30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - johncreek

Stran: [1] 2
1
Naše oblíbená poslankyně a velká bojovnice proti silničním pirátům našla v kanclu štěnici.

https://denikn.cz/689669/bylo-to-kvuli-politice-poslankyne-ano-mela-v-kancelari-odposlech-nasla-ho-policie/

2
Článek.

Můj oblíbenec, pan Pán, měl v posledních měsících (než ho smazali) takový problém vytvořit jakoukoliv zajímavou tvorbu/konflikt (neboť ho 99% fízlů znalo a prostě jeli pasivní proceduru), že začali zastavovat a následně volat policii na městapáky, kterým se náhodou objevila na RZ nějaká izolepa, či samolepka.

Stěžejní část odůvodnění MD je v článku, já si asi ve volné chvíli zkusím podat InfZ na spis, resp. na odůvodnění odvolání strážníka a na celé odůvodnění MD. Spis už bude předpokládám zpátky na MHMP.

3
https://www.theguardian.com/society/2021/jul/15/france-achieves-record-covid-jabs-with-macrons-big-stick-approach

Citace
Macron announced that from 21 July, anyone visiting a theatre, cinema, sports venue or festival with an audience of more than 50 people would need a health pass proving they were either fully vaccinated, had tested negative or were immune.

The same requirement will be extended to bars, cafes, restaurants, shopping centres (though not supermarkets), hospitals, long-distance trains, coaches and planes from 1 August, he said – including for children aged between 12 and 17 from 1 September.

People unable to present a valid health pass risk up to six months in prison and a fine of up to €10,000 (£8,500), according to the draft text of the law, while owners of “establishments welcoming the public” who fail to check patrons’ passes could go to jail for a year and be hit with a €45,000 fine.

Meanwhile, non-essential free coronavirus testing will also end in September, “to further encourage vaccination”, and healthcare professionals and retirement home workers who have not been vaccinated by 15 September will be suspended for a month to allow them to do so. Thereafter, they risk dismissal.

Každý, kdo se vydá do divadla, kina, sportovního areálu, na festival, do kavárny, nemocnice, obchoďáků.... a nebude schopen předložit validní zdravotní pas (potvrzení o vakcinaci), riskují až 6 měsíců ve vězení, pokutu 10 000 euro. Podnikatelé, kteří selžou v povinnosti kontrolovat tyto pasy, mohou jít do vězení na rok a dostanou pokutu ve výši 45 000 euro.


:)

4
https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/nabijeni-elektromobil-nemecko-usa.A210707_145715_automoto_fdv

Step 1: Zakážeš výrobu spalováků, nezávisle na tom, jak se obdivuhodně podařilo automobilovým inženýrm v posledních letech snížit emise a zvýšit efektivitu benzínových motorů.

Step 2: Vytvoříš eko-šlechtu, neboť elektroauta dle mnohých odborníků NIKDY nebudou tak dostupné jako spalovací, protože ty baterky jsou prostě drahé a nelze očekávat, že by byly levnější.

Step 2.5: Pár sociálním případům a šťastlivcům dáš dotace, aby se neřeklo a aby si toho Enyaqa mohli koupit jen za mega.

Step 3: Protože jsi uhelné elektrárny (i z docela dobrých důvodů) zrušil, třebaže dobrotivá Čína otevře novou uhelku skoro každý druhý týden, máš problém s dostatkem energie. Proto všem těm šťastlivcům, kteří se skrze dřinu a celoživotní úspory dobrali k elektroautu omezíš nabíjení, protože jet 1-2x za měsíc na nákup a párkrát za rok na výlet jim prostě bude stačit. Jádro je zlo, to ví snad každý no a solární energetika na ty auta asi stačit nebude.

Step 4: Úspěch! Vybudoval jsi lepší společnost pro lepší zítřky. Nebinární Alžbětko, Stupka, Gumplová, Masare a další aktivisti jsou šťastní... a ty budeš taky, protože elektromobilita = pokrok, nevlastnictví = svoboda.

5
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3326330-168-hodin-statni-urednici-dostali-mnohonasobne-vyssi-odmeny-nez-zdravotnici-hradni

Například státní tajemník a náměstci na ministerstvu spravedlnosti dostali na odměnách 345 tisíc kourn, ředitelé jeho odborů kolem dvou set tisíc, někteří ředitelé z ministerstva dopravy přes 400 tisíc a krajští ředitelé Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových až kolem půl milionu korun.
...
„Mimořádné odměny byly přiznány za aktivní, vysoce kvalifikovaný přístup k plnění mimořádných úkolů i za plnění časově náročných úkolů souvisejících s programem prezidenta republiky a s organizačním zajišťováním tohoto programu,“ napsal Hrad organizaci Hlídač státu.


7
Parkování, zastavení, stání / [WIN] Praha 10 Příkaz za zeleň
« kdy: 01 Června 2021, 00:00:55 »
Ahoj, dostala se mi do rukou možnost pomoci jednomu nešťastníkovi, co parkovat kdesi na trávě. Ačkoliv jsem si doposud myslel, že tuto banální agendu ovládám, to co nyní čtu mě uvedlo v úžas.

Fakta:
- Provozovatelce přišel rovnou příkaz
- Nepřebrala ho provozovatelka, nýbrž osoba blízká (na toto ale obviněná nechce příliš hrát)
- Příkaz nenabyl právní moci, ještě je čas na odpor, nicméně peníze byly již odeslány (toto by neměl být problém, ne?)
- Obviněná provozovatelka byla uznána vinnou tím, že úmyslně zaparkovala auto na zeleni
- SO označil obviněnou za řidiče, ale bez důkazu, žádné podání vysvětlení prý nepředcházelo, přišel prostě rovnou tento příkaz

Protože se nejedná o úplně standardní zábor, ale zábor ve smyslu pražské vyhlášky, což jsem nikdy neřešil, táži se - je zde stále takřka 100% šance na WIN? Obviněná je nakloněna boji, ale pouze pokud šance nestojí pouze na doufání v prekluzi. Vím, že tu nedávno byl případ, kdy nějaký pražský úředník označil provozovatele za řidiče a urputně se to snažil uhrát..

Děkuji!

9
https://www.dopracenakole.cz/19418/auta-uz-vysla-z-mody-rika-dansky-velvyslanec-a-tvar-vyzvy-do-prace-na-kole-ole-frijs-madsen

"Je v Dánsku auto stále vnímané jako symbol bohatství?

Ne tak jako kdysi. Samozřejmě vždy tu bude existovat touha vlastnit určitá auta, pro někoho je to věc statusu. Ale obecný trend je dělat něco jiného, něco chytrého – mít alespoň elektrické auto, sdílet auto nebo ho nemít vůbec."


K off-topic zamyšlení: Tenhle článek má imo hlubší přesah daleko za automobilismus. Jasně vystihuje, že sílící trend je dělat něco jiného a jinak. Za každou cenu. A ideálně ostrakizovat při tom ty, kteří to dělají po staru. Jezdí na kole jen aby se mohli vymezit proti autům, nejedí maso jen aby se mohli vymezit vůči těm, kteří ho jedí, vymezují svůj gender, jen aby ho vymezili :D Třebaže mohu mít na některé tyto věci (např. elektroauta, vegetariánství) i pozitivní názor, ta urputná touha něco někomu za každou cenu nutit mě od toho odrazuje... No a ať si každý přebere, co v tomto zažíváme třeba právě touto dobou s vakcínami.

10
S tím, že něco dojde úřadu v noci, ale nějaké potvrzení dorazí až další pracovní den, poté, co to někdo živý v podatelně odklepne a pošle dál, problém nebývá, už z toho potvrzení většinou je skutečný čas doručení vidět (někdy to bývá schované, nebo je tam těch časů víc a ten klíčový, tedy kdy se to poprvé "dotklo" příjemce, je třeba najít). Což i v té odkazované odpovědi od FB berou trochu šmahem, jako by předpokládali, že to došlo skutečně až ten další den.

Osobně k tomu preventivně vždy přistupuju s nedůvěrou, tedy podávám-li něco mailem, nenechávám to na posledních 5 minut před koncem lhůty, zejména je-li to úřadu, kam jsem poslední dobou nic takto neposílal, ale pošlu to v rámci lhůty v pracovní den dopoledne a čekám, zda z úřadu vypadne nějaká odpověď, pokud ne, buď je prudím po telefonu, podám jiným způsobem, nebo tam, kde by z toho potenciálně mohla být výhoda, alespoň zajistím dostatek podkladů pro budoucí znaleckou bitvu (přesnou binární kopii odesílané zprávy, logy z vlastních serverů, odpověď od MX serveru příjemce atp.).

Nerad plevelím vlákno offtopicem, ale rozhodl jsem se toto vyzkoušet.

Byl podán opravný prostředek v den X asi 5 minut před půlnocí. Potvrzení od e-podatelny přišlo asi 20 minut po půlnoci s informací, že podání bylo přijato v den X v 23:59. Dle SO však bylo podání  ze dne X+1 přijato v den X+1. Vzhledem k tomu, že opravný prostředek by bývalo bylo možno podat asi až v den X+4 (podával jsem se značným předstihem konce lhůty), tak je to asi jedno. Na stranu druhou, kdyby šlo o něco vážnějšího, jaká by byla korektní reakce? Je-li pravdou to co píšete (a já rozhodně věřím 100x více Vám, než babkám se zjevem Kláry Dostálové), pak podání vstoupilo do sféry vlivu v den X, na což mi IS e-podatelny sám dal elektronicky podepsaný důkaz.

11
Omlouvám se za dlouhý a nic neříkající nadpis; nenapadla mě lepší formulace. Podotýkám, že následující situace nevznikla a ani neplánuji ji provést/zkoušet. Jedná se spíše o teoretickou otázku, která mě napadla.

Mějme situaci, kdy řidič nešika zaparkuje auto na trávníku a dopustí se tím záboru veřejného prostranství/zeleně. Řidič je takový nešika, že se zrovna trefí do dne, kdy městem najatá společnost, případně město samotné, seká trávu. Auto je zaparkováno tak nešťastně, že ho nelze odtáhnout (např. jedním kolem 2 cm od stromu a pod jeho korunou). Dělníci tedy nemohou trávu posekat a ani vozidlo odtáhnout. Existuje zde možnost, jak by mohlo chtít město nějakým způsobem vymáhat po provozovateli vzniklou škodu, která vznikne tím, že tam případně město bude muset druhý den opětovně poslat sekače trávy/technické služby?

Alternativně mě napadl scénář, že by obec plánovala nějakou stavbu (řekněme nové cyklostezky), řidič by si tam (do bahna) odložil na pár dní vůz (neodtažitelně) a nevědomky by tím zablokoval stavbu bohulibé cyklostezky. I zde vzniká škoda a tentokrát dokonce větší, než když nemůže obec posekat trávu.

12
Zajímavé články z internetu / Dopravněpolicejní FAQ (D-FENS)
« kdy: 18 Února 2021, 00:27:28 »
Zatím jsem neviděl, ale minule mi tu pár lidí poděkovalo za odkaz.

Pro ty, co neviděli první část, na níže zmíněném YT kanále se nachází i předcházející (první) část cca 1,5 hodiny dlouhého rozhovoru s D-FENSem.

https://www.youtube.com/watch?v=tpI8DAqjto0

13
Ředitel je na ně hrdý <3

Tento jejich skutek je asi hezký a rozhodně PRově geniální, ale za nejlepší na celé kauze považuji ten popis ředitele v posledním odstavci :D
A malinko to připomíná ty příběhy ala

"Městská Policie Kocourkov přijela k řidiči, který si zavolal hlídku, protože mu někdo vysklil okno a vykradl auto. Nejdřív mu samozřejmě dala pokutu za neoprávněné parkování na modré zóně a potom s ním sepsala úřední záznam pro pojišťovnu. Protože byl však oznamovatel značně vystresovaný, zvolili strážníci pouze symbolickou výši sankce za špatné parkování a to 400 Kč."

14
https://www.lexforum.cz/717

Narazil jsem na tuto zajímavou drobnou analýzu (hlavně asi pro nás, méně právně znalé) a říkal jsem si, že by se toto počtení mohlo zde někomu hodit :D

15
Zajímavé články z internetu / Úředně bezdomovcem
« kdy: 26 Listopadu 2020, 01:11:37 »
Zdravím,

jen jsem narazil na tento článek a myslím, že by leckomu mohl přijít zajímavý :D

https://www.altair.blog/2020/11/uredne-bezdomovcem

Autor svojí mentalitou dosti zapadá do této komunity a upřímně řečeno bych se divil, kdyby tu na fóru nebyl.
Jinak koukal jsem, že teď rozjel i zajímavou sérii, která sice místním pravidelným čtenářům nic moc nedá, ale např. pro neznalého kamaráda fajn začátek :)

https://www.youtube.com/watch?v=kauLvkbiQRA

Stran: [1] 2