30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - dj-bobr

Stran: [1] 2 3 ... 43
1
Těším se (ne že bych ho ČKP přál) na soud, ze kterého vyjde výsledek, že ČKP je de facto - nebo se tak chová či v jeho postavení vystupuje - orgán veřejné moci, a tudíž má povinnost doručovat do datovky.
Státní instituce se opravdu nerovná OVM..
I dle Czech Pointu ( https://www.czechpoint.cz/sovm/detail/spuu_70099618.9999 ) je vidět jakýsi identifikátor OVM.

(viz např. https://karolinum.cz/data/clanek/9730/Iurid_67_4_0131.pdf - hledejte ČKP)

2
Hlavně mi přijde, že média strašně zvýrazňují, že se poplatky zdražují, ale nijak se nezdůrazňuje fakt, že by měli platit majitelé mobilů a počítačů, kteří televizi nevlastní. Všechno je zpravidla skryto v "rozšíření okruhu poplatníků", ale z toho se nedělá zdaleka takový skandál, jako z navýšení poplatku o pár desetikorun..

3
No jo, ale jak to tak vypadá, tak v tom návrhu je i zpoplatnění mobilů a počítačů, poněvadž údajně jsou teoreticky schopné přijímat televizní vysílání - to bych za takový úspěch nepočítal  ::)

4
Nedopravní tématika / Re:Uplatnění práva na náhradu
« kdy: 04 Září 2023, 09:58:47 »
Naštěstí nemám toto z vlastní zkušenosti, ale kdesi jsem četl, že se pojišťovny vozí třeba na tom, že hadičky mívají omezenou životnost a měly by se po několika (5?) letech měnit..
Takže z ekvivalentu procesní opatrnosti bych raději s pojišťovnou míň mluvil a zavčasu nastudoval.

6
Zajímavé články z internetu / Re:K parkovacím předpisům
« kdy: 28 Srpna 2023, 10:09:20 »
Kalifornie se nepočítá, to je enkláva eco-madness obklopená normálním světem.
Už koncem minulého tisíciletí musela Honda vyrábět auta s velmi populárním VTEC-E motorem (tzv. ekonom, v určitých režimech jel na velmi chudou směs a jen na 12 ventilů, čímž dosahoval skvělé spotřeby) ve dvou verzích - 49-state (Federal Emissions) a CALI (CARB Emissions).
Jenom proto, že Kalifornie si vymyslela o hodně přísnější emisní homologační normy (zejména v oblasti NOx, což VTEC-E nemělo jak splnit bo chudá směs = vyšší NOx, ale nižší všechno ostatní), takže "federální" verze nešla v Kalifornii zaregistrovat.
Takže kaťáku v komíně se už fakt nedivím..

7
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Resident= trvale bydliště?
« kdy: 24 Srpna 2023, 16:10:25 »
V Praze se nijak extra netají, že modré zóny jsou jednou z možností, jak přinutit lidi k nahlášení trvalého pobytu do Prahy. Inu rozpočtové určení daní dle počtu trvale bydlících stále úřaduje..

8
Nedopravní tématika / Re:Logika u povinného ručení
« kdy: 04 Srpna 2023, 10:44:41 »
Stalo se někdy někomu, že jste způsobili nehodu a poškozený po nějaké době občanskoprávně vymáhal rozdíl mezi tím, co mu zaplatila pojišťovna, a tím, co on vnímal jako škodu?

9
Jsou i tací, co mají z důvodu prevence krádeže RZ značku přilepenou lepidlem na autoskla (nebo podobnou velmi obtížně oddělatelnou hmotou)..

10
Zajímavé články z internetu / Re:Je Hrib (Praha) nad zakony?
« kdy: 28 Června 2023, 13:52:24 »
S tím osobním přepravníkem bych byl opatrný - osobní přepravník není cyklista a tudíž značka s büzyklem se na něj nevztahuje.
Koloběžka je cyklista, takže ta do pruhu smí.

11
Nedopravní tématika / Re:Datová schránka
« kdy: 27 Června 2023, 10:46:52 »
Tady je nejdůležitější, zda jste dopis převzal, či ho aktivně odmítl převzít, nebo zda se vůbec dostal do vaší sféry působnosti - tedy zda jste měl možnost se s ním seznámit. Neplatnost doručení papírovou formou je možné uplatnit jen v případě vhození do schránky a následné fikci doručení.
Samozřejmě taky musí sedět typ DS - jestli je dokument adresován fyzické osobě a datovka je fyzické osoby, tak má úřad povinnost doručovat do datovky.

Nicméně tím, že jste se úředníka zeptal na něco, co jste mohl zjistit pouze z obsahu inkriminovaného dopisu, jste se doznal k tomu, že jste se s dokumentem seznámil a tudíž z pohledu úřadu je dokument právoplatně doručen.

A samozřejmě úředník má jak zjistit, jestli máte DS.

12
Mám trochu obavu, že tyto průzkumy většinou obsahují odpovědi nemotoristů, poněvadž tazatele jsem snad vždy viděl postávat u zastávek MHD..

13
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Jednosměrka na plotu
« kdy: 08 Června 2023, 09:31:31 »
Když značka upadne poněkolikáté, bacha aby se neobjevila někde na okolním sloupě fotopast.

14
Potřebuji poradit - doručování / Re:Nové otvírací doby pošt
« kdy: 11 Května 2023, 09:37:38 »
Pohovořil jsem s naší místní pošťačkou a pondělek byl zavřený bo svátek. Plošné zavírání v pondělí se prý neděje, ale na webu iniciativně upravují otvíračku podle konkrétního týdne..

15
Přesně o tomto jsem se před pár lety bavil z toho času dopravním psychologem a říkal, že dashcamy by byly z "bezpečnostního" výchovného hlediska praktické, ale je to málo šokovací a krvavé.

Stran: [1] 2 3 ... 43