30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - mhepp

Stran: [1] 2 3 ... 16
1
Úřad by měl hledat 60 dní od okamžiku, kdy se dozvěděl o přestupku. Takže pozdější.

Ale doporučuji jim teď napsat, že nikoho neudáte, že vás nic takového nezajím a ať si to strčí někam. Zvýší se šance, že úřad odloží věc dříve, pak ještě v rámci lhůty můžete udat řidiče - tím dostanete úřad do pasti.

2
Nedopravní tématika / Re:Dvě prasátka
« kdy: 09 Května 2023, 19:49:31 »
Neinformování o předvolání svědků na ústní jednání je nezhojitelná vada, pokud vím.

Máte k tomuto tvrzení nějaký zdroj (ustanovení, judikaturu, komentář, ... )? Díky.

Z nějakého důvodu jsem si to myslel... Pokud to tak není, tak se omlouvám za mystifackaci!

3
To bych se zrovna nebál - šikovný klempíř střihne i to éčko a bude ;)

4
Nedopravní tématika / Re:Dvě prasátka
« kdy: 09 Května 2023, 14:44:16 »
Osobně bych do vyjádření k podkladům dal křivé výpovědi souseda, samozřejmě podložené. Vše ostatní bych si nechal do odvolání.

Neinformování o předvolání svědků na ústní jednání je nezhojitelná vada, pokud vím. Stejně tak spis v bordelu. Ale to vše bych řádně zdokumentované napálil až v odvolání. Jinak budou hledat klicky, jak tyto vady „zhojit“.

edit: omlouvám se za mystifikaci...

5
Já jsem v tomto směru tak trochu rozpolcený...

Jezdím v autech, která mají cca 40 let, udržuji je v dobrém technickém stavu a dávám si na to pozor. Takže ať si mne staví hlídka, já mám auto v pořádku a proč by ostatní neměli mít také... Vlastně to od nich očekávám. Ale zažil jsem už tolik různých a občas i absurdních závad, že bych mohl vyprávět a každá by mne mohla dostat do situace, jako ti tři chudáci.

Na druhou stranu, jsou to tak trochu blbci, když svým jednáním jdou tomuto naproti. Každý normální člověk vidí, jak se šlape po emisích a oni si nahradí výfuk rourou od kamen. Samozřejmě že to upoutá pozornost a když se nestarají o auto jako celek, tak je vymalováno.

Co se týče brzd, to je dost ošemetná věc... já osobně poznám, že se něco děje s brzdami obvykle dřív, než je to opravdu problém. Ale zrovna jedna z mých nehod měla co do činění s brzdami - Auto pocitově brzdilo dobře, nevnímal jsem problém, až do okamžiku, kdy jsem měl zastavit - auto šlo do smyku, ABS nezareagovalo a díky nesouměrnosti na brzdách se auto stočilo dost bokem a stalo se neovladatelným...

6
Přišla mi "výzva" - co mám dělat? / Re:Zákaz vjezdu s kamerou
« kdy: 02 Května 2023, 12:48:21 »
Kamera na sloupu ještě neznamená automatizovaný prostředek! Třeba v Boskovicích taky hlídají kamerou zákaz vjezdu a tvrdí, že automatizovaně, ale nakonec se ukázalo, že snímky vyhodnocuje opičák. Takže nejde o automatizované měření dle zákona, takže sprdel je nemožný.

Takže bych se vyptal na proces zjišťování...

7
Ano, v rozmezí od ... do ... (nevím, jaké jsou pokuty za pozdní podání daňového přiznání).

8
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Je dovolene jezdit bez sedacek?
« kdy: 20 Dubna 2023, 14:30:50 »
Pokud je postup vyjmutí sedačky součást návodu k vozidlu (bez upozornění, že auto bez sedačky nesmí jezdit), tak mi opicajt při kontrole může tak akorát popřát dobrý den.

Za sedačky mne buzerovali jen jednou, když jsem sám v třímístné dodávce vezl další sedačky (do stejného typu dodávky, ale pro 9 osob). Ukázal jsem jim, že sedačky nejsou ukotvené v originálních kotevních bodech (chycené byly popruhem, aby nelítaly), řekl jsem, že jsou náklad a dál se o tom nebavil. Vyhrožovali i technickou, ale nakonec to vzdali.

9
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Je dovolene jezdit bez sedacek?
« kdy: 18 Dubna 2023, 17:40:47 »
Mám dodávku 9 míst - 3+3+3. Dříve jsem jezdil ve variantě 2+0+3, s tím, že pro prostřední řadu tam visely pásy a přední řada místo řidič plus dvojsedák byla jen řidič a sedačka. Jezdil jsem s tím i na TK a problém byl jen jednou. Dělali vofuky, tak jsem jim řekl, že prostřední řadu mám, ale kvůli technické ji instalovat nemíním. Na podlaze byly ale vidět ližiny, tak to technik vzal...

Ony ty dodávky jsou ale zvláštní sorta... Auto může mít 3 až 15 míst a vyznej se v tom. Obvykle je to dáno kotevními body pro pásy a okny - každá řada musí mít své okno.

10
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Je dovolene jezdit bez sedacek?
« kdy: 18 Dubna 2023, 16:58:19 »
Záleží na tom, kolik lidí kromě řídiče bude v autě ;)

11
Potřebuji poradit - rychlost / Re:Spamování úsekového měření
« kdy: 22 Března 2023, 14:24:32 »
Já bych na to použil auto, u kterého je zřejmé, že má konstrukční rychlost výrazně nižší, než by byla naměřená - „Hele, to auto ani není schopné jet takovou rychlostí!“. Tam se ale budou blbě shánět dvě stejné.

Ad rušička - to je docela ošemetná věc, navíc bych očekával, že pokud se nepodaří odeslat napoprvé, bude se o deslání pokoušet opakovaně. Navíc je třeba být sakraopatrný, aby to nezarušilo někoho, kdo se v tom začne rýpat. Na druhou stranu, mohlo by to zahýbat s čísly za údržbu. Zde záleží na nastavení smlouvy.12
A není tam něco jako bezodkladně?

13
Zdravím, laický pohled na věc je takový, že poslední odstavec je pro odvolání o ničem. Podívejte se na závady na TK, jak je hodnocené prasklé zrcátko. Myslím si, že pokud bylo pravé a zároveň máte vnitřní, tak nemohli nic. Pravé zrcátko na autě nemusí být, pokud je instalované vnitřní (ověřte si to, už je to delší dobu, co to vím). Pokud se jedná o levé zrcátko, je to horší, ale nouzové dojetí je stále validní.

Domněnka hlídky, že máte závadu v osvětlení - důležité je uvést, že před jízdou bylo osvětlení v pořádku, protože jste to kontroloval.

Celkově by bylo dobré vyhnout se formulacím, jak by jistě úředník jednal.

14
Pokud ta fotka, co je v prvním příspěvku, je z oné silnicní kontroly, tak doufám, že je součástí spisu. Vždyť ani podběhy nejsou plné břečky, jak to tak bývá...

Jinak, toto je čistá tragédie, toto nemá ani špetku komiky.

15
Co se týče toho odevzdání řidičáku - není to náhodou tak, že do 5 dnů od nabytí právní moci? To nastane až marným uplynutím lhůty pro odpor.

Stran: [1] 2 3 ... 16