30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - Hugo

Stran: [1] 2 3 ... 55
2
Platnost ŘP snad není směrodatné, v případě obvinění z řízení bez ŘO.

V minulosti se tu řešilo řízení po úspěšně složené zkoušce žadatele o ŘO, ale tam vlastním převzetím ŘP nabývá právní moc ŘO, tedy trochu jiný případ.

3
Přikláním se k názoru p. Čikuse. Jste držitel ŘO, tedy max. ostatní přestupek. Nyní máte zakázanou další jízdu (neoprávněně, ale platně), tedy vyřešit na ORP, nejen převzít ŘP.

Edit: jeďte taxíkem a žádejte dle OdpŠk.

4
Určitě bych pokutu zaplatil co nejdřív. Můžete jim to zpestřit založením účtu u jiné banky, který obratem po úhradě zrušíte.

Zde zmiňované vlákno.
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=11976.0

5
Zajímavé články z internetu / Re:D49 - úspěšná kasace
« kdy: 20 Května 2024, 08:47:54 »
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-deti-zeme-uspely-u-soudu-stavba-d49-se-musi-zastavit-40472216


Jestliže se vypočtené hodnoty modelových studií blíží limitním hodnotám, či je dokonce překračují, je neakceptovatelný argument, že skutečně naměřené hodnoty budou pravděpodobně nižší,“ konstatoval soud

+ Zmínka, že stavba nevede chráněným územím a v odstavci níže, že tam teda trochu zasahuje.

6
Za mě je situace popsaná od Kokrhel123 ok.

Třeba v situaci, kdy po legálním zastavení (a následném stání) nebudu, z důvodu defektu, moct nastartovat a odjet. Mělo by se od okamžiku úmyslu opustit parkovací místo jednat o zastavení vozidla.

Zde měl tazatel úmysl zastavit, ale do seznámení s podmínkami pro zastavení a případné stání, se jednalo o zastavení vozidla.

7
A jak seznámení prokáže?

8
Pokud byl přestupek zjištěn automaticky bez obsluhy, tak už dostavení se na předvolání a odmítnutí, může pomoci SO ztotožnit pyráta, dle pořízené fotky při přestupku. Tedy se samoobvinil.

Kdyby pyrát poslal před datem předvolání dopis s prázdným listem papíru, tak by to KS bral?

Když bude kasace, příspěju.

9
Zajímavé články z internetu / Peníze vše vyřeší
« kdy: 12 Května 2024, 09:13:34 »
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/bile-limecky-nepujdou-do-vezeni-vykoupi-se-novelu-trestniho-zakoniku-kritizuji_2405070500_pik

V případě, že to v nějaké formě projde. Je šílené, že se občan bude bát víc přestupku, kdy o něm rozhoduje zakomplexovaný parazit, než trestního u soudu.

10
Naměřená rychlost bývá v rozmezí 60 až 65kmh.

Dám dle GPS tempomat na 53kmh a na stopkách si pohlídám, že to +- odpovídá. Viz. příspěvek Jojoba a možné chybě GPS.  Vzhledem k původnímu příspěvků, bych to považoval za dostatečné.


11
GPS snad nepotřebujete. Zjistit délku měřeného úseku přes InfŽ.
Když by to byl 300m úsek, stačí ho ujet za/pod 20 vteřin. Když něco přijde, máte jistotu a žádat o oficiální přezkoušení měřidla.

12
Dle maps je ta čára dost blízko před přechodem.

9.3.2.4 Přechod pro chodce (č. V 7)
Značkou č. V 7 se vyznačuje místo, které je určeno pro přecházení chodců přes pozemní komunikaci.
Na křižovatce se značka č. V 7 užívá zpravidla samostatně, mimo křižovatku se doplňuje svislou značkou č. IP 6 „Přechod pro chodce“. Pokud je přechod pro chodce řízen světelnými signály,
vyznačuje se před značku č. V 7 značka č. V 5 „Příčná čára souvislá“ ve vzdálenosti nejméně 1,5 m.

13
Ještě připomenu. Při nahlížení jako provozovatel nesmíte zmínit, že nevíte kdo řídil. I na zdánlivě nevinné otázky je třeba být ve střehu.

14
Nesprávný úřední postup?

15
Tady všude můžete naprosto legálně zastavit na červenou...

Určitě myšleno "zastavit vozidlo".

Stran: [1] 2 3 ... 55