30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - max

Stran: [1] 2 3
1
Množí se mi na stole případy, kdy úředník kryje úředníka. Povětšinou podle stejného schématu:
  • sprostý podezřelý si postěžuje
  • SO1 stížnost zamítne jako nedůvodnou nebo částečně důvodnou
  • sprostý podezřelý podá námitku proti způsobu vyřízení stížnosti
  • SO2 stížnost zamítne, pochválí SO1 za přístup a sprostému podezřelému poradí, ať použije jiný prostředek ochrany dle §175 odst. 1
Skoro to vypadá, že stížnosti mají přímý personální dopad na toho kterého úředníka a mohly by mu uškodit. Zatímto "jiný prostředek ochrany" ve formě např. odvolání ve své podstatě nepostihuje personálně nikoho.

Ke stížnostem, je možné zamítnutou stížnost SO2 nechat postoupit ještě k SO3, kterým je (asi) MD?

2
Zajímavé články z internetu / Datové schránky pro každého!
« kdy: 09 Února 2022, 12:29:23 »
Službu, kterou jste si neobjednali dostanete od příštího roku v momentě, kdy použijete státem uznávané ověření identity.

A to vše, zcela zdarma!


https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-finance-dane-v-on-line-pasti-kdo-komunikoval-s-uradem-po-siti-nebude-moci-jinak-187519

3
Zkoušel už někdo zareagovat na sprdelní výzvu tak, že by zaslal odpověď do tiskárny pokutiček v Českých Budějovicích?

Na dopise stojí odesílatel:
Statutární město Zmrdov
odbor dopravy
P.O. BOX
370 20 České Budějovice

V záhlaví dopisu je:
Magistrát města Zmrdov
odbor dopravy
detašované pracoviště
...

A v zápatí je zase:
Magistrát města Zmrdov
hlavní budova
...


Předpokládám tedy, že dopravně správní agendy bydlí v "detašovaném pracovišti". Co se ale stane, když pošlu reakci do Budějovic? Dostane se to k nim? Bude takové podání platné?

4
Rychlost / [WIN] D1 - Jihlava: šetříme naše lesy
« kdy: 11 Října 2021, 20:18:11 »
10. 8. 2021 řidič zprasil 'opravenou' (konečně) dé jedničku v úseku, kde ještě silničáři neodstranili směrovací desky, přenosné 80 km/h a ŘSD nedemontovalo úsekáč, ukrutnou rychlostí 96 kmh.

V Jihlavě proto nezaháleli a dokud to jde, tak budou pumpovat prachy, co to dá. Inu poslali klasickou zaplať/bonzuj výzvu, kterou mj. doplnili o následující:

Citace
Přestupek je řádně zadokumentován s kompletní sadou fotodokumentace zachycující lokalitu, kde byl přestupek spáchán, a vozidlo shora uvedené registrační značky. Fotodokumentaci nezasíláme elektronicky ani v listinné podobě. Právo na pořízení kopie spisu je spojeno s právem nahlížení do spisu. Ustanovení §38 odst. 4 správního řádu neváže právo nahlížet do spisu právo na zaslání kopií písemností poštou nebo elektronicky. V případě Vašeho zájmu o nahlédnutí do fotodokumentace se sjednejte termín návštěvy u odboru dopravy, Magistrátu města Jihlavy. Toto nahlédnutí však nemá vliv na splatnost úhrady určené částky v zákonné lhůtě.

Klasicky odesláno z tiskárny výzev v ČB. Tentokráte jim provozovatel už ani nestojí za vytisknuté razítko a podpis, a nebo 'digitální podpis'.

Ovšem nad dovětkem v závěru dopisu už zůstává opravdu rozum stát. Tohle je čisté D-F řečené "hele zmrde, my na tebe něco máme, my ti to neukážeme a když nám všas zaplatíš, tak na to zapomeneme". Jo a jestli se chceš na spis podívat, tak se objednej, protože mrdat Správní řád.

5
Zdravím kolegové,
řeším jednu takovou lahůdku. Kolegu v noci odvezla rychlá (protože debilní příbuzní) do špitálu po prodělání jakéhosi křečového stavu (ne, nebyl v tom alkohol, ani nic jiného) s následnou dvoudenní hospitalizací, kdy bylo všechno v pohodě. Felčaři se vyslovili s podezřením na epilepsii a nasadili nějaké léky. V lékařské zprávě mj. uvedli, že

Poučen o nezpůsobilosti k ŘMV (372/2011, 361/2000, 277/2004).
Předána zpráva pro praktika, upozorněn na skutečnost, že ošetřující lékař musel ohlásit změnu jeho zdravotního stavu na ODSH.Kolega mezitím absolvoval nějaké EEG, MR a další vyšetření, kde víceméně nic nezjistili. Někteří se kloní k EPI jiní zase tvrdí, že nález není. Sumasumárum kolega se bojí řídit, ale už ho to docela sere, protože neví, na čem je.

Z úřadu nic nepřišlo.

Včera navštívil CzechPoint a nechal si vystavit výpis z karty bodového systému - tam nic není (a asi ani nemůže být). Dále se přihlásil do Portálu občana, kde vidí svá řidičská oprávnění, ale i přestupky, ZŘMV a důvody pozbytí řidičských oprávnění. Ve všech třech zmíněných kategoriích nemá záznam.

Situace má několik potenciálních vysvětlení:
a) felčaři jsou lempli a na úřad nic neposlali
b) felčaři jsou idioti, protože vyslovili onu pasáž s poučením o nemožnosti řídit, ale legitimní důvod to není, jelikož ještě není nic potvrzeno
c) na úřadě jsou lempli a ZŘMV nebo pozbytí ŘO do systému nezadali

Kolegu to dosti sere, na druhou stranu není tak blbej, aby běžel s lékařskou zprávou na odbor dopravy a zeptal se, jak to vlastně je.

Může za takových okolností normálně řídit?

6
Zdravím, stala se nám tu taková delikátní věc:

V rámci práskacího dopisu byl udán řidič, který se přiznal, že řídil a bylo s ním zahájeno správní řízení, které ale bylo 1) odloženo protiprávně 2) řidič se proti odložení odvolal.

Na to konto bylo zahájeno správní řízení s provozovatelem, avšak pod stejnou spisovou značkou, jako původní řízení s řidičem.


V tomto ohledu si nejsme jisti, jestli je to OK (neměl by snad SO přiřknout novou spisovou značku?). Navíc vyvstává i otázka, zda-li zastavení řízení s řidičem totožné spisové značky analogicky nezastavuje řízení s provozovatelem? Mohl by někdo kovaný poskytnout nadhled, prosím?

7
Přidávám jako zajímavost ze Zlínského magistrátu. Jen si tak říkám, WTF?


8
https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/slovenska-policie-si-doslapla-na-silnicni-piraty-40363049

Takže tu máme "důkaz" z POLCAMu:


A to měření LIDARem snad nemyslej vážně  ;D

9
Rychlost / [WIN] D1: 2x overspeeding, sloučení + turbo
« kdy: 31 Března 2021, 16:43:37 »
červen 2020: překročení rychlosti na D1 v opravovaném úseku (80 / 90 - 94), s odstupem týdne, uprostřed noci
září 2020: zaslán 2x odpustek s požadavkem zaplať 1000 Kč nebo udej (PostServis ČB, jeden list textu, bez fotek); bohužel proignorováno

březen 2021: doručen příkaz na 3750 Kč

Zaslán nezdůvodněný, nepodepsaný odpor z jiné pošty než je místo trvalého bydliště obviněného.

Obratem doručeno vyrozumění o pokračování řízení, se sdělením, že dostatečně shromáždili důkazivo a po desátém pracovním dnu vydají rozhodnutí. Nabízí možnost vyjádření se k podkladům a dále možnost do 5 kalendářních dnů požádat o ústní jednání.

Zdá se, že zmrdům z VelMezu vyschnul penězovod a jsou překotně aktivní.

10
http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2018/0380_8As__1800031_20210211152153_20210212084021_prevedeno.pdf

Příliš žvanil a sám dodal důkaz proti sobě.


Citace
PRÁVNÍ VĚTY

Beztrestnost jednání v krajní nouzi [§ 2 odst. 2 písm. b) zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích, nyní § 24 zákona č. 250/2016 Sb., o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich] představuje výjimku z odpovědnosti za přestupek, kterou je nutno vykládat s ohledem na její podstatu a smysl. Pokud jednající osoba se vznikem nebezpečné situace výslovně počítá a chce ji vyvolat (úmysl přímý), nebo je vznik nebezpečné situace vysoce pravděpodobný a jednající osoba je smířena s tím, že tato situace nastane (úmysl nepřímý), nemůže se dovolat vyloučení protiprávnosti jednání, jež vedlo k odvrácení nebezpečí přímo hrozícího zájmu chráněnému zákonem, z důvodu krajní nouze.

(Podle rozhodnutí Nejvyššího správního soudu ze dne 11.02.2021, čj. 8 As 380/2018 - 31)

11
Policejní a městapácké píár / Tě vykasruju! feat. MP Beroun
« kdy: 26 Února 2021, 16:01:21 »
Údajně neměl roušku, tak mu tamní MP chtěla dýchací cesty ošetřit pepřovým sprejem.

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/chlapec-v-beroune-nemel-rousku-a-neuposlechl-vyzvu-straznici-ho-zpacifikovali-40352364

14
Je normální, aby úřad doručoval písemnost fikcí, ale zároveň si nechal dopis poslat zpět? Tj. k oznámení o příchodu zásilky bylo připojeno poučení o doručování dle SŘ, ale zásilka byla označena Poznámkou 1 (následující den vrátit odesílateli).

15
Na rozmrdané D1 došlo k vygenerování hned několika výzev provozovateli z městeček Vlašimi, Benešova, Humpolce a dopravně-fašistických Říčan.

Vše ve fázi doručených/nedoručených výzev, u Humpolce už uplynula i 60ti denní lhůta na udání pyráta. Všechno hádám Hulicam Zmrdocity kamerky montované do opravovaných úseků. Doručuje Zkurvená tiskárna dopisů z Českých Budějovic (tedy úředníkům Provozovatel nestojí ani za podpis a opravdové razítko).

Strategie zatím nevymyšlena, jako použitelné pro případná dlouhosáhlá odvolání se jeví však https://www.30kmh.cz/index.php?topic=7801.msg - jest otázkou, jestli je tomu tak i v těchto měřených úsecích.

Mrtvola není (a v současné době jest už provařená, tudíž nepoužitelná) a pan Wesley Driver přišel nedávno o doručovací schránku.

Někdo nějaký nápad, nebo někdo kdo řeší podobnou smršť dodatečných daní za použití nepoužitelné dálnice?

Stran: [1] 2 3