30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - Lexx

Stran: [1] 2 3 ... 17
1
Ano, je to naprosto zřejmé.

2
pozemstan: Nebo jste se jel projet po silnici 347 od Ráječka, chtěl jste odbočit na tu zablácenou cestu a jet zpět. Ale právě kvůli blátu jste se rozhodl zůstat na silnici a do křižovatky jste vůbec nedorazil.

3
jenže já jsem kolem takové značky nejel (že je někde v polích 10 metrů vedle silnice a blbě natočená je možná něčí chyba, ale ne rozhodně moje)
Stran této argumentace si dovoluji upozornit, že do té křižovatky jste nemohl přijet po silnici 347 od Blanska, ale také po cyklo/chodcostezce, které vede podél této silnice a na jejímž konci byste jednoznačně viděl, že stezka pokračuje na druhé straně ulice E. Roučky (i v tom rozhodnutí se uvádí, že je stezka touto ulicí přerušena). Pokud byste do křižovatky přijížděl po ulici E. Roučky, tak značku máte jasně viditelnou po své pravé straně. Na to pozor, víc variant, jak jste do křižovatky přijel, mě nenapadá (už jste jim přiznal, že po té zablácené cestě jste nepřijel) - obávám se, že argumentace, že jste přijel od Ráječka, kde opravdu není žádná značka stezky, a těsně před křižovatkou s ulicí E. Roučky jste se otočil zpět, bude hodnocena jako účelová.

Pokud jim nepředložíte hodnověrnou verzi, tak tu argumentaci odmítnou jako účelovou...

4
Ve Vyškově mají světlé chvilky, viz také https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4861.0

5
Zajímavé články z internetu / Re:Zabav svého úředníka
« kdy: 18 červen 2019, 13:52:40 »
Měl jsem na mysli 1 As 247/2016, ale šlo tam jen o jednoho řidiče, kterému provozovatel půjčuje vozidlo, pardon :-[

6
Zajímavé články z internetu / Re:Zabav svého úředníka
« kdy: 18 červen 2019, 12:06:28 »
Nemám po ruce, pokusím se najít.

7
Zajímavé články z internetu / Re:Zabav svého úředníka
« kdy: 18 červen 2019, 08:47:08 »
Existuje judikát, kdy provozovatel uvedl, že vozidlo půjčuje dvěma osobám. SO se tím nezabýval, hodil to rovnou na SPRDEL. Soud řekl, že takhle teda ne - když měl SO indicie o dvou možných řidičích, měl pokračovat v šetření. Těžko říct, co se bude dít se čtyřmi potenciálními řidiči :)

8
:-)

Pamatuju se, že za socíku cca 1985-87 jsme si dělali jakýsi řidičák na kolo na dopravním hřišti, myslím, že jsme to absolvovali během pár let 2x.... nejprve bylo školení, dopr. značky, přednosti, atd. Na vše "dohlížel" příslušník VB. Pak "jízdy", jelo se 2 x, pokud to někdo nedal na 1. pokus. Výsledkem byl jakýsi průkaz cyklisty. Retro optikou - bylo to lepší, než sedět ve škole pls aspoň jsem se naučil pár značek a jak se chovat na silnici na kole.

EDIT: ono to dokonce ještě existuje a to dopr. hřiště vypadá přesně, jako před 30 lety
http://www.malyjordan.cz/ddh/
Díky za skvělou vzpomínku. Na tomhle dopravním hřišti jsem si udělal řidičák na kolo v půlce devadesátek :)

9
Přijmou to a pošlou výzvu k úhradě ;)

10
Já razím teorii, že každá příležitost k zastavení řízení je dobrá. A ta první je hned při interakci s fízlem.
Samozřejmě, že nikdo není úplný suterén proti nevyzpytatelnému individuu, všechno totiž hraje do karet fízlovi (moment překvapení; jednání z pozice moci; nevíš, jak máš situaci zachycenou na kameře apod.). Jenže následná urputnost správních orgánů je nekonečná, jdou za mamonem hlava nehlava, žádná nestrannost neexistuje, ztotožní se s čímkoliv, co řekne fízl (zdravíme do Ostravy). Ty musíš ve správním řízení dokazovat svoji nevinu. Jsem tedy přesvědčený, že přesvědčit fízla je jednodušší :) Samozřejmě je nutné dodržet pár zásad - nepřiznat se (zásadní, že...), dělat hloupého, zapírat, ale taky nevyhrožovat a nemachrovat, nemá to vůbec žádný smysl.

11
Nebavit se s fízlem je supr, ale mám v praxi vyzkoušeno, že je MNOHEM jednodušší přemluvit fízla než potom správní orgán, aby se vykašlal na řešení toho přestupku...

12
Mrknul jsem do zákona a zjistil jsem následující:
Citace
IZ 8a - Zóna s dopravním omezením
Značka označuje oblast, zejména část obce, kde platí výstraha, zákaz, omezení nebo příkaz vyplývající z příslušných vyobrazení značky nebo značek, pokud místní úpravou provozu na pozemních komunikacích uvnitř oblasti není stanoveno jinak.

V 10a - Stání podélné
Značka vyznačuje dovolené zastavení a stání a popřípadě stanovuje způsob stání ve vztahu k okraji pozemní komunikace.

Odmítám přijmout výklad městapa, že se jedná o nedovolené stání na vyhrazených místech pro rezidenty/abonenty, tedy že na těchto místech platí značka ze začátku ulice. Ale rád se nechám poučit, a proto jsem založil toto téma k diskuzi :)

13
Mějme následující situaci:
- zóna zákazu stání "stání povoleno pouze na vyznačených parkovištích"
- na začátku jednosměrky je P RESERVÉ s dodatkovou tabulkou pro rezidenty/abonenty
- uprostřed ulice je P RESERVÉ s dodatkovou tabulkou "2 místa pro ZŠ"
- za těmito dvěma místy pro ZŠ není žádná svislá značka
- vodorovné značení: celá ulice je označena bílými čarami podélného stání, s výjimkou těch dvou míst pro ZŠ, kde je vyhrazené parkoviště

Lze parkovat za místy pro ZŠ bez omezení?

14
Nedopravní tématika / Re:Les značek
« kdy: 09 Leden 2019, 06:28:39 »
ad 1: Z takto umístěné značky někomu nemusí být jasné, jestli se vztahuje k parkovacímu místu vpravo s tou čmáranicí nebo vlevo na cestě.

15
Jiné / Re:[WIN] Nehoda, přednost z prava neplatí?
« kdy: 02 Leden 2019, 12:34:37 »
A pokud se nepletu, z původních 30 tisíc přihodili na 37 (cca), což už bylo pro kolegyni akceptovatelné. Za jeden dopis to rozhodně stálo.

Stran: [1] 2 3 ... 17