30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - Jenyk

Stran: [1] 2
1
Zajímavé články z internetu / Zombie jménem Chat Control
« kdy: 07 Června 2024, 23:26:18 »
Podle návrhu EU kdykoliv byste chtěli poslat druhému člověku obrázek, video nebo internetový odkaz, museli byste „dobrovolně“ souhlasit s tím, že si tu zprávu necháte odšmírovat v jakémsi vzdáleném centru poháněném umělou inteligencí, jinak byste ji odeslat nesměli.

https://kechlibar.net/2024/06/07/zombie-jmenem-chat-control/

2
Potřebuji poradit - rychlost / Kamery na D5 na výjezdu z Prahy
« kdy: 08 Prosince 2023, 17:22:03 »
Mimořádná prasárna je nově na D5 na výjezdu z Prahy za Zličínem. Pár metrů před označením konce Prahe jsou ve směrových tabulích rychlostní kamery. Dálnice, o pět metrů dál můžete kilotřicet, ale tady zaplatíte za 100+. Určitě to bude zlatý důl rychlostní mafie. Dávejte si bacha.

Myslím, že radary jsou tam i v obráceném směru, bezprostředně po označení začátku Prahy na příjezdu od Plzně.

3
Nedopravní tématika / Prolomení bankovního tajemství
« kdy: 30 Října 2023, 07:07:36 »
Jurečka se snaží poměrně prasácky, jak je ostatně jeho zvykem, rozšířit pravomoci sociálky dostat se k informacím o bankovních účtech: https://echo24.cz/a/HwUY3/zpravy-domaci-bankovni-tajemstvi-prolomeni-novela-davky-jurecka

Jak dlouho bude trvat, než si úřady začnou stahovat pokuty přímo z účtů bez možnosti sprostých obviněných se bránit?

4
Příliš jemné. Já bych piráty popravoval. Exemplárně. Preventivně. Vždyť rychlost může překročit úplně každý!!!

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-rakousko-zavadi-drakonicke-tresty-za-rychlost-piratum-silnic-bude-zabavovat-auta-a-posilat-je-do-drazby-40436986

6
Nedopravní tématika / Twitter Files
« kdy: 13 Prosince 2022, 01:42:32 »
Musk začíná rozplétat, jak to bylo na Twitteru s omezováním nepohodlných názorů.

https://www.konzervativninoviny.cz/o-co-jde-v-kauze-twitter-files-a-proc-se-ji-nevenuji-mainstreamova-media/

7
Tohle by nemělo zapadnout: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/novy-berlin-sazi-na-spojene-staty-evropske-40379505 Cituji: "Scholzův budoucí kabinet vyzval k přepsání smluv o Unii tak, aby se z bloku stal federální evropský stát. Koaliční dohoda představená minulý týden požaduje, aby Evropský parlament získal skutečné pravomoci a aby Unii na světové scéně zastupoval ministr zahraničí."

9
Zajímavé články z internetu / Udělil - neudělil
« kdy: 11 Února 2021, 23:46:02 »
Prezident - neprezident Zeman - Nezeman udělil - neudělil vyznamenání - nevyznamenání předsedovi - nepředsedovi Ústavního - Neústavního soudu - nesoudu Rychetskému - Nerychetskému. Zcela v souladu s úsilím vyznamenaného - nevyznamenaného udělat z našeho (jejich) právního řádu trhací kalendář. Kávičku, prosím. Výborně se bavím.

10
Tak EU se definitivně pomátla a za sodovkový plyn budeme platit: https://fdrive.cz/clanky/eu-schvalila-mytne-podle-emisi-vozidel-6350

Této další zvůle EU by si měli všimnout všichni, kdo mají rádi auta. Střelci se zorganizovali a šílené EU se úspěšně brání. Ubráníme se i my, řidiči?

12
Zajímavé články z internetu / NSZ se utrhlo z řetězu
« kdy: 10 Srpna 2020, 16:28:59 »
Není důležité, co jsi udělal (a nedej Bože, abychom to ještě museli dokazovat). Důležité je, co si myslíme, že jsi udělal! No a kam bychom to došli, kdyby to soudy chtěly nezávisle posuzovat!

https://www.ceska-justice.cz/2020/08/zalobci-nesouhlasi-se-zprostenim-spolecniku-e-shopu-se-seminky/

13
Testace HV probíhá několikastupňově - začíná kontrolou technického stavu (STK nějak fungují), pokračuje klubovou a krajskou testací. To jsou vlastně srazy, kde se sejdeme, komisaři nám auta shlédnou a dají nám razítka do průkazů historického vozidla. Testace v této podobě jsou ale zakázané. Testační komisař by sice mohl auta objíždět jednotlivě, ale nemají to jako hlavní zaměstnanání, aut je moc...tudy cesta nevede. Udělené testace platí dva roky. Většina majitelů HV musí testovat letos na jaře a testace nám tedy propadnou. Auto bez platné testace nesmí na silnici, tedy ani dojet na testaci.

Ptám se na řešení situace Federace klubů historických vozidel a Ministerstva dopravy. Zatím nemám odpovědi. Mohl by někdo nastítnit, jaká je právní situace majitele historického vozidla, pokud mu testaci znemožnil svým zásahem stát? Kudy by měla vést obrana? Samozřejmé je nebavit se, nesouhlasit atd. Možná situace je kontrolní kontrola historického vozidla bez platné testace při cestě na testaci.

P.S. testace je razítko v průkazu HV a také akce, při které se vlastni testace provádí. Snad je tomu rozumět.

14
Tak co, přátelé, kdy to přijde i sem? Dávám tomu rok: https://www.auto.cz/kamery-detekujici-pouzivani-mobilu-za-volantem-nachytaly-za-prvni-tyden-pres-3-300-ridicu-132526 (původní článek:  https://www.caradvice.com.au/815269/mobile-phone-cameras-nsw/). Potenciál výpalného je obrovský, to si ta pakáž nemůže nechat ujít. A ovce budou hýkat radostí...dokud je nečapnou.

Stran: [1] 2