30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - 300zm

Stran: [1] 2
1
Potřebuji poradit - přestupek mimo ČR / doporučený dopis z Francie
« kdy: 27 Listopadu 2018, 13:47:39 »
Pakliže na poště čeká doporučený dopis z ciziny, který se po uplynutí úložní doby vrací zpět odesílateli, a adresát má podezření, že se může jednat o nějakou písemost spojenou s přestupkem, jak je pro adresáta nejlepší se zachovat? Nechat dopis opětovně doručit a převzít jinou osobou? Pak by se písemnost měla považovat za adresátovi nedoručenou, nebo ne? Co když si adresát dopis nevyzvedne? Bude se uplynutím úložní doby považovat za doručenou? Díky!

2
Doporučení tedy je, že podezřelý si dopisu odeslaného obyčejně není vědom a pokud přijde doporučeně nějaký dopis v cizím jazyce, tak ho pravděpodobně bude ignorovat, protože dopisu patrně nebude rozumět? Rozumím tomu správně?

3
Přišly mi dva takovéto dopisy. Nedoporučeně, v českém jazyce. Po nereagování přišly s odstupem cca 3-5 měsíců další dopisy doporučeně ve francouzštině. Nechal jsem je rovněž bez reakce a nic dalšího se zatím nestalo. Podle mého názoru je jejich postup v rozporu s čl. 6 Evropské úmluvy o lidských právech, neboť by měli doporučeně zasílat v češtině (nejméně jednou), a to neudělali.

Článek 6 ovšem hovoří o trestném činu:

"3. Každý, kdo je obviněn z trestného činu, má tato minimální práva:

a. být neprodleně a v jazyce, jemuž rozumí, podrobně seznámen s povahou a důvodem obvinění proti němu;
[...]"

Máte tedy za to, že tato ustanovení se přiměřeně aplikují i na přestupky?

4
Ha! To jsem zapomněl napsat. Omlouvám se. Obyčejně.

5
Vašemu vozidlu byla naměřena rychlost: 97 km/h
Maximální povolená rychlost je: 90 km/h
Započítaná rychlost je: 92 km/h

Výše pokuty dle toho, jak rychle je zaplacena: snížená: 45 EUR, paušální: 68 EUR, navýšená 180 EUR

V případě popření přestupku je povinnost zaplatit depozitum ve výši paušální pokuty. Případně je možné nahlásit jiného řidiče, pak se depozitum neplatí. Jakékoli nepřesné nebo nesprávné tvrzení je trestáno pokutou 1500 EUR. Falešné obvinění se trestá 5 lety vězení a pokutou 45000 EUR.

Nějaké nápady nebo zkušenosti?

6
Potřebuji poradit - rychlost / Re:jak provést Helmuta
« kdy: 16 Března 2018, 16:17:22 »
Děkuji za posouzení!

7
Potřebuji poradit - rychlost / Re:jak provést Helmuta
« kdy: 16 Března 2018, 14:23:07 »
Když chcete slovíčkařit, tak to sem třeba anonymizované dodejte, do té doby nereaguji.

Poslal jsem pro jistotu soukromou zprávou.

8
Potřebuji poradit - rychlost / Re:jak provést Helmuta
« kdy: 15 Března 2018, 20:37:45 »
Podle mě moc slovíčkaříte, zaměřujete se na detaily a neřešíte podstatné věci, například co je psáno ve spise, fotografie apod...

Jde o to, že další měsíc na výměnu dalšího dopisu se správním orgánem se vždycky hodí. Ale zase je zbytečné to kvůli tomu projet. Tudíž se snažím ptát zkušenějších, jakou šanci na úspěch takové slovíčkaření má.

9
Potřebuji poradit - rychlost / Re:jak provést Helmuta
« kdy: 15 Března 2018, 20:28:01 »
300zm: fabulujete, nebo máte nějakou takovou výzvu po ruce? Snad nějaký prdelní SO by takovou blbost byl schopen vyplodit, ale zaběhlí výběrčí rychlostní daně mají výzvy k zaplacení poplatku za právo nevypovídat/sdělit totožnost řidiče v pořádku.

Situace je taková, že odpustek je napsán v pořádku ("sdělte, kdo řídil vozidlo v danou dobu"), ovšem výzva k podání vysvětlení už je napsána blbě ("sdělte, kdo v danou dobu na daném místě překročil rychlost" a dále potom "automatizovaným technickým prostředkem byla zdokumentována jízda vozidla..."). Myslíte, že je možné na tu formulaci možno hrát?

10
Potřebuji poradit - rychlost / Re:jak provést Helmuta
« kdy: 15 Března 2018, 19:22:15 »
Tomu rozumím, ale jde mi o to, že když správní orgán žádá o sdělení totožnosti řidiče, který na místě x v době y překročil rychlost, tak provozovatel přece vůbec netuší, co se po něm chce, protože mu správní orgán nesdělil, že řidič překročil rychlost. To, že správní orgán říká, že to bylo zdokumentováno, přece neznamená, že se tak stalo (mohla být např. závada na automatizovaném prostředku). Nebo se předpokládá, že když je zdokumentováno, že se tak stalo?

11
Potřebuji poradit - rychlost / Re:jak provést Helmuta
« kdy: 15 Března 2018, 17:16:50 »
Citace
..je možné napsat..
Možné je všechno, jde o to:
- jak to posoudí SO s ohledem na rozsah poučení ve výzvě,

Řekněme, že je to celé dosti zmatené. Řekněme, že provozovatel již od správního orgánu dostal několik výzev a vždy byl schopen odpovědět tak, aby správní orgán poslal nějakou další výzvu. Řekněme, že alespoň trochu pochopitelná výzva byl odpustek, ale v těch ostatních správní orgán žádá o "sdělení totožnosti řidiče, který dne x v čase y na místě z překročil nejvyšší povolenou rychlost".

Je v takovém případě spravedlivé po provozovateli chtít, aby z kontextu předchozí komunikace pochopil, co přesně po něm správní orgán žádá, když provozovatel ani netuší, zda-li vůbec někdo v danou dobu na daném místě překročil rychlost? Nic takového přece nebylo prokázáno, alespoň ne s vědomím provozovatele. V dalším odstavci se sice píše, že automatizovaným prostředkem byla zdokumentována jízda vozidla s RZ ABC 1234, kdy nezjištěný řidič řídil v rozporu s [blabla] a řídil vozidlo rychlostí fň, kde je povoleno bž. Ale to se mi nezdá, že by samo o sobě implikovalo, že nějaký řidič překročil nejvyšší povolenou rychlost, nebylo-li to prokázáno. Nebo ano?

12
Potřebuji poradit - rychlost / Re:jak provést Helmuta
« kdy: 14 Března 2018, 20:53:15 »
Je to možnost.. správně by SO měl pak vyzvat k doplnění údajů..
ale poťouchlejší SO může zkusit rovnou překlopit na SprDel.. pak je to všechno nebo nic.. když to u SO2 a nebo soudu obhájíte tak WIN.. protože když zahájí SprDel tak už není cesta zpátky.. a když se pak zjistí že nesplnili podmínky pro projednání SprDelu tak jsou ve slepé uličce.

Pak tedy možná lepší napsat "Karel Vopršálek z Prahy", aby to případně mělo větší šanci na případné odvolání nebo u soudu, pokud by správní orgán zahájil SprDel?

13
Potřebuji poradit - rychlost / Re:jak provést Helmuta
« kdy: 14 Března 2018, 20:23:26 »
Děkuji za rady! Ještě jeden implementační detail: Žádá-li správní orgán "sdělení totožnosti řidiče", je možné napsat, že vozidlo "řídil Karel" (bez dalších údajů)?

14
Typicky pokud budu 14 dní na služební cestě či dovolené, po návratu najdu něco ve schránce a obratem pošlu příslušnou žádost doplněnou o nějaké důkazy (letenky, účet z hotelu, cesťák ...) tak by neměl být problém (a pokud bude, lze se odvolat).

Ano, s tímto už má obviněný dobrou zkušenost: správní orgán to hrotil s dokazováním nepřítomnosti (letenky nestačily) a projel odvolání. Ovšem případ, který nyní řeším, je rozdílný v tom, že prvni pokus o doručení proběhl, když adresát ještě nebyl na služební cestě, a jde mi o to, jestli i v tomto případě lze úspěšně žádat o určení okamžiku doručení na den, kdy se adresát vrátil ze služební cesty a našel ve schránce dopis, nebo jestli tento postup nemá šanci na úspěch, protože si dopis mohl vyzvednout před tím, než odcestoval.

15
Potřebuji poradit - rychlost / Re:jak provést Helmuta
« kdy: 14 Března 2018, 11:07:58 »
Doporučuji Vaší ctěné pozornosti § 125f odst. 5 písm. b) ZPPK, patrně si pletete s § 125g, který je o opačném gardu.

No jo, ono je to obráceně :-( Předpokládám, že ubránit se jako řidič je jednodušší než jako provozovatel. Je tedy lepší naprášit skutečného řidiče, pakliže provozovatel nemá pocit, že Helmuta správní orgán zbaští?

Stran: [1] 2