30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - cocomoon

Stran: [1] 2
1
Nedopravní tématika / Smlouva energie za spotové ceny
« kdy: 10 Ledna 2022, 11:06:06 »
Ahoj,
měl bych dotaz. V zákoníku je, že můžu odstoupit pokud dodavatel energie zdražuje (kromě regulovaných částek, které ovlivňuje stát)

Netuší někdo, jak se tento zákon tváří na smouvy za spotové ceny? Pokud jde nahoru cena energie, můžu vypovědět smlouvu?

Mám na bytě smlouvu do konce roku 2022 od bidli. Potřeba je cca 1MWh ročně a teď mi přišel dopis, že za zálohy chtějí 1530,- Což je vzhledem ke spotřebě docela úlet a rád bych se této smlouvy nějak zbavil.

2
Ahoj,

Spíš jen tak pro info ostatním, jak probíhá boj s pojišťovnou, když se vás po nehodě snaží vzít na hůl. Ale i případné komentáře, nezaujatý postoj na věc, čí rady uvítám.

Měl jsem nehodu. Jeden lepič nedobrzdil a poškodil mi zadek vozu. Nárazník na výměnu, tažné na výměnu, trošku pomačkané zadní dveře, skelet za nárazníkem pomačkaný a nutný vytáhnout, nebo vyměnit. To vše u Subaru. Servis není na každém kroku, druhovýroba na tyto díly neexistuje a ani tyto díly nejsou moc levné.

Zvolil jsem škodu rozpočtem, nebo jsem si chtěl vůz opravit sám.
Pojišťovna ČPP napsala nějaké věci k výměně (samozřejmě né všechny) a dala si na ně 50% amortizaci.
Pak napsala nějaké věci k lakování a dala si amortizaci asi 38%. Ceny práce ohodnotila na nějaký časový fond a dala tam směšných 300 Kč bez DPH za práci (jak servis, tak lakýrnické práce).
Celkem to spočítala bez pár korun na 25 tis.

Napsal jsem tedy nesouhlas s výší plnění. Napsal argumenty. Např. že sice můžu koupit díl z vrakoviště, který stojí 50%, ale tam musím dojet, nebo si díl nechat poslat, lakýrník se starým dílem bude mít více práce.
Dále jsem nesouhlasi s vůbec žádnou amortizací na lakování, neb dle mě je práce za lakování jasně daná a odmítám lakovně doplácet ze svého.
Dále jsem rozporoval počet dílů (některé zdeformované držáky nárazníku opoměli, také mi nárazem zdeformovali a poškrábali orig okrasné koncovky výfuku) na výměnu a například to, že při lakování 5 dveří je nutné odstranit nápisy, které stojí téměř 2000,-. Po písmenkách to nikdo zpět lepit nebude a co jsem četl různé fóra, tak to stejně nikdy nedrží tak jako originál a časem nějaké písmenko odpadne.
Požadoval jsem také náhradu za to, že nyní mám bouraný vůz (do této doby bez bouračky pokud vím). Auto stojí cca 100-120 tis. Požadoval jsem 5 tis, což je myslím reálné, ne? Těžko zhodnotím vůz při prodeji tak, když napíšu, že má nový zadní nárazník, spíše to bude naopak.

Pojišťovna odpověděla, že těch 25 tis je OK.

Tak jsem tedy odpověděl, že nesouhlasím s formou likvidace rozpočtem a žádám o opravu v autorizovaném servisu Subaru na fakturu. Jsem po dovolené a nemám volné finanční prostředky na to, abych opravud v aut. servisu zacáloval ze svého a pak to po pojišťovně vymáhal. Zároveň po dobu opravy chci náhradní vůz.

To je zatím vše. Čekám na vyjádření pojišťovny. Když semnou chce vyjebávat, tak to uděláme tak, aby jí to stálo co nejvíce. Smluvní servis odmítám.

Pokud nebude souhlasit, tak další krok bude asi hledání právníka a pak samozřejmě nárokování dalších vícenákladů, které s tím budu mít.

Jen snad otázečka. Je vhodné v tomto případě hledat nějakého právníka, který se na to specializuje? Nevím jak v okolí nějakého najít. Nebo v tomto případě postačí i komunikace s právníkem na dálku?

3
Zajímavé články z internetu / 13 minut
« kdy: 17 Června 2021, 12:43:48 »
Včera jsem z nudy kouknul na 13 minut.
https://www.csfd.cz/film/1032240-13-minut/prehled/
Dá se to online pustit na různých filmových serverech.

Nečekal jsem toho moho a očekávání se potvrdilo.
Jen mě zaujal ten holohlavej týpek, kterej sice nikoho nezabil, ale evidentně se z těch nehod co prodělal neponaučil.
Pojišťovna to všechno zacvakala, včetně jeho vozu, na což měl přece nárok, tak může frčet dál.
Psycholožce se také evidentně moc nezamlouval. Ale auto si už leštil, aby až mu vráti papíry, mohl hned lítat jako předtím. A kdyby něco, tak to zase pořeší pojišťovna. Aspoň na mě tak působí.

4
Zajímavé články z internetu / Velikost postavy vs SUV
« kdy: 26 Května 2021, 08:08:42 »
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/ridicka-zabila-holcicku-na-odrazedle-ze-sveho-suv-ji-vubec-nevidela-40361105

Citace
„Matka ani řidička si nechtějí připustit zavinění smrti dítěte, ale objektivní okolnosti tomu nasvědčují. Řidička řídila vůz, ačkoli s ohledem na konstrukci auta a svou tělesnou konstituci neměla z vozidla řádný výhled. Nelze akceptovat, že jede, kam nevidí,“ zdůraznila žalobkyně.

Takže chápu správně, že po tomto výroku musí policie všem pipinkám v SUV co mají méně jak 160cm zakázat další jízdu? Nebo měla tak blbě nastavenou sedačku, že koukala škvírou mezi palubkou a volantem?

5
Zajímavé články z internetu / Vlezla před kamion mimo přechod
« kdy: 11 Května 2021, 14:18:45 »
Nevím jestli už se tu tento případ neřešil. Prošel jsem asi 10 stránek zpět a nic jsem nenašel.

Ale zaujama mě výpověď kamioňáka. Chápu to dobře tak, že se vlastně přiznal, že nečuměl na cestu?

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/nehodu-zavinil-ridic-tvrdi-obzalovana-ktera-vesla-s-nevidomym-otcem-pod-auto-40359864

6
Ahoj,

dělají u nás na vsi rekonstrukci ulice. Staveniště je u nás obehnané zákazama vjezdu s tabulkou mimo stavbu.
Je to právně v pořádku? Pokud vím, tak přístup k nemovitostem nesmí být znemožněn ani během rekonstrukce. Jsou tam určitě nemovitosti, z kterých se prostě jinak dostat nejde, než jen přes tu uzavřenou část.
Navíc pak se to posune a tato uzavírka bude i před naším domem.
Všichni tam samozřejmě jezdí, protože rekonstrukci dělají tak, že to zůstává celou dobu sjízdné, ale kdyby se tam rozhodla pčr lovit, nejspíš by vyhrála, protože dle mého tam chybí ještě cedulka mimo dopravní obsluhy.
Mám pravdu?

7
Potřebuji poradit - ostatní / Předvolání k soudu - doručování
« kdy: 24 Března 2021, 17:01:18 »
Ahoj,
měl bych dotaz.
Dnes jsem zjistil, že 23.3 jsem měl být u soudu jako svěděk. Tam bych se ve vlastním zájmu klidně dostavil, kdybych to věděl. Takže nejde o nějaké cílené zdržování.
Pokus o doručení byl 11.3.2021. Takže podle kalkulačky doručení fikcí bylo 22.3. což je jeden den před konáním soudu.
Navíc doručováno bylo na adresu mého bytu, ale trvalé bydliště mám jinde. Nemělo být doručováno tam?

Stejný případ je u manželky, taky předvolaná jako svěděk, té bylo doručováné 9.3, ale už na správnou adresu, protože trvalou má zapsanou na tom bytě. Ale ta je momentálně v zahraničí. Tj. fikce nastala 19.3.

Podle mě nebylo doručováno s dostatečným předstihem a v mém případě i na špatnou adresu.
Co dělat? Poslat email na podatelnu soudu, že doručovali špatně a dodatečnou omluvu za manželku, že se nemohla dostavit, protože není na území ČR?

Taky doplňující otázka. Lze někde dohledat rozsudek? Na infosoud.justice.cz jsem dohledal, že byl vyhlášen rozsudek, ale žádný větší detail tam nikde nemůžu najít.
Děkuji


8
Nedopravní tématika / bonus/malus pov. ručenní
« kdy: 21 Ledna 2021, 10:04:45 »
Ahoj,

stala se mi zajímavá věc.
Dlouhá léta každý rok vypovídám pov. ručení z důvodu nesouhlasu s navýšením ceny a zakládám přes jeden srovnávač nové, které je samozřejmě levnější, jak původní smlouva s "bonusem" za věrnost.

No akorát teď jsem to zkoušel a po zadání RČ a ověření v registrech mi najednou cena vyskočila z cca 2100,- na 2800,- Předtím mi vždy cena zůstávala stejná i po ověřování registrů. Muselo se tam něco udát, jinak by mi najednou z ničeho nic nenavyšovali cenu.

Vola jsem do toho srovnávače a tam mi potvrdil, že vidí cca 130 měsíců a že je to divné, protože minulý rok u té samé smlouvy jsem měl přes 200. Počet škod 0.
Což je také divné, protože pokud vím, tak na max. bonusy se člověk dostane když překročí 120 měsíců.

Žádnou nehodu jsem neměl, jediné co jsem minulý rok udělal, že jsem využil asistenční odtah při defektu pneu v rámci pov ručení. Ale podle operátora to nemělo mít vliv na bonusy.

Stalo se někomu něco podobného?
Momentálně jsem dle návodu na čkp mi nevystaví souhrinný výpis, protože to jsou neschopní lenoši. Vypadá to, že asi abych se něčeho doprátral, tak budu muset obeslat všechny pojišťovny. Už se za ty roky nepamatuju, kde jsem měl všude pojištění.

9
Zajímavé články z internetu / Divné odbočení
« kdy: 29 Prosince 2020, 10:47:45 »
https://www.novinky.cz/auto/clanek/kuriozni-manevr-dacie-v-usti-nad-labem-budi-emoce-40346350

Zaujal mě tento článek.

Citace
Přestože se nejedná o okružní křižovatku, manévr dacie nebyl v souladu se zákonem. Není přímo zakázán značkami B24b „Zákaz odbočení vlevo” nebo C2b či C3a, přikazující jízdu doprava, a v místě nejsou ani vodorovné značky, určující směr jízdy v jednotlivých pruzích.

V takovémto případě podle Libora Budiny z Autoklubu ČR toto upravují informativní značky IS6e a IS6f, které jsou umístěny nad vozovkou. Ty nepřipouštějí jízdu jiným směrem než rovně nebo doprava.

To si fakt mám v hlavně nosit značku, která je x metrů před křižovatkou? A hlavně v době, kdy vidím tuto informativní značku, ještě ani nevím s jakým překvapením na mě v křžovatce vyrukuje dopravní inženýr.

Navíc podle tohoto pravidla určitě někde najdu nějakou kžižovatku, kde bude informační cedule jen rovně a na nějaké dědiny nebude značka žádná. Tudíž podle tohoto principu výkladu dopravního experta bych mohl jezdit jen rovně a do vesnice se nikdy nedostat.

10
Potřebuji poradit - ostatní / SPZ
« kdy: 02 Listopadu 2020, 10:18:38 »
Ahoj,

nevíte někdo jak postupovat, když se nemůžu dosta na úřad a vložit SPZ do depozitu? Jednou jsem tam byl osobně, ale bylo tam takovejch lidí, že už nevydávali lístečky. Podruhé jsem se na jiném úřadu objednal na určitý termín. Ale ten mi zrušili, protože úřad šel do karantény.

Už je to víc jak měsíc co bez užitku živím pojišťovnu.
Nějaké rady?

11
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/srazil-a-zabil-seniora-na-trikolce-za-spoluvinu-dostal-podminku-40309505

Cyklista vjede pod projíždějící auto. Přesto je vinen řidič.
Takže cyklista na přechodu nemá co dělat. Je to normální účastník provozu a pokud křížuje komunikaci, tak má dát přednost projíždějícím vozidlům.
A argumentace soudce: "Proč by to ale poškozený dělal?" Možná pro to, že jen sebevrah vjede na kole pod projíždějící auto?


A proč má platit dva miliony? Od toho je snad povinné ručení, ne? Abych se v případě pochybení nestal bezdomovec.

12
Potřebuji poradit - ostatní / Nehoda nahlášená se zpožděním
« kdy: 27 Listopadu 2019, 10:46:18 »
Ahoj,
jsem tu opět s nehodou. Tentokrát drobnější.
Včera jsem našel lehce odřený levý přední roh na autě. V práci máme kamery, ale nechtělo se mi kvůli tomu volat policajty, protože jsem nevěděl, jestli na kamerách něco najdu a nechtělo se mi tam čekat, než přijede dopravka.

Dneska jsem na to kouknul a našel jsem jednu ženskou, co mi to odřela a spokojeně odjela, ani se neuráčila vystoupit. Přitom o odření věděla, protože po tom jak se o mě opřela začala couvat a pak teprve odjela.

Našel jsem na netu jeden příběh, kdy taky někdo nahlásil nehodu až se zpožděním, po tom co si prohlédl kamery a policajti mu automaticky vystavili také pokutu za to že odjel od nehody.

Doporučíte nějaký postup jak se něčemu podobnému vyvarovat. Může být poškozený pokutovaný za to, že nahlásí nehodu později?
Nicméně rád bych to řešil, protože odřít někomu auto a odjet se prostě nedělá.

13
Komentář netřeba.
Raději dáme 40 mega za kamery a budeme vybírat, než ty peníze vzít a udělat přejezdy bezpečné se závorama.

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/tragediim-na-prejezdech-maji-zabranit-kamery-40304816

14
Potřebuji poradit - ostatní / Povinné ručení na cizí auto
« kdy: 12 Listopadu 2019, 09:38:16 »
Ahoj,

nevíte jak je to, pokud si půjčím zicí auto a uzavřu si na něj svoje povinné ručení. V případě nehody jde malus zamnou, nebo za obouma?

15
Ahoj,
měl bych dotaz na místní odborníky.
Otec mi včera odřel ráfek a udělal díru v pneu o vystrčený uzávěr vody do vozovky. Myslíte, že to lze považovat za vadu komunikace a nárokovat škodu?

Asi před měsícem tam dělali rekonstrukci a takto to tam vyprasili.

Stran: [1] 2