30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - prvocisla

Stran: [1] 2 3 ... 5
1
Môžem sa opýtať, voči tomu druhému zamietavému rozsudku ste už kasačnú sťažnosť nepodávali? Prečo?


Informace k anketě: Jde o uzavřený případ, věcně s tím už nejde nic dělat. Jde jenom o závěr a rozpor s vratkou vysouzené částky na náklady řízení. Proto se přesunu až k soudu, předchozí úkony v tom nehrají roli. Věc tedy po známých rozhodnutích o vině dospěla k podání žaloby, kterou pro mne nezaplatim.cz vyhrálo, krajský soud zrušil rozhodnutí SO1 i SO2. V rámci plné moci advokátovi bylo odsouhlaseno, že vysouzené náklady řízení budou odměnou společnosti za zastupování, což chápu, nejsou charita. Tak nějak ovšem očekávám, že jsou-li vysouzeny náklady řízení, případ byl ukončen můj prospěch. Tady však SO2 nelenil a podal kasační stížnost na NSS a ten mu dal za pravdu. Zcela nečekaně, NSS při tom postupoval v rozporu s jiným svým rozhodnutím, nicméně jsem se mu asi nelíbil a proto to udělal tak. Tak se to vrátilo na krajský soud, který v tuto chvíli obrátil o 180° žblepty SO1 a SO2 potvrdil, čímž se případ definitivně projel. Součástí původního vítězného rozsudku byly vysouzeny i náklady řízení, které obdržel advokát jako můj zástupce od kraje. Po dvou letech ovšem a po otočení rozsudku se kraj o svoje náklady přihlásil a tady to začíná být pro mě zajímavé, neboť příjemce nákladů řízení odkázal kraj na mě, jako žalobce, že to mám vrátit já. Nezaplatim.cz se k vrácení také nemá. Na kraji mi sdělili, že příjemce částky kontaktovali několikrát, což i doložili. Takže jsem na tom tak, že kdybych to nechal tenkrát plavat, zaplatím 2500,- + body a už by byly od roku 2018 dávno vymazány, zatímco nyní jsem v tom s poplaty a vrácením nákladů řízení, které jsem neobdržel (ze mě je kraj samozřejmě vymlátí) za více než 16 tis. a body až nyní. A to se vyplatí.

Fakt mě zajímá, co byste v tomto případě čekali, já jsem toho názoru, že případ je prohraný a tedy před tím vysouzené náklady řízení má vrátit jejich skutečný příjemnce a nikoli já. Ale třeba se mýlím.

Paralelně stále jsou na stránkách nezaplatim.cz informace:

"Zastupujeme Vás i v případném soudním sporu. V případě neúspěchu za Vás hradíme pokutu i náklady řízení. Za každý bod v bodovém systému vyplácíme odškodné ve výši 1500,- Kč".

Pokud to platí, měl bych ještě obdržet odškodné.

P.S. Všechny soudy řídilo a texty připravovalo Nezaplatim.cz, lhůty k odesílání písemností byly dodrženy.

2
Rozsudky NSS a ÚS / Re:Ustavni soud judikatura
« kdy: 16 Ledna 2024, 11:54:33 »
Nie je pretože momentálne som podal blanketni ustavni stiznost, a čakám od ustavneho sudu na vyzvanie na doplnenie plnomocnestva.
Okrem toho som ešte podal druhú žiadosť na ČAK, ktorá mi bola odmietnutá, a voči tej chcem podať správnu žalobu.
Do správy Vám môžem poslať všetky dokumenty keď tak.

Jen tak mimochodem, není na podání ústavní stížnosti už trochu pozdě? Podle ustanovení § 72 odst. 2 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ústavní stížnost lze podat ve lhůtě 60 dnů. Tato lhůta počíná dnem, kdy nabylo právní moci rozhodnutí o posledním prostředku, který zákon k ochraně práva poskytuje (§ 75 odst. 1).

3
Rozsudky NSS a ÚS / Re:Ustavni soud judikatura
« kdy: 16 Ledna 2024, 11:33:38 »
Chcem pre advokáta to trošku pripraviť, pretože žiaden advokát z ktorých som oslovil sa do toho nemá.
Oslovil som asi 5 advokátov, ktorý to odmietli.
Jedna AK by to vzala ale chcela 60K+DPH, čo je cca 3000€  čo je veľmi prehnaná čiastka podľa mňa.
Medzitým som oslovil aj ČAK, tá mi pridelila advokáta ale ten to odmietol podať. Povedal že tam nevidí žiiadnu šancu.
Preto chcem pre advokáta si pripraviť nejaké podklady, pretože keď to bude pripravené tak skôr to takto zoberie.
Rozsudok NSS prikladam dole.

Na ústavní stížnost potřebujete advokáta, tak bych rešerši relevantní prejudikatury nechal na něm.

V nalusu přes metadata toho moc nenajdete, nejčastější důvody, proč ÚS něco NSS vrátí, mají základ v porušení práva na spravedlivý proces, tedy obvykle už to v této fázi s podkladovým hmotným právem či řízením před správním orgánem nemá mnoho společného, omezením hledání na nálezy s relevancí k ZPPK či přestupkovému kodexu vylijete dítě s vaničkou.

4
Rozsudky NSS a ÚS / Re:Ustavni soud judikatura
« kdy: 15 Ledna 2024, 22:46:35 »
Chýstam ústavnú sťažnosť proti rozsudku NSS ČR
Mně nalus vrátil 4 verdikty s nálezem vyhověno z let 2001-2004
 - Právo obviněného z přestupku na projednání přestupku v jeho přítomnosti
 - Povinnost soudu rozhodovat podle procesních předpisů platných v době rozhodování
 - Poučovací povinnost soudu k odstranění případných vad podání
 - Právo na přezkoumání rozhodnutí o přestupku nezávislým soudem
Co konkrétního vás zajímá ? Píšete rešeršní práci na dané téma ?

5
Rozsudky NSS a ÚS / Ustavni soud judikatura
« kdy: 14 Ledna 2024, 21:55:25 »
Dobrý večer, existuje nejaká pozitívna priaznivá judikatúra ústavneho súdu vo veci priestupkov? Myslím kde sa rieši priamo merito veci priestupok, ideálne dopravný?


Pretože ked som si dal cez NALUS hľadať nálezy vo vzťahu k právnemu predpisu 361/2000 tak mi našlo len veľmi málo pozitívnych nálezov, a väčšina bola buď vo veci nákladov řízení, odobrení ŘP, dopravnej nehody, ale nič som nenašiel okrem jedného starého nálezu, ale ten je ešte z čias neexistencie NSS ČR
 https://nalus.usoud.cz/Search/GetText.aspx?sz=4-613-2000


Všetky ostatné ústavné sťažnosti boli poväčšine odmietnuté pre zjavnú neopodstatnenosť, lebo neobsahovali tzv. kvalifikované vady.


6
Komerční služby, advokáti / Re:Ustavni soud - shanim advokata
« kdy: 06 Listopadu 2023, 19:38:37 »
Dobrý deň našli ste niekoho ? Pretoze ja hľadám súrne advokáta tiež na tento prípad https://www.30kmh.cz/index.php?topic=8521.msg145146#new
už vo faze podania ustavnej staznosti a nenašiel som zatiaľ nikoho.

7
Jiné / Re:Výfuk Kasacni Stiznosť
« kdy: 13 Září 2023, 14:21:11 »
Takže súd rozhodol a zamietol kasační stížnosť, aktuálne chcem podať ústavní stížnosť, máte niekto nejaké nápady?

Behemot: Škoda, že lehotu som mal le do augsta, inak by som aj tu Vašu argumentáciu mohol použiť.

8
Rozsudky NSS a ÚS / Trucam Vzdialenosť Judikatúra
« kdy: 07 Dubna 2023, 16:24:03 »
Dobrý deň existuje nejaká judikatúra na Trucam Lti 20/20, pokiaľ bola snímka vyhotovená zo vzdialenosti väčšej ako 400 metrov?
Čo je v rozpore s návodom kde je uvedené: ". Maximální vzdálenost měření závisí na okolních podmínkách obvodů a může dosahovat až 1200m. Naše normy však připouštějí měření na maximální vzdálenost 400m"
Pretože rieším jeden prípad na Slovensku a tam nemáme žiadnu judikatúru, keďže bohužial väčšina ovečiek to platí. V tom prípade bola snímka zo vzdialenosti 650 metrov a natom to chcem rozbiť.

9
Potřebuji poradit - přestupek mimo ČR / Re:Slovensko - rychlost
« kdy: 31 Března 2023, 21:14:01 »
V zásade máte viacero možností, ako to vyhrať, ale nebude to určite jednoduché, kedže slovenské úrady sú dosť nenažrané a väčšinu veci na Slovensku vyhrávam až na súde.
Sľubované možnosti
1. Udať seba ako vodiča a následne pokúsiť sa obštruovať samotné konanie- toto vidím ako najjednoduchší spôsob pre Vás , na Slovensku je premlčacia doba 2 roky pre priestupok, a podarilo sa mi už niekoľko skutkov uhrať do premlčania, jednoduchým preberaním zásielok v posledný deň, následne odmeitnutím účasti na ústnom pojednávani s poukazom na nedostatok lehoty na prípravu / na SR zvyknú tie pojednávania dávať dosť skoro, a nie su schopny si spocitat lehotu
2. Deathmut v zahraničí- problém ale je že SK orgány niekedy predvolajú pozostalych
3. Helmut klasicky- toto nemám vyskusane, kedže na SR sa zasielky zasielaju do vlastnych ruk, a po neprebrati na poste sa vracaju odosielateľovi, na rozdiel od upravy v ČR kde ich vhodia do schránky
4. spochybniť to samotné obmedzenie rýchlosti, a pod.- ale to vidím na dlhé lakte, a tiež si myslim zeby to prešlo až na súde

Určite by som to ale neplatil, a nepodporoval tento systém.

10
Čo je to tá revízie?
Dostal som už pár nepriaznivych  rozsudkov z priestupkov v rakúsku a v poučení bolo vždy len ze je možné podať Ústavnú sťažnosť /Vervassunggerichthof/, alebo mimoriadnu kasacnu sťažnosť na správny súdny dvor /Verwaltungeerichthof/. Ale o revízií tam zmienka nebola ? Ako sa to dá docieliť?

Nemáte inak vzor nejakej sťažnosti ktorý použiť? Pretoze ten co používam ma len cca 20% úspešnosť.

Moja štatistika v rakúsku je cca taka : /obycajne dopisy ignorujem/
80% vyhratých po podani odporu
5% vybratých na súde,
Zvyšných 15% prehratych - sú tam síce podané tie ústavné sťažnosti a mimoriadne kasacne sťažnosti, posielal som ich aj so žiadosťou o procesnu pomoc , ale jednu z nich už odmietli na ústavnom súde a zvyšok sa obávam že dopadne rovnako.
Pokud ridic dostal psanicko s nazvem "Straferkenntniss" (trestni nalez), znamena to, ze spravni konani jiz bylo ukonceno. A jelikoz to je v AT jednostupnovej proces, zbyva jen podat "Beschwerde" (stiznost) k zemskemu spravnimu soudu. Pokud to ridic spravne udelal (?), pak to doporucene psani z AT co ceka na vyzvednuti je jiz rozhodnuti spravniho soudu. Dalsi postup tedy zavisi od toho, co bude v tom psanicku. Doporucuju vyzvednout, anonymizovat, a nahrat sem kopii. Pak se muzem bavit o tom, co dale, protoze zatim jenom tapeme v mlze.

Jenze "Beschwerde" (stiznost) k zemskemu spravnimu soudu byl kritickej okamih, ve kterem se nesmi udelat chyba (skoda, ze ste se neozval tehda)! Musi se to poradne vypracovat, pouzit odkazy na ustalenou judikaturu, pripadne oduvodnit Evropskym pravem, atd. Za kazdou cenu je na spravnim soudu potrebne docilit zruseni rozhodnuti spravniho organu (a pripadne navrat na nove projednani). Protoze pokud by zemsky spravni soud potvrdil rozhodnuti spravniho organu, pak zbyva uz jen pokusit se o revizi (coze je mozne jenom za urcitych podminek!), nebo podani na nejvyssi soud (nebo ustavni soud). To je jiz spojeno se znacnymi naklady (samotne podani myslim 240€, plus povinnost zastupovani pravnikem)...

11
Jiné / Re:Výfuk Kasacni Stiznosť
« kdy: 22 Července 2022, 12:47:06 »
Dobrý deň tak práve mi prišla kasacni stiznost od advokáta na odsúhlasenie. Myslíte že je to dostatočné, či by ste tam ešte niečo pridali ?

12
Jiné / Re:Výfuk Kasacni Stiznosť
« kdy: 19 Července 2022, 13:39:12 »
Takže zatiaľ mám tieto dva hlvné body do kasačnej sťažnosti?
1. Rozhodoval iný sudca
2: Nespravný postup pri samotnej kontrole _ nedodržanie §6a ZPPK

:3? rekapitulácia bodov z vyjadrení a žaloby

Čo sa týka spisu, tak ten som sem nahral aj s prílohami teraz. Ide o to, že predtým som spis nemal, pretože bolo poňnho treba zájsť do Hodonína, čo je mimo dosť pre mňa, a 106tky a žiadosti o zaslanie spisu mi všetky opakovane zamietli.

Napadá ešte niekoho niečo o čo by sa dalo oprieť?

13
Jiné / Re:Výfuk Kasacni Stiznosť
« kdy: 17 Července 2022, 20:33:20 »
IZS: Áno, žaloba išla presne v takomto stave na súd. Vzhľadom k tomu, že pri posielaní dátovkou je fikce podpisu, tak som ju poslal ako docx dokument, a negeneroval som to pdf a nepodpisoval. Na SR napríklad takáto fikce podpisu nie je a musel by som žalobu podpísať elektronicky.
Čo sa týka priebehu samotného konania tak to bolo moje prvé správne řízení v ČR, a myslel som, že to proste uradník po vysíraní 106-tkou zabalí, skôr než rozhodne, a po 3 rokoch príde len zastavenie konania.
K samotnej jazde bez výfuku, vedel som, o tom, že jazdím bez výfuku, ale bola to jednorazová záležitosť, veľakrát jazdím s autami v horšom technickom stave / sú to autá ktoré kúpim v dražbách od insolvenčných správcov, ale výnimočne s nimi jazdím za hranice, a na Slovensku v 90% prípadoch keď poviem že chcem ísť o správneho řízení a na mieste nezaplatím nič ani nepodpíšem tak mi policajt vráti doklady a pošle preč so slovami v štýle nech ma viacej nevidí. A na Slovensku je to priestupok do 50€ na mieste a do 100€ v správnom konaní, nie je tam § napreklopenie na zákaz činnosti.
Inak v samotnom konaní som sa nebránil nejak extra pretože je povinnosťou správneho orgánu dokázať mi vinu a nie mojou povinnosťou preukazovať nevinu.
Kdo: Tak toto je super nápad, to má vôbec nenapadlo , to určite poviem advokátovi nech namieta. Áno dozvedel som sa až z rozsudku o tej výmene.

14
Jiné / Re:Výfuk Kasacni Stiznosť
« kdy: 17 Července 2022, 18:01:55 »
Posielam znovu ešte rozsudek

15
Jiné / Re:Výfuk Kasacni Stiznosť
« kdy: 17 Července 2022, 17:55:44 »
Čo sa týka lehôt tak tie tam ešte sú, nakoľko ustanovením advokáta ktoré bolo doručené tento mesiac súd stanovil novú mesačnú lehotu na doplnenie blanketu.

Stran: [1] 2 3 ... 5