30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - swenak

Stran: [1] 2 3 ... 11
1
Ministerstvo průmyslu a obchodu plánuje změnit možnosti reklamace poštovních služeb. V novele zákona o poštovních službách, kterou poslalo do meziresortního připomínkového řízení, nově sice zakotvuje možnost podávat reklamace ztracených nebo poškozených zásilek elektronicky.

Současně však toto právo omezuje jen na odesílatele, resp. adresáta jen v těch případech, kdy dojde poškození nebo úbytku obsahu, nebo pokud toto právo odesílatel na adresáta postoupí.

https://www.lupa.cz/aktuality/chystany-zakon-upravi-elektronicke-reklamace-postovnich-zasilek/

2
Proti dosavadní praxi i komentářové literatuře stran uznávání elektronických podpisů vystoupil Vrchní soud v Praze. V rozhodnutí č.j. 3 VSPH 610/2023-A-122 (http://kraken.slv.cz/3VSPH610/2023) označil za nesprávný postup, kdy nižší soudy uznávaly podání opatřená kvalifikovaným elektronickým podpisem jako dostatečná i pro listiny, u kterých zákon vyžaduje úřední ověření podpisu. Podle pražského vrchního soudu je však v takovém případě nutné, aby podepisující subjekt svůj certifikát zaregistroval do základních registrů. O případu informoval Advokátní deník České advokátní komory.

https://www.lupa.cz/aktuality/vahu-uredne-overeneho-podpisu-muze-elektronicky-podpis-ziskat-jen-zapisem-do-zakladnich-registru/

3
Za velký nešvar označují policisté bezdůvodné zpomalovaní u dopravních nehod, aby si řidiči havárii natočili na mobilní telefony. Na D1 na Novojičínsku nedaleko Ostravy se proto rozhodli takové řidiče zastavit a pokutovat. V jednom případě se dokonce tak riskantně zachoval i muž, který měl zákaz řízení.

https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/policie-nataceni-nehody-na-mobil-mankovice.A231019_094809_ostrava-zpravy_jog
----------------------------------------

Už schází jenom aby fízlové připravovali fake nehody a jiné akcičky, to budou žně.

4
Bývalý policista Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality musel odejít kvůli ztrátě psychologické způsobilosti ze služby. U takto elitního útvaru je to výjimečné. Důvodem byl jeho nestandardní výstup vůči nadřízenému. Shodou okolností byl zmíněným nadřízeným známý policista, později odsouzený za vynášení informací ze spisů.

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/vyhazov-policisty/r~b02c8ca05dee11eeba63ac1f6b220ee8/
-----------------
Další partička k pohledání, ač jenom shodou okolností :)

5
Mimořádně tragické pozadí má případ z loňského listopadu, kdy strážník v parku v pražských Čakovicích zastřelil svoji družku, dvouletého syna a pak i sebe. Z vyšetřování vyplynulo, že se partneři na činu domluvili. Podle policistů se rozhodli takto řešit pro ně údajně beznadějnou situaci. Kriminalisté nyní případ odložili.

https://www.lidovky.cz/domov/cakovice-vrazda-sebevrazda-partneri-dite.A231019_141537_ln_domov_rkj
------------
Tragická událost bez debaty, ale kdo na toto řešení přišel a zvládnul ho realizovat....

6
Vláda schválila vznik centrálního rejstříku digitálních plných mocí. Projekt Registr zastupování tak představuje další krok digitalizace. Pro občany se  zvýší komfort při jednání s úřady v případech, kdy sami budou někoho zastupovat, nebo když někomu udělí plnou moc, aby zastupoval je.

https://www.lupa.cz/aktuality/vlada-schvalila-vznik-registru-zastupovani/

7
Opilého řidiče v osobním autě včera pronásledovala policejní hlídka na Karvinsku. Prchající muž nakonec jízdu nezvládl, v Havířově narazil do sloupu a poté ještě srazil patnáctiletého chlapce.

https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/ridic-policie-nehoda-srazeny-chlapec-kubzova-humpl.A230918_115438_ostrava-zpravy_palj

8
Policie přitom Informační systém Digitální podoba osob (IS DPO) provozuje jen na základě interního pokynu policejního prezidenta, jehož obsah z velké části policie odmítá veřejnosti zpřístupnit. Organizace na základě informační žádosti sice dostala kopii pokynu, klíčové části ale byly začerněné.

https://www.lupa.cz/aktuality/ceska-policie-uz-temer-rok-vyuziva-analyticky-nastroj-na-rozpoznavani-tvari/
--------------
Jaké to překvapení, že se interně rozhodnou a pak odmítá zpřístupnit informace.

9
Vím, je to jiná krajina a tak dále, ale úřednící jsou dle všeho všude stejní :-)

Nejprve k nádrži Kherkatta ve státě Čhattísgarh povolal potápěče a když se jim nepodařilo přístroj najít, dal příkaz k vypuštění vodního díla. Nechal tam přivézt čerpadla, která pak několik dní odváděla vodu do blízkých vodních kanálů. Celkem tak z nádrže odčerpal dva miliony litrů vody, které by stačily na zavlažení 600 hektarů polí.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/indie-vypustil-nadrz-kvuli-mobilu.A230527_105221_zahranicni_jan

10
Falešné zprávy na sociálních sítích, které obvinily britskou policii ze smrti dvou teenagerů, vyvolaly v noci na úterý nepokoje, které vedly ke zranění nejméně 12 policistů, uvedl policejní šéf.

https://blisty.cz/art/113457-britanie-lziva-informace-rozsirena-na-socialnich-sitich-vyvolala-obrovske-nepokoje.html
----------------------
To by se u nás nestalo. Tedy, to honění ano, i kdyby se to v UK v tomto případě opravdu nestalo, ale ty nepokoje. Natož, že by to odneslo 12 fízlů.

11
    „Vina poškozeného je vyšší než obžalovaného, skutečně se tedy jedná o nedbalostní zavinění. Jelikož však došlo k usmrcení, je trest nutný,“ prohlásil Flídr.

https://www.idnes.cz/brno/zpravy/soud-ridic-opily-chodec-srazeni-trest-podminka.A230517_133501_brno-zpravy_krut
------------------------
Usmrcení = trest, i kdyby byl podezřelý zcela nevinen? To snad ne.

12
Promítání drastických následků reálných kolizí a poté zevrubná diskuse o všech souvislostech dopravních nehod. I to zřejmě od 1. dubna 2024 čeká v rámci takzvaných terapeutických programů potížisty za volantem, kteří budou chtít získat své řidičské oprávnění zpět. Vyhlášku, jež s jejich povinným absolvováním počítá, zpracovalo ministerstvo dopravy a odeslalo ji do připomínkového řízení.


https://www.lidovky.cz/domov/ridici-pirati-silnic-automobily-terapeuticky-program.A230419_105304_ln_domov_hud

14
Smartphone připevníte podobně jako palubní kameru, tedy směrem ven skrz čelní okno a spustíte aplikaci. Jakmile si povšimnete, že někdo ve vašem blízkém okolí páchá dopravní přestupek, stisknete tlačítko na obrazovce a na určitou dobu se spustí nahrávání.

https://mobilizujeme.cz/clanky/aplikace-pro-praskace-lide-mohou-nahlasovat-dopravni-prestupky-na-par-kliknuti
--------------------
Je to size z UK, ale už se těším, jako budu nahlašovat fízly a další, které platíme :-) A za to si na mně fízlové jistě došlápnou, jelikož nebudu anonymní.

15
Zajímavé články z internetu / Tady měřte 2023/03
« kdy: 01 Března 2023, 10:26:45 »
Máme tady další akci, kde si můžeme říct, kde chceme být měřeni. A dle všeho budou měřit zase jinde, protože to řepkové pole přeci jenom tolik nevynese. Ale alespoň nám dají možnost si zahrát.


https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/mereni-rychlosti-tipy-navrhy-policie-cr-mapa-skoly-prekracovani.A230301_094839_domaci_remy

Stran: [1] 2 3 ... 11