30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - KAY

Stran: [1]
1
Zdravím,
potřebuji poradit. Jedná se o parkování mé známé, která má na Praze 9 zaplacenu rezidenční kartu. Auto stávalo na Proseku v úseku platnosti DZ č IZ8a. Všechny vjezdy do oblasti jsou označeny touto značkou, navíc na vjezdech do vnitřních ulic jsou ještě značky zákazu vjezdu s dodatkovou tabulkou  "mimo dopravní obsluhy"  ( nicméně ty s ní magistrát neřeší). V těch místech, kde auto opakovaně stávalo, ale žádné modré zóny vyznačeny nejsou ( ani na silnici, ani svislé značky). Nicméně auta tam stojí normálně - spousta aut. Jedná se o oblast ohraničenou ulicemi Zárybská - Ctěnická - Měšická a Lovosická.
 Do dnešního dne jí přišlo 9 výzev po 300,- za přestupek stání v úseku platnosti dopravní značky č. IZ8a "Zóna s dopravním omezením" zakazující stání., a další ještě čeká. Než mi o tom řekla, stačila se proti 4 z nich odvolat, protože myslela, že jsou to pokuty a nějaká oficiální rozhodnutí. V podstatě se v nich kompletně přiznala. Jde s tím něco dělat?  Mám to sem nafotit? Z výzvy není patrné, jestli to bylo práskací auto nebo městapácké šlapky, ale možná by se ve spise nějaké nesrovnalosti, chybějící časy apod. našly. Máme (asi spíš já) jít nahlédnout do spisu teď nebo počkat, až/jestli dorazí zbytek ( auto už tam nestává) nebo to neřešit. Je to z magistrátu....
Dík Kay.

2
Zdravím,
přišla mi výzva - viz příloha.
Auto vyfoceno městapem 21/1/21 v 02:43:09
Parkovací karta skončila 19/1/21 v 23:59
Žádost o prodloužení podána 20/1/21  v 9:59 na termín od 20/1/21 do 20/4/21 (elektronicky)
Žádost  schválena 20/1/21 v 10:31 + zaslali mi zálohový list s tímtéž termínem a údaji pro platbu (elektronicky)
Zaplaceno - elektronicky - převodem z účtu - Potvrzení o zaúčtování odchozí platby 20/1/21 v 10:58
Předpokládala jsem, že platba na protiúčet dorazí ještě týž den, jako vždy, když platím do 11:00, a vše je OK, jenže teprve 21/1/21 ve 21:41 mi přišlo od zpspraha info o uhrazení platby a Potvrzení o vydání parkovacího oprávnění, ale se změnou termínu teprve od 21/1/21 od 21:38 do 21/04/21 do 23:59
Fakt je, že v zálohovém listě je uvedeno,že nezbytná doba na na zpracování mé úhrady je 5 pracovních dní od data zadání příkazu k úhradě (no, kde to jsme?!, to si příště radši vystojím frontu a zaplatím to hotově), a že parkovací oprávnění bude vydáno nejdříve dnem připsání (zpracování) platby.
Platit nehodlám (dost na tom, že krmím městskou část parkovným), výzvu hodlám ignorovat. Nicméně mám několik dotazů, něž udám před koncem 60ti denní lhůty řidiče:
1/ Vzhledem k na minutu přesnému času spáchání přestupku, jak uvádějí, je jasné, že v době spáchání přestupku nikdo neřídil - viz jejich foto :-) Dá se to použít?
2/ Pokud někdo řídil a auto tam zaparkoval, tak v době, kdy parkovací karta ještě platila - tudíž žádný přestupek nespáchal. Dá se to použít?
3/ Nikde ve výzvě není uvedena značka, typ a barva vozidla - jen RZ - z fotky, co poslali, to taky není poznat - je tam tma jak v p.... a jen světlá šmouha na úrovni erzetek  (mimochodem nevadí - třeba GDPR, že RZ-y ostatních dvou aut jsou čitelné?!). Je z tohoto důvodu výzva neplatná?
4/ Co se týče mně, jako ve výzvě oslovené osoby, je zde pouze mé jméno, příjmení a rok narození. Nikde není ani den  ani měsíc narození. Je z tohoto důvodu výzva neplatná? (přišlo to do mé DS)
5/ Kdy jít nahlížet do spisu? Vím, že zatím, žádný není, ale zajímalo by mně, jestli jsou tam jen tyto dvě fotky nebo i nějaké následné. Nejspíš nebudu tak zvědavá a budu to řešit, až to budu muset řešit.
6/ Je správný postup udat před koncem 60ti denní lhůty řidiče nebo sebe, nebo je lepší to nechat být komplet. Víte někdo jak to teď vypadá s rychlostí na Praze 3? Mám DS, takže vše chodí docela rychle do ní.
Díky.
Kay.[/img]

Smazal jsem nedostatečně anonymizovanou výzvu. Anonymizovaná verze je zde. -kdo-

Stran: [1]