30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - akit

Stran: [1]
1
Kde z par.47 ZPPK vyplývá, že má viník této nehody volat vždy policii (i když škoda nepřesáhne 100.000 Kč). Na netu ve více článcích tvrdí, že to vyplývá ze zmíněného paragrafu. Já ho pročetl celý 3x ale nevidím to tam. Fakt nestačí lístek za stěrač poškozeného?

2
Nedopravní tématika / Zplnomocnění a doručování
« kdy: 11 Listopadu 2021, 15:32:22 »
Zastupuji (jako PFO) na základě plné moci žadatele v řízení u stavebního úřadu.
Mám datovku jako FO, do které chci, aby mi stavební úřad doručoval.
Referent stavebního úřadu odmítá s tím, že "se mu to nestotožní" (zřejmě v nějakém spisovkovém software).
Má úředník k tomuto nějakou zákonnou oporu nebo jde jen o jeho diskomfort? Bylo by event. řešením, abych další plnou mocí zplnomocnil já jako PFO sebe jako FO k doručování a odesílání písemností (nebo toto je úplný nesmysl?)
Datovku PFO nemám.
Děkuji za radu od někoho znalého.. Dobrý den, pane hh.

3
Rychlost / [?] Mohou tady měřit?
« kdy: 09 Listopadu 2020, 10:38:41 »
49.007374400000003N, 13.9966022E
Je to v zatáčce ale s hodně velkým R, tak nevím.
Je to zřejmě nějaká automaťárna na semaforech.

4
Je to na neprojití na STK?
Nestačí třeba oblepit izolepou?


EDIT: Upravena velikost obrázku. -kdo-

5
Dle výzvy jedou asi ve městě sprdel, že?
Nevím, jak mohou takto bez dalšího konstatovat, že řidič zastavil a stál. Podle mne by v té výzvě mělo být něco ve smyslu, že je z těchto skutků podezřelý. Řidič pochopitelně zastavil vozidlo. To je asi hned na námitku podjatosti (?)

K zastavení vozidla došlo Gerhardem. Gerhard kamarádku, se kterou začal randit, kopnul do... a ona mi přesto nechce poskytnout jeho adresu, datum narození apod... (nemáte prosím někdo funkčního Helmuta s těmito údaji, které byste mi mohli poskytnout přes PM? Nevím, kde hledat). Helmut bude samozřejmě c/o u mne. I když mám silné nutkání jako řidiče označit sebe a Gerharda do toho nezatahovat, asi bude Helmut větší jistota...
Díky za případné další nápady...

6
Nedopravní tématika / Účty po úmrtí
« kdy: 13 Března 2018, 17:38:08 »
Pribuzny zemrel dejme tomu 8.3.
Z jeho vsech uctu byly pred umrtim dne 8.3. prevedeny penize.
Kdyz na bezny ucet jeste neco dorazi, mam to vybrat (kdyz jsem tam disponent) nebo to tam uz radeji nechat do dedickeho rizeni?
Jedna se celkem asi o dohromady 5000 Kc, ktere jeste na ucet prijdou. Predpokladam, ze by notar mel dedicke rizeni zastavit z duvodu dedictvi nepatrne hodnoty (kolik to je?) a odmenu 400 kc plati notari soud (?).
Napada Vas, co si jeste ohlidat (na neco se pripravit, soustredit) v teto veci?
Diky.

7
Nedopravní tématika / CEZ mobil - VOP
« kdy: 11 Října 2017, 09:19:57 »
Jak byste chápali toto ujednání z jejich VOP(?):

Smlouvu lze vypovědět zejména z těchto důvodů:
...
c) Nevyužije-li Zákazník Službu ve lhůtě 6 měsíců od uzavření smlouvy nebo po dobu 3 po sobě jdoucích zúčtovacích období během trvání smlouvy.


Ja moc nechapu, jak se muze uplatnit tech 6 mesicu - podle me to ta druha podminka s temi 3mi mesici vylucuje..

9
Rychlost / [LOST] Bloková pokuta
« kdy: 21 Ledna 2017, 10:52:07 »
Zravím.
Sestra dnes (sice v obci, ale v rovném přehledném úseku) reálně 83.
Zastavena, ztotožněna. Podepsala bloček na 2.500. Ty ku<>dy jí tedy dali nejvíc co mohli, přitom podle té rychlosti (kdybych to bral trojčlenkou) to mělo být za 1.625. Vím, že takhle policejní logika nefunguje.
Takže teď má 3 body a musí si dávat bacha.
Otázka zní: dá se ještě nějak rozporovat bloček? Jestli a jak jí změřili, neví (tvrdili, že jí změřili), ale jestli stáli na krajnici či jeli za ní, si nevybavuje. Správní úřad je 100 km od nás - tam by se mi tedy nechtělo. Kdybysme to prohlráli, tak je to min. o tisícovku více. Tak předpokládám, že za těchto okolností asi nemá smysl s tím něco dělat (?)  :-\ Či přichází do úvahy nějaké možnosti?
Díky.

10
Nedopravní tématika / Jak se zbavit nemovitosti?
« kdy: 20 Července 2016, 10:40:15 »
Jsem spoluvlastníkem (s podílem cca 60%) zemědělské stavby (prasečák, nyní nevyužívaný-chátrá) v bývalém areálu JZD. Jsou další tři vlastníci stavby a ještě je i jiný vlastník pozemku pod stavbou. Nikdo z nich na nabídku k odkupu mého podílu nereagoval. Na UZSVM mi paní řekla, že mohu zkusit dát podnět k darování na stát, ale že je asi tak 0,5% šance, že to projde.
Zkusím ještě nabídnout přes aukro, na realitku, ale předpokládám, že to bude bez úspěchu.
Skutečně neexistuje žádná možnost, jak se nemovitosti, kterou nechci vlastnit, vzdát?
Na webu jsem po dlouhém hledání nic nenalezl, pročetl jsem nového občana - ten mi přijde, že toto vůbec neřeší.

11
Nedopravní tématika / (Ne)zvýšení příspěvku na péči
« kdy: 16 Června 2016, 08:43:07 »
Dobrý den,

Zažádal jsem na ÚP o zvýšení příspěvku na péči pro babičku (má nyní stupeň II – středně těžká závislost). Z ÚP mi došlo oznámení o pokračování řízení a možnost seznámit se s podklady pro vydání rozhodnutí do 8mi dnů. Podklady mají takové, že příspěvek nezvýší. Samozřejmě se budu odvolávat k MPSV a chci argumentovat mj. tímto:

Rozhodnutí prvoinstance z 9/2013 (návrh na zvýšení příspěvku ze st. I na st. II - potvrzení stupně I):
Lehká závislost (stupeň I); nutná pomoc v následujících oblastech:
- stravování
- oblékání a obouvání
- výkon fyziologické potřeby
- péče o domácnost

Vyrozumění o pokračování v odvolání řízení od MPSV z 12/2013 (potvrzení stupně I)
Lehká závislost (stupeň I); nutná pomoc v následujících oblastech:
- oblékání a obouvání
- tělesná hygiena
- osobní aktivity
- péče o domácnost

Nyní má babička stupeň II (středně těžká závislost); nutná pomoc v následujících oblastech (předpokládám, že oblasti zůstanou v rozhodnutí ÚP, které mi nyní přijde stejné):
- oblékání a obouvání
- stravování
- tělesná hygiena
- péče o zdraví
- péče o domácnost

Z výše uvedeného to vypadá, že ani tak důkladně neuvádí výčet těch oblastí, ale že jim jde hlavně o to, aby těch oblastí bylo tolik, aby ten příspěvek nemuseli zvedat. Na posun na level III (těžká závislost) je totiž třeba 7 – 8 oblastí pomoci (§8 odst. 2 zák. 108/2006 Sb.)

Podle mě by babička měla mít těch 7 oblastí, tj. ke stávajícím 5ti by měly přibýt i ty 2 výše tučně vytažené, které již figurovaly v dřívějších písemnostech ÚP resp. MPSV (těžko předpokládat, že by se babičce v čase zlepšily oblasti výkon fyziologické potřeby /včasné používání WC, vyprázdnění se, provedení očisty, používání hygienických pomůcek/ a osobní aktivity /mj. neschopnost vyřizovat své záležitosti/).

Problém je, že jak prvoinstanční, tak odvolací orgán se v odůvodnění rozhodnutí drží pouze závěru posudkového lékaře, který právě stanovuje ty oblasti (a jak je stanovuje, vidíte výše – loterie).

Ač tedy teď silně předjímám, předpokládám, že ani odvolací orgán to neposune na level III. Pokud by se třeba vůbec v odvolání nezabýval tou mojí argumentací ohledně toho chaotického (nepřezkoumatelného) určování oblastí pomoci, chtěl bych to řešit dále, tj. předpokládám krajský soud, coby momentálně soud zabývající se mj. oblastí správního řádu.

V oblasti správního soudnictví jsem ale naprosto nepolíben. Prosím, ač předčasně, o radu či odkaz, jak se postupuje v případě žaloby, nebo co vlastně se to podává na KS a s jakými náležitostmi. Budu vděčen i za případné Vaše náměty, co bych měl ještě uvést do odvolání na MPSV (mj. se budu opírat o závěr aktuálního vyšetření ortopeda, kde se uvádí mj., že „pac potřebuje dohled a pomoc druhé osoby-trvale“)

Díky! 

12
Už jsem to řešil v jiném threadu o stání na silniční vegetaci, tam je to ale extravilán a motá se to pak spolu, takže jsem zavedl nový příspěvek.

Stručně zopakuji:
Podle mě nelze prokázat, zda se jedná o silniční vegetaci, a tak to chci vyhrát věcně, bez Helmuta. Zároveň však nechci riskovat překvalifikaci na zábor veřejného prostranství motorovým vozidlem a proto se mi nejeví vhodné, aby se napráskal řidič, takže nejspíše překlopit na SPRDEL. Samozřejmě bude vhodné poukázat i na formální vady, tak pokud tam něco vidíte, či Vás cokoliv k věci napadá, podělte se, prosím.
Já jsem si třeba všiml jednu zajímavost - Výzva SO je datovaná k 13.4., ale ortofoto od PaCHů, které je součástí oznámení SO (z 30.3.) je s datem 15.4. Jinými slovy PaCHové odevzdali dne 30.3. správnímu orgánu věc i s dokumentem vytištěným až 15.4.

Věci ze spisu:
Foto (vypadá nepoužitelně, ale SO má od PaCHů k dispozici CD a na monitoru je to ok - PS: stání na tom místě nepředpokládám, že bych rozporoval)
Ortofoto od PČR s šipkou, kde mělo údajně stát vozidlo (tam to být nemůže kvůli morfologii terénu - viz dále)
Výzva (ještě jsem ji oficiálně nepřevzal - zásilka připravena od 19.4., vyzvednout lze do 29.4, pak bude vhozena do schránky)

Moje dokumenty:
Místo - fotografie místa údajného přestupku
KN+orto - ortofotomapa na podkladu mapy KN - pozemek, kde došlo k údajnému přestupku není, stejně jako přilehlé vyasfalované parkoviště, součástí pozemku komunikace - jedná se o ostatní plochu - jinou plochu. Mé vozidlo stálo tam, kde je to červené vozidlo, stojící podélně za obrubníkem cca uprostřed snímku (parkuje se tam takto běžně) - z tohoto je patrné, že ta šipka PaCHů z jejich ortofoto ukazuje ještě o kus doprava - tam stát nic nemůže, bo to je ve strmém svahu se skutečnou vegetací

Díky!

13
Potřebuji poradit - ostatní / Oprava čelního skla
« kdy: 13 Března 2016, 19:21:47 »
Když trochu odbočím - jak se posuzuje ta délka praskliny 2cm při situaci, kdy se nejedná o jednu prasklinu, ale půjde o separé pavoučky od odletujících kamínků? Třeba pavouček o průměru 1cm + druhý o průměru 1,5 cm. Podle mě se to sčítá (?). Mně se právě toto stalo, tak jsem se objednal raději na výměnu čelního skla z pojistky. Jenže, krom spoluúčasti 500Kč, to u mě, jako plátce daně, dělá ještě DPH z celkové ceny faktury..

14
Zóna zákazu zastavení je celý střed obce.
Na té značce zóny jsou nějaké výjimky (tuším rezidenti). Místo, kde jsem stál vyhlíží jako parkoviště (tuším jsou i na zemi oddělující bílé čáry). Mám ve voze modrou kartu ZTP  (myslel jsem si, že to je zóna zákazu stání).
Lísteček za stěračem s info, že to bylo zdokumentováno a dostavit se do 3 dnů na MP.

Otázky:
-Za tento přestupek tam asi nejspíš mám dojít a zaplatit, co? (do 2000 vs. 1500až2500+1000 je rozdíl). Nebo bych to mohl uhrát ve SPRŘ na výše uvedené okolnosti?
-Liší se nějak ve fóru obecně popsané postupy, když vlastníkem vozidla je OSVČ (PFO) a ne čistě FO?

Moc díky.

Stran: [1]