30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - Albert

Stran: [1]
1
Ano. Zatím nic z magistrátu nepřišlo. Pouze ve fázi úvah, jak případně takticky řešit budoucí přestupky, abych to v případě přidělení bodů bodově zvládl.

2
od nového roku je jízda na červenou za 6 bodů a bonus 4-6 měsíců zákaz činnosti. Takže byste měl též zvážit, zda-li následně neobdržíte další bonus na 12 měsíců v podobě vybodování.

Děkuji za upozornění. I když se přestupek stal 12/2023, tak už bude trestán podle nového bodového systému?
V mém případě šlo o to, že jsem měl projet na červenou při odbočování na křižovatce doleva, zatímco zelená byla jen doprava. Zezadu z kolony za mnou vyjela policie v VW Transportér, evidentně to nebyli dopraváci, zastavili mě a tvrdili, že jsem měl projet křižovatku na červenou. Nebyl jsem si toho vědom, proto jsem s přestupkem nesouhlasil, tak mi bylo řečeno, že budu oznámen na magistrát. Myslím, že žádné důkazní prostředky nemají, na křižovatce kamery nejsou, tak uvidíme.

3
Takže sledování přestupku vyššího překročení rychlosti v obci o 20 km a více nebo mimo obec o 30 km a více 2x za 12 měsíců v mém případě končí 19. 9. 2023 a nikoliv nabytím právní moci rozhodnutí 30. 12. 2023, jak jsem si mylsel. Děkuji za informaci.

4
Moc děkuji. Ono to už je teď stejně jedno, když budu řešit další dvě překročení rychlosti za 2 body a jízdu na červenou za 5 bodů, asi naopak, čím dříve to nabyde účinnosti, tím líp.

5
Takže těch deset dní pro fikci začíná běžet toho prvního dne, kdy pošta doručovala, takže to skončilo už toho 15. 12. 2023, já myslel, že to teprve začíná běžet těch 10 dni poté, co vhodí do schránky, tak to jsem spletl. Moc děkuji.

6
Vážení, prosím o radu.

19. 9. 2023 změřen městskou policí, údajné překročení rychlosti v obci o 23 km/h,
26. 10. 2023 fikcí doručen příkaz zaplatit pokutu, mezitím
22. 10. 2023 podán odpor, předvolání obviněného, na 22. 11. 2023, obviněný se nedostavil, projednání v nepřítomnosti, vydání rozhodnutí s datem
22. 11. 2023, na výzvě k vyzvednutí zásilky datum nejpozději do 15. 12. 2023, poté asi vhozeno do schránky a podle mě běh lhůty 10 dní pro doručení fikcí, tedy doručeno fikcí 25. 12. 2023 a poté běh 15 dnu na odvolání - v poučení k rozhodnutí se píše - lze se odvolat do 15 dnů ode dne jeho oznámení (co se tím myslí?, proč není ode dne doručení?).

Mám za to, že do 9 1. 2024 mám tedy čas se odvolat. 8. 1. 2024 nahlédnu do bodového výpisu řidiče, a přestupek už je tam zaznamenán, jako +3 body, datum spáchání 19. 9. 2023, rozhodnutí nabylo právní moci 30. 12. 2023. Je to v pořádku? Mám za to, že mám stále lhůtu pro odvolání, a tudíž rozhodnutí nemohlo nabýt právní moci? Nebo se pletu? Je to pro mě důležité, protože mi běží další přestupky v celkově výši pravděpodobně 9 bodů, tak abych to mohl optimalizovat. Děkuji za rady.

7
Omluva všem, ale z osobních důvodů zaplaceno bez odporu. LOST

8
Rozumím, děkuji všem.

9
Děkuji za rady. Bohužel, nerozumím tomuhle
Po 5 ti dnech potvrdit podání DS, atd..

10
Má někdo zkušenosti, jak to p.Fialková v Jihlavě řeší?

11
Vážení, založil jsem si S. R. O. Asi po půl roce mi do firemní datové schránky přišla zpráva titulovaná: "Sdělení k placení televizních poplatků." V ní se píše: ...zjistili jsme, že Vaši firmu.... s. r. o., IČ ... neevidujeme v evidenci poplatníků poplatků...bla bla bla. Na tuto zprávu mám prý odpovědět buď vyplněním formuláře na prohlaseni.tvpoplatky.cz, nebo vyplněním přílohy a zasláním datovou schránkou, nebo naskenovat a zaslat e-mailem. Příloha má podobu listu, kde se má zaškrtnout jedna z možností: Přihlášky do evidence poplatníků nebo Čestného prohlášení, že moje firma není vlastníkem ani uživatelem televizního přijímače. Jsem povinen jim na toto odpovídat? Na stránce poplatky.ceskatelevize.cz je napsáno: "Na tuto výzvu máte povinnost odpovědět do 30 dnů. Odpovědět na tuto výzvu můžete zde. Neodpovíte-li do 30 dnů, bude Česká televize, na základě Zákona o rozhlasových a televizních poplatcích (č. 348/2005 Sb.§9, odst. 1), nucena předpokládat, že televizní poplatek platit máte, ale neplatíte ho. V tom případě vám hrozí přirážka a zpětná úhrada poplatků po dobu užívání televizního přijímače". IANAL, ale nevidím, že by § 9 odst. 1 zákona č. 348/2005 Sb. něco takového nařizoval. Neví tedy tady někdo, jestli na takový dopis jsem povinen do 30 dnů skutečně odpovídat? Nebo si to ho nemám vůbec všímat? Není to náhodou porušení presumpce neviny? Děkuji za radu.

Stran: [1]