30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - dwein dibly

Stran: [1] 2
1
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Radary Hlinsko a okolí
« kdy: 14 Června 2017, 07:52:08 »
Ta bedna je namířena na jeden směr, bere to vše co jede proti i od ní.. motorku tedy ze předu není třeba řešit. záleží jakým směrem se jede.
Údajně je momentálně v Krouně a v Hlinsku u č.s.  OMV

2
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Radary Hlinsko a okolí
« kdy: 13 Června 2017, 20:06:22 »
Berou oba směry.. ale myslím že v Holetíně zrovna teď není. Oni mají snad jen dva radary a ty přemisťují

3
Děkuji, podnětné. Přídáno k dalším připraveným otázkám. Jak budou záludné se ukáže.

Je lepší ty otázky pokládat přeházené nebo lépe v nějaké posloupnosti děje?
Co když bude chtít úředník ukázat video především mě ale zároveň i klukům? smí toto vůbec udělat? mám se tomu pokusit zabránit? 
a pokud se to nepodaří?   Pak by to totiž spousta mých otázek byla zbytečná.

děkuji

4
Jízda na červenou, pásy, světla / Re:Pásy+světla
« kdy: 27 Dubna 2017, 19:10:52 »
zrovna jsem Vám chtěl psát sz jestli toto ještě někde nemáte uložené.. a ono blesk z čistého nebe přišel...  díky

5
děkuji za podporu, další odstaveček do taháku připsán. A ano rad ohledně výslechu svědků tu je jako šafránu, což je škoda.

Těch chyb jsem si vědom. Ta nahrávka není zas tak strašná, navíc jsem svůj požadavek opakoval před odchodem když už byl tel. na stole a tam je to zřetelně slyšet, takže by se k tomu mělo přihlédnout. I když vypalovat cd a posílat s odvoláním je zbytečný nadstandart oproti podepsanému dokumentu kde by to bylo uvedeno. No zítra se již nedám a budu to chtít zaprotokolovat i po dalším nahlédnutí i s tím co se odehrálo včera a pokud to nebude akceptováno a cd nebude vydáno tak stížnost na úředníka včetně nahrávek kde kvalita bude dobrá a myslím že i bod do odvolání.
Na nějaké otázky typu kam a co a jak jsem snad připraven, doba na promyšlení a odpověd bude dostatečná
 
Mě třeba po zastavení jen oznámil že jsem nebyl připoután a že to mají na videu. Na to jsem hned odpověděl že jsem byl připoután a že se teda mrknem, ale to prej ne... takže nesouhlasíte? nemám s čím souhlasit pane!  tak my sepíšeme ozn. a půjde to na úřad.. ano! po sepisování ozn. se ještě přišel mrknout na stk,  ale žádné řešení na místě blokovkou mě nabídnuto nebylo, což bude asi také jedna z mých otázek proč..
Předpokládám že se na závěr új k ničemu vyjadřovat nebudu a nechám to až na doma v teple.

Ještě zvažuji založení DS ale to až jak to zítra dopadne, abych to vůbec stihl kdyby mě cpal rozhodnutí zítra.

děkuji

6
Zdravím,

stal jsem se podezřelým ze dvou přestupku a byl bych rád za vaši podporu a rady jak postupovat.
V bodech popíšu situaci

1.  8.2.2017 při odbočování do leva z hlavní silnice míjím na křižovatce hlídku pčr která stojí z leva a mě dává přednost. Hlídka se po mém projetí kolem nich otáčí a začíná pronásledování.  O několik stovek metrů dál jsem zastaven a ztotožněn. Udajně jsem nebyl připoután.
S přestupkem jsem nesouhlasil a nijak se nevyjádřil do záznamu, který jsem si jen ofotil. Nahrávání neproběhlo.
 
2.  1.3. fikcí doručeno předvolání k podání vysvětlení na 6.3.  toho dne však závažné zdravotní potíže a nedostavení se. Na druhý den poslána omluvenka s potvrzením lékaře  - uznáno

3.  30.3. doručení zahájení řízení a předvolání obviněného k ÚJ stanovené na zítra  28.4. včetně výslechu svědků -  viz. příloha

4.  24.4 chci spis bez ohlášení - úředník nepřítomen, tak jdu za jinou osobou a dožaduji se spisu.. no blabla on tady není a bude až ve středu - spis tedy nepřístupný - proběhla nahrávka telefonem, potvrzení že nebylo umožněno nahlédnout nevyžádáno.

5.  26.4. se telefonicky doptávám úředníka že bych přišel nahlédnout .. no nejdřív výmluvy že má jednání atd. nakonec ale domluva na půl
páté - hovor nahrán. Spis veden řádně ve složce, očíslován a obsahuje zřejmě vše co by měl : předvolání svědků, karta řidiče, doručenky, potvrzení o oprávnění úř.osoby, dopisy, úřední záznam policie včetně cd s videem a několik fotek z videa. Nahlížení do spisu nebylo však bez komplikací po vyžádání kopie cd! dostalo se mi výmluv že např. moji flešku do pc nemůže strčit kvůli virům a že vlastně to ani nemůže zkopírovat do pc když jsem tedy chtěl ať mi to vypálí.. i přes mé né moc značné naléhání se mi dostalo odpovědi ,, to je bezpředmětný pane,, a že to zkusí do pátku přes informatiky připravit a nebo dokonce že by požádal pčr o nové cd.. hm, do pátku pane?  video jsem si prohlédl a natočil na fotoaparát, není tam ale stejně nic vidět auto se jen mihne asi ve dvou vteřinách, záznam je nekvalitní a nejde z něj dle mě poznat zda li pás mám, či nikoliv.. video pokračuje otočením vozu pčr ale můj vůz již na záběru
není a záznam pak již nepokračuje zřejmě pro poruchu.. ještě jsem se pokusil naléhat na kopii cd,  ale stále stejná písnička o tom že nesmí dávat cizí předměty do pc... ofotil jsem si tedy podstatné častí spisu včetně těch fotek ale bohužel ruce neklidné a tak jsou fotky rozmazané a nejde nic vidět.. vše skrytě nahráváno na dva telefony. zvuk nic moc ale rozumět tomu jde.. podepsán papír o nahlédnutí do spisu bohužel chyba že jsem nepožádal doplnění o nevydání cd, ale tak zvukový záznam mám.
 
Na ÚJ se zítra dostavím a chtěl bych poprosit pokud někdo má podobnou zkušenost jaké otázky klást nebo neklást a nebo jak je správně formulovat tak aby se do toho kluci trošku zamotali. (samozřejmě chci požadovat výslech každého zvlášť) Mám něco sepsáno ale to jsou jen takové obecné jako kdo řídil, jestli viděli sponu pásu, kdo si toho všiml jako první, zdali řidič nebo spolujezdec a  jestli se tedy věnoval řízení a dávání přednosti vozidlům, tedy kam se vlastně ve chvíli průjezdu dívali atd..  co mě ještě napadne.
   
Po výslechu a új si vyžádám znovu kopii spisu nafotím dobře ty fotky z videa a vyžádám kopii videa na vlastní cd. požádám také o lhůtu na vyjádření, neb v poučení se píše klasika že po új bude dost podkladů pro vydání rozhodnutí a že se k nim budu moci vyjádřit.

    Nebude li mi vyhověno a úředník bude chtít ihned v ten den vydat a vydá rozhodnutí, které mi poté doručí pošta, budou tyto dvě věci, tedy dvakrát nevydání komplet spisu a nemožnost se vyjádřit k podkladům stačit na to aby se to v odvolačce vrátilo k novému projednání? a bude li to tak, budu moci poté navrhovat svoje důkazy?
 A pokud lhůtu dostanu tak předpokládám že musím do vyjádření všechny svoje důkazy a námitky uplatnit?
 

děkuji za podporu a rady

     


7
a vy nemáte smlouvu s tím novým majitelem, který si vůz v polopřevodu od vás zakoupil před spácháním toho přestupku?

8
no trošku si tady laicky zablbnu....Myslím že argumantaci se vzdálenostmi, možnou nehodou při zabrždění atd. při projetí na červenou použil myslím uživatel JJ někde v HK. Tam ho, jestli dobře pamatuju, měli natočenýho a řekl bych že ten souboj nakonec vyhrál, takže to zas tak špatný asi nebude. Nicméně pravdu bude mít zřejmě i burtonbell, ale jak už to tak bývá, orgán se s tim srát nebude a klidně to odsoudí na základě pachovského záznamu, pak už se asi bude muset zabojovat s nejistým výsledkem? ... a teď co zvolit?

9
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Nezaplacení dálniční známky
« kdy: 28 Prosince 2014, 16:35:50 »
na straně 1 se dají celkem snadno přečíst vaše osobní údaje.

10
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Nepříjemná situace na silnici
« kdy: 10 Prosince 2014, 10:41:22 »
sorry za ot.. ale k tomuhle tématu se vážer jeden fórek.

Přijede chlápek k supermarketu, zaprkuje a jde si v klidu nakoupit. Po návratu kouká že má lehce nabouraný vůz a za stěračem lístek na kterém stojí: ,,Omlouvám se, ale naboural jsem vám váš vůz. Je tady spousta svědků, kteří mě sledují při psaní a zdá se že jsou přesvědčeni, že vám zanechávám kontakt a číslo pojištění, ale není tomu tak,,

11
Zajímavé články z internetu / Re:Opět ČKP
« kdy: 10 Prosince 2014, 09:09:55 »
Na tu vymáhací agenturu se uplně vyserte.. ty jejich poplatku pak ve finále u soudu vůbec nebudou - budou tam jen zákonem daná procenta, což třeba 500,- za vymáhací (obyčejnej) dopis není.
Trestní oznámení a nějaký dopisy ČNB jsou taky celkem k ničemu i když to pak před soudem může vypadat že jste jako víc v právu, když jste se tolik snažil.. důležitější ale bude jak tam prokážete - smlouva, výpis z registru, platná pojistka atd, že jste neprovozoval..
Povětšinou se soudy staví na jejich stranu, jste li v TP bez pojistky, tak většinou smolík.
Už sice padnul nějakej rozsudek ÚS o tý jejich 30 denní lhůtě a dalších věcech ale ten základ toho zákona je holt furt stejnej.
Pokud máte nezvratné důkazy, že nejste třeba majitel, měl jste to v depu, nebo fotky a svědecké výpovědi, pak se soudu nebojte. Ze strany čkp na ně stejně nikdo nejzdí, takže tem budete nejspíš sám a nějekej ten samosoudce, kterej vašim argumentům uvěří, nebo ne.

12
taky se to vozidlo mohlo, díky vašemu zapomenutí, po částech postupně ztrácet. a jak víme, je li něco začato, dokončení je už rychlé a kdoví co z něj zbylo.
následně pak po oznámení vraku, město, nebo MP zajistí odtah na skladové parkoviště (placené?)
 

13
díky,  odešlu dopis a věřím že další příspěvek zde, bude oznámení o prekluzi  ;)

14
Policejní a městapácké píár / Re:policista.cz
« kdy: 08 Prosince 2014, 17:37:01 »
je to tam trošku umřelý a některé příspěvky staré, jak internet sám, ale pro náhlednutí do myšlenkových úvah policistů to dostačuje
například tohle ač je to z roku 2011:
cit. Mimochodem povinná výbava je velmi oblíbená věc zkušených policajtů, např. při stání na místě pro invalidy u supermarketu. Počkáš si, rodinka naloží nákup na měsíc, zastavíš, on ti to samozřejmě popře, protože zaparkovala osoba blízká, takže povinná výbava... A ejhle, klíč na kola na dně narvaného kufru.

15
Policejní a městapácké píár / policista.cz
« kdy: 08 Prosince 2014, 15:10:18 »
čtení pro dlouhé zimní večery.
pohledy z druhé strany barikády. http://www.policista.cz/komunita/clubs/

Stran: [1] 2