30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - am6

Stran: [1] 2
1
Ahoj, v datovce na mě čeká výzva, celkem tuším k čemu, příběh byl asi takový:

1. přišel jsem ke svému nabouranému vozidlu, a to tak že je nepojízdné, za stěračem lísteček s číslem, na druhé straně viník omlouvá se, že odjel ale hrozně moc někam musel (trochu divná logika, někoho naboural, svojí schůzku nezrušil, zato mojí ano, když jsem na ni neměl čím odjet)
2. kvůli značné škodě + majitel mého vozidla leasingovka, volám PČR
3. viník, který měl čas až večer, si překvapivě rychle udělal čas na PČR hned a obratem se na místo nehody dostavil; k mému překvapení dostává od PČR pokutu 200 Kč za zavinění nehody (místo 2500 - 5000 za § 125c / 1i) 4.), ale nekomentoval jsem to
4. policii jsem odmítl sdělit řidiče mého vozidla při zaparkování, protože po přechozí zkušenosti s podobnou událostí jsem věděl co chystají, to je značně nasralo, a řekli, že vozidlo oznámí úřadu
5. podle mého mi na 99% poslali odpustek na:
Zastavení a stání § 25 (3) Při stání musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy; při zastavení musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro oba směry jízdy.

3 metry na průjezd tam zůstaly. Oni budou tvrdit, že jsem tam stál, což je přestupek. Já můžu tvrdit, že jsem jen zastavil a tím se ničeho nedopustil. Je to cesta k rychlému konci?

Nebo je nějaká cesta jiná cesta jak to rychle a s minimálním úsilím ukončit jako win? Helmut? Čtu tady na fóru, že lidem spíš už nefunguje. Nějak moc nemám náladu na dlouhé dopisování s úřadem.

PS: abych předešel spekulacím, moje vozidlo stálo normálně při obrubníku v řadě ostatních aut, nejednalo se o osamocené auto zahozené uprostřed hlavní silnice. Legálně na tom sídlišti prakticky parkovat nejde vzhledem k poměru legálních parkovacích míst a bytových jednotek

2
Potřebuji poradit - ostatní / Problematika jízdy v lese
« kdy: 16 Října 2021, 00:03:44 »
Zdravím, rád bych otevřel toto téma - jízda s motorovým vozidlem, které má registraci k provozu na pozemních komunikacích a přidělenou registrační značku - v lese ať už po nezpevněných komunikacích či mimo ně.

Napadají mě několik otázek ke klasickému scénáři: při vjezdu do lesa hříšník sundavá z vozidla RZ - proti hříšníkovi pak nejsou zahajována předem vyhraná správní řízení, které inicioval nějaký bonzák s foťákem.

1. Co když ho při jízdě v lese zastaví fízl? Může z toho fízl udělat přestupek Vozidlo bez (nebo s cizí) SPZ se sazbou 6 měsíců až jeden rok, i když se nejednalo o pozemní komunikaci?
2. Když hříšník bude tvrdit, že RZ ztratil cestou (což je i dost pravděpodobné v těžkém terénu), může fízl hříšníkovi třeba prohledat batoh? Označí fízl při této výpovědi (ztráta cestou) takovou RZ za ztracenou a hříšník musí pro novou RZ?
3. Co technický stav vozidla, chybějící zrcátka apod. v případě zastavení fízlem, je v lese potřeba technicky způsobilé vozidlo?

Vlastně se moje úvahy dost točí kolem toho, jestli se hříšník může dopustit v lese přestupků, které známe z pozemních komunikací, nebo ho nanejvýš čekají přestupky z oblasti životního prostředí (bez zákazů a bodů)?

3
Ahoj,

stručný sled událostí:

1. pojišťovna doručuje na adresu kde nebydlím, tam také přistála (obyčejně) každoroční složenka na zaplacení pojistného na další rok, toto se ke mně nedostalo
2. pojišťovna poslala upozornění na neuhrazené pojistné (obyčejně), tento dopis se ke mně dostal se značným zpožděním od doručení
3. telefon na pojišťovnu, změna bydliště, dotaz na ukončení pojistky (již ji nepotřebuji; odpověď: nelze, nutno měsíc předem), meziřečí mi bylo řečeno že po mě budou chtít dalších 300 Kč za náklady na vymáhání protože mi dnes odeslali doporučený dopis
4. provedena platba ze stejné banky jako má pojišťovna ještě ten samý den, mohlo (ale taky možná ne) být připsáno ještě v tom samém dni jako bod 3
5. doporučený dopis skutečně přišel, nicméně jsem ho vůbec nepřebral já, přebrala ho jistá žena, která má stejné příjmení (přechýlené) jako já


Dotaz:
Opravdu mají nárok na 300 Kč za náklady na vymáhání? Vidím tam několik možných vad:
a. v době uzavření pojistky tato částka činila dle webu 160 Kč; v pojistné smlouvě tato částka uvedena vůbec není jen fráze ve smyslu "mám nárok na náklady na vymáhání"
b. pojistné bylo velmi pravděpodobně uhrazeno ještě před doručením tohoto drahého vymáhacího dopisu; vymáhací doporučený dopis mi vlastně doručen vůbec nebyl (jiné osobě viz bod 5)
c. v dopise z bodu 2 o těchto nákladech psali, ale neřekli kolik mám času, tedy kdy tento drahý dopis bude odeslán


Normálně bych to neřešil, ale pojištění za prvé již vůbec nepotřebuji a za druhé těch vydíracích 300 Kč je více než půlka částky za roční pojistné.

4
Rychlost / [?] Rychlost, zmeškané ústní jednání
« kdy: 12 Září 2019, 11:05:30 »
Ahoj, stručný sled událostí:
1. na jaře naměřena rychlost 70kmh v obci, nic nepodepsáno, nic neuvedeno, fízlpapír ofocen na mobil
2. podán řádný odpor
3. nařízeno ústní jednání, přizváni byli i fízli
4. bohužel toto nedávné ústní jednání mojí chybou zmeškáno (bez omluvy), sám jsem si ho chtěl zkusit, v minulých případech se na fízlí vypovědi nikdy nedostalo

Co mě čeká dále? Spis jsem ještě neviděl, možná bych ho mohl vyzvednout dnes.

5
Potřebuji poradit - doručování / Dvě psaní v datovce
« kdy: 19 Června 2019, 19:57:13 »
Ahoj, čekám v datovce nějakou výzvu za rychlost co jsem poslal do správního. Úž něco čeká v datovce, dejme tomu že dnes je D+7, chtěl jsem vyzvednout klasicky D+10. Jenže třeba dnes dorazila další zpráva do datovky a ani u jedné nevím od koho je, nerad bych tedy ani jednu z nich vyzvedl moc brzy :) Jaká je nejkratší procesní lhůta při začátcích řízení (aktuálně mi žádně neběží)?

Myšleno tak, že i když bude doručeno D+10 fikcí, začne běžet nová lhůta kdy je míček na mojí straně a já se ptám jaký nejpomalejší odpal mi zajistí neprošvihnutí žádné lhůty. Tímto pomalým odpalem chci co nejvíce natáhnout doručení i druhé datové zprávy.

PS. někde jsem četl, že je možné dát přístup do datovky někomu dalšímu, kdo uvidí jen seznam zpráv ale po jeho přihlášení se tyto zprávy nestanou přečtené. Věděl by někdo jak se tento přístup nastavuje?

6
https://www.novinky.cz/domaci/483752-tok-chce-prosadit-odbocovani-na-cervenou.html

nejdřív vyšší rychlost na dálnici, teď odobočování na červenou, zřejmě se blíží nějaké volby :) Vsadím se, že ani jedna věc se po volbách neprosadí.

7
Všimnul jsem si na Plaské nové úsekovky v opačném směru tak jsem k tomu hledal něco dalšího a našel toto:

https://www.plzen.eu/obcan/aktuality/aktuality-z-mesta/plzen-rozsiri-usekova-mereni-rychlosti-na-dalsich-mistech-zvysuji-bezpecnost.aspx

Citace
„Do konce srpna bude dokončena Plaská ulice ve druhém směru do města,“ uvedl zástupce velitele Městské policie Plzeň Marek Šilhan. Do konce roku bude ještě instalováno úsekové měření v obou směrech ve Folmavské ulici u Panasonicu, a dále v Koterovské ulici na Slovanech na výjezdu a příjezdu do Plzně v místě napojení na ulici U Seřadiště, kde končí přivaděč od dálnice D5.

Do konce roku 2019 by měly přibýt v Sukově ulici, na Karlovarské a v ulici Edvarda Beneše, všude obousměrně.

Tak dávejte bacha kdo tudy jezdíte.

Citace
Rozhodně nechceme na řidičích vydělávat, ale vnímáme to jako prvek, jenž by měl přispět k bezpečnosti,“ uvedl primátor města Plzně Martin Zrzavecký.

Docela pobavil, čísla kolik lidí zkasíroval v článku vytáhne, ale čísla o kolik méně nehod se po instalaci úsekovky v místě stalo nedá. A říká tomu zvýšení bezpečnosti  :x

8
Měl jsem nedavno pozitivní! zkušenost s policejním orgánem, takže myslím, že stojí za to se o ní podělit, protože jich na tomto webu zřejmě moc nemáme :) jestli vůbec, takže trochu pro odlehčení:

Vlastní chybou jsem při couvání narazil do dopravní značky a ta už dost nalomená (chodím kolem ní denně) se zlomila úplně. Na autě prasknutá okrasná lišta na nárazníku. Vznikla škoda třetí straně, tedy 158 a oznámení situace. Obával jsem se, že po oznámení budu X hodin čekat ve vedru v autě kdy se nebude nic dít. K mému překvapení na místě byl asi do 20 minut člověk od města, který značku během asi 10 minut opravil a zmizel. 3 minuty po něm přijeli policisté a hledali tu zlomenou značku :) Situaci jsem jim popsal a oni se spojili s tou správou silnic města a dle všeho si město nic nenárokuje. Dechovka, doklady a dle nich vyřešeno a bez pokuty chtějí odjet. Já je zastavuji, že potřebuju papír pro leasingovku. Řekli mi ať jim tedy dám 10 minut, že vyplní záznam o nehodě a budou mi muset dát pokutu, symbolicky 100 Kč. S tím vnitřně trochu nesouhlasím, podle mě mohli udělit příkaz na místě - napomenutí, ale nechtěl jsem je prudit když zatím se chovali maximálně vstřícně. Záznam vyplnili, já jim dal stovku a poděkoval, oni že vůbec není za co.

Celé to na mě působilo, že snad ani nejednám s policajtama, ale s normálníma lidma. Vypadali dost mladě oba - holka a kluk, tak možná proto (ještě se nestihli nakazit). Každopádně příjemné překvapení, že i mezi nimi existují výjimky.

Tento zážitek však nijak nezměnil můj postoj k tomuto orgánu, spíš jen lehce poupravil, kdy při dalším setkání rovnou nebudu předpokládat, že se bavím se zm*dem.

9
Jiné / [WIN] Jízda v protisměru
« kdy: 25 Ledna 2018, 04:49:05 »
Chtěl bych se tu s vámi podělit o vcelku easy win na místě (díky dodržování zásad FSM):

Tak jsem měl konečně tu čest být zastaven orgánem na místě kvůli údajnému přestupku. Konkrétně městapem Beroun, v centru skoro nemožné zaparkovat (zóny pro rezidenty), při hledání místa jsem to v jednom místě vzal do protisměru a když jsem zjistil, že to tam taky nepůjde tak se otáčím a jedu pryč, v tom už v dáli vidím oktávku s krabicí na střeše. Ta zachvíli spustila diskotékový efekt a nápis stop. Užil jsem si asi sto metrů pronásledování za roh a tam zastavil, rozhovor pak vypadal asi následovně:

O: Dobrý den, prosím řidičák a občanku.
O: Víte, že jste támhle jel v protisměru?
Já: Ne nevím.
O: My jsme vás viděli, byl jste to vy.
Já: Ne nebyl.
O: Ale byl.
Já: Tak co s tím uděláte?
O: No tak to asi oznámíme na úřad s kamerovým záznamem.
--- opice odchází se poradit s druhou opicí ---
--- po chvilce se vrací ---
O: Takže s přestupkem nesouhlasíte?
Já: Ne.
O: Nebyl jste to vy jo?
Já: Ne nebyl.
O: Tady máte doklady a jeďte. A příště se aspoň přiznejte! (kapitulace)


Všimněte si té poslední věty, o co jim celou dobu šlo, žádné přiznání ze mě však nedostali. A zřejmě jim nevoněla vyhlídka, že zbytek směny budou sepisovat oznámení o přestupku a pak ještě shánět záběry z městského kamerového systému (na kterých v noci bude těžko vidět spz), a raději tedy vyrazili lovit poslušnější ovce, které oholí na místě.

Tímto kluky z Berouna zdravím, a přičítám jim malé bezvýznamné plus, za to že jsme to spolu vyřídili během pěti minut já pak mohl v klidu pokračovat na skvělý burger do Black Doga :)

10
Dnes po návratu k autu mě čekala za stěračem výzva od městapa. Prý parkovaní na vyhrazeném parkovišti pro autobusy :o V době kdy daný areál měl chvíli před zavíračkou a rozhodně nehrozilo že tam přijede výletní autobus.

Být to moje auto tak čekám na vývzu do datovky, jenže tohle je firemní a ještě k tomu na operativní leasing. Již jednou jsem se leasingovky dotazoval jak řeší odpustky a prý je rovnou platí. Nevím jaký je tedy pro mě vhodný postup, zda se dostavit na opičárnu a usmlouvat to za stovku, či tam přijít a říct že jsem řidič - zde si ale nejsem jist jestli by to nějaký vliv mělo, obávám se že by stejně zaslali odpustek. Případně to odignorovat úplně a spoléhat na to že to zahodí, ale jestli nejsou blbí tak viděli leasingovku na rámečku RZ a půjdou si pro jistou odměnu.

11
http://kulturistika.ronnie.cz/c-28369-generalni-inspekce-bezpecnostnich-sboru-hleda-majitele-200-kradenych-sperku-a-hodinek-z-fitcenter.html

Citace
Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) hledá majitele zhruba dvou stovek kradených šperků a luxusních hodinek nejméně za statisíce korun. Obří počet cenností nakradly údajně dvě ženy, kterým podle GIBS pomáhala pražská policistka.

Zřejmě další, která si to heslo "pomáhat a chránit" vyložila po svém.

12
http://plzen.idnes.cz/dopravni-nehoda-dalnice-d5-0yt-/plzen-zpravy.aspx?c=A170904_134151_plzen-zpravy_vb

Asi hodinu před tou nehodou jsem tudy projížděl, zase česká klasika: Kvůli obnovování krajní bílé čáry vlevo uzavřeli celý levý pruh. Ano v pondělí v plném provozu. Jako by nestačilo dát ty kužely 20cm od té zasychající čáry (místo doprostřed) a dát značku že do levého pruhu smí třeba vozidla max do šírky 2,2m. Případně to dělat v noci. Tím vytvořili zcela zbytečně několikakilometrovou kolonu (do které zřejmě ten člověk vletěl) + pachové místo řízení provozu tam chytali lidi co to brali odstavným pruhem nebo tím "uzavřeným", sami přitom tím "uzavřeným" pruhem jezdili. Za délku a tvoření kolony mimo jiné mohla i neschopnost řidičů používat ZIP. Jako jeden z mála jsem se o to na začátku zúžení pokusil, nicméně dva debilové kolem mě nejdřív s výrazem "naser si" projeli, až třetí vytvořil mezeru.

Článek o tomto samozřejmě mlčí a udržuje ve čtenářích pocit "rychlost zabíjí, pyráty je potřeba řádně pokutovat".

13
Rychlost / [WIN] rychlost v obci, stížnost na opičáka?
« kdy: 16 Března 2017, 18:47:11 »
Ahoj, ...den... mě opičáci změřili při překročení rychlosti. Nic jsem neplatil, chtěl jsem to dát hned do správního řízení. Přemýšlím, že bych na opičáka hned podal stížnost abych měl před úřadem co nejlepší startovací pozici (ideálně aby to opičák na úřad vůbec neposlal).

1. za celou dobu jsem neslyšel jediné poučení
2. věta ... mi přijde jako nátlaková abych zaplatil na místě
3. odmítl mi dát k nahlédnutí oznámení pro úřad, prý nic takového nemají, jestli jsem dobře viděl čmáral si to na prázdnou A4, takže jsem se neměl možnost se k přestupku písemně vyjádřit ani si to oznámení ofotit (jak jsem chtěl)

když jsem ho při 2. na to upozornil, hodil zpátečku, že to není nátlak že je to moje věc ...

Naštěstí dál nebuzorvali. Mám zvukový záznam z kamery, uvidím co v něm všechno bude slyšet. Na osobní číslo opičáka jsem se zapomněl zeptat, ale jsou tu v obci jen ...číslovka... a poznám ho.

K přestupku samotnému: sice nevím kde přesně měřili, rozhlížel jsem se všude kolem (je známo že tam měří) ale nic jsem neviděl, hlásili si to vysílačkou a na 99% na sebe neviděli.

Otázky:
a) Je výše popsané na stížnost? Vadí, že nemám jeho osobní číslo? (jméno vím, toho debila u nás v obci zná každý)
b) Jak funguje před úřadem obhajoba, že mě ztratili z dohledu a došlo k výměně řidičů? Fotka bude pravděpobně trochu proti ostrému slunci a řidiče snad nepůjde identifikovat.

EDIT: provedena dodatečná anonymizace

14
Ahoj všem,

přítelkyně v roce 2013 měla brigádu v jedné fabrice přes pracovní agenturu, teď jí dorazila tato výzva (v příloze). Btw dost to připománá výzvu na dopravní odpustek ;D

Chybu udělala IMO že to přebírala. K dobru jí může být, že papír co podepisovala na poště prý pošťák nějak špatně vytisknul, ale nevím co si pod tím představit. K tíži jí naopak může být, že se vyrazila hádat do místní pobočky té agentury se zmíněným čipem a chtěla ho vrátit (čili jestli o návštěvě existuje nějaký důkaz, mají potvrzeno že bylo doručeno). Tam ji řekli, že čip už nechtějí, že chtějí peníze. Kopii té pracovní smlouvy už nemá.

Přijde mi to dost jako vyjebávka na české občany, protože ukrajinci, slováci, rumuni atd. co čip nevrátili jsou vysmátí (a agentura jim pravděpodobně asi ani nic neposlala).

Zajímá mě:
1. není to nějak promlčené, když to je rok 2013?
2. co může agentura udělat, pokud to nezaplatí? Bude se částka dalším řízením zvyšovat?

Díky

15
Rychlost / [WIN] Správní delikt provozovatele, plná moc
« kdy: 23 Listopadu 2016, 01:52:45 »
Volně navazuji na https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2567.0, téma je již však nepřehledné a nyní bych potřeboval řešit neveřejně.

Nějakou dobu to tady čtu, ale je to můj první případ, děkuji za shovívavost.

Ve zkratce: Já změřen v úsekovce, provozovateli přišla výzva (v příloze) - na mojí radu odignorováno. Bohužel další 2. dopis k podání vysvětlení (Plzeň tedy neaplikuje turbo model) provozovateli nepřišel - doručeno fikcí, má na poště zřízenou dosílku, ale nějak to nezafungovalo a dozvěděl se o něm až v třetím dopise (strana 3). Třetí dopis (v příloze) je rovnou sprdelní příkaz, doručen 16.11.2016.

Od provozovatele se mi podařilo získat plnou moc na celý případ, ale z úřadu má nahnáno a do žádného velkého boje se s ním pouštět nechce (narozdíl odemě), obává se následné nevstřícnosti plzeňských úřadů při stavbě domu. Každý můj krok musí být tedy od něj schválen, bohužel stále jezdím jeho vozidlem a tak musím jeho přání respektovat.

Můj plán v tuto chvíli:
1) tento týden, ještě před doručením odporu, dojít pro kopii spisu (aby úřad následně nemohl vyrábět důkazy)
2) poslední den podat odpor, nepodepsaný, vyčkat na výzvu k opravě podání
3) snažit se přemluvit úřad aby projednávání vrátil ke stavu u druhého dopisu a napráskání řidiče, provozovatel napráská mě (kvůli jeho bojácnosti nechce úřadu lhát), já helmuta
4) pokud nevyjde/nelze 3) pak asi kontrola všech důkazů, případně odvolání (kvůli přístupu provozovatele zde nebude velký prostor na laškování)

Dotazy:
a) ad 1) je to dobrý nápad tam chodit osobně? Měření sice proběhlo za tmy, ale nevím jak moc tam bude řidiči (mně) vidět do obličeje.
b) ad 2) odpor stačí podat poslední den jen na poštu? (pošta ať si doručuje jak dlouho chce) Pošítám správně že poslední den je 24.11.2016? (doručení 16.11.2016)
c) ad 2) je to dobrý nápad posílat nepodepsaný odpor?
d) mám se o přemlouvání vůbec snažit? Lze to vůbec? Do karet by mi mohlo hrát, že sám úřad ví, že provozovatel se s dopisem nijak neseznámil. Sám píše "písemnost vrácena správnímu orgánu se sdělením zásilka nevyzvednuta, zásilku nebylo možné vložit do schránky ani na jiné místo".
e) ad plná moc, můžu jí úřadu předat rovnou při pořizování kopie spisu? Bude úřad od této chvíle doručovat oběma, tedy provozovateli i zmocněnci?

Děkuji za odpovědi

Stran: [1] 2