30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - KAY

Stran: [1] 2 3 ... 5
1
Díky, tisknu a beru s sebou :-)
Kay.

2
Zdravím,
tak jsme byly projet celou oblast a na všech vjezdech na "okružku" zóna  (30km a zákaz stání). Takže tudy cesta nevede.
Ty paragrafy ve vyhlášce jsou fakt nejednoznačné. To určitě zkusíme.
Teď mně čeká nahlížení. Půjdu tam místo paní já. Chci tam zatím kouknout na fotky a GPS, jestli něco nebude pokračující přestupek, nebo tam nebude nějaká chybka (třeba jen jedna fotka :-) ).
Mám 2 dotazy:
 1/ Musí být ta plná moc pro mne úředně ověřená?
 2/ Spisy asi zatím nebudou (ale až budou bude jich asi 20 jedna výzva ještě leží na poště).  Problém je, že je řeší 5 parazitů. Mám se v tomhle případě nějak ohlásit, aby byly všechny "spisy" pro mně připravené na jednom místě ? A komu? Nějakému vedoucímu odboru? Nerada bych lítala celý den po kancelářích a čekala, až mi to každý z nich vyhledá. I tak to bude trvat, než to nafotím ...

Díky. Kay.

3
Co se zýče toho parkování, tak se jedná o oblast Proseka, kde v centru oblasti jsou rodinné domky a všechny ulice mířící do tohoto centra RD jsou na vjezdu označeny minimálně značkou zákaz vjezdu s dodatkovou tabulkou mimo dopravní obsluhu. V té ulici, kde se stojí, je ještě navíc kromě zákazu vjezdu i značka zákazu zastavení - ale jen na té straně, kde se nestojí. Jednosměrka to sice není, ale i když se do ní vjíždí z druhé strany, kde žádná značka není, musí se vždy do té centrální části  mezi domky vjet nějakou ulicí z okružky tvořené asi 3 ulicemi - a z nich jsou vždy všechny uličky na vjezdu osazeny značkami zákazu vjezdu s dodatkovou tab. mimo dopr. obsl..
A do té okružky zase vede paprsčitě několik ulic, které jsou všechny na začátku označeny začátkem zóny (IZ8a). Takže první křižovatkou je vždy vjezd na tu okružku (odkudkoli) a minimálně druhou křižovatkou je vjezd do té dotčené ulice, nebo ještě několik dalších křižovatek, pokud by se do ní vjíždělo z druhé strany.

4
Uvidíme, kolik jich seženeme 😁. To se mi taky líbí víc než jeden.
V příloze 3x odvolání a jedna z výzev. Magistrát je má takové miloučké. Sloučit se mi to podařilo, ale je to trochu na přeskáčku. Zatím je nejvíc těchto umístění, ale je tam (zatím) jedno i před domem, který tam není ... . Uvidíme, co bude v těch dalších.

5
Bohužel už letos. První přestupky v únoru 2022.

6
Má smysl rozdrobit to na víc různých řidičů?

7
Tak přišlo dalších 9 (zatím), takže jdeme do toho 😤
Během dne sem nafotím výzvu i odvolání.

8
Ono strašně moc záleží v jakých fázích jednotlivé "věci" (nazývejte tak výzvy) jsou. U devíti výzev by dávalo ekonomicky smysl se ke všem přiznat a ve společném řízení buďto rovnou zaplatit a nebo si zkusit hrát. V obou případech je to výhodnější, než platit 9x 300 Kč, což navíc patrně nepůjde, neboť se proti několika výzvám "odvolala" a přiznala

Předpokládám, že dorazí ještě další výzvy. Auto tam stávalo ještě asi do 27/3. Takže těch výzev může být i víc než 9 :-(
Teď by jí to, kdyby vše zaplatila, vyšlo na 2.700,- (nebo víc, jestli dorazí další). Jak by to vypadalo finančně, kdyby prohrála sloučené řízení? Nejvyšší pokuta by se brala z blokového (2.500,-) nebo ze správního řízení? K tomu z ní navíc 50%? A za správní řízení je pořád jen 1.000? Jestli jí přijde ještě 7 dalších, vyšlo by to nastejno. Počítám to dobře?

Jestli bude chtít bojovat, zkusím to uhlídat. Hraje tu roli čas? Je možnost, že by se to podle nových pravidel promlčelo? Nebo, že by to magistrát vzdal nebo neřešil a našel si něco/někoho jednoduššího? Co, kdyby sehnala nějaké další řidiče, kteří, ale časem zjistí, že to ten den na těch místech nenechali aj. možnosti. To je jen můj nápad, nevím, jestli by někoho takového měla (kromě mně 🤗). Udělaly bysme jim v tom docela pěkný čurbes. Pak by se to vlastně vše ( kromě těch přiznaných, i když i u těch by si mohla uvědomit, že to tam vlastně zaparkovala osoba blízká, kterou nechce udat...) překlopilo na ní, jako provozovatelku a šlo by to teprve sloučit. Do kdy musej stihnout rozhodnout i při několikerém přerušení promlčecí lhůty? Do 3 let od spáchání přestupku?
Zítra pro jistotu nafotím ty odvolání a jednu výzvu ( všechny jsou stejné, jen jiné datum, čas a občas místo) a hodím to sem.

9
Ale zatím jsem ho neodůvodňovala. Čekala jsem, že mně k tomu vyzvou. Mám to teda odůvodnit i bez vyzvání a teprve pak to "zaurgovat" ?

10
No spíš blanketně. Tablet si dělá, co chce 😁

11
Po delší době opět doplňuji. Někdy kolem 25/2/22 jsem se blankytně odvolala, a dosud nic.

12
Zdravím,
potřebuji poradit. Jedná se o parkování mé známé, která má na Praze 9 zaplacenu rezidenční kartu. Auto stávalo na Proseku v úseku platnosti DZ č IZ8a. Všechny vjezdy do oblasti jsou označeny touto značkou, navíc na vjezdech do vnitřních ulic jsou ještě značky zákazu vjezdu s dodatkovou tabulkou  "mimo dopravní obsluhy"  ( nicméně ty s ní magistrát neřeší). V těch místech, kde auto opakovaně stávalo, ale žádné modré zóny vyznačeny nejsou ( ani na silnici, ani svislé značky). Nicméně auta tam stojí normálně - spousta aut. Jedná se o oblast ohraničenou ulicemi Zárybská - Ctěnická - Měšická a Lovosická.
 Do dnešního dne jí přišlo 9 výzev po 300,- za přestupek stání v úseku platnosti dopravní značky č. IZ8a "Zóna s dopravním omezením" zakazující stání., a další ještě čeká. Než mi o tom řekla, stačila se proti 4 z nich odvolat, protože myslela, že jsou to pokuty a nějaká oficiální rozhodnutí. V podstatě se v nich kompletně přiznala. Jde s tím něco dělat?  Mám to sem nafotit? Z výzvy není patrné, jestli to bylo práskací auto nebo městapácké šlapky, ale možná by se ve spise nějaké nesrovnalosti, chybějící časy apod. našly. Máme (asi spíš já) jít nahlédnout do spisu teď nebo počkat, až/jestli dorazí zbytek ( auto už tam nestává) nebo to neřešit. Je to z magistrátu....
Dík Kay.

13
Díky, ale bez pomoci Vás všech by to tak jednoduché nebylo. Rok byl přece jen dlouhá doba a podle toho, jak to šlo na jaře rychle, jsem přestávala věřit, že to vyjde. Takže ještě jednou díky za perfektní vedení :-)
Za přílohy taky děkuju. Na tabletu mi to upravovat nejde a nejde.
Parazitovi ráda práci přidělám :-)

14
Bezva, dík, už se těším. Jestli jsem předtím ještě trochu o strejdovi pochybovala, jestli, náhodou, není hodný nebo slušný, tak teď ve mně už orgán kamaráda nikdy mít nebude! I když ta důležitá díla vyplodila ta Kuběna jedna, tak hodný strejda to včas nezastavil, papír nezahodil, ale naopak použil - zneužil. Dobrá škola. Díky.

15
Bezva, tak jo :-)
A co s tím podáním vysvětlení? To je v pořádku? Já jsem jasně řekla, že vysvětlení nepodávám, a oni takhle? To mně pěkně štve.
Zítra na ty paragrafy kouknu, jestli to tak můžou zbastlit. Plus počkám na návrhy dalších, jestli se tam ještě něco pěkného a použitelného najde.

Výseldek pak bude jaký? Že to opraví? Doplní? Teda pokud ho nezamítnou :-)

Čas mám, počítám do 25/2

Stran: [1] 2 3 ... 5