doklady, kamarád zatím fotí jak stojí debilně oni a hlídka odjíždí a natačí mě při odjezdu z okýnka spojezdce na mobil, což je mi teda divný. Mobil nějakej bílej asi samsung, to jsem ještě neviděl.

Rozhovor je doslovný přepis, mám video a fotky jak stojí naprosto dementně oni.
Přestupek absolutní kokotina, když už něco, tak měli říct ať vypadnu domluvou a ne tímhle postupem plnit plán a pokladnu. Celou situaci podtrhlo to, že když odjeli, já ještě asi minutu stál a přijela úplně stejně další hlídka, která mne totálně ignorovala.

Debil jsem si neřekl o záznam dle par. 109, to je pro mě nový a zapomněl jsem.

Jeslti to pošlou, mám chuť to řešit a soudružku pach1 pořešit stížností. Je nějaký časový limit do kdy si můžu stežovat, nebo s tím můžu vyrukovat až když to pošlou?

14
Potřebuji poradit - rychlost / Oblbnutí úsekového měření
« kdy: 20 Ledna 2014, 23:05:30 »
Zdravím,
mám dotaz na technicky znalejší, ohledně úsekových měření. Dostalo se ke mě info typu JPP, že úsekové měření vás nesejme když jedete přesně "mezi pruhy", tedy střed auta je na dělící čáře. Aplikovatelné především v Praze a jinde, kde je více pruhů v jednom směru. Nevíte,  jestli to tak je? Občas tak vidím i někoho jet.

K tomu mám související dotaz, a to jestli vás to sejme když jedete odstavným pruhem - na některých místech je zřejmé že odstavný pruh nemá vlastní kameru. Na 5. května oproti tomu myslím je nově lajna i na odstavném. Někde mám pocit, že jsem dokonce na úrovni lajn viděl v odstavném pruhu retardéry (!), což by mohlo značit že odstavný není pokrytý.

Další taktika co mne napadá je schovat se za auto před vámi, nebo větší náklaďák ve vhodném úhlu.

BTW spíná to indukční smyčkou v zemi, nebo nějakým čidlem v kameře?

Díky.

15
Policejní vysírání / Policejní vysírání
« kdy: 06 Listopadu 2013, 00:03:45 »
chtěl bych se zeptat, kam psát - jestli teda vůbec - zkušenosti jednoho typu. Případně jestli by nestálo za to udělat pro to sekci/téma. Třeba "Vysírání".

Jde o to, že mám osobně X zážitků kdy to na mě opičácí nebo pachové zkoušeli, více či méně vysírali, ale pak z toho nic nebylo. Myslím, že takových nás bude většina. Mohlo by tak být přínosné, vědět o těchto "metodách" i od ostatních a neleknout se vlka nic.

V podstatě to není ani ukončený případ, protože vlastně nenastal, a ani to není do poradny, protože rada není třeba. Spíše předání zkušeností a vyventilování se...

Stran: [1]