30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - opas

Stran: [1]
1
http://zpravy.idnes.cz/strelba-v-chomutove-vrazda-obvineni-romove-fe2-/krimi.aspx?c=A170528_120634_krimi_eb

Jen mi je záhadou, proč ho bez vyšetřování viní z vraždy. Napřed by to měli vyšetřit a pak ho případně obvinit, ne?

2
praha - venkov znamená Brno?

3
Potřebuji poradit - rychlost / Úsekovka Dobříš
« kdy: 14 červen 2016, 16:51:03 »
Takže přátelé, úsekovka v Dobříši funguje!
Zaprasil jsem si 7.4., výzvu poslali včera. Snaží se mě vytěžit za 64 (po korekci 61) na 50. Výpalné 500,-

Na Helmuta se vykašlu, nechám to spadnout až na sprdel a až potom jim předhodím dokumenty z porodnice, kam jsem ten den spěchal :-) O tom jak jsou rychlí budu informovat.

4
Zajímavé články z internetu / Vhodné aplikace pro řidiče
« kdy: 28 Duben 2016, 15:11:05 »
Napadlo mě, že bychom mohli udělat seznam základních aplikací vhodných do auta tak, aby i ten kdo je všechny nezná mohl zvážit jejích instalaci.

Za mě:
Waze - online navigace s upozorněním na policii, radary, nehody, uzavírky, atd.
Záchranka - Prima při asistenci u dopravní nehody. Při aktivaci umí automaticky odeslat polohu a zavolat 155, takže už není nutné vysvětlovat, kde zhruba jsem. Krom toho obsahuje základní postupy a návody.

Co kdo má dál?

5
Nedopravní tématika / Viník nehody?
« kdy: 29 Září 2015, 20:11:28 »
Kdo je podle vás viník této nehody? Podle policajtů autobusak, protože zablokoval osobaku cestu.

6
Vzory podání / Poučení
« kdy: 04 Září 2015, 18:41:42 »
Řešil jsem s právníkem a policajtem způsob, jak nejlépe reagovat na nekompletní poučení tak, aby to protistranu co nejvíce znejistilo.
Došli jsme k těmto dvěma verzím:

Poučení sestávající jen z nějaké cedulky:
Udělenému poučení nerozumím. Jsem schopen uvedený seznam paragrafů přečíst, nicméně nejsem z něj schopen pochopit svá práva v celé šíři a souvislostech.

Po podrobnějším poučení:
Nejsem si jist, zda udělenému poučení rozumím zcela přesně a do všech důsledků.
Bez právnického vzdělání nejsem schopen posoudit, zda z uvedeného poučení mohu seznat mé procesní postavení jakožto i všechna svá práva a povinnosti včetně všech souvislostí a zejména následků dalších svých kroků v tomto řízení správně a jednoznačně. Z tohoto důvodu nemohu potvrdit, že jsem poučení porozuměl.
Proto žádám, abych byl upozorněn na případné konkrétní souvislosti tak, abych byl schopen plnohodnotně hájit svá práva.7
Jiné / WIN - použití ostré střelné zbraně
« kdy: 24 Srpen 2015, 14:04:41 »
Obecní úředník mě chtěl uvařit, že jsem (asi) jeho kamarádovi střílel po psovi ostrými (a to jsem mu toho zmetka nechal naživu!). Odvolací to smetl se zajímavým zdůvodněním nepříslušnosti. A vzhledem k tomu že jsme zase na začátku, datovka je prázdná a mají na to čas do konce října, tak už nejspíš ani nebudu muset nikam chodit.
btw právník mě nestál nic, platila DAS.
Ale účel to splnilo, psa už mají bezpečně zavřeného, protože jim je jasné, že po tom co nalhali o průběhu akce by příští konflikt pejsek už asi nepřežil.

8
Ahoj, mám dotaz.
Existuje nějaká judikatura na náhradu ušlého výdělku při předvolání na podání vysvětlení, když si vezmu den dovolené? Protože logicky dovolená není na to, abych lítal po úřadech, ale abych pak měl peníze na to, že si můžu vzít náhradní den neplaceného volna.

To samé poskytování náhrad za dopravu.

Potenciál takovéch judikátů si jistě odvodí každý sám :-) Hledal jsem na nssoud.cz a nic jsem nenašel.

9
Přemýšlím nad následujícím postupem:
1. zaplatit odpustek z konta manželky
2. po 3/4 roce zažádat o vrácení bezdůvodného obohacení s tím, že to zaplatila moje žena bez mého souhlasu jako provozovatele a částku tedy neplatil provozovatel tak, jak je to v zákoně.
Zdůvodnění je, že s údajným přestupkem nesouhlasím a obhájím si to v přestupkovém řízení. To že to žena zaplatila jsem zjistil minulý týden po studiu výpisů z banky. Prý viděla na stole papír, tak to uhradila.
Částka je zaplacena jinak než podle zákona, žádám tedy o její vrácení.

Minimálně na jedno výpalné by to mělo projít bez problémů, po desáté shodné historce už by to chtělo vymyslet něco vtipnějšího.

Stran: [1]