30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - swenak

Stran: [1] 2 3 ... 8
2
Nejsem si jist, jestli to tady někde už není a nepovedlo se mi to najít. Do DS mi přišla zpráva se subjektem: "Od 1. ledna 2022 jsou poštovní datové zprávy doručeny nejpozději desátým dnem od dodání zprávy".

Nemám to ještě otevřeno, nicméně jde o toto: https://www.sedlakovalegal.cz/nova-pravidla-u-datovych-schranek-prichazi-dulezita-novela/3
Zdravím.

Jak to funguje u soudu, když chci nechat vyslovit neplatnost usnesení + do doby, než bude rozhodnuto, navrhnout předběžné opatření?

Podal jsem takový pokus (č.1), vyslovení neplatnost + návrh na předběžné opatření (já vs SVJ). Soud odmítnul podání - neuhrazena jistota. Poplatek jsem sice věděl, že je potřeba uhradit předem, nicméně jsem očekával, že když ne, dostanu od soudu výzvu (VS), což se v případě předběžného opatření ale dle zákona nedělá a mám si to "nějak" zařídit a prokázat, na www soudu jsem pak našel doporučení, jak na to. Soud sice tvrdí, že v té věci jde o 50k, ale dle mého jde o 10k (neobchodní věc). Další důvod - asi týkající se vyslovení neplatnosti - nejasný požadavek. Neodvolal jsem se.

Podal jsem tedy nový návrh (č.2), pouze na předběžné opatření, které jsem jenom obecně popsal (vnikne mi škoda, krácení na právech a co chci, aby zakázal), ale nijak jsem dál nerozepisoval s tím, že dle toho, co jsem dohledal, by soud měl vyhovět a vyzvat mě k dodatečnému podání návrhu, nebo žaloby. Poplatek uhrazen (10k - neobchodní). Soud to zamítnul, schází zdůvodnění, poplatek vrátí. Můžu se odvolat.

Podal jsem tedy další návrh (č.3) v kombinaci předběžné opatření + vyslovení neplatnosti, přepracován proti verzi č.1, dal si více práce, mimo jiné jsem se mezi tím dověděl další skutečnosti s tím spojené. Jistota 10k uhrazena. Návrh na předběžné opatření byl opět zamítnut, nicméně nyní už chtějí poplatek 1000,- Kč za návrh, jistota bude vrácena. Důvody zamítnutí - nevyslovení konkrétní újmy, v čem spatřuji krácení na svých právech a nijak jsem neprokázal, že jde o věci důležité. O vyslovení neplatnosti ani slovo zdá se. Můžu se odvolat.

Mám jiź rozpracovanou verzi č.4, kterou jsem jenom rozšířil proti verzi č.3 (mimo jiné jim pošlu jejich vlastní rozhodnutí, u kterých jsem v pokusu č.3 jenom uváděl čísla jednací, ale zdá se, že pokud jim to nepošlu současně s podáním, tak jako by to ani neexistovalo) a hlavně jsem tam doplnil judíkáty Nejvyššího soudu, které přesně ty 2 důvody, které já uvádím (změna stanov SVJ, volba výboru SVJ) pokládají za věci důležité a tedy splňující § 1209 odst. 1 o.z..

Otázka ale zní, je to takto OK a nemůže soud vyslovit něco jako "podáváte mnoho návrhů ve stejné věci" a odmítnout to? Cílem není, aby soud hned vyslovil neplatnost, ač by to bylo fajn i vzhledem k aktuálnímu stavu, cílem je, aby co nejrychleji vyhověl alespoň návrhu na předbežné opatření a pak, pokud i nevyhoví návrhu na vyslovení neplatnosti, resp. nerozhodne v té věci, můžu se odvolat. Nebo to řešit tak, že opět oddělím pouze ten návrh na předběžné opatření, který ale zdůvodním komplexně a co se týče návrhu na vyslovení neplatnosti, odvolám se v pokusu č.3? Případně nepodávát další návrh a odvolat se jak v návrhu č.2 (kde je pouze předběžné opatření) a vůči návrhu č.3 (kde se vyslovením neplatnosti soud nezabíval)? Nebo se odvolat pouze vůči návrhu č.3, kde jsou navrženy jak předběžné opatření, tak o vyslovení neplatnosti? Jde mi o minimalizaci času. Jistoty, co tam teď visí mi vrátí, kdyź tak bych se vzdal možnosti odvolání + třeba jistotu nechal přesunout k novému návrhu, ale primárně jde opravdu o rychlost, peníze se dřív, nebo později vráti.

Budu tedy rád, pokud někoho něco napadne. Díky.

5
Mám rozporuplné pocity. Na jedné straně daně v podobě pokut nerad z principu, i když nejde o mně. Ale pokud se ti darmožráči budou muset živit slušnou prací, tak "Roboty na ně!" :)


https://www.lupa.cz/aktuality/praha-3-diky-softwarovemu-robotovi-na-urade-zanikne-tretina-pracovnich-mist/

6
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/po-tabore-pobiha-ztraceny-klokan-straznici-ho-marne-nahaneji/r~183862ead81011eb878fac1f6b220ee8

No tak nevím. Opice sedí v autě, natáčí krásného klokana a stěžuje si, že klokan k ní nechce sám od sebe nastoupit. A toto dělají asi pár dnů. Neboli: Strážníci města Tábor se už několikátý den zatím marně snaží odchytit ztracené zvíře.

7
Tak a budeme mít profi roboty, všichni stejně vycvičeni - jenom nevím, jestli stejně dobře, nebo špatně.

https://www.cnews.cz/policie-cr-bude-pro-vycvik-pouzivat-virtualni-realitu-a-3d-bryle/

8
Negativní na alkohol i drogy, ale styl ujíždění mi dává pocit, že něco u něj OK nebylo. Ale nedal se, ani po nabouraní se jim nedal lehce, pepřá i obušek na ně vytáhnul :-)

https://www.idnes.cz/praha/zpravy/honicka-bouracka-policie-bulovka-chodov-pronasledovani.A210418_144027_praha-zpravy_zdo

10
Nejsem si vědom, jestli se to tady řešilo, nebo ne, nepovedlo se mi nic najít. Před časem jsem narazil na vůz, který stál na soukromém parkovišti, které má vjezd/výjezd opatřen závorou. Na vozidle byla botička a na okně viz obrázek.

Může takto provozovatel/vlastník parkoviště jednat a za jakých podmínek?

Díky.

11
Zdravím, P10 modré tady zdá se ještě nejsou, tak přidávám výzvu, zetím nic neřeším, dávám to sem jenom k dobru a postupně budu doplňovat. V mém případě to bude asi trošku jinak, protože:

1) Vůz tam stál několik týdnů, zatím za 2 dny mám v DS 3 výzvy.
2) V místě stání je modrá čára přerušena (viz. foto jiného vozu, v době malování tam stálo pár aut a tak na pár místech ulice je modrá přerušená).
3) Vůz byl nepojízdný (nyní má již půlku motoru v kufru a stojí v servisu).

Budu teď čekat, co vše dorazí, ale bude toho asi dost.

Stran: [1] 2 3 ... 8