30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - hp racing

Stran: [1]
1
Potřebuji poradit - přestupek mimo ČR / Slovensko - rychlost
« kdy: 24 Března 2023, 14:21:58 »
Zdravíčko pánové,

dneska u nás zazvonila pošťačka a dala na podpis mojí přítelkyni pro mne určený dopis.

Inu, stalo se, že se můj vůz pohyboval po slovenské dálnici v nedělní odpoledne závratnou rychlostí převyšující o 35km/h povolený limit. Rychlost v daném úseku byla snížena přenosnými značkami.

Nemáte někdo zkušenost, jak to s našimi bratry funguje nebo nefunguje? Líbí se mi, že když zaplatím do 15dní, tak dostanu slevu. Plná částka není úplně malá, třeba kolem 4K CZK... po slevě třeba 2,7K...

Asi jsem nastavenej tak, že pokud není jiné "easy" východisko, tak to zaplatím, protože nemám moc náladu se s tamními úřady dohadovat.

Je ale nutné to vůbec platit a řešit? Na Slovensko jezdím jednou, maximálně dvakrát za deset let.

Moc vláken o Slovensku jsem tu nenašel, tak budu vděčný za názory.

Díky,
majitel šedé perly

UPDATE: ještě k tomu jsou fotky, jednalo se o úsek, kde byla dočasně snížená rychlost ze 130 na 100. Foto dokumentující přítomnost značek je pořízeno 14:46. Fotka z radaru 15:10. V mezidobí možná mohlo dojít k odstranění značek? Sfouknutí větrem? Další věc je to auto na foto přede mnou? Nemohli měřit ho? Myslíte, že je čeho se chytit?PS-je to tam i v CZ verzi.

2
Potřebuji poradit - ostatní / zvláštní jednosměrka
« kdy: 04 Října 2022, 09:18:12 »
Ahoj,
jen rychlý dotaz - je tohle platná značka, s ohledem na tu tyč, na které je umístěna?

https://mapy.cz/zakladni?pano=1&pid=77792535&newest=1&yaw=2.301&fov=0.982&pitch=0.124&x=17.2771055&y=49.5933168&z=19

Děkuji,
HP

3
Ahoj,
moja včera přijela klasicky na sídliště pozdě, tma, déšť, nikde místo, tak to zaparkovala na místo s bílými čarami, kde není žádná kovová závora. Večer (20:30) pčr, telefon rodinnému příslušníkovi, na kterého je pojistka, ať s tím příjde někdo odjet. Fuck off, tak že se má řidič druhý den ozvat na dané číslo pčr (nepochopil jsem proč)...

Za stěračem byl nalezen tento papír, který po vysušení říká něco o porušení zákona :) :


Stála na místě té octavie:
https://mapy.cz/zakladni?x=17.2525391&y=49.5720720&z=20&pano=1&base=ophoto&pid=69161653&yaw=3.067&fov=1.571&pitch=0.157

https://ikatastr.cz/#kde=49.57196,17.25267,20&info=49.57203,17.25259

Zatím nic nemám, asi klasicky s pčr nemá smysl jednat, nebo..? Přítelkyně si je vědoma, že by asi taky nebyla happy, kdyby měla vyhrazené místo a někdo ji tam stál, takže chce nést následky a nedělat si problémy - zaplatit. Já se ale bojím, aby ji příliš nenatáhli.

Ze zvědavosti - ta místa jsou dle katastru soukromá, to je důvod, že to řešila pčr a ne městapo?
Lze to v tomto případě sprdelizovat?

Díky,
hp

4
Ahoj,
zatím spíše jen informativně. Jel jsem z dovolené a kousek za Piotrków Trybunalski na Čenstochovou, kde je to stále rozkopané a trošku zúžené, mě pravděpodobně vyfotil policajt z ruky. Normálně je tam 100, teď tam mají 60. Já jel 120 na tempo (jsou tam pořád dva pruhy v jednom směru a nikomu jsem tím asi neublížil....) a jak jsem ho uviděl, tak jsem dupl na 100 v domnění, že tam 100 je. Byl jsem první auto a mířil na mě docela dlouho.

Nenašel jsem tady zatím moc informací v jiných vláknech ohledně Polska. Nemáte někdo zkušenost, jak to tam mají? Jak je to když nefotí automatizovaný radar?

Samozřejmě počkám, zda a kdy něco přijde, ale je dobré aspoň něco tušit... :)

Díky..


5
Ahoj všem,
sestře se přihodila situace, kdy zastavila v zálivu označeného pro parkování. Stála před vjezdem o kterém nevěděla, prostě si ho nevšimla. Na vratech je sice napsáno neparkovat vjezd, ale nikde není žádná žlutá čára nic. Podle mě si na vrata můžu napsat co chci. Došlo k udání (majitel objektu) a přijelo městapo. Asi nemá smysl vypisovat, jakým způsobem na ni nastoupili (mladá, celkem poctivá řidička), ponižování atd. Vše samozřejmě před tím bonzákem bez servítek. Na moje doporučení nepodepsala (ač už vypisovali blok na 500). Nyní přišlo předvolání z magistrátu - viz foto.

Dle mého není nikde specifikované, jak má vypadat vjezd. Navíc borec po dořešení "přestupku" zalezl opět do domu a žádný výjezd žádného vozidla se nekonal. (Ok, chápal bych, kdyby stál ve vratech s nastartovaným vozidlem a chtěl odjet...)

Je možné podat vysvětlení písemnou formou - něco ve smyslu, že nikde není žádná cedule o zákazu stání/zastavení - značku "neparkovat vjezd" v zákoně neznám a proto nevidím důvod podávat vysvětlení? Nechci hrát žádného helmuta nebo něco podobného, podle mě to v tomto případě ani nemá žádný odůvodněný význam, prostě buzerace. Co myslíte, projde to?

Ještě update: dle poučení můžeme odepřít podání vysvětlení. Co většinou následuje? Díky
6
Ahoj všem na tomto fóru, které mi trošku otevřelo oči. Jak jsem k tomu přišel je jednoduché, dostal jsem během pěti dnů tři pokuty za stání v místech, na kterých se na sídlišti stává leta, ale prostě vopice asi nemaj kde brát, nebo nevím.

1. pokuta - botička, tehdá ještě neznalý občas sklopil uši, oči a vlastně všechno co šlo a zaplatil na místě.
2. pokuta - viděl jsem z okna jak mi to tam dávaj (lístek na okno), a já blbec jim šel naproti, protože dříve to běžně řešili domluvou - byla z toho taky pokuta, protože jsem se z toho nezvládl vykecat..
3. pokuta - botička a to už jsem znal toto fórum: takže přijeli, nebavil jsem se s nimi - jen jsem řekl, že jsem tam nezaparkoval já a nejsem si jist, kdo to tam postavil - osoba blízká, sundali to (pod pohrůžkou přivolání PČR) a odjeli, správní řízení, výzvu od magistrátu jsem obdržel včera - odpustek nebo udání řidiče.

Chtěl bych se zeptat, jak postupovat:

1/ shodou nešťastných okolností zemřel příbuzný - den před spácháním přestupku (ten se dle výzvy z úřadu stal následující den dopoledne) - takže se mi to nabízí jako nejjednodušší možnost z toho vybruslit, když udám ho. Akorát nevím, zda v tom nemůžou najít nějaký zádrhel..?

2/ chci se zeptat na váš názor ohledně místa stání, kde jsem botičku dostal, dle mého názoru ta značka (čára) nemůže platit, protože téměř nejde vidět - viz. foto (foto dole - vyznačeno operativně pracovními rukavicemi po odjetí..)


3/ jen pro info - jaký je váš názor na místo zvýrazněné žlutě na přiloženém obrázku, platí tam zákaz stání?Díky moc všem,
hp

Stran: [1]