30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - tomasjedno

Stran: [1]
1
Motivován tímto https://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/219411000370806/video/712067

jsem obeslal Říčany o 106 a získal pár odpovědí. Nutno říci, že to odbavili korektně. Dávám sem na jedno místo, třeba se to někomu bude hodit a víc hlav víc ví.

Přílohou
Odpověď Říčany
Studie prokazující snížení prestupkovosti
Smlouva Říčany - AŽD
Veřejnoprávní smlouvy s okolními obcemi


V jedné z obcí žiju, starostka to dost podporuje, odvolává se na uvedenou studii, ze které vytrhuje jedno číslo. Místní to rozděluje napůl, počet lidí co to chtějí na další místa s vidinou nově postavených hřišť a hasičaren bude asi méně ale nejvíc křičí, sám jí to nezávidím.

Vidím tam tyto slabá místa:
1) Studie přiznává, že neobsahuje žádné důkazy o zlepšení bezpečnosti (zákonná podmínka měření)
2) Maji tam i poznamku, ze UM dokáže být i pomocníkem při objasňování kriminality, coz zrejme implementuje tento bod smlouvy
mestská policie v rámci prevence kriminality a v návaznosti na plnení úkolu merení rychlosti prostrednictvím úsekového merice rychlostí provádí i zpracování a následne predávání historie dat z úsekových mericu pro úcely Policie CR v rámci objasnování trestných ci jiných protiprávních cinu

Což mi připadá že je ústavně nekompatibilní (čl 7.1 LZPS Nedotknutelnost soukromí)

Dal by k tomu někdo fundovanější lepší feedback?

Edit: Uprava priloh, prosim o presun do relevantnejsiho fora Ostatni

2
Komerční služby, advokáti / Cesky mluvici pravnik v Rakousku
« kdy: 11 Července 2019, 12:04:55 »
Tohle se stalo v Rakousku:

Zamestnanec mel v lednu banalni nehodu na dalnici v Rakousku (jizda v kolone, nedobrzdeno), nikdo nezranen, odrene narazniky, sepsali formular, nevolali policii ani zachranku.
Nasledne u nej byla ceska kriminalka, ktera byla pozadana rakouskou stranou o overeni adresy.
V cervenci mu byl dorucen pamflet z rakouskeho statniho zastupitelstvi, ze je do pripadu involvovan znalec a SZ rozhodne o zahajeni trestniho stihani (soucasny stav, cekame).

Podarilo se mi najit cesky mluviciho pravnika zijiciho v Rakousku, ktery je specializovany na dopravni pravo a poskytl kvalifikovane vysvetleni a ochotu zastupovat. Mozna se nekomu dalsimu bude hodit pro reseni slozitejsich kauz. Kontakt je Mag. Michael Hudec office (at) hudec-law.com

ze skusenosti se pri takovych nehodach casto stava, ze „poraneny“ si sve „zraneni“(vetsinou natazeni krcni patere..)  uvedomi bud az 24-48h  po nehode (na to jsou lekarska vysvetleni) , nebo po rozhovoru se svym pravnikem. Zatim je veden jako jeden ze 3 podezrelych a statni zastupitelstvi musi nechat udelat lekarsky posudek o delce ublizeni na zdravi (jen zraneni nad 14 dnu trvani jsou soudne trestna) – je li pod 14 dnu, stihani zastavi.
Jeli nad 14 dnu, dojde bud k obzalobe, nebo nabidce na “diverzi” (zastaveni rizeni po zaplaceni nejake castky).
3
Dobry den,

prosim nekoho kvalifikovaneho o radu.

Zari 2017 - nezaplacen parkovaci listek Sardinie
Unor 2018 - strzeno z karty pojistovnou 50 EUR. Podana reklamace na banku, zamitnuto
Prosinec 2019 - doporuceny dopis v anglictine na postu, viz priloha, chteji 85-100 EUR, je tam moznost podani odvolani v Italstine.

Postupy, ktere zvazuju
- Ignorovat
- Odpovedet s odvolanim na clanek 6 Evropske umluvy a pozadovat vysvetleni obsahu dopisu v jazyce, kteremu rozumim (cestine)
- Odvolat se v italstine a vyzadat si spis
- az jako posledni moznost zaplatit

Dekuji za komentare

4
V zari 2014 prisla memu zamestnavateli (pravnicka osoba) vyzva k zaplaceni urcene castky 500 Kc za stani na parkovacich hodinach v Praze. Zamestnavatel reagoval tak, ze uhradil castku 5 Kc. Tim pripad temer skoncil.
Zamestnavatel si nyni svuj omyl uvedomil a chtel by pozadat magistrat o vraceni omylem uhrazene castky, pripadne pokud to bude nutne byl by pripraven se o ni tez soudit. Ma tomu zacit venovat energii, jsou pripadne s tim spojena nejaka rizika?

5
Vzhledem k tomu, že se v Evropě zvyšuje počet osob z afrického kontinentu, kterým prekupnici slibují ráj na zemi a pak je posílají v nafukovacích loďkách do středozemního moře, kde je 150 km od afrických břehů zachraňují italské bezpečnostní složky, kterým už nezabývají síly na ochranu vlastního obyvatelstva před negativními jevy jako je nárůst násilí a squatting, které ovšem nijak nesouvisejí se změnou etnického složení obyvatel a vzhledem k tomu, že je nám shora a různými neziskovkami vyčítáno, že nejsme dostatečně solidární a nebo jsme rasisti, tak vzhledem k tomu uvazuji, že budu těmto chudakum příležitostně zapůjčovat sve vozidlo, aby mohli využívat výhod volného pohybu v sengenskem prostoru. Samozřejmě budu vyžadovat sdělení adresy a identifikace, ale úřadu v rámci hladke spolupráce sdelim, ze dotyčný poté co absolvoval výše zmíněný recruitment se nachází v Evropě, konkrétně např v Traiskirchenu a že tam je možné se jej doptat na okolnosti, které ho nutili jet se svěřenym vozidlem jinak než nařizují předpisy, které si patrně ještě neosvojil. Doporucim úřednikum však chránit se pri zjišťování objektivních skutečnosti vhodnými prostředky, např rouškou, neboť je možné že má např tuberu, černý kašel nebo i AIDS což se ale neví, protože se ho při vstupu na italskou loď zapomněla policie zeptat.

Co si o te malé humanitární misi myslíte? Má podle vas šanci zlepšit kvalitu života těch ubozaku či alespoň tech ubozaku daňových poplatníků?

6
stala se mi nasledujici vec. Prijdu k zaparkovanemu autu, do ktereho nekdo naboural. Skoda je tak za 5-10 tisic. Jedu na schuzku, takze vyhodnocuji ze si nemuzu dovolit cekat hodiny na PCR, vyjizdim a delam rozhodnuti, ze nehodu nahlasim u PCR osobne cestou na schuzku v jinem meste.
Tam mi organ vysvetluje, ze to sepsat nemuze, ze musi zavolat nehodovku a nebo mi doporucuje zavolat na 158. Kdyz mu naznacim, ze se to stalo v jinem meste, rika ze to vubec a ze to je odjeti od nehody. Opravuji ho, ze nejsem ucastnikem nehody ani jsem nerekl, ze jsem s autem odjel.
Cilem, ktery sleduji je mit nahlasenou nehodu kvuli plneni z havarijniho pojisteni. Udelal jsem chybu, kdyz jsem z mista odjel? Muzu jim poslat oznameni o spachani prestupku neznamou osobou spolu s dokumentaci pisemne?

Stran: [1]