30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - swenak

Stran: [1] 2 3 ... 9
1
Policisté z pražských Horních Počernic tvrdě zasáhli proti muži, který jim zvonil na služebnu. Zákrok natočil svědek. Případ prověří jak policejní odbor vnitřní kontroly, tak Generální inspekce bezpečnostních sborů.

https://www.idnes.cz/praha/zpravy/policie-zakrok-horni-pocernice-zdrogovany-muz-video.A220802_141040_praha-zpravy_baky
---------------

Ještě, že tam člověk nemusí, ještě by dostal na budku dřív, než by se dostal dovnitř.

2
Tak tomu se říká být frajer :-) Nicméně, zase tam ve ideu vidím spíše ohrožování fízlama, než jím, čož ho samozřejmě za opakovanou blbost neomlouvá.

https://echo24.cz/a/SphPP/praha-pronasledovani-motorky-soud-policie

3
Tak jsem zvědav, jaká nová opatření úředníci dostanou. Samozřejmě, je to smutná událost, to bez debaty.

V budově krajského úřadu ve Zlíne se střílelo. Podle policie muž zastřelil zaměstnankyni úřadu a pak se pokusil o sebevraždu, žena zemřela a střelec je v nemocnici pod dohledem policie.

https://echo24.cz/a/SXgby/zlin-strelba-zena-zemrela-sebevrazda

4
Sankcie za výrazné prekročenie rýchlosti či za telefonovanie za volantom sa sprísnia. Vyplýva to z novely zákona o cestnej premávke, ktorú vo štvrtok poslanci Národnej rady (NR) SR schválili.

https://zive.aktuality.sk/clanok/vTzzH1s/sankcie-za-rychlost-ci-telefonovanie-za-volantom-sa-sprisnia/

5
Nyní ale judikatura (konkrétně rozhodnutí rozhodnutí 4 Afs 264/2018 https://vyhledavac.nssoud.cz/DokumentOriginal/Html/700790 rozšířeného senátu Nejvyššího správního soudu) přichází s tím, že by se mělo postupovat opačně, a soboty, neděle a svátky by i v datových schránkách měly být zohledňovány:

Končí‑li při doručování do datové schránky desetidenní úložní doba podle § 17 odst. 4 zákona o elektronických úkonech (o níž zákon hovoří jako o lhůtě), jejímž uplynutím dojde k doručení fikcí v sobotu, neděli či státní svátek, je jejím posledním dnem nejblíže následující pracovní den.

K tomu je vhodné dodat, že již dříve vyjádřilo stejný názor ohledně počítání 10denní lhůty v rámci datových schránek i stanovisko Pléna Nejvyššího soudu, a to v kontextu civilního a trestního práva. Nejvyšší správní soud své nynější rozhodnutí vynesl v kontextu daňového řádu (když řešil spor z této oblasti) a podle odborníků na právo prý už není důvod, proč by to nemělo platit obecně.


https://www.lupa.cz/clanky/novinky-v-datovych-schrankach-10-dnu-se-muze-protahnout-nove-moznosti-vystoupeni-z-anonymity-a-nova-uvodni-stranka/

6
Zdravím.

Všimnul jsme si dnes, že mi Praha 10 poslala 2 dokumenty, na kterých uváděli chybně vlastní DS. Jeden byl omluva za doručené rozhodnutí, které bylo ve stavu "koncept" a měli tam interní poznámky a návody, co kde psát a druhý byl finální rozhodnutí o vině. Přitom ten koncept, co poslali, měl správně uvedenou DS. Ani jednu z DS, co chybně uvedli, nejde vyhledat.

Otázka tedy je, jestli to jde nějak použít. Třeba, že bych chtěl něco odeslat chvilku před uplynutím lhůty a DS nebude nalezena. Na www hledat neumím a hlavně se bojím, že to bude špatně nalezaná DS a tak chci poslat zprávu na DS, co uvedli oni. Pozemní poštou to již taky nestihnu, protože je 23h v noci, nemůžu úřadu zavolat, nemám elektronický podpis a podání, které chci učinit je již potvrzením předtím odeslaného podání pomocí nepodepsaného emailu.

V příhohách screeny, správně má být jejich DS irnb7wg.


7
Zjistili 119 přestupků, z toho 111 vyřešili na místě udělením pokuty celkem za více než 90 tisíc korun.

https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpravy/tuning-sraz-policie-pokuty-majak-prestupky.A220419_152158_hradec-zpravy_tuu
-----------------
Že zrovna tuneři nejdou do správních řízení...asi to bude věkem, nebo co :-)

9
Často se zde řeší dodatečné potvrzení nepodepsaného podání (např. zaslaného nepodepsaným emailem, nepodepsaným PDF) s tím, že je to do 5 dnů. Jak ale toto správně počítat? Je to čistě datum + 5 (tedy pouze 4 celé dny), nebo je to datum + 1 + 5 (5 dnů od zítřka, tedy celých 5 dnů), nebo se do toho dají počítat i víkendy a dny volna, které by lhůtu prodloužily?

Neřeším to pro konkrétní případ, zatím používám D+5.

Díky.

12
Nejsem si jist, jestli to tady někde už není a nepovedlo se mi to najít. Do DS mi přišla zpráva se subjektem: "Od 1. ledna 2022 jsou poštovní datové zprávy doručeny nejpozději desátým dnem od dodání zprávy".

Nemám to ještě otevřeno, nicméně jde o toto: https://www.sedlakovalegal.cz/nova-pravidla-u-datovych-schranek-prichazi-dulezita-novela/13
Zdravím.

Jak to funguje u soudu, když chci nechat vyslovit neplatnost usnesení + do doby, než bude rozhodnuto, navrhnout předběžné opatření?

Podal jsem takový pokus (č.1), vyslovení neplatnost + návrh na předběžné opatření (já vs SVJ). Soud odmítnul podání - neuhrazena jistota. Poplatek jsem sice věděl, že je potřeba uhradit předem, nicméně jsem očekával, že když ne, dostanu od soudu výzvu (VS), což se v případě předběžného opatření ale dle zákona nedělá a mám si to "nějak" zařídit a prokázat, na www soudu jsem pak našel doporučení, jak na to. Soud sice tvrdí, že v té věci jde o 50k, ale dle mého jde o 10k (neobchodní věc). Další důvod - asi týkající se vyslovení neplatnosti - nejasný požadavek. Neodvolal jsem se.

Podal jsem tedy nový návrh (č.2), pouze na předběžné opatření, které jsem jenom obecně popsal (vnikne mi škoda, krácení na právech a co chci, aby zakázal), ale nijak jsem dál nerozepisoval s tím, že dle toho, co jsem dohledal, by soud měl vyhovět a vyzvat mě k dodatečnému podání návrhu, nebo žaloby. Poplatek uhrazen (10k - neobchodní). Soud to zamítnul, schází zdůvodnění, poplatek vrátí. Můžu se odvolat.

Podal jsem tedy další návrh (č.3) v kombinaci předběžné opatření + vyslovení neplatnosti, přepracován proti verzi č.1, dal si více práce, mimo jiné jsem se mezi tím dověděl další skutečnosti s tím spojené. Jistota 10k uhrazena. Návrh na předběžné opatření byl opět zamítnut, nicméně nyní už chtějí poplatek 1000,- Kč za návrh, jistota bude vrácena. Důvody zamítnutí - nevyslovení konkrétní újmy, v čem spatřuji krácení na svých právech a nijak jsem neprokázal, že jde o věci důležité. O vyslovení neplatnosti ani slovo zdá se. Můžu se odvolat.

Mám jiź rozpracovanou verzi č.4, kterou jsem jenom rozšířil proti verzi č.3 (mimo jiné jim pošlu jejich vlastní rozhodnutí, u kterých jsem v pokusu č.3 jenom uváděl čísla jednací, ale zdá se, že pokud jim to nepošlu současně s podáním, tak jako by to ani neexistovalo) a hlavně jsem tam doplnil judíkáty Nejvyššího soudu, které přesně ty 2 důvody, které já uvádím (změna stanov SVJ, volba výboru SVJ) pokládají za věci důležité a tedy splňující § 1209 odst. 1 o.z..

Otázka ale zní, je to takto OK a nemůže soud vyslovit něco jako "podáváte mnoho návrhů ve stejné věci" a odmítnout to? Cílem není, aby soud hned vyslovil neplatnost, ač by to bylo fajn i vzhledem k aktuálnímu stavu, cílem je, aby co nejrychleji vyhověl alespoň návrhu na předbežné opatření a pak, pokud i nevyhoví návrhu na vyslovení neplatnosti, resp. nerozhodne v té věci, můžu se odvolat. Nebo to řešit tak, že opět oddělím pouze ten návrh na předběžné opatření, který ale zdůvodním komplexně a co se týče návrhu na vyslovení neplatnosti, odvolám se v pokusu č.3? Případně nepodávát další návrh a odvolat se jak v návrhu č.2 (kde je pouze předběžné opatření) a vůči návrhu č.3 (kde se vyslovením neplatnosti soud nezabíval)? Nebo se odvolat pouze vůči návrhu č.3, kde jsou navrženy jak předběžné opatření, tak o vyslovení neplatnosti? Jde mi o minimalizaci času. Jistoty, co tam teď visí mi vrátí, kdyź tak bych se vzdal možnosti odvolání + třeba jistotu nechal přesunout k novému návrhu, ale primárně jde opravdu o rychlost, peníze se dřív, nebo později vráti.

Budu tedy rád, pokud někoho něco napadne. Díky.

15
Mám rozporuplné pocity. Na jedné straně daně v podobě pokut nerad z principu, i když nejde o mně. Ale pokud se ti darmožráči budou muset živit slušnou prací, tak "Roboty na ně!" :)


https://www.lupa.cz/aktuality/praha-3-diky-softwarovemu-robotovi-na-urade-zanikne-tretina-pracovnich-mist/

Stran: [1] 2 3 ... 9