30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - Féna

Stran: [1]
1
Potřebuji poradit - ostatní / Fízlí prasení
« kdy: 10 Dubna 2024, 22:07:37 »
Zdravím vespolek,

máte někdo zkušenosti s bonzováním fízlího prasení, aby to mělo nějaký efekt? Bonzování se mi obecně příčí, ale u našich zachránců bych asi byl ochoten udělat výjimku. Je to na palubní kameře včetně čitelné RZ a jednalo se konkrétně o podjíždění kolony přes odbočovací pruh, šrafování a částečně navazující připojovací pruh. Vše samozřejmě bez majáků a bez nějakého zásadního důvodu.

Nějakou zásadní psychickou újmu z toho nemám a třeba jen řeším kraviny.

Předem díky za nápady.

2
Potřebuji poradit - rychlost / Kutná Hora 53/50, řidič neudán
« kdy: 15 Června 2021, 19:01:26 »
Ja se zde jen přidám, moje vozidlo má z KH ignorovaný odpustek za 53km/h (po odečtu tolerance), 60 dní od domnělého přestupku již uplynulo. Jestli je to ten úsek, který mám na mysli, předpokládám, že to nebudou stíhat řešit a při náznaku odporu to nechají vyhnít.

3
Zdravím pánové,

letos to vypadá, že se úředníci rozhodli omezit počet vydaných parkovacích oprávnění a začali dělat obstrukce. Situace je následující:

-rezident s trvalým pobytem v MČ kde platí modré zóny
-dlouhodobě zapůjčené vozidlo se sepsanou smlouvou
-vlastník vozidla je oprávněn půjčovat věci movité

Předchozí dva roky to nebyl problém a nyní požadují navíc potvrzení o zaplacení silniční daně. Chápu kam tím míří, ale v metodice o tom není ani slovo, jenže úředníci se tím odmítají řídit. Po půlhodinovém dohadování jsem dostal prodloužení na 3 měsíce s tím, že se daná MČ obrátí na magistrát hlavního města jakožto zřizovatele a podle jejich vyjádření se pak povolení prohlouží nebo ne. Drobnou útěchou mi je, že to zaměstnalo tři úředníky a dva z nich vypadali, že jsou tak 10 sekund od infarktu.

Teď  mé otázky:
-Je metodika závazná, nebo si mohou diktovat, co chtějí?
-Když jsem žádal písemné stanovisko o odmítnutí žádosti, nebylo mi vyhověno se slovy "já musím jenom umřít"
-Pokud se magistrát postaví na jejich stranu, dá se nějak dále postupovat, nebo je to konečná?

Vím, že je to trochu OT, v běžných situacích s policií jsem si celkem jistý o správnosti/nesprávnosti postupu, tady ale opravdu tápu :-/ Zároveň mi ale přijde minimálně neetické si nastavit nějaké podmínky a když si člověk vše zařídí, tak je pak nedodržovat.

Díky za případné tipy

4
Podařilo se mi nepěkně očesat nárazníky a prahy na zpomalovacím prahu, který:
a)nebyl absolutně vidět
b)nebyl řádně označen
c)neodpovídal normám (pokud jsem dohledal správně)

na mém ne moc běžném autě se jedná o škodu jdoucí do desítek tisíc, ploskolebce jsem nevolal, protože jsem si pořádně neprohlédl rozsah škod, ale mám záznam z onboard kamery.

Chtěl bych se tedy zeptat, jaký je váš názor na použité značení (viz. obrázek) a jestli jsou nějaké závazné normy, které musí zpomalovací prahy splňovat. Šance na proplacení opravy nevidím jako moc vysoké, každopádně bych považoval za úspěch, kdyby za tuhle prasárnu dostal někdo pořádně po čuni a hlavně, aby se to proboha dalo do pořádku. Jen než jsem zaparkoval, tak projela další dvě auta a obě si očesala nárazník taky.

Předem díky.

Stran: [1]