30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - xfg654

Stran: [1] 2
1
Potřebuji poradit - rychlost / Re:TruCAM Lti 20/20 měření z ruky
« kdy: 25 Březen 2020, 15:09:12 »
Já bych to zkusil přes neprůkazné měření - z důkazní fotografie je zřejmé, že v cestě svazku paprsků při měření rychlosti stály větve (průměr svazku paprsků na vzdálenost 100 m je cca 25 cm). Tento snímek je zcela neprůkazný, neboť rychlost je měřená kromě vozidla i stromu. Požadujte jednoznačný důkaz o správnosti měření rychlosti - celý záznam ve formátu jmf z radaru. Z něj pak bude jasné, kam paprsek v průběhu měření mířil a třeba s tím půjde něco dělat.

2
Potřebuji poradit - rychlost / Re:TruCAM Lti 20/20 měření z ruky
« kdy: 25 Březen 2020, 14:08:18 »
Doporučuji nechat je doložit celý záznam měření - je to datový soubor ve formátu jmf. Program k prohlížení je ke stažení zde na fóru. Podle mého názoru vyjde najevo, že v průběhu měření byly v cestě svazku paprsků větve, tj. že tímto zřejmě bylo ovlivněno a mohlo by jít zpochybnit.

3
Tak to všechno pěkně uveďte do odvolání. Ta fotka ve spisu podle mě zkrátka nic neprokazuje. Sice jsou dnes orgány schopny ignorovat leccos, ale vidím to jako silný argument. Před odesláním odvolání potěšte úředníka návštěvou, jestli správně vede spis, to je další možný bod pro vás

4
Zásadním bodem by mělo podle mě být, že důkazní fotografie vůbec nic nedokazuje. RZ vozidla absolutně nelze přečíst a podle mě ani není vůbec jisté, že jde o stejný typ a barvu vozidla. Výpověď strážníků napadnout jako důvěry nehodnou, jsou motivováni výši vybraných pokut. V ruce nemají jediný přímý důkaz, že změřili skutečně vaše vozidlo. Žádal jste o to video z měření? Bylo poskytnuto? S tim pak lze pracovat ještě víc - měření vůbec nemusí být provedeno správně...

5
Kraj s tím odvoláním příbuzného asi ani jinak naložit nemohl, než ho zamítnout pro nepřípustnost (opravdu se odvolávala osoba, která není účastníkem řízení), neviděl bych to jako prohru.
Majitel nechť dále trvá na tom, že mu dosud nebylo doručováno, pokud to je pravda (tj. rozhodnutí o spáchání přestupku je nezákonné a dříve či později neobstojí). Asi bych se snažil uvést na pravou míru ty informace poskytnuté SO Českou poštou o doručovaných písemnostech.

6
Tohle je prostě krása. Rád bych viděl obličej úředníka, až mu to skutečně poprvé dojde...:-)
Jinak rozhodně souhlasím, že verze od enzym zahrnuje mnohem větší fun factor...:-)

7
Nechte je doložit výstup z měřidla zaručující integritu dat a nespornost o tom, že jde o výstup z daného měřidla - důkazní snímek založený ve spise mohlo "vyrobit" šikovné dítě s mobilním telefonem a základní znalostí fotoeditoru za pár minut...:-))

... Microdigicam neznám, ale výstupem z jiných laserových měřidel je obvykle video např. ve formátu .jmf, které si určitě vyžádejte i s prohlížečem, dá se s tím pak často pracovat.

8
Vidím silnou stránku v tom, že pokud bych tvrdil, že jsem nikdy pošťačku neviděl, nebo budu tvrdit, že mi např. při návštěvě pošty ženská za přepážkou neřekla, že mám dva dopisy (protože jsem přišel s výzvou jen k jednomu dopisu), tak není podle mě prokazatelné, kdo má pravdu..Dost pochybuju, že budou chtít vyslýchat zaměstnankyni ČP, nebo koumat kamerové záznamy kvůli překročení rychlosti  ;D

O otravování pošťaček ze strany SO vůbec nepochybujte, vůbec se toho neštítí. Do spisu pak mohou náhle přibýt zajímavé přípisy. Takže v tomto směru si radši obsah spisu u orgána průběžně hlídejte...


9
Potřebuji poradit - rychlost / Re:překročení rychlosti o 4km
« kdy: 05 Září 2018, 00:15:30 »
To máte krásný tréninkový případ - nabídli vám skvělou příležitost procvičit dovednosti při ústních jednáních, vyslychani svědků (ať si tu stovku jdou ještě pěkně odpracovat na úřad), psani vyjádření a odvolání. Přitom máte ohromnou šanci na vítězství s minimálním rizikem. Že řeší 1km/h je fakt už na zvracení, tak je v tom pokoupejte a procvicte se na příští důležitější bitvy...  :)

10
Postupoval bych, jak navrhuje pk202 - jestli podezřelému skutečně dosud nebylo nic řádně doručeno, pak o ničem neví a nesmí dát nic najevo. Příbuzný si musí připadat jako v blázinci - přijde mu potvrzení, že s ním žádné řízení vedeno není, a zároveň rozhodnutí o vině ve stejný den... :) Jiného datumu narození si třeba ani nevšiml.
Otázka je způsob dalšího postupu - zda je popohnat jen telefonem či žádostí o vysvětlení, nebo poslat rovnou formální odvolání proti rozhodnutí a "bavit" se tím dál.
Možná bych příbuznému doporučil jít nahlédnout do aktuální podoby spisu - orgáni občas do doručování poště oficiálně "šťourají" a spis by mohl obsahovat nějaké dodatečně získané dokumenty a vyjádření od pošty, které by mohly mít dopad na faktický stav věci. Tak jen aby se pak podezřelý nechytil zbytečně do připravené pasti...

11
Ono je bohužel docela obvyklé, že se měšťáci/policie v holportu s orgánem pokusí řidiči ze vzteku v řízení přišít ještě něco dalšího, co na místě původně vůbec řešeno nebylo. To chce klid a nenechat se tím rozhodit, těžko něco prokážou, pokud je stav takový, jaký píšete.

A u těch ústních jednání skutečně pozor. Ne každý úředník je pitomec a pokud nemáte zkušenosti s ústními jednáními, tak skutečně dobře promyslete odpověď na každou jejich otázku do protokolu. Ideální je neposkytnout odpovědi žádné a vyjádřete se až ve lhůtě, o kterou požádejte a kterou musí poskytnout (byť rádi tvrdí, že nemusí). Otázky pro svědky (policisty) si připravte důsledně předem - drzé mezi nimi přijdou vhod, svědek může ztratit koncentraci a pak se to v řízení hodí.

Ale určitě se toho nebojte, získané zkušenosti jsou k nezaplacení bez ohledu na výsledek řízení... :-)

12
Řidič si vzpomíná, že vkládal do vozu lístek při zpáteční cestě od automatu dveřmi spolujezdce právě do pravého spodního rohu palubní desky. Fotografie tedy neprokazuje, že lístek za oknem na tomto místě nebyl, přestupek rozhodně nelze prokázat...

... no a aspoň následně zjistíte, jestli těch fotek náhodou nemají v zásobě víc...:-)

13
Odborná literatura / Re:LTI 20/20 TruCam - prohlížeč záznamu
« kdy: 10 červen 2018, 09:10:21 »
Radar přičítá buď v důsledku třesu ruky měšťáka nebo policajta (většinou s tímto lidarem měří z ruky) nebo třeba kvůli měření proti kopci. Chce to mrknout vždy snímek po snímku, jeden z případů řešíme zde:
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=6511.0
Celé záznamy sem veřejně nedám, nezlobte se (nelze nijak anonymizovat a týká se to stále živých případů).
Ve výše uvedeném konkrétně za cca 0,3 sekundy došlo k přičtení ujeté vzdálenosti v neprospěch řidiče o minimálně 74 cm (měření začíná v horní části kapoty a končí až na předním díle masky). To je při přepočtu na rychlost za daný časový úsek sakra znát...

14
Odborná literatura / LTI 20/20 TruCam - prohlížeč záznamu
« kdy: 07 červen 2018, 08:55:03 »
Dobré ráno,
přikládám k všeobecnému využití prohlížeč celistvých .jmf souborů - výstupů z lidarů LTI 20/20 TruCam. Každému vřele doporučuju tento celistvý soubor z SO dostat (nebývá s tím problém) a v tomto prohlížeči projít snímek po snímku.
A pak se nestačíte divit, jak radárek často vesele připočítává rychlost v neprospěch řidiče....
Tak ať slouží  ;)

15
Nedopravní tématika / Re:Auto na úvěr vs. sleva
« kdy: 03 Duben 2018, 22:27:44 »
Máme nový zákon o spotřebitelském úvěru (257/2016 Sb.) a úvěr lze skutečně splatit předčasně kdykoliv pod dobu trvání úvěru.  Zákon uvádí (par. 117): "Pro případ předčasného splacení spotřebitelského úvěru má věřitel právo na náhradu účelně vynaložených nákladů, které mu vzniknou v souvislosti s předčasným splacením." Přitom stejný paragraf výši této náhrady značně omezuje na výši takřka symbolickou (oproti dřívější úpravě). Navíc prodejce není v drtivé většině případů zároveň věřitelem, tedy svůj ušlý zisk za poskytnutou slevu pod tyto náklady neschová. Prodejci to asi budou mít ošetřeno jinak ve smluvních podmínkách, ale při současném znění zákona o spotř. úvěru to podle mě vůbec není špatný tip na "fintu" k dosažení ve výsledku lepší ceny za auto. Zajímalo by mě, jestli se to někomu už povedlo... :-)

Stran: [1] 2