30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:


>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit o jaký případ se jedná.Jak na to? Pojďte >>sem<<

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - dank

Stran: [1]
1
Potřebuji poradit - ostatní / Konzumace alkoholu na veřejnosti
« kdy: 31 Květen 2018, 13:35:24 »
Zdravím,
tohle je můj první post, pár měsíců to tu zběžně pročítám, skvělá studnice nedocenitelných informací. Díky!

K věci: minulý měsíc mě a pár kamarádů odchytli 3 stateční příslušníci obecní policie na malém městě, kteří z kamerového systému dospěli k názoru, že na veřejném prostranství přes zákaz konzumujeme alkohol (upřímně jsem netušil že tohle funguje někde mimo centrum Prahy). V ČR jsem byl na otočku, trochu jsme se s kamarády navrátili do gympláckých časů, atd., příležitost tvořit dopravní excesy teď nemám, tak jsem se chytil tohohle jako možnosti okusit správní řízení. Nejsem si 100% jistý zda to půjde uhrát, ale nechci se dát bez boje.

Co se zatím stalo:
28.04.2018 údajně spáchán přestupek
09.05.2018 doručen příkaz do DS
09.05.2018 poslána žádost o kompletní spis podle InfZ
17.05.2018 podán odpor
18.05.2018 doručen "spis" do DS

Spis píšu v uvozovkách, protože přílohami datové zprávy byly pouze dopis, že zasílají "kompletní kopii spisu" (ha), oznámení MP a 4 příkazy (totožné až na adresáty, přikládám pouze jeden). Žádná soupiska, žádné číslování stran.

Mám teď dva dotazy:
1. dá se z toho co poslali usoudit, že je spis nějak vadný? Liší se v tomhle ohledu nějak vyžádání spisu přes InfZ a nahlížení podle SpŘ? Jen pro úplnost, v žádosti jsem uvedl jak spisovou značku, tak číslo jednací z příkazu.
2. pokud je spis vadný, mám podat stížnost, nebo udělat přepadovou nahlížecí akci a pokud bude spis v nepořádku, uvést to do protokolu? To by se mi povedlo nejdříve 18.6.

Nikomu nedali dýchnout, nebyli jsme na šrot a údajnou lahev Jacka mohli strážníci vidět pouze na kameře, což nám několikrát triumfálně sdělili. Nevím jak přišli na to, jak píší v oznámení, že jsme se ke konzumaci přiznali, jediné k čemu jsme se přiznali je, že jsme o vyhlášce nevěděli. Nebyli jsme požádáni o podání vysvětlení, natož poučeni. Moje obava je, že si to nesmyslné přiznání vzájemně dosvědčí. Začal jsem bohužel nahrávat až když měli v rukou občanky.

Omlouvám se všem daňovým poplatníkům za to, že mi ledový čaj chutná pouze z hranaté lahve :(

Děkuji.

Stran: [1]