30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - Šmarjá Josef

Stran: [1] 2 3 ... 42
1
Potřebuji poradit - rychlost / Re:Nový radar u Brna - Jinačovice
« kdy: 15 Května 2024, 17:33:00 »
Špatně anonymizováno *.pdf

2
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Nosič kol - třetí značka
« kdy: 02 Dubna 2024, 18:19:53 »
Velký tech. průkaz úřad na žádost nechává, pouze ustřihne roh.

3
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Dálniční známka pokuta
« kdy: 16 Března 2024, 20:00:58 »
Jak by dopadlo, kdybych známku stihnul online koupit, než zastavím na pokyn celníků bo honičů? Asi bych pohořel na času nákupu.

4
Občas využívám k hovorům hodinky. Hovorové zařízení je "na" ruce, ale ne "v" ruce, takže je to ok. :-D

5
Nedopravní tématika / Re:Smrtelná nehoda na pracovišti
« kdy: 22 Června 2023, 17:39:03 »
Dopis neni rozsudek... asi tam byl nejaky navrh obhajoby a soud se vyjadril viz prispevek vyse...
Omlouvám se, ale nejsem přímý účastník, takže z odsouzeného občas něco vypáčím, je z toho dost zdrcený. Je to rozsudek, běží "nějaká" měsíční lhůta na "doručení?" O odvolání moc neuvažuje, má obavu ze zhoršení. Po odvolání by se věc řešila v Brně. Původně zástupce chtěl 5 let podmínku a zákaz činnosti. Podmínka je dost špatná, protože se těžko vybírá práce, která je na firmě absolutně bez rizika a kterou by odsouzený mohl vykonávat. Jít jinam je taky problém, protože výpis rejstříku trestů. Pokud se k nějakým dokumentům dostanu, tak je sem postnu.

6
Nedopravní tématika / Re:Smrtelná nehoda na pracovišti
« kdy: 21 Června 2023, 17:40:46 »
Rozhodnuto, podmínka 36 měsíců. Ti kteří byli přímými účastníky nehody a mohli jí zabránit, nemají žádný postih. Logiku nenalézám, ale tento případ je v podobném duchu: https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097429889-cerne-ovce/223452801080615/

7
A to jako hned vyhodnotí a auto odešlou na STK?
Našel jsem k tomu celkem solidní, už zodpovězenou žádost: https://www.cspsd.cz/storage/files/poskytnute-informace/2022/2022-1.pdf
Zajímalo by mě, jestli můžu odmítnout, aby se mně nějaká soukromá firma vrtala v autě.

8
Dnes banda opicajtů spolu s bílou dodávkou měřili od 7:00 do 14:30 emise dodávek na parkovišti u krchova v našem prdelákově.  :o :o

9
Jiné / Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« kdy: 05 Března 2023, 19:46:33 »
24.2. letošního roku vypadalo moje auto po cestě D1 Praha - Kuřim stejně. Vánice až k Vel.Mezu , postupně nalepený sníh z auta odlétal, ale POUZE přední RZ byla v Kuřimi pod vrstvou 0,5cm sněhu, jinak na autě nebylo nic. Takže tak.

10
Nedopravní tématika / Re:Smrtelná nehoda na pracovišti
« kdy: 25 Ledna 2023, 17:13:24 »
Dopis od soudu advokátce: ....sděluji vám, že vzhledem k právní kvalifikaci jednání obžalovaného postup podle §309 a následujících trestního řádu není možný.  Takže soud.

11
Nedopravní tématika / Re:Smrtelná nehoda na pracovišti
« kdy: 08 Ledna 2023, 17:04:56 »
Díky za váš čas. Je tam bordel ve spoustě věcí. Tento týden by mělo proběhnout setkání všech zúčastněných a pak se uvidí. O nahrávání jsme se už bavili začátkem týdne. Nejsem si úplně jistý, na čí straně je právník, ale tak nějak z toho cítím, že je spíš na straně "matky" firmy, než na straně zaměstnance "dcery." Kdo ví, jestli není placen "matkou".

12
Nedopravní tématika / Re:Smrtelná nehoda na pracovišti
« kdy: 08 Ledna 2023, 11:38:35 »
Návrh na potrestání nemám. Prostě nechápu, proč jdou po něm, když tam nebyl a událost nezavinil. Já osobně bych šel po těch dvou, kteří svou činností dotyčnému ublížili a ne po někom, kdo jim řekl co a jak budou dělat. To, že si místo dostatečně nezabezpečili, byť se tam nikdo neměl vyskytovat. . . .  .Vypíchnul jsem něco málo ze znaleckého posudku. Snažil jsem se aby to bylo srozumitelné, ale vypadá to dost kostrbatě :-[  Posloupnost obrázků je 1,1a,2.13
Nedopravní tématika / Re:Smrtelná nehoda na pracovišti
« kdy: 07 Ledna 2023, 17:46:30 »
Našel jsem poslaný screen z telefonu od právníka. Vedoucí pracovník, podřízeného (toho který nehodu "zavinil") seznámil s tím, co a jak má udělat. V době nehody měl dovolenou, takže celé to padlo na kámoše, který byl v tu dobu na místě stavby jako stavbyvedoucí. Ten den měl na starosti něco úplně jiného, cca 400m daleko. Této akce se vůbec neúčastnil a možná ani nevěděl, že se bude ten den dělat. Dva zaměstnanci kteří svojí činností smrt způsobili nejsou momentálně potahováni nikde. Na celém mně štve to, že moje postavení je stejné a nedovedu si představit, že by mě někdo tahal po opicajtech a soudech za něco, u čeho jsem vůbec nebyl. Mám znalecký posudek, ale je to cca 40 obrázků z mobilu. Protože je toho tolik, tak bych to anonymizoval pokud by byl opravdu zájem.

14
Nedopravní tématika / Re:Smrtelná nehoda na pracovišti
« kdy: 06 Ledna 2023, 19:08:13 »
Dokumentu moc nemam, bavili jsme se o tom ústně a něco málo přes Messenger. Například : "V dané listině schází, jaké předpisy byly vlastně školeny, čímž tento doklad nemá žádný význam." ;D Další problém je, že se do konfliktu dostávají dva subjekty jednoho majitele. Je to prostě celé blbě nebo naopak dobře, protože z toho co jsem viděl je tam bordel úplně ve všem. Já osobně si myslím, že by to pro kámoše dopadlo dobře, ale je v tom zamíchaný hlavní majitel, který si zřejmě nepřeje, aby to celé padlo na jeho společnost, byť poškozený (subdodavatel) pracoval pro něj, stejně jako viník. Jsou v tom zamíchány cca 3-4 firmy, subdodavatelé. . . ...  :o Rychlost a důvěryhodnost našich soudů je všelijaká, proto se ptám, jestli by finanční vyrovnání + částečně přiznání viny nebyl dobrý výsledek  :-[

15
Nedopravní tématika / Smrtelná nehoda na pracovišti
« kdy: 06 Ledna 2023, 11:09:35 »
Kamarád má problém s nehodou v práci. Došlo ke smrtelnému úrazu. Je v pozici vedoucího práce. V den nehody byl na pracovišti, ale 300m jinde, vykonával jinou práci a na samotný běh událostí neměl žádný vliv. Poškozený byl v době události tam, kde neměl být (pracoviště o 1,8km jinde), neměl ochr. prac. pomůcky, je bordel ve stavebních denících, subdodavatelé nehlášení... Událost je navíc ve vyhrazeném místě, kde by se neměla správně vyskytovat ani veřejnost. Návrh obžaloby zní: Odnětí svobody 36 měsíců s podmínkou 5let, kdy se nad obviněným vyslovuje dohled a zákaz činnosti na 5let. Odstavec 3 ust. § 143 TZ. Je návrh pojišťovny, statniho zastupce a právnika poškozeného, že poškození přistoupí na finanční odškodnění. Bude muset přiznat vinu a nebude mít zápis v rejstříku. Celé je to trošku složitější, ale je tohle výhodná nabídka? Přiznat něco, u čeho jsem nebyl? Nebo to stojí za ten klid a být x let v nejistotě jak to dopadne? 

Stran: [1] 2 3 ... 42