30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - nesnasimfizly

Stran: [1]
1
Zdravím pravdobijce, obracím se na vás s žádostí o pomoc.

Stručně:
V listopadu zastaven fízlem, šikanózní přístup, arogantní, vše v pořádku, až na neosvětlenou SPZ - prasklé obě žárovky. Fízlovi vysvětleno, že před jízdou svítily obě. Arogantně proneseno "to se ještě uvidí, ve správním si připravte o litr víc".
Pustil jsem z hlavy, nepředstavoval jsem si, že na základě takto bagatelního jednání bude vůbec zahájeno řízení.
Řízení zahájeno, ještě v listopadu předvolán na podání vysvětlení. - doručeno fikcí
V lednu vydán příkaz. - doručeno fikcí
Na adrese trvalého pobytu se bohužel nezdržuji. Tušil jsem průser, založil jsem si DS na konci ledna. Následně zaslána žádost o kopii spisu, zamítnuta. Telefonicky zjištěn stav, úředník se dušoval, že nerad rozhodl, ale v souladu se SpŘ musel. Rozhodnutí mi na žádost nepošle, pošle mi pouze platební údaje na 1500,- Kč. Vydaný příkaz nabyl právní moci někdy k začátku února.

Je nějaká možnost podání opožděného odporu? Něco jsem se dočetl zde.. https://www.30kmh.cz/index.php?topic=7005.msg76326#msg76326

Je taková informace aktuální?

2
Potřebuji poradit - rychlost / změřen MP, ztotožněn, obec +10kmh
« kdy: 08 Listopad 2019, 23:01:52 »
Zdarec, nebudu chodit kolem horké kaše

změřen v obci Městapem, 60 na 50 (ProLaser III)

ztotožněn na místě, bez autogramu

Nyní dorazilo oznámení o zahájení správního řízení ve spojení s předvoláním.

Co teď? Zajistit spis? Co s tím jednáním? Kdyz se nedostavim bez omluvy, je z toho realne mozny postih?

Predem moc dekuji za jakykoliv podnet ci radu

3
Zdravím borci, momentálně mě pálí dost bolavá záležitost. 3 týdny zpět jsem vyjel ze servisu a takřka po 30 sekundách mi nedal přednost důchodce se svojí družkou. "Naštěstí" jsem stačil strhnout volant a uhnout se, bohužel jsem najel přímo do obrubníku a zničil si nový elektron+gumu. Řidič zastavil, celou dobu bral jasně na vědomí, že je viníkem, sepsal se záznam o autonehodě. Servis auto opravil. Jenže následně se ozvala pojišťovna viníka, že to rozhodně platit nebudou. Vytvořil jsem tedy prohlášení o dopravní nehodě a vydal se za postarším pánem, aby mi toto psaníčko podepsal. Jenže pán v mezidobí dostal zřejmě kapky od staré a začal se cukat, že mi tohle prohlášení nepodepíše, že kdyby mi to podepsal, tak bych to dal k soudu a vyhrál (???). Jakým způsobem se tedy teď bránit, aby to nešlo z mého havarijního? Poslat předžalobní výzvu pojišťovně viníka? Prosím o radu, mám z toho hlavu v pejru..

4
Zdravím Vás !

Dnes jsem potreboval přesunout auto, které je pouze na převozních značkách. Byl jsem vylapen PČR. Pouze papírová zelená převozka za oknem. Problém byl v tom, že převozka byla 10 denní a byla vystavená v roce 2016.. ridicak nepředložen, já - řidič ztotožněn. Policií vše zdokumentováno. Nic nepodepsáno, opicií oznámeno, že bude předloženo na úřadu k projednání.

Chápu, že bych se měl ozvat, až budu mít nějaký lejstro v ruce.. jen pochopte moje obavy. Muzete mi alespon nastinit, co hrozí, nejake vrchni hranice atd? Ani nevim, jak bude tento čin klasifikován. Žádné pojistění, žádná technická :( pouze stará převozka. Díky vsem za pripadne odpovedi !!

5
Ahoj, hola hola.

Opět (zřejmě na udání) mi přišla výzva k uhrazení odpustku za parkování - důvod - neponechání průjezdných 2x3m.. (to, že se jedná o slepou ulici.. vem to čert). V prvním případě - zhruba před půl měsícem - jsem řešil situaci podáním vysvětlení, že mi zdechlo auto a musel jsem ho tam nouzově nechat zrovna na ten okamžik, kdy se v této slepé ulici potulovala hlídka MP.

Existuje nějaká další varianta? Nebo mám bezostyšně poslat ten stejný důvod? (vyřizuje jiný úředník). Jedná se o Prahu..

moc děkuji za případné podněty !!

6
Potřebuji poradit - rychlost / 100km/h na 80, 1000,- Kč - výzva
« kdy: 26 Listopad 2018, 15:44:48 »
Ahoj, dobrý den.

Stručný popis
9.6.2018 - automatizovaný technický prostředek naměřil 100km/h na 80
26.6.2018 - výzva k uhrazení 1.000,- Kč do 15 dnů od převzetí
23.7.2018 - výpalné uhrazeno
19.11.2018 - doručena výzva k podání vysvětlení, která obsahovala i rozhodnutí o vrácení platby, neboť neproběhla v předepsané lhůtě

Když přeskočím bláboly, stěžejní je poslední odstavec až za poučením, který zní

"Předmětem podání vysvětlení je sdělení (s náležitostmi dle ust. 37 odst. 2 správního řádu a s uvedením spisové značky této výzvy) identifikačních údajů (jméno, příjmení, datum narození, adresa trvalého pobytu) řidiče vpředu označeného vozidla v době spáchání výše uvedeného přestupku."

Na předmětnou specifikaci mám 10 dnů od doručení, doručeno bylo dne 22.11.2018.


Chápu, že zde dostanu asi backlash za to, jak jsem se vůbec opovážil pokutu uhradit. Bylo to asi momentálním rozpoložením, cítil jsem, že tento odpustek zaplatím a jako odměnu dostanu klid od úřednických vyder.

Já se teď proto ptám - aplikoval někdo z Vás v dohledné minulosti klasického scifi-Helmuta? Nebo zde má nějaký jiný kreativec nápad, jak docílit zastavení/zapomenutí řízení?

Předem moc děkuji za podněty.
7
Ahoj, dobrý den, zdravíčko.

V roce 2016 jsem měl dopravní nehodu, kdy jsem byl oslněn projíždějícím vozidlem v protisměru, následoval sjezd z komunikace. Nic závažného. Měl jsem 3 pasažéry.

Včera přišel velice milý list nadepsaný jako předžalobní výzva dle § 142a os.ř./pokus o smírné vyřešení věci, kde jeden ze spolujezdců prostřednictvím jeho právního zástupce žádá úhradu nemajetkové újmy ve výši 1.600.000,- Kč + náklady na vypracování znaleckého posudku ve výši 6.500,- Kč + náklady za PZ a úrok z prodlení.

Trocha kontextu
Z mého pohledu se jedná o evidentní snahu o překroucení detailů, neboť v záznamu o dopravní nehodě je vysloveně uvedeno, že došlo k oslnění řidiče protijedoucím vozidlem, což dosvědčili zbylí dva spolujezdci příslušníkům PČR. Poškozená si na základě vypracovaného posudku stěžuje na všemožné "těžko prokazatelné" poruchy/bolesti. (migrény, nechutenství, mrtvení nohou) - celkově shrnuto jako posttraumatická porucha. Přitom v původním lékařském záznamu po nehodě byl "pouze" lehký otřes mozku a otlačeniny od pásu. Zároveň vím, že po této nehodě bourala znovu o 14 dní později (čelní náraz do autobusu zhruba v 50km rychlosti).


Dříve než pošlu nějaké listiny - co byste rádi viděli? Jaké záznamy, jaké dokumenty?

A vůbec - může takový nesmysl vůbec dojít k soudu? Jak moc se mám obávat? Děkuji za příspěvky

8
Potřebuji poradit - ostatní / Pojistné plnění - skutečně OSTATNÍ
« kdy: 17 červenec 2017, 18:05:26 »
Ahoj, nevím, kam napsat, ale třeba mě nasměrujete.

Podnikám v zemních pracích.

Mám pojištěný válec u Kooperativy. Stejně jako všechnu svojí techniku, nikdy nebyl problém, nikdy se nezdráhali zaplatit.

Až teď, když se u válce urval spoj. Technik přijel situaci nafotit až po měsíci (????), poté dlouho nikdo nebral telefon, přehazovali si mě jako horkej brambor a až teď přišlo vyjádření z pojišťovny, že se jednalo o únavu materiálu. Přitom na tento spoj se nevyvíjí téměř žádný tlak a i v servisu v Caterpillaru toto viděli poprvé a nový kus přišel až z Kanady. Prostě evidentní vadný kus - na což mám výslovně sjednanou pojistku. Servis už je přes kilo a to už je pro mě dost. Jak postupovat? Mám sepsat nějaké "odvolání" či nesouhlasný dopis či nesouhlasné vyjádření jako reakci k tomu cáru, co mi poslala Kooperativa? Máte podobnou zkušenost či zkušenost s nějakou společností, která spolehlivě vymůže Vaše nároky?

Díky všem za každou odpověď.

9
Potřebuji poradit - přestupek mimo ČR / Chorvatsko - alkohol
« kdy: 17 červenec 2017, 17:55:03 »
Ahoj, před pár dny jsem se vrátil z krátkého výletu s přáteli z Chorvatska.

Krátký popis situace

Řidič zastaven jedoucím vozidlem policie. Z pětimístného auta postupně vylezlo 9 lidí. Řidič dýchnul 0,75 (v HR tolerováno 0,5). Ztotožněn dle pasu, odmítl předložit ŘP (druhý den ráno jsme odjížděli, je známou praxí, že ŘP vrací po vystřízlivění - tedy zhruba 12h).

Nic nepodepsáno, vypsány 3 pokuty - 1000 kun za alkohol, 300 kun za 9 lidí a 5000 kun za jízdu bez ŘP. Při odmítnutí podpisu všech 3 pokut příslušníkem důrazně doporučeno "nedělej to, podepiš".

Co bude teď? Řidič se rozhodl nehradit. Nepořízen ani audio ani video záznam.

První odpověď zřejmě bude - počkej, až něco přijde.

Ptám se čistě z informativního hlediska, zda má někdo zkušenost a zda vůbec z Chorvatska něco chodí.

Díky za všechny odpovědi.

10
Ahoj vespolek,

k úvodu bych jen rád zmínil, že jsem zrovna dostudoval všechny thready, kde se objevilo celé nebo jen kus slova "Rakousko". Každý případ mi přijde tak specifický (jak bylo doručeno, co bylo doručeno, kdy bylo dáno na fórum atd.), že jsem se rozhodl, že Vás budu obtěžovat threadem novým.

Byli jsme se s kámoši podívat na Worthersee 2017 a přišel mi pozdrav. Překročení nejvyšší dovolené rychlosti (117 na 100)

V dopise, který byl vhozen do schránky bylo -

info o přestupku
formuláře na prásknutí řidiče / někoho, kdo řidiče zná

Nic dalšího jsem v dopise nenašel, ani fotka se tam nenacházela.

Nejvíc mě "zaujala" možnost ignorovat, jelikož mi prakticky nebylo doručeno? Nebo už zdejší osazenstvo zaujalo nějaký novější postoj?

11
Ahoj, zdravím příznivce tohoto webu.

- rychlost v obci údajně překročena o 20km/h
- došla výzva provozovateli k uhrazení odpustku

Již to tu bylo omíláno tolikrát, že se neptám na postup. Jen by mě zajímalo, jestli s MÚ Hlinsko nemá někdo nějakou zkušenost a případně o radu, jakého Helmuta zvolit a jaký Helmut v Blansku funguje.


12
Jiné / [WIN] Jízda bez řidičáku, obsílka – co dál??
« kdy: 26 Leden 2017, 11:42:54 »
Ahoj, před 3 měsíci jste mi moc pomohli, řízení o přestupku bylo zastaveno, moc děkuji. Jenže teď se mi tady vyrojil další starší kousek. Stručný popis (vše je popsáno v obsílce, kterou jsem připojil jako přílohu - 2 stránky)

Ke konci června 2016 mě zastavili bubáci s tím, že na mě dostali tip, že řídím pod vlivem drog. Nalízal jsem nějakou blbost, ale to jim stačilo na to, aby mi na místě vzali papíry. Požadoval jsem krev, tak se jelo na krev. Výsledek přišel za 2 měsíce s tím, že drogy v krvi vše negativní. V té době jsem neměl nejmenší ponětí, jak funguje odebrání ŘP atd. Řídil jsem z vesela dál, při čemž se dne 16.8.2016 stala zase jiná příhoda, ale tam moje řízení nebylo prioritní. Dvě kauzy na sobě nezávislé se ovšem teď propojili a já jsem se vlastně sám napráskal, že jsem řídil v době, kdy jsem měl sebrané papíry. A já se teď ptám - je možné napadnout tuto skutečnost, že jsem řídil v době, kdy jsem neměl papíry, že toto odebrání bylo vykonáno neprávem? (viz krevní zkouška negativní).

Jinak k tomu předvolání - nedostavil jsem se, protože mi to poslali na adresu, kde se již nezdržuji, ale to bych neřešil, protože v předvolání je evidentně špatné datum (25.1.2016??).

Mohu Vás poprosit o další postup? Minule jste mi moc pomohli, ve skrytu duše doufám, že pomůžete i nyní.

Díky moc za každou odpověď !  8)

1. Nekričte tu na nás, vypněte si caps lock.
Předmět tématu upraven, jsem též téměř hluchý
enzym

13
Zdravím, jsem tu nováček - snažil jsem se dohledat podobný případ zde na fóru, ale žádný takový, který by se tomu mému trochu podobal jsem nenašel - případně se omlouvám za spam

V rychlosti popíšu problém:
Mé zaměstnance údajně změřili fízlové někde na okrsce, kdy překročili maximální povolenou rychlost. Řídil jsem se pravidlem č. 1 a fízlům jsem ani nepípnul. Nyní přišla výzva na podání vysvětlení od z městského úřadu. Telefonicky jsem se s nimi domluvil, že vysvětlení podám písemně. Výzva neobsahovala fotografii z údajného mobilního radaru. V podání jsem tedy uvedl, že žádám o zaslání fotografie. Co dál? Pošlou mi kopii té fotografie z radaru? Co k tomu mám uvést? Funguje ještě institut známého z Japonska a jaký to bude mít dopad na mě jakožto provozovatele vozidla? Omlouvám se za amaterismus a předem děkuji za pomoc a odpovědi.

Stran: [1]