30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - Féna

Stran: [1] 2 3 ... 8
1
Ja jsem tedy již dvakrát narazil (koop a axa), jednou ve snaze ušetřit a jednou z důvodu, že koop měla doménu na blacklistu a zachytil to tedy spamfiltr.

2
Potřebuji poradit - ostatní / Fízlí prasení
« kdy: 10 Dubna 2024, 22:07:37 »
Zdravím vespolek,

máte někdo zkušenosti s bonzováním fízlího prasení, aby to mělo nějaký efekt? Bonzování se mi obecně příčí, ale u našich zachránců bych asi byl ochoten udělat výjimku. Je to na palubní kameře včetně čitelné RZ a jednalo se konkrétně o podjíždění kolony přes odbočovací pruh, šrafování a částečně navazující připojovací pruh. Vše samozřejmě bez majáků a bez nějakého zásadního důvodu.

Nějakou zásadní psychickou újmu z toho nemám a třeba jen řeším kraviny.

Předem díky za nápady.

3
Zajímavé články z internetu / Re:Kolín - pokuty od 51 km/h
« kdy: 14 Února 2024, 20:59:05 »
Dle mých neověřených informací chtějí za 51km/h jen 100Kč, takže to nejspíše 99% lidí zaplatí, ale zase si nevydělají ani na chleba.

4
Zajímavé články z internetu / Re:Radary v Kolíně
« kdy: 23 Října 2023, 00:45:22 »
Tohle bude ještě sranda, kolínští úředníci jsou snad nejtupější a nejlínější banda, na jakou jsem kdy narazil-při prvním náznaku odporu následuje kapitulace.

Každopádně, abych trochu popsal situaci: Všechny současně provozované měřené úseky jsou na výpadovkách z města a nikdy jsem si nevšiml, že by tam kdokoliv jezdil rychle, ani když tam radary nebyly. A vzhledem k tomu, že se jedná o rovné, široké silnice, tak tam ani nedocházelo k dopravním nehodám. O ostatních specialitách raději ani psát nebudu, akorát bych se rozčílil.

5
Nedopravní tématika / Re:Logika u povinného ručení
« kdy: 04 Srpna 2023, 14:55:45 »
Ze zkušeností musím jen konstatovat, že ofuky dělají všechny pojišťovny, bez ohledu na "tradici", dobu trvání pojištění, nebo výši pojistky. Poslední dobou pouze vidím posun v tom, že někde s vámi vymetají už při sjednávání pojištění, takže máte šanci včas vzít roha.

6
Aniž by se závodníka chtěl zastávat, tak pokud by platil Váš výklad, mohl by to kamion švihnout do levého pruhu prakticky kdykoliv a případná kolize by byla vinou předjíždějícího.

7
Já se třeba děsím situace, kdy u svého yountimera budu muset vyměnit výfuk. Originál se už nedělá, replika nikdy nebyla, takže zbyde jen zakázková výroba. Emise i hluk to plnit bude, ale homologované to nebude. Samozřejmě je na autě vidět, že je v pořádku a nikdo neprudí, spoléhat se na to ovšem nedá.

8
V obou těchto případech je evidentní, že PČR šla najisto kvůli výfuku. Kde je ale ta hranice, kdy řidiči hrozí odebrání ŘP, co se ještě považuje za závadu, kterou řidič nemohl zjistit? Berme hypotetickou (a nereálnou) situaci, kdy na sebe řidič nic nenapráská, fízl nebude lhát a úředník nebude zmrd.

Řekněme, že si fízli najdou záminku, pošlou auto na STK a tam se něco najde, například nesouměrný brzdný účinek na zadní nápravě, což může být dočasný problém u aut, která delší dobu nejela a po několika prudších zpomaleních se vše srovná. Není to snadné zkontrolovat ani pro zkušenějšího řidiče a přesto to znamená nezpůsobilost. Nebo v článku zmiňovaná "nepovolená úprava motoru". Ten vrak s SOHC dvoulitrem tam těžko měl něco jiného, než naprosto irelevantní "sportovní" filtr a "tuning" víčko oleje.

9
Jiné / Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« kdy: 03 Května 2023, 23:39:19 »
Když vidím, co všechno jsou poslední dobou úředníci schopni vyplodit, chce se mi zvracet. Fandím Vám, ale po mé nedávné zkušenosti bych doporučoval trochu krotit vášně. To, že SO nemá v ruce nic jiného než fantasmagorické konstrukty, ještě neznamená, že případný soud nerozhodne ve Váš neprospěch. Bohužel.

10
Má tu majitelka alespoň přechodný pobyt? Není to tak dlouho, co jsem takovému člověku auto prodával a problém s přihlášením nebyl.

11
Nedopravní tématika / Re:Měření emisí na nájezdech na JS
« kdy: 16 Září 2022, 11:36:28 »
Neměl by uvědomělý občan nahlásit parkování na zeleni?

12
Zajímavé články z internetu / Re:Fízlování drony
« kdy: 21 Července 2022, 20:23:46 »
Asi bych zůstal klidným, reálně s tím zvládnou prudit tak 15 min, po druhé výměně baterky je to přestane bavit a akorát si to půjčí domů ke šmírování sousedky v bazénu.

13
Waze funguje poměrně spolehlivě v ČR, ale Rakousko/Německo je úplně něco jiného, dokonce je snad za použití upozorňování na radary pokuta (nezkoumal jsem do detailu, tak snad nešířím bludy).

Jsou místa, kde jsou kamery buď nefunkční, nebo tam zbyly jen prázdné kryty. To waze korektně nehlásí a zatím se mi ani v Praze nestalo, že by mi z těch míst přišel odpustek. Naopak v různých POI databázích jsou kolikrát uvedeny i orientační měřiče rychlosti, protože si nějaká skupina vyplašenců myslí, že je to fotí. Ve skutečnosti se jen leknou odlesku svých vlastních světel.

14
Na obálce byla cena 75Kč a doručovaly se dvě zásilky provozovateli a dvě zmocněnci, tedy 2x75+2x75.

15
Jen pro info: o doplnění požádali, zítra odesílám. Mám trochu radosti z toho, že tentokrát bylo doručováno jak na adresu provozovatele, tak na adresu zmocněnce, což úřad stálo dohromady 300Kč.

Do doplnění jsem zapracoval to, co jsme zde probírali a navíc jsem zjistil, že dle webu CDV bylo v měřeném úseku před instalací kamer 0 nehod za 2 roky, po spuštění měření nehodovost značně vzrostla (na cca 5 nehod za rok) a to i přesto, že byl lockdown a obecně menší provoz.

Stran: [1] 2 3 ... 8