30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - l_oupi

Stran: [1]
1
Zdravím, přikládám cenzurovanou výzvu co přišla poštou nedávno. Dopustil jsem se nepřípustných 11 km/h navíc. Došlo v Rakousku k posunu s vymáháním nebo to mohu ignorovat? Vlastním DS, umí Rakousko doručovat do DS?   

2
Zdravím,

mám před sebou dopis od ČKP na 6 500 Kč a podle informace z infolinky ČKP je další na cestě, celkem tedy ČKP vymáhá za 1 rok nepojištění 13 000 Kč.

Je dnes ještě nějaká účinná obrana? Jsme připraveni to zaplatit, ale pokud by se tomu šlo vyhnout, byl bych radši.

Chápu, ze aktuálně nelze svést na to, ze vozidlo nebylo pojízdné a stalo mimo PK? Nebo co kupní smlouva s helmutem?

3
Ahoj, dobrý den všem,

zeptám se, neví někdo, kde přesně je zakotveno v zákoně nebo podle čeho se řídí úředník a i MD v následující věci:

24.10.2017 nabylo právní moci rozhodnutí SO o ZŘMV na 8 měsíců
08.12.2017 přiznán odkladný účinek z důvodu podání žaloby
22.12.2019 soud zamítl žalobu, ZŘMV pokračuje až do 10.7.2020

Úřednice magistrátu odbor evidence řidičů po mě požaduje i odborné přezkoušení, psal jsem na MD, aby mi řekli co a jak, zda to opravu být musí a ti napsali že ano. Ani úřednice a ani MD se ale nezabývalo a ani neceklo, když jsem zmínil to, že tam byl celou dobu odklad a normálně jsem řídil + dokonce páchal další přestupky (vše dle karty řidiče).

Právník, psycholožka, majitel autoškoly - nikdo z nich nechápe, proč mám dokládat odbornou způsobilost, když jsem neřídil pouze 8 měsíců a zákaz byl na 8 měsíců. Jsou to pro mě vyhozené další 3 000 Kč za autoškolu a skládání 2x zkoušky a 2x jízdy (motorka a auto). Nehledě na to, že autoškoly nemají teď kapacitu.

4
Zdravím přátelé,

potřebuji se zeptat, před dvěma dny u mě zvonil PaCH a žádal mě abych si přeparkoval vozidlo, jinak ať se nedivím až mi přijde něco z magistrátu.

Situace je následující - jedná se o parkování v parkovacím zálivu na silnici první třídy, který zde odjakživa sloužil k parkování pro náš dům, jiná možnost parkování zde totiž není, protože nejbližší místo k stání je zastávka vzdálená asi 100 - 200 metrů od domu. Už nějakou dobu je zde na silnici uzavřen jeden pruh, úsek asi 80 metrů ale je to uzavřené vlastně přímo u toho našeho zálivu a na stížnost nějakého aktivisty, zde byla k semaforu umístěna i cedule zákaz zastavení.

Vztahuje se ten zákaz i na ten záliv nebo jen na ten pruh?

Přikládám i obrázek situace.

5
Nedopravní tématika / Údaje o řidičském průkazu
« kdy: 17 Května 2017, 22:45:25 »
Zdravím všechny, dá se nějak zjistit, jaká všechna řidičská oprávnění má jiný člověk? Mohu to já nějak zjistit, aniž bych k tomu potřeboval dotyčného?

6
Potřebuji poradit - ostatní / Soused opírá své auto o mé auto
« kdy: 03 Května 2017, 17:54:02 »
Zdravím zdejší osazenstvo,

řeším problém, můj soused neustále opírá své auto o kufr mého auta. Se sousedem máme trošku boje, takže domluva je zbytečná. Jednou jsem to zkoušek hlásit na pojišťovnu, ale tam s tím nic neudělají, jelikož to nešetřila PČR a sám soused to nenahlásí jako že on něco poškodil.

Lze v tomto případě nějakým "legálním" způsobem jednat? Jiné parkování, než auta za sebou u nás nelze. Tudíž se tomuto problému nemohu vyhnout.

7
Potřebuji poradit - ostatní / Doručování do DS
« kdy: 29 Března 2017, 21:40:51 »
Zdravím přítomné,

chci se zeptat, kdo vše má za povinnost doručovat do DS a kvůli čemu?

Mám například na poště dopis z magostrátu, nevím ani kvůli čemu, možná přestupek proti majetku nebo nějaká kravina, každopádně, nemělo by to jít do DS? Úřady, magistráty a soudy by měli doručovat do DS ne? Mohu tedy vše poštou zdatně ignorovat?

8
Jiné / [LOST] Zákaz řízení - nevěděl o tom
« kdy: 10 Března 2017, 07:21:42 »
Dobrý den všem přátelé,

mám kamaráda, kterého včera namátkově kontrolovali PaCHové a zjistilo se, že má od 1.12.2016 zákaz řízení. Kamarád má trvalé bydliště na úřadu a o žádném dopisu takovém neví, nic v ruce nemá, odvezli ho na fízlárnu a tam mu řekli, že má do listopadu zákaz a poslali ho pryč.

Co teď? Dá se někde zjistit proč, za co a případně se proti tomu bránit?

9
Potřebuji poradit - ostatní / OP spolujezdce jako svědka
« kdy: 05 Března 2017, 19:37:35 »
Zdravím přítomné, chci se zeptat, PaCH si po oznámení že chci řešit ve správním řízení vyžádal OP od spolujezdkyně, prý jako svědka, to mohou? K čemu jim to je?

10
Jiné / [WIN] Příkaz, pokuta, vozidlo ale prodáno
« kdy: 22 Července 2016, 12:27:50 »
Zdravím všechny,

potřebuji pomoct, prodal jsem auto, kupující doteď neprovedl přehlášení, moje blbost, že jsem mu dal doklady.

O měsíc později přišel papír z MM Liberec že prý nezaplacené parkování, pokuta 500 Kč. Poslal jsem jim zpět kupní smlouvu a záznam o nahlášení přestupku na PČR ve věci nepřepsání vozidla.

Dnes je to cca 3/4 roku a přišel papír s příkazem k úhradě 2 500 Kč, že dle kupní smlouvy kontaktovali nového majitele, ten se nevyjádřil, tak se to vrátilo ke mě a chtějí to po mě. Podám odpor a budu předpokládám vyzván k ústnímu jednání, co s tím? Co při případném ústním jednání říkat? Pokutu hradit nehodlám.

Díky za pomoc

11
Zdravím,

potřebuji pomoct, byl jsem zastaven hlídkou PČR s vozem VW Passat s radarovým přístrojem RAMER 10c, kde mi bylo naměřeno 149 km/h na úseku s povolenou rychlostí 90 km/h, hlídka mě legitimovala a před pár dny mě přišlo předvolání.

Celý incident se stal na rovném úseku (velmi dlouhém rovném úseku) zhruba ve 3h ráno, lze se nějakým způsobem bránit proti odebrání ŘP? Mám 3 děti a nemohu si dovolit přijít o ŘP, sice si za to mohu sám, ale rád bych věděl, zda existuje nějaký způsob, jinak přestupek se stal v prosinci loňského roku a přišlo předvolání až tento týden.

Stran: [1]