30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - Sudaler

Stran: [1] 2 3 ... 8
2
Já pořizuji fotodokumentaci, jednak každou stranu zvlášť a druhak celý spis a soupisku. Také se mi stalo, že soupiska chyběla, tudíž jsem udělal fotografii tak, aby bylo zřejmé při rozloženém spisu, že tam soupiska není.

3
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Výzva - kontrola zbraní
« kdy: 26 Listopad 2019, 08:03:34 »
Takže abych to uzavřel, jednalo se o doplnění informace o zbrani, která tam chyběla. Takže zdánlivě "banalita".
Nedělám si ovšem iluze, že to nebylo kvůli tomuto: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=8438.0, neboť když si šel můj bratr pro nák. povolení, byly mu naznačovány nějaké připomínky typu, proč zažádal o vymazání os. údajů, když je sám před pár měsíci poskytl. Po tom, co jim sdělil, že o nic takového nežádal, tak se mu omluvili, že to byl asi jeho bratr.

4
Dotazování probíhalo takto.

5
Vzhledem k tomu, že jste vyhrál na základě "promlčení" - ihned žádejte o náhradu nákladů správního řízení ;)
Na to se nyní chystám. Viděl bych to tímto způsobem, viz. příloha. Činím tak prvně, můžete mi na to, někdo edukovanější, prosím juknout? :) Je šance na úspěch? Díky.

6
Zde je promlčení jednoznačné (řízení zahájeno doručením příkazu 16. 11. 2018), odvolání nic neřeší, i kdyby v zastavení byly nějaké formální chyby, výsledkem bude zas a pouze zastavení. Práci to přidělá odvolacímu SO, který ale má momentálně zjevně dost jiných starostí (a celkově funguje dost zvláštně, např. mi nedávno vyřídili opatření proti nečinnosti SO1 asi půk roku poté, co ve stejné věci sami rozhodli o zastavení řízení ...), tak bych jim snad ani nemotal hlavu.
Odvolacím SO je zde Krajský úřad Ústeckého kraje, nikoli Pardubického.

7
Jiné / Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« kdy: 25 Listopad 2019, 08:12:39 »
Po čase opět zdravím. Dorazilo usnesení s tím, že se řízení o přestupku zastavuje, neboť zanikla odpovědnost za přestupek.
Zajímavé je odůvodnění, kdy město uvádí, že celou věc blokoval krajský úřad, který řešil od ledna do listopadu mnou podanou námitku podjatosti. Vyjádření krajského úřadu k námitce podjatosti je také vtipné, neboť podle něj, pokud se jednání konalo 8. 1. 2019, a já jsem námitku podal ihned další den (úřad uvádí pouze den doručení námitky, tj. 10. 1. 2019 - podle mého názoru by měl brát den odeslání dopisu, nikoli den doručení na úřad), nejedná se o včasně podanou námitku, tedy bezprostředně po tom, co jsem se o podjatosti dozvěděl. Dále už jsou jen plky k "systémové podjatosti", přičemž jsem namítal mnohem více věcí, ve kterých působila úřednice jako podjatá.
No nic, já velice děkuji všem přispívajícím a téma můžeme přesunout do "WIN".


8
Potřebuji poradit - ostatní / Re:přestupky státní policie
« kdy: 20 Listopad 2019, 08:29:55 »
Já bych to poslal. Pokud Vám vzápětí na to dali pokutu,  úplně bych to za bonz nepovažoval.
Zároveň si od toho nic moc neslibujte. Je dost pravděpodobné, že Vám OVK odpoví něco ve smyslu, že někam pospichali a nebyla naplněna materiální stránka přestupku, ale o to víc to ve Vás vyvolá pocit křivdy pro příště.
Mimochodem mi to připomnělo situaci, která se stala v jednom severočeském městě.  Projizdime místním ghettem k benzince, načež za námi vystřelila policejní Octavie. Na jedné z křižovatek města si to kráčí tmavší spoluobčan s dlouhým kuchyňským nožem v ruce, patrně silně na drogách. Policie u něj pribržduje, aby následně zrychlila a nas zastavila. Kontrola dokladů, povinné výbavy, alkohol... na dotaz, jestli viděli pana s nožem, tak neviděli:))

9
Dobrý den pánové (a dámy),
tak mi dnes dorazila odpověď, viz. příloha.
Pravděpodobně nevěděli co s tím, neboť jim to trošku déle trvalo, a ještě je pod tím podepsaný policejní prezident.
Co mě zaráží, jsou spisy vedené k různým přestupkům a trestným činům, ve kterých figurují mé osobní údaje, přesto, že o nich nevím - např. padělání peněz, ublížení na zdraví atd. - předpokládám, že to spáchal někdo, s kým jsem byl tou dobou nějakým způsobem v kontaktu, tak mě prověřovali.
Vymazání otisků a DNA prý proběhne v r. 2092. Moc bych si přál se toho dožít, ale vzhledem k mým základním znalostem historie si dovolím pochybovat nad existencí současného státního zřízení na našem území v dané době...
Na konci dokumentu jsou sice uvedeny opravné prostředky, ale předpokládám, že to už je spíše na právníka...

10
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Výzva - kontrola zbraní
« kdy: 05 Listopad 2019, 11:32:00 »
Letmý nápad: nečinil jste něco, co by mohlo způsobit ztrátu spolehlivosti a následkem toho uvést ZP v ohrožení?
Nejsem si toho vědom. Mám ještě další zbraně, které vidět nechtějí.

11
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Výzva - kontrola zbraní
« kdy: 05 Listopad 2019, 10:14:20 »
Vzdyt to tam pisou - zavedeni vzoru zbrane do systemu. Neni ta zbran nejaka specialita?
O specialitu se nejedná - jde o starší, hojně rozšířenou zbraň :)

12
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Výzva - kontrola zbraní
« kdy: 05 Listopad 2019, 10:08:34 »
Na konci musíte mít poučení, co se stane, když se na ně vykašlete. Ale nedělal bych to.
Poučení není, ale zajdu tam. Děkuji.

13
Potřebuji poradit - ostatní / Výzva - kontrola zbraní
« kdy: 05 Listopad 2019, 09:49:03 »
Dobrý den,
v datové schránce mi přistála tato výzva. Má oporu v zákoně? Zbraň jsem registroval ani ne před rokem, a navíc jsem kvůli administrativní změně v průkazu zbraně byl před pár měsíci se zbraní opět na OSZBM.
Pojal jsem mírné podezření, že mi věnují zvýšenou péči. Na druhou stranu bych na sebe nerad strhával pozornost, abych se následně nedočkal nějaké "fyzické kontroly" zbraní doma, před dětmi a ženou.
Děkuji za Vaše názory.
Sudaler

14
Plně souhlasím s pk202.
Pokud to dáte na policii, osobně bych tak učinil pouze z pohnutky, že byste se Vy dostal k osobním údajům útočníka, a následně byste se ho třeba mohl zeptat, zda se Vám nechce mezi 4 očima omluvit. Jinak bych nespoléhal na to, že ho někdo potrestá. Stát je zde od toho, aby trestal ty, na které si ukáže on, nikoli toho, kdo páchá něco špatnému jinému občanovi. To by bylo velmi naivní. I já jsem si z Vašeho případu připomněl, že je třeba myslet na to, že je zde spousta labilních imbecilů se snahou si něco dokazovat násilím a obrana slušného člověka proti tomuto jednání může být jen prudké, dobře mířené násilí na útočníka, kterému se jinak říká sebeobrana. Obecně s tím počítám, proto cvičím a jsem ozbrojen - jenže: člověk se s těmito případy nesetkává každý den, a tak se někdy velmi lehce podvědomě nechá uchlácholit teplíčkem a pohodlným posezem ve svém vozu. Přičemž takovéto situace se stávají právě v tomto rozpoložení, kdy to nejméně čekáte. Žádný útočník k Vám nepřistoupí a neřekne Vám, ať se nejdříve protáhnete a rozcvičíte...

15
Ještě možná hloupý dotaz z mé strany. Když věc nahlásím, může se dostat druhá strana, až bude (případně) předvolána k výslechu, k mým osobním údajům?
Ve správním řízení bude mít přístup ke spisu, takže ano, může.
Osobně bych se tímto nenechal odradit.

Stran: [1] 2 3 ... 8