30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - mhepp

Stran: [1]
1
Nedopravní tématika / Přeplatek na dani
« kdy: 03 Května 2024, 10:19:38 »
Zdravím,

nepovedlo se mi dohledat spolehlivý zdroj informací ohledně termínů pro vrácení přeplatku na dani. Našel jsem jen info, že přeplatek bych měl mít na účtu do dneška, ale článek se neodkazoval na žádný zákon a ani tam nebyl uvedený rok (vydání článku), takže to bylo jak od agentury JPP. Daňové přiznání jsem podával začátkem března a od té doby nic (je to 60 dní).

Takže, prosím, do kdy musí stát vrátit přeplatek na dani? Děkuji...

2
Vzkazy uživatelů administrátorům / Viditelnost Kuchyně
« kdy: 25 Března 2024, 13:23:35 »
Ahoj,

mám takové podezření, že je něco spatně... Vidím Kuchyni. Teda, konkrétně jedno téma v ní. Necítím se býti nijak oprávněn mít přístup k tomuto tématu v Kuchyni, ale je možné, že někdo jiný uznal za vhodné, abych ten přístup měl... Jen já o tom nevím.

Berte to tedy jako upozornění na možnou chybu v systému, kdy by zviditelnění Kuchyně mohlo být i pro škodnou v revíru.

3
Rychlost / [LOST] Rychlost Benešov
« kdy: 26 Listopadu 2022, 14:20:21 »
Povedlo se mi nechat se nachytat radarem na Benešovsku v půli září. Dorazila odpustková výzva, kde jsem se hrdinně přiznal jako chlap. No a mám pocit, že někdo mi chtěl ušetřit potupu v podobě prohraného přestupku a odpustkovou výzvu zaplatil.

Jak se to dál vyvine, to uvidíme nejpozději za rok. Strategie je jasná... Odkládám zde pro dokumentaci vývoje.

4
Rychlost / [LOST] Rychlost Kuřim
« kdy: 19 Října 2021, 11:12:17 »
Zdravím, mám tu další obálku, postup je celkem zřejmý, kontaktní řidič těsně před koncem lhůty, kočkování do prekluze atakdále, variace na toto téma je tu mockrát...

Takže o co jde: odpustková výza za údajné překročení rychlosti začátkem září, dorazilo celkem obratem. Jedná so o nově nainstalovaný radar, který je umístěný na výjezdu z Kuřimi směrem na Jinačovice. Vypadá to, že měří v obou směrech a je umístěný zde: https://mapy.cz/zakladni?vlastni-body&x=16.5237654&y=49.2951159&z=18&ut=Radar%20Ku%C5%99im&uc=9l.y-x8Wqi Měřidlo je označené jako „Unicam“. Pošťačka říkala, že z Kuřimi teď u nás nosí těchto dopisů spousty, takže Kuřimští zřejmě nechtějí zůstávat pozadu s odpustkovým byznysem.

Osobně mi to přijde celkem podezřelé, protože na daném místě se moc prasit nedá - stává se celkem často, že od Mor. Knínic tam někdo nereflektuje přednost.

Rychlost je 61 resp. 58.

Edit: přidána rychlost na žádost Kokrhel123.

5
Jiné / [WIN] Zákaz vjezdu mimo dopravní obsluhy
« kdy: 12 Července 2021, 15:49:08 »
Tak tu mám Výzvu k uhrazení částky z Boskovic. Řidič porušil zákaz vjezdu s dodatkovou tabulkou mimo dopravní obsluhy. Napráskaný MP, automatizovaný prostředek, 15 dní na napráskání řidiče. Jedná se o místo https://mapy.cz/zakladni?x=16.6650119&y=49.4872106&z=17&source=coor&id=16.6651%2C49.4872

Časová osa případu:

 • 09. 06. 2021 - spáchání domnělého přestupku
 • 26. 06. 2021 - vyzvednuta ze schránky Výzva
 • 07. 07. 2021 - fikce doručení, reálně vyzvednuto dnes.
 • 05. 08. 2021 - udán řidič
 • 30. 08. 2021 - doručeno řidiči oznámení o zahájení SŘ a předvolání na ÚJ
 • začátek 09 2021 - ÚJ, omluven, omluva nepřijata (e-mail, potvrzen včas dopisem)
 • 27. 09. 2021 - doručeno usnesení o zastavení SŘ s řidičem
 • 27. 09. 2021 - doručen příkaz vinen provozovatel
 • 01. 10. 2021 - odpor e-mailem proti příkazu - nepotvrzeno e-podatelnou
 • 05. 10. 2021 - podáno odvolání proti usnesení a potvrzen odpor dopisem

Postup je celkem jasný - zabránit za každou cenu sprdeli, tzn. spolupracující řidič, možné cesty:

 • rozporovat skutek - jednalo se o vjezd za účelem dopravní obsluhy - nakládka/vykládka něčeho v daném úseku, ale nedorozumění, reálně třeba za rohem (mám pocit, ze řidič v daném úseku na chvíli zastavil, aby se domluvil kde doháje jsou, když měli být tady!),
 • klasický spolupracující-mut - udání, kočkování do prekluze, popření, nazdar,
 • kombinace obojího - -mut bude rozporovat skutek, aniž by se přiznal, kočkovat se do prekluze,
 • cokoliv jiného, co někoho napadne...

Prosím, co byste doporučili v této situaci jako nejlepší strategii?

Výzva přiložena...

edit 06.08.2021: přidáno udání
edit 01.09.2021: přidáno zahájení sř s řidičem
edit 05.10.2021: doplnění časové osy

6
Potřebuji poradit - doručování / Nerozumím výpočtu lhůty...
« kdy: 01 Července 2021, 17:37:43 »
Zdravím,

myslel jsem si, že rozumím vypočtu lhůty pro určení fikce doručení, ale pošta mi do toho hází trochu vidle...

Ve schránce jsem objevil výzvu k vyzvednutí zásilky + poučení a dva dny na to druhou výzvu k vyzvednutí.

Nyní časová osa:
 • 26. 6. - vyzvednuta ze schránky Výzva, vhozena nejspíš 25.
 • 29. 6. - druhá výzva k vyzvednutí
 • 8. 7. - datum na Výzvě v kolonce "Nejpozději však dne" s pozn. 2 - vložení do schránky
Poučení obsahuje pouze předtištěné zaležitosti - 10 dnů lhůta k vyzvednutí a takdále + odesílatele a číslo jednací. Jinak nic.

Pokud dobře počítám, tak fikce doručení by měla nastat 13. 7. pokud byla Výzva vhozena 25. 6. Podle sledování zásilky však pokus o doručení byl až 28., tudíž se lhůta ještě o den posouvá na 14. 7. Lhůtu počítám tak, 10 pracovních dní ode dne následujícího pokusu o doručení. 8. 7. nesedí na jakkoliv počítanou lhůtu...

Otázka tedy zní, kdy nastává fikce doručení? Na otázku kdy mohu očekávat vhození dopisu do schránky zde nečekám odpověď, neboť ani věštecká koule nedokáže odhadnout chování pošty...

Díky


7
Ahoj,

opět se stalo, že nějaký nezodpovědný občan zaparkoval můj vůz v rozporu s chutí nějaké makovice na chodníku v Brně. Ve schránce mi přistála výzva provozovateli k naprášení/zaplacení, zatím nereagováno. Výzva je klasická šablona, která tu visí stokrát.

A teď k meritu věci... Helmut už není jednoduše průchozí, další cesty se prošlapávají. Pokud by se našel někdo schopný a ochotný tyto nové cesty zkusit, nabízím tento případ. Navíc je tu několik specifik, které bych ale napsal až v kuchyni.

8
Potřebuji poradit - ostatní / Výpalné za „odtah“ v Brně
« kdy: 23 Září 2016, 13:45:43 »
Zdravím,

došlo mi přiložené, chtěl bych se zeptat, jestli je proti tomu nějaká levná (a rychlá) obrana... Nechce se mi platit výpalné nějaké firmě za nevyžádané služby...

9
Zdravím, v dubnu 2015 mi přišly dvě výzvy na udání řidiče za dvě parkování v Brně z ledna (2015), Naprášil jsem jim Helmuta (číňan, reálná adresa) a myslel jsem, že mám pokoj.

Dnes jsem si ale na poště vyzvedl dopis, že zahajují sprdel. Po přečtení mi došlo, že to jsou obě parkování z loňska spojená dohromady. Potud by bylo vše v pořádku, kdyby v odůvodnění nebylo napsáno toto:

„Výzva byla provozovateli doručena dne <datum>. Provozovatel určenou částku ve lhůtě neuhradil. Ve sdělení doručeném na Magistrát dne <datum+14dní> provozovatel uvedl i přes poučení ve výzvě neúplné údaje o totožnosti řidiče vozidla: <mnou uvedené údaje: jméno, adresa>. Správní orgán uvedeného řidiče nekontaktoval.“

To samé, jen s jiným datem i pro druhé parkování. Přitom každou kolonku jsem vyplnil, jediné co mohlo chybět je datum narození.

Je vlastně za těchto podmínek možné se mnou zahájit sprdel? Tento zahajují 16 měsíců od mého udání řidiče, kterého vůbec nekontaktovali a ještě to drze přiznávají. Jak já vlastně mám ověřit totožnost řidiče?

Podání odporu je věc, se kterou počítám. Mohu se nějak více opřít o to nekontaktování řidiče?

Díky...

Stran: [1]