30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - pito

Stran: [1]
1
Zdravim, nekdy v zari jsem si zacal dopisovat s rakuskym ouradem ciste ze svedavosti, kam az se to dotahne a taky v nadeji ze nadobudu nove poznatky. Puvodni vyse vypalneho 50euro, pak zvedli na 60 pri doruceni Strafverfügung.
Dostal jsem se do bodu kde bych uvital nejakou radu,nazor jak dal.

strucny prehled:
5.7.25 - domnely prestupek
09/25 - Anonymverfügung - dopis do schranky (Anonymverfügung.7z) >> ignorovano
11/25 - Strafverfügung - dopis do schranky (Strafverfügung.7z) >> podan "Odpor/Einspruch" podle rady SimSon-a. Odkopirovana stranka Strafverfügung, pridan text "podavam "Odpor/Einspruch" a cislo jednaci "
12/25 - Lenkererhebung - doporuceny dopis doruceny postakem domu (Lenkererhebung.7z) >> napsal jsem rucne ze v danou dobu se v aute nachadzelo vic ridicu a pravidelne jsme se stridali. Podle popisu nevim kdo v dany cas ridil. Prosim o nejakou fotodokumentaci abych mohl dodat udaje k danemo ridici.
02/26 - Aufforderung zur Rechtfertigung - doporuceny dopis na postu (Aufforderung.7z)
03/23 - Aufforderung zur Rechtfertigung - doporuceny dopis na postu (Aufforderung02.7z)

Puvodne jsme mnel v planu pouzit Helmuta, jenomze s toho co mi poslali je videt jasne jenom auto.
Fotka na ktere ma byt ridic je totalne necitelna, neni tam videt nic (posledni foto na strane 5 Aufforderung.7z)

Tak ted nevim jestli jeste pozadat o spis podle rady SimSon-a dle "§17 Allgemeines Verwaltungsverfahrensgesetz 1991", nebo je rovnou poslat k sipku , nebo jit dal Helmuta.
K Helmutovi bych mnel par moznosti, nevim kterou zvolit : RUS,IRL,USA

Muze se zdat ze tam par stranek chybi, ale jsou prazdne, kde je nanejvys podpis.

2
Zdravim,
Par dni zpatky jsem v Ziline dostal blokovu pokutu (rychlost). Zatim jsem vzdycky dostal jenom jeden bily papir "blok na pokutu..." jak v CR tak na SVK.
Tentokrat mi pani dali i tu modrou kopii k tomu. I kdyz je vsude napsano ze mi patri jenom jeden vitisk (bily). Dokonce jsem byl i poucen na miste ze dostanu jenom jedno lejstro a kopie zustava organu.

Otakza: nevite nekdo jak si organ na SVK (i v CR) pri blokovem rizeni zaznamenava prestupek ? Maji jeste nejakou jinou zalohu nekde v databazy nebo tak ?
Jde mi o to, jestli fakt, ze mam obe casti znamena ze o mne tim padem nemaji zadny zaznam, nemaji muj souhlas (podpis) a tim padem neni duvod to platit a jsem s toho venku? Nebo je to uz marny ?

3
Rychlost / [LOST] Rychlost Hranice
« kdy: 07 Září 2023, 22:44:11 »
Update:
Nakonec jsem od Helmuta upustil a zvolil spolupracujiciho ridice v zahranici. Byl jsem zvedav jak to probehne.

Zdravim, od posledniho aktivneho dopisovani s uradem nastali nejake zmeny a mam v tom malinko zmatek. Potreboval bych poradit jak to ted funguje. Situace je nasledujici:

28.6.2023 - přestupek 61 km/h po odečtu na padesátce
14.8.2023 – dorucena vyzva na zaplaceni vypalneho (ted nemuzu dohledat)
24.8.2023- doruceni uradu napraskani ridice - spolupracujici ridic SVK
7.9.2023 – oznameni o zahajeni rizeni o prestupku a predvolani na usti jednani obvineneho, (v priloze)
09/2023 - priznani (priloha)
4.10.2023 - ustni jednani v nepritomnoti ridice
10/2023 -zastaveni rizeni s ridicem
12/2023 - dorucen prikaz majiteli vozidla - oduvodneni - nabonzovany ridic se nedostavil na usti jednani a tudiz organ nema dostatek informaci overit jeho priznani (WTF ???)
25.1.2024 - doruceno Oznameni o pokracovani spravniho rizeni
16.2.2024 - doruceno (fikci) Oznameni o pokracovani spravniho rizeni

Docela civim jak rychle im to v Hranicich jede.

4
Zdravim,

Potrebujem poradit. Prislo mi Predvolani k podani vysvetleni od MU. Jedna se o parkovani na verejne zeleni P8, fyzicka osoba.

Viz priloha.

Pro uplnost casova osa:
06.2020 - Domnely prestupek
09-10.2020 - dopis od MP (skoncil v kosi) - nepamatuju jestli slo o predvolani nebo odpustek
02.2021 - Predvolani k podani vysvetleni od uradu


Jaky je spravny postup ? 

1)Poslat uradu pisemne (osobne tam nebudu ztracet cas) ze odpírám podat vysvětlení ?

Jaka je spravna formulace ?
„V souladu s článkem 37 Listiny základních práv a svobod odpírám podat výpověď v této věci."

Nebo

"Z důvodů dle § 22 zak.c. 89/2021 Sb., obcansky zakonik, v dané věci odpírám podat vysvětlení."

Jestli to chapu spravne tak bez zjisteni ridice neni mozno zacit rizeni o prestupku a tudiz vec konci ?


A nebo :

2) Poslat uradu pisemne ze ridil Helmut ?

5
Rychlost / [WIN] Šlapanice - rychlost
« kdy: 01 Listopadu 2018, 16:51:39 »
Ahoj,

rád by som sa poradil ako ďalej postupovať. Je to moj prvý prípad ktorý zašiel tak ďaleko. Prečítavam forum ale chcem byť pripravený na ich ďalší tah.
Rád by som ale zatial riešil ďalší postup neveřejně

1. Minulý rok v červenci som dostal výzvu na zaplatenie výpalneho (výzva provozovateli vozidla) za prekročenie rýchlosti pri Šlapanicích. Na to som reagoval udaním reálneho řidiče v zahraničí ktorý sa mal k tomu priznať. Neuviedol som ale rok narodenia. Nikde nebolo písane ktore údaje sú potrebne a v domnení že si úrad o chýbajuce údaje zažiada som to vypustil.

2. V Listopadu (doručeno 1.10.) 2018 mi prišlo Rozhodnutí o přestupku v příkazném řízení. Súčasťou obalky bolo aj "Usnesení o odložení řízení proti určité osobě".

3. Poslal som ihneď žádost o spis

4. Podal Odpor

5. Dorazil spis.


Spis v prílohe.

Zaráža ma že úrad nepožiadal o chýbajúce informacie a tiež že od výzvy k uhrade a nabonzovaní prešlo viac ako rok do rozhodnutia a medzitým sa nič nedialo. Mal som to už za mrtvy prípad. Úrad sa moc nesnažil řidiče stotožniť.
Ma zmysel požiadať o prevedenie do miesta trvalého pobytu (Praha)? Predsa len Brno je na moje pomery dost daleko.

ďakujem za každé doporučenie a radu.

Stran: [1]