30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - dwein dibly

Stran: [1]
1
Zdravím,

stal jsem se podezřelým ze dvou přestupku a byl bych rád za vaši podporu a rady jak postupovat.
V bodech popíšu situaci

1.  8.2.2017 při odbočování do leva z hlavní silnice míjím na křižovatce hlídku pčr která stojí z leva a mě dává přednost. Hlídka se po mém projetí kolem nich otáčí a začíná pronásledování.  O několik stovek metrů dál jsem zastaven a ztotožněn. Udajně jsem nebyl připoután.
S přestupkem jsem nesouhlasil a nijak se nevyjádřil do záznamu, který jsem si jen ofotil. Nahrávání neproběhlo.
 
2.  1.3. fikcí doručeno předvolání k podání vysvětlení na 6.3.  toho dne však závažné zdravotní potíže a nedostavení se. Na druhý den poslána omluvenka s potvrzením lékaře  - uznáno

3.  30.3. doručení zahájení řízení a předvolání obviněného k ÚJ stanovené na zítra  28.4. včetně výslechu svědků -  viz. příloha

4.  24.4 chci spis bez ohlášení - úředník nepřítomen, tak jdu za jinou osobou a dožaduji se spisu.. no blabla on tady není a bude až ve středu - spis tedy nepřístupný - proběhla nahrávka telefonem, potvrzení že nebylo umožněno nahlédnout nevyžádáno.

5.  26.4. se telefonicky doptávám úředníka že bych přišel nahlédnout .. no nejdřív výmluvy že má jednání atd. nakonec ale domluva na půl
páté - hovor nahrán. Spis veden řádně ve složce, očíslován a obsahuje zřejmě vše co by měl : předvolání svědků, karta řidiče, doručenky, potvrzení o oprávnění úř.osoby, dopisy, úřední záznam policie včetně cd s videem a několik fotek z videa. Nahlížení do spisu nebylo však bez komplikací po vyžádání kopie cd! dostalo se mi výmluv že např. moji flešku do pc nemůže strčit kvůli virům a že vlastně to ani nemůže zkopírovat do pc když jsem tedy chtěl ať mi to vypálí.. i přes mé né moc značné naléhání se mi dostalo odpovědi ,, to je bezpředmětný pane,, a že to zkusí do pátku přes informatiky připravit a nebo dokonce že by požádal pčr o nové cd.. hm, do pátku pane?  video jsem si prohlédl a natočil na fotoaparát, není tam ale stejně nic vidět auto se jen mihne asi ve dvou vteřinách, záznam je nekvalitní a nejde z něj dle mě poznat zda li pás mám, či nikoliv.. video pokračuje otočením vozu pčr ale můj vůz již na záběru
není a záznam pak již nepokračuje zřejmě pro poruchu.. ještě jsem se pokusil naléhat na kopii cd,  ale stále stejná písnička o tom že nesmí dávat cizí předměty do pc... ofotil jsem si tedy podstatné častí spisu včetně těch fotek ale bohužel ruce neklidné a tak jsou fotky rozmazané a nejde nic vidět.. vše skrytě nahráváno na dva telefony. zvuk nic moc ale rozumět tomu jde.. podepsán papír o nahlédnutí do spisu bohužel chyba že jsem nepožádal doplnění o nevydání cd, ale tak zvukový záznam mám.
 
Na ÚJ se zítra dostavím a chtěl bych poprosit pokud někdo má podobnou zkušenost jaké otázky klást nebo neklást a nebo jak je správně formulovat tak aby se do toho kluci trošku zamotali. (samozřejmě chci požadovat výslech každého zvlášť) Mám něco sepsáno ale to jsou jen takové obecné jako kdo řídil, jestli viděli sponu pásu, kdo si toho všiml jako první, zdali řidič nebo spolujezdec a  jestli se tedy věnoval řízení a dávání přednosti vozidlům, tedy kam se vlastně ve chvíli průjezdu dívali atd..  co mě ještě napadne.
   
Po výslechu a új si vyžádám znovu kopii spisu nafotím dobře ty fotky z videa a vyžádám kopii videa na vlastní cd. požádám také o lhůtu na vyjádření, neb v poučení se píše klasika že po új bude dost podkladů pro vydání rozhodnutí a že se k nim budu moci vyjádřit.

    Nebude li mi vyhověno a úředník bude chtít ihned v ten den vydat a vydá rozhodnutí, které mi poté doručí pošta, budou tyto dvě věci, tedy dvakrát nevydání komplet spisu a nemožnost se vyjádřit k podkladům stačit na to aby se to v odvolačce vrátilo k novému projednání? a bude li to tak, budu moci poté navrhovat svoje důkazy?
 A pokud lhůtu dostanu tak předpokládám že musím do vyjádření všechny svoje důkazy a námitky uplatnit?
 

děkuji za podporu a rady

     


2
Policejní a městapácké píár / policista.cz
« kdy: 08 Prosince 2014, 15:10:18 »
čtení pro dlouhé zimní večery.
pohledy z druhé strany barikády. http://www.policista.cz/komunita/clubs/

3
Dobrý den přátelé,

Po klasické stěračové výzvě se ke mě dostal pozdrav - viz.příloha.
jedná se o vjezd do centra města bez zaplacení poplatku, resp. o neumístění lístku. Pravděpodné nafocení vozidla MP v ulici kde se jiné zákazy nevyskytují.
Měl bych tedy dotaz zda li na tento skutek mohou aplikovat sprdel? Nebo mě jinak jako provozovatele obtěžovat, např. příkazem?

Pokud nikoliv, standartní odmítnutí vysvětlení a neúčast na jednání, zde již mnohokrát zmiňované, mám k tisku připraveno. A pokud ano, bude zde někdo ochoten se toho následně po dohodě zmocnit?

děkuji za odpovědi

Stran: [1]