30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:


>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit o jaký případ se jedná.Jak na to? Pojďte >>sem<<

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - Pavelpu

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
 Pro mezinárodní platby používám Transferwise. Díky naprosto bezkonkurenčnímu kurzu se i s malým poplatkem výrazně vyplatí oproti jakékoli české bance. Zatím jsem ale nemusel platit žádnou pokutu za dopravní přestupek

2
Otázka je, jestli každá z těch dvou částí komunikace oddělené ostrůvkem, není jednosměrná.

3
Ahoj, mám dotaz - známý parkoval na dlážděném dělicím pásu mezi pruhy v Plzni (obdobně, jako stojí auto zde: https://www.google.cz/maps/@49.7433701,13.3778053,3a,75y,88.3h,64.69t/data=!3m6!1e1!3m4!1sRASfmUsgiaakp-sP_yqdYg!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1?hl=cs). MP ho obvinila za stání vlevo. Není to blbost?
 

4
Stalo se u nás ve firmě, že auto parkovalo na odstavném parkovišti, které je uvnitř zóny s omezeným stáním. Auto tam odstavil majitel firmy, vyzvedával ho někdo jiný. Ten s autem vyjel a cestou zastavil na jedné z přilehlých ulic. Řidič cestou určitě neprojížděl žádným úsekem, kde je značka ohraničující zónu s omezeným stáním. Je možné jej postihovat za přestupek? On kolem žádné ze značek neprojížděl.

5
Přišla mi "výzva" - co mám dělat? / Re:Dotaz Helmut
« kdy: 03 Srpen 2016, 10:15:30 »
Přestupek se stal už vloni. Skoro půl roku jim trvalo, než mě obeslali, ale těch 60 dnů je nevymahatelné. Teď přišla výzva (spíš teda žádost) na doplnění informací o řidiči, ale bez lhůty. Tak si tak přemýšlím, jak dkouho to nechávat vyhnít.

6
Přišla mi "výzva" - co mám dělat? / Re:Dotaz Helmut
« kdy: 03 Srpen 2016, 10:00:06 »
Ještě jeden dotaz - ve výzvě k doplnění trvalého bydliště není jakákoli lhůta, do kdy je potřeba ty údaje doplnit, jen vyhrožují, že když nesdělím, tak SPRDEL. Jak dlouho bych to měl natahovat? Výzvu jsem vyzvedl poslední den na počtě.

7
Přišla mi "výzva" - co mám dělat? / Re:Dotaz Helmut
« kdy: 02 Srpen 2016, 10:17:31 »
Super, díky. Budu si to hlídat.

8
Přišla mi "výzva" - co mám dělat? / Re:Dotaz Helmut
« kdy: 02 Srpen 2016, 09:37:33 »
Mám Helmuta, který dlouhodobě žije v UK, ale původem je to Maďar. Trvalé bydliště má stále v Maďarsku, ale nezdržuje se tam a kontaktní korespondenční adresu má v UK. Úřadu jsem původně udal jen tu korespondeční adresu, teď jsem byl vyzván k doplnění trvalé. Úřadu jsem uvedl, že na trvalé se nezdržuje a je kontaktní jen na té korespondenční. Co když ho úřad přesto obešle na trvalou a tam to nikdo nepřevezme?

9
Jenže vy nevíte kdy byla věc předána orgánu od policie. Mohlo to být klidně měsíc před zasláním výzvy.
To je pravda. Je to sice nepravděpodobné, ale prokázat se jim nic nedá.
Ve spisu to určitě bude. Bude tam min. datum předání věci.
Zkusím se k tomu spisu nějak dostat.
Edit: koukám do výzvy, že měření provedlo Městapo, tedy orgán patřící pod MÚ. Není možné to postavit tak, že MÚ se to dozvěděl ve stejném okamžiku, jako MP?

10
Jenže vy nevíte kdy byla věc předána orgánu od policie. Mohlo to být klidně měsíc před zasláním výzvy.
To je pravda. Je to sice nepravděpodobné, ale prokázat se jim nic nedá.

11
Abych nezakládal nové vlákno, zkusím to tu oživit případem také z Plzeňského kraje. Dostala se mi na stůl výzva k zaplacení určené částky za 65 na 50. Provozovatelem je fyz. osoba, zkušenosti už má, takže se momentálně rozhoduje, zda napráší Helmuta, nebo se nechá zastupovat spolupracujícím cizincem ve velmi exotické zemi.
Ale k mojí otázce - přestupek se stal na konci října 2015, výzva byla poslána koncem února. Tedy od spáchání uběhlo víc, než 130 dnů, přičemž orgán píše, že nezjistí-li přestupce do 60-ti dnů od chvíle, kdy se o přestupku dozvěděl, zahájí sprdel. Těch 60 dnů už ale dávno uběhlo. Zkoušel jste někdo tuto skutečnost orgánu vytknout?

12
Rychlost / Re:rychlost - jaky postup zvolit
« kdy: 14 Listopad 2015, 08:18:53 »
Prostudujte si návod k použití. U MicroDigi Cam je v návodu např. popsáno, že měřit se dá jen z trojnožky. Žádný jiný způsob použití není zmíněn, tedy není přípustný. Stejně tak vzdálenost - sice je kalibrováno do 400 metrů, ale v návodu je výslovně zmíněno 50-180m. A podobné mezery se dají najít leckde.

13
V jedné spřátelené firmě spáchal přestupek nenapravitelný cizinec. Byl napráskán a skutečně na adresu do ciziny dorazil dopis, že se má vyjádřit a dostavit k vysvětlení. On se pomocí gůgl překladače přiznal, ale právě se chudák stěhuje do jedné exotické země. Momentálně držím palce úřadům, aby z něj tu pokutu dostali. Když už páchá přestupky, měl by být po zásluze potrestán, že?

14
Resime ve firme... metoda HELMUT anebo mrtvy helmut... Muze ale sluzebni vozidlo ridit nekdo cizi mimo firmu?
Služební vozidlo může řídit kdokoli, koho firma pověří. Postup by měl být takový, že tuhle výzvu lze ignorovat. Pokud budete v následném šetření o přestupku vyzváni k udání řidiče, pak je potřeba naservírovat cizince. Buď takového, který přechodně bydlí v ČR, po obeslání se kajícně přizná a následně se přestěhuje zpět do vlasti, anebo, pokud máte někoho venku, tak virtuálního ciznce na existující zahraniční adrese, který se také po obeslání přizná.

15
To "V" znamená římská 5 a je to označení ztmavení pro jiná skla než přední. Pochyboval bych, že existuje auto mladší 12 let, na které lze umístit legální folie s více než pár procenty. Smůla je mít navíc vyznačenou propustnost na skle od výroby, pak jaksi není potřeba nic měřit, že. Hodnotu jim podle VIN klidně sdělí i výrobce auta.
Hrál bych to zavinění - auto jste tak koupil, kartička je, atesty jsou, stk opakovaně prošlo - běžný řidič není schopen poznat, že to není cajk, kór když má štemply.
Hrát to na zavinění bude potřeba až tehdy, když cajti prokáží porušení zákona. Vzhledem k tomu, že nic neměřili a mají v ruce houby, tak je to zbytečný. Dokazování je najejich straně.

Stran: [1] 2 3 ... 10