30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - nesnasimfizly

Stran: [1] 2 3 ... 7
1
Vyzvy/pouceni bohuzel nejsem schopen zajistit.. co tedy navrhujete za postup pri pohledu na tento spis?

2
Nahlížení dopadlo, anonymizované zasílám v příloze.. nahlížení proběhlo v poklidu, bez objednání, spis v perfektní kondici - dle mého. Zvukový záznam je případně k dispozici.. dopředně MOC děkuji za čas, který strávíte "nahlížením" do spisu a za případné rady k opožděnému odporu či k návrhu na přezkum..

3
Ok, zařídím si volno, az budu neco mit, hned pošlu.. děkuji

4
Já se ho sám tázal, zda to bylo opravdu zapotřebí a zda bylo nutné zahajovat řízení. Postěžoval jsem si také, že páni opicajti byli arogantní a nezdvořilí a že celý zásah měl šikanózní charakter, načež mi sdělil, že teď ho to mrzí ještě víc, neboť se mu poslední dobou množí podobné podněty a sdělení. Ale koneckonců tvrdil, že bohužel nemohl jinak, že bohužel Správní řád atd... Dobrá, já mu sdělil, že to na nahlížení nevidím, že nemám možnost. Takže zítra přepadovka?

5
Číkus: prezentoval jsem to jako můj přestupek, abych se vyhnul popisování "z druhé ruky".. omluva na mé straně.

Ouřada tvrdil, že bude moc rád, když se zastavím a do spisu nahlídnu. Tvrdil, že ho to velice mrzelo, když to musel vydávat.. Ano, zrovna tento víkend se vracím na Vysočinu. Pokusím se zařídit si volno na zítřejší den a pokusím se nahlédnout do spisu.

Schránka na baráku je, ale od doby, co se tam nezdržuji, tam rozhodně není vylepené žádné jméno. Mohu mu zkusit ještě cinknout, jestli bylo vhozeno do schránky či zda byla pouze vložena výzva s poučením. Co to změní? Každopádně teď čekám na kopii rozhodnutí, abych vůbec věděl, vůči čemu podávám odpor..

edit: záznam nemám...

6
Ale dopis vypravený 14.1.2020 se k Vám dostal.

Chápu, toto je jiné řízení. Citovaný přestupek nemám na vrubu já, je to přestupek rodinného příslušníka.

7
Nemám důvod nikoho lakovat. Ještě jednou.

Začátek listopadu - stal se domnělý přestupek, s kterým jsem na místě nesouhlasil.

Pustil jsem to z hlavy s tím, že tak bagatelní přestupek nebude mít rychlého spádu. Na konci ledna jsem začal být zvědavý, zda vůbec bylo zahájeno řízení a popřípadě v jakém je stavu, proto jsem zvedl telefon a zavolal jsem na magistrát do Jihlavy, zda probíhá nějaké řízení vůči mé osobě. Zde sděleno, že ano, pod spisovou značkou XY. Na základě tohoto sdělení jsem dne 3.2.2020 odeslal žádost o kopii spisu (dle vzoru, který je zde na fóru k dispozici). S žádostí jsem byl odkázán do zadele odpovědí ze dne 12.2.2020. Zpráva obsahovala kontakt na ouřadu, který vede toto řízení. Proto jsem mu dnes zavolal a on mi sdělil následující:

přestupek se měl stát 8. listopadu
oznámeno na ouřad 11. listopadu
výzva na dostavení se k podání vysvětlení někdy na konci listopadu, vykázáno doručení fikcí
příkaz vydán někdy v druhé polovině ledna, vykázáno doručení fikcí, nabytí PM příkazu někdy zkraje února

Dnes jsem odeslal žádost o zaslání rozhodnutí, která byla učiněna v této věci.

Už si rozumíme?


8
Teď úplně netuším, kam je mířeno. Vysvětlím myšlenkový pochod.

Přestupek je tak bagatelní, že jsem trochu věřil, že nebude ani zahájeno řízení. Zároveň jsem byl přesvědčen, že pokud řízení zahájeno bude, s pomocí zde již vytvořených vláken (co se prasklých žárovek týče) dokážu ouřadu přesvědčit, aby se na to vystolicoval.

Nabízí se otázka, zda jsem zbytečným šťouráním nepřivedl ouřadu k vydání rozhodnutí. To se dovolím ohradit, neboť dle jeho slov byl příkaz vydán někdy v druhé polovině ledna (tuším, že říkal 16.? doručováno třeba 17. - výzva 10 dnů, fikce doručení nastala 27.1. + 8 dní na odpor). Na úřad jsem volal 29.1., byla mi sdělena sp.zn., následně jsem 3.2. žádal o kopii spisu...

9
Přesně tak, mistr Číkus. V ruce aktuálně nemám vůbec nic. Žádost dle § 69 již odeslána, jakmile budu v ruce něco mít, tak to sem hned sázím..

10
Pro pana Číkuse:
To je právě to, nemám v ruce vůbec nic, neboť to naházeli do schránky. Bohužel jsem dlouhodobě v zahraničí a nemám nikoho, kdo by mi schránku vybíral. DS jsem si založil až na konci ledna.

Úředník, který vede řízení, mi telefonicky sdělil průběh řízení, který jsem již popsal. Tvrdil, že mi neposlal ten spis z toho a toho důvodu a na dotaz, jestli mi pošle alespoň to rozhodnutí, tak že mi pošle číslo účtu. Pošlu mu žádost tedy dle § 69 odst. 4 SpŘ, aby mi poslal stejnopisy rozhodnutí, které byly ve věci vydány. Mlel něco o tom, že mi nesvítilo ani jedno světlo, sloužící k osvětlení RZ, že je to střední závada, kdyby svítilo alespoň jedno, je to lehká závada.

Jak píše pan iWarp, pošlu všechny 3 žádosti, každopádně předpokládám, že podáním opožděného odporu nebo žádosti se nepřerušuje lhůta k zaplacení přikázané částky. Takže doporučujete zaplatit (až budu vědět kam) s tím, že v případu úspěchu (chápu, že to není moc pravděpodobné) pošlou zpět?


11
Zdravím pravdobijce, obracím se na vás s žádostí o pomoc.

Stručně:
V listopadu zastaven fízlem, šikanózní přístup, arogantní, vše v pořádku, až na neosvětlenou SPZ - prasklé obě žárovky. Fízlovi vysvětleno, že před jízdou svítily obě. Arogantně proneseno "to se ještě uvidí, ve správním si připravte o litr víc".
Pustil jsem z hlavy, nepředstavoval jsem si, že na základě takto bagatelního jednání bude vůbec zahájeno řízení.
Řízení zahájeno, ještě v listopadu předvolán na podání vysvětlení. - doručeno fikcí
V lednu vydán příkaz. - doručeno fikcí
Na adrese trvalého pobytu se bohužel nezdržuji. Tušil jsem průser, založil jsem si DS na konci ledna. Následně zaslána žádost o kopii spisu, zamítnuta. Telefonicky zjištěn stav, úředník se dušoval, že nerad rozhodl, ale v souladu se SpŘ musel. Rozhodnutí mi na žádost nepošle, pošle mi pouze platební údaje na 1500,- Kč. Vydaný příkaz nabyl právní moci někdy k začátku února.

Je nějaká možnost podání opožděného odporu? Něco jsem se dočetl zde.. https://www.30kmh.cz/index.php?topic=7005.msg76326#msg76326

Je taková informace aktuální?

12
Na blanketní odvolání, v kterém jsem si sám stanovil lhůtu, že do 20 dnů odvolání doplním o odvolací důvod a o návrh mi bylo odpovězeno, že lhůta se stanovuje na 5 dní.. Chtěl bych jenom trochu nasměrovat, na jaký § by se vázal nedostatek, že o výslechu členů městské policie nebyl obviněný informován v předvolání? Přijde mi, že to je snad jediná věc, do které by se šlo alespoň trochu opřít.. jinak autolose  :-X :-X :-X

13
zítra odešlu blanketní odvolání, tím se nic nezkazí.. zkusím ještě chvíli vydržet, zda místní bijci nepřijdou s nějakou skulinkou, nápadem..

14
správně, zatím na tuto skutečnost nebylo poukazováno..

15
Zasílám kopii rozhodnutí, pan právník si dal velice záležet, neopomněl snad nic a jde vidět, že předjímá případnou snahu cokoliv rozporovat.. jsem až zaskočenej, s jakou zarputilostí je to rozhodnutí napsáno.. nějaké nápady, tipy, triky? Budu vděčný opravdu za každou zpětnou vazbu..

Stran: [1] 2 3 ... 7