30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:


>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit o jaký případ se jedná.Jak na to? Pojďte >>sem<<

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - funky_cvrk

Stran: [1]
1
Zdravím,

prosím Vás o doporučení dalšího postupu v případě překročení rychlosti v obci Ivančice. Naměřená rychlost byla 60km/h.
1.dopis od úřadu byla výzva k zaplacení 500kč na účet města Ivančice + složenka, nebo nahlášení řidiče. Nahlásil jsem tedy cizince s kontaktní adresou v ČR.
2.dopis od úřadu byl poslán nahlášenému cizinci na kontaktní adresu. V dopisu byl Příkaz o uložení pokuty 1500kč na účet města Ivančice + složenka.

Další postup by měl být přiznání cizince (pro jistotu), který se následně odstěhuje zpět do vlasti a dál už nebude s úřadem komunikovat? V tomto případě bych čekal, že se po delším čase úřad obrátí zase na mě.
Nebo přiznání cizince s plnou mocí pro mě, k zastupování v tomto přestupku (podání odporu, žádost o spis, ...)?
A nebo by měl pan cizinec jednat s úřadem přímo?
V každém případě osobní dostavení k ústnímu jednání nechci podstupovat, protože do Ivančic to mám 200km a v dohledné době tam cestu mít nebudu.

V prvním dopise je napsáno, že rychlost byla naměřena automatizovaným technickým prostředkem a ve druhém už se píše, že rychlost změřila městská policie.
Taky mě zaráží jiná výše pokuty v obou dopisech.

Scany v příloze.
Děkuji za jakoukoliv odpověď.

2
Dobrý den,

Obdržel jsem od úředníků z magistrátu ČB příkaz k uložení sankce 3500 za údajné projetí červené. Podle mě byla v době průjezdu křižovatky na semaforu žlutá a sami policajti při kontrole řekli, že při průjezdu byla na semaforu žlutá, a staví mě kvůli přejetí rozdělující vodorovné čáry mezi pruhy. Že jsem ale 100% projel žlutou, za to bych ruku do ohně nedal a video od policajtů, kteří jeli zamnou ob auto jsem neviděl.
V dopise píší, že uvedený přestupek byl na místě projednán a já s ním souhlasil. Toto není pravda. Už jen z toho důvodu, že na místě se projetí červené neřešilo. Můžu to také dokázat audio nahrávkou, kterou jsem zapnul po zastavení.

Scan dopisu přikládám.

Můžete mi doporučit další postup?
Můžu se nejdříve podívat do spisu na video co je z něj vlastně vidět a pak případně podat odpor?
Je možné při zastavení jako přestupek uvést přejetí vodorovné čáry a v dopise jako přestupek mít jízdu na červenou?
Děkuji za jakoukoli radu.

3
Zdravím zkušené přispěvatele a prosím Vás o radu.

Cca 2 měsíce zpátky jsem našel papírek za stěračem kvůli stání na jakýchsi žlutých úsečkách na silnici. Ignoroval jsem jej tak jak je doporučováno. Po nějaké době přišla Výzvy k úhradě výpalného, kterého jsem si také nevšímal (viz příloha). Čekal jsem další dopis ve kterém budou chtít prásknout řidiče. Plánoval jsem po pravdě nahlásit pana Helmuta s kontaktní adresou v Česku, který by se přiznal, místo toho mi ale přišlo předvolání k podání vysvětlení (viz. příloha 2).

Otázka teda zní jaký bude postup ouřadů pokud se dostavím a odmítnu sdělit údaje o řidiči?
Není lepší rovnou označit pana Helmuta jako řidiče?

Děkuji mnohorkát za rady.

Stran: [1]